20 projektów!

Zaczęty przez Mchl, 07 Marzec 2006, 20:28

Mchl

No proszę. W chwili obecnej jesteśmy zarejestrowani w 20 projektach...
A pamiętam ,że tym co skłoniło mnie do założenia zespołu, było to, że udało mi się założyc konto w LHC (który aurat wtedy zwiększył limit użytkowników z 1000 do 2000).
Stwierdziłem wtedy, że skoro są już trzy projekty, to warto by założyć zespół, który będzie działał we wszystkich.

Kto zgadnie, jakie jeszcze dwa projekty przyjmowały wówczas uczestników?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Pewno seti i może climat lub einstein??

bartsob5

zdecydowanie climate, ktory ruszyl znacznie wczesniej (jak na tamte warunki) od einsteina

m2marek

Obstawiam Predictor@Home i CPDN. Liczę na nagrodę - uśmiech kierownika.

Juras23

Jak myślicie, do ilu projektów jesteśmy w stanie liczyć na raz? Albo inaczej ile jeszcze projektów "obskoczymy". Rozumiem, że założyć grupę czy konto, to nie problem....ale przynajmniej u mnie rzeczywiście zaczyna się mała "wojna wewnętrzna", który projekt gdzie liczyć i czy wogóle liczyć....co prawda mogę sobie na razie pozwolić na przyporządkowanie 1 projektu do jednej maszyny, ale kiedyś będzie granica i dla mnie jak i dla grupy. Teraz jest 20 - jestem w 10 projektach i dam radę może jeszcze 2 podłączyć co by jakoś tym bez netu zarządzać....jaki jest nasz szacunkowy realny max? 40? Bo przecież projekty będą coraz częściej "wyskakiwać" wnioskuję to patrząc na trend obenie działających zespołów.....może dało by się Mchl-u założyć jakąś małą kronikę na zasadzie kiedy było przyłączenie do danego projektu, kiedy "pierwszy milion" itp...co myślicie na te tematy.?

Mchl

Archiwum Newsów działa o ile się nie mylę ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

---------- 23:18 07.03.2006 ----------

No tak archiwum newsów....ale tam jest za dużo info na raz....chodzi mi o krótkie:

13 październik przyłąćzenie do projektu XXX
16 październik 2,5 mln w SETI

ot czyste stwierdzenia bez przerzucania tysięcy stron tekstu i komentarzy.

---------- 23:20 ----------

coś w podobnej ale prostszej i przesianej formie...sama historia zespołu

no a druga część pytania? liczba projektów?

gaciu

Co do mnogości projektów. Fakt, że liczymy już w 20 oznacza tylko jedno. Praca naszych kompów jest potrzebna! Ja dzisiaj dołączyłem 3 nowe hosty. Głównie dzięki temu, że są takie pojekty które nie pochłaniają potęrznych ilości RAM-u. Np. Einstein czy Leiden Classic. Moga one dzięki temu w nieodczuwalny sposób latać nawet na słabych biurowych maszynach.
Sry za offtopic. A co do tego kalendarium to jest to całkiem ciekawy pomysł, tylko trzeba nam chętnego do takiej roboty...

Mchl

#8
Się pomyśli.
Starsze wiadomosći są nadal na starej stronie.
http://boincatpoland.republika.pl

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

#9
Cytat: MchlSię pomyśli.
Starsze wiadomosći są nadal na starej stronie.
http://boincatpoland.republika.pl

O Master! Aż mi się łezka w oku zakręciła... :)

A co do ilości projektów, które zespół może liczyć... Cóż... Mamy prawie 450. członków, więc projektów tez możemy łyknąć sporo.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


symbiont

Tja, mi brakuje chociażby jednego projektu który przyczyniałby się bezpośrednio do rozwoju jakiejś "kosmicznej technologii" załużmy mającej za cel zaprojektowanie nowego napędu dla nowej generacji statków kosmicznych... no ale nasa, esa i rosjanie czy nawet chińczycy wola chyba jednak sami sie męczyć... a co do mnogości projektów to mi sie wydaje że dzieki temu cała idea "rozproszonego liczenia" ma szanszę sie jeszcze bardziej upopularnić.

BTW co zrobić żeby to co napisałem w podpisie się pokazywało pod postem??

AL

Może [link nie aktualny] to Ci pomoże.

symbiont

dzieki jako widocznie musiałem sie przespac z tym bo dzis rano jakos sam do tego doszedłem jak załatwic sprawe z podpisem ;)