Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

[Pomysł] Klub top 10 dyskusja

Zaczęty przez legis, 18 Kwiecień 2010, 22:12

legis

Cytat: Adalbert w 10 Wrzesień 2010, 11:24
Od kiedy liczymy Orbit w klubie TOP10 i jaki jest cel?
liczymy od 8 września cel top 6 chyba że dobrze pójdzie to podkręcimy

Cytat: Troll81 w 09 Wrzesień 2010, 21:43
piłuj kemplera :D
Wystarczyła wiadomość.
p.s. Wielkie dzięki dla kemplera

apohawk

legis, przypnij temat z osiągnięciami i stwórz zamknięty wątek, w którym będzie jeden post wyjaśniający "o co chodzi" i też przypnij, żeby się wyróżniało.
Będzie jaśniej dla nowych.
No good deed goes unpunished.

legis

Cytat: apohawk w 10 Wrzesień 2010, 22:12
legis, przypnij temat z osiągnięciami i stwórz zamknięty wątek, w którym będzie jeden post wyjaśniający "o co chodzi" i też przypnij, żeby się wyróżniało.
Będzie jaśniej dla nowych.
Zrobione

Hani

Na pierwszy rzut oka na stronę główną wygląda to jak kolejny "projekt miesiąca" - może przez to że napisane jest "we wrześniu liczymy Orbit@home"
Może lepiej było by "Aktualnie liczymy ......" albo do (data) liczymy ....... "


legis

Zrobione
Podziękowania dla kemplera

mimeq

2010-09-14 22:21:45   orbit@home   Message from server: (Project has no jobs available)   :wth:


KrzychuP

no i wyssaliśmy buforek  :(

dziś tylko dwie sztuki złapałem

apohawk

Już pisałem w dziale o Orbit, niedługo (dzień lub dwa) ma być następna seria, tak więc cierpliwości.
Policzcie SIMAPa w międzyczasie  8)
No good deed goes unpunished.

KrzychuP

Dziś 4 capnąłem.
A w międzyczasie Chess sobie leci  %)

mimeq

2010-09-15 20:09:13   orbit@home   Scheduler request completed: got 13 new tasks

2010-09-15 20:26:07   orbit@home   Scheduler request completed: got 16 new tasks

:attack:



apohawk

Jest ponad 150k zadań do pobrania w Orbit, do roboty  :attack:
No good deed goes unpunished.

mimeq

Cytat: apohawk w 15 Wrzesień 2010, 22:54
Jest ponad 150k zadań do pobrania w Orbit, do roboty  :attack:

Szczegolnie ze:

2010-09-15 22:53:18   RNA World   Message from server: No work sent   :wth:


KrzychuP

Mielę, mielę  :attack:

eclipse99


mimeq

Cytat: apohawk w 15 Wrzesień 2010, 22:54
Jest ponad 150k zadań do pobrania w Orbit, do roboty  :attack:

Ja mam chyba od wczoraj  z mala przerwa gdzies nad ranem, gdy odeslalo wyniki tak:

2010-09-18 19:00:28      Internet access OK - project servers may be temporarily down.

i z www:

Serwer orbit.psi.edu zbyt długo nie odpowiada.


Cyfron

co z projektem Top10 ?
Jest w ogóle sens to ciągnąć ?
Orbit już daawno leży i kwiczy.

Może by tak połączyć top 10 z projektem miesiąca?
Np żeby głosować na projekty, gdzie B@P jest poza top10 na świecie?

legis

Zdaje się że projekt umarł nie wiem czy jest sens cokolwiek z tym robić.

Troll81

Walczyć o nowy projekt :D wszak to nie wina klubu top10 że orbit klęczy. Wybierzta inny projekt :D

AL

Cytat: Troll81 w 13 Grudzień 2010, 23:11
Walczyć o nowy projekt :D wszak to nie wina klubu top10 że orbit klęczy. Wybierzta inny projekt :D

W rzeczy samej. Orbit nie ma Wu - to trzeba wybrać projekt zastępczy, a najlepiej dwa - to na wypadek gdyby w którymś z projektów były problemy z dostępem do WU - zawsze wtedy podgonimy w drugim projekcie, który np. miałby mniejszy priorytet.

Cyfron

a teraz powiedzcie mi, jaka jest zasadność liczenia 2ch projektów - jeden jako projekt miesiąca a drugi jako top10. Dzielimy swoje moce, przez co efektywność spada (osobiście, jeśli będą 2 projekty, to ja na pewno nie będę liczył obu - nie lubię się tak rozdrabniać, za dużo kombinowania, a jeszcze jeden projekt jest do pilnowania).
Zresztą to są kolejne głosowania, kolejne problemy, kolejne osoby odpowiedzialne za ogarnięcie tematu.
Jakby tak skupić się na jednym projekcie (projekt miesiąca) ze zmienionymi np zasadami (liczymy to, gdzie jestesmy poza top10 na swiecie) to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.

apohawk

W Projekcie Miesiąca liczymy to, co dusza zapragnie. Dodawanie reguł ograniczających PM jest złe. Chcesz projekty, w których b@p jest poza top10, głosuj i agituj, ale nie rób z tego reguły.
Poza tym uważam, że powinniście więcej głosować na SIMAPa!  8)
No good deed goes unpunished.

Cyfron

ale właśnie jaki jest efekt tego, że mamy 2 akcje?
Top10 leży i kwiczy, bo nie ma się komu zająć tym.

A może by w projekcie miesiąca doszło do tego, że po jakimś czasie byśmy nie liczyli projektów spoza top10 ale już np spoza top 5.

Ogólnie to widzę 3 wyjscia:
1: ktoś się zajmie top10 i zacznie o to dbać (ja nie dam rady - już i tak sporo rzeczy mam na głowie)
2: projekt miesiąca zmieni warunki (oczywiście za zgodą ludzi) i kasujemy akcje Top10
3: kasujemy top10 bez żadnych zmian (fajnie byłoby usunąć to okienko z głównej strony naszej wiki, bo to troche wstyd - tak jakby w zespole 6000 osobowym nikt nie dał rady zaktualizować jednej rzeczy...

Tomasz R. Gwiazda

ja proponuje lansowac ide TOP10 przy okazji PM

jak organizator PM wrzuca glosowanie to 1 post powinien byc na temat mozliwosci wejscia do TOP10 i wymienione projekty w ktorych mamy realna szanse
albo tez monitorowanie w ktorym projekcie jestesmy w top10 ect

Cyfron

czyli opcja pomiędzy 2 i 3 - dla mnie i to ma sens.
2 twory to jednak dużo i jak widać nikt się tym nie zajmuje.

Jeżeli nikt nic innego nie zarządzi, nie znajdzie się osoba, która zajmie się klubem top10 to proponuje w Projekcie miesiąca przy wybieraniu wskazywać bardziej projekty spoza top10, a z czasem może zaczniemy wybierać tylko projekty poza top 10 :)

Chętni do zajęcia się klubem top10 ?

Arthusp

Ideą TOP10 była chęć zebrania ludzi, którzy nie bawią się w PM albo w danym miesiącu nie liczą PM czy szukają jakiejkolwiek innej zabawy. Jednak z czasem okazało się, że było niewielu zaangażowanych, a jedną z konsekwencji było małe zainteresowanie i małe możliwości klubu.

Sądząc jednak po ostatnim ożywieniu tutaj wydaje się, że są chętni do zabawy w TOP10. (Sam, gdy eOn nie działał najlepiej chciałem podzielić moce między drugi projekt PM i Klub TOP10).

Dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest albo możliwość 1, a jeśli nie znajdzie się chętny to wtedy możliwość 3. Być może bez kasowania permanentnego - być może nowy/stary Kamrat odrestauruje łajbę TOP10 i wyruszy w rejs.  ;)

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby równolegle agitować w PM używając argumentu "TOP10"  :)

Cyfron

ożywienie nastąpiło po moim pytaniu o to, co robimy z klubem top10 :)
Ja oczywiście nie miałem na myśli całkowite usunięcie klubu top10, tylko najwyżej usunięcie tej ramki z głównej strony wiki, żeby to nie "straszyło" :)

Teraz czekamy na osobę chętną do zajęcia się tym.


legis

Kolejny zryw wolnościowy ?
Klub Top 10 jest (był) moją inicjatywą, zasady jego funkcjonowania ustaliłem prawie w całości tylko ja nikt nie pytał dlaczego są takie a nie inne, dlaczego liczymy max 100 dni. Powiedzmy taka mała dyktaturka  obyło się bez sprzeciwu, bez dyskusji bez głosowań które tak bardzo lubicie.
Kempler wrzucił ramkę na główną i dołożył swoje 3 grosze do pomysłu i chwała mu za to. Ja zostałem moderatorem i wszystko ładnie hulało do czasu głosowań. Celowo głosowanie nie wyglądało tak jak w PM chciałem sprawdzić czy ludzie czasem patrzą na statystyki teamu, projektów itd. Szło fajnie ale mimo masy próśb o głosowanie w temacie GŁOSOWANIE i dyskusję w w temacie DYSKUSJE wielu z was miało mnie gdzieś, więc z czasem odpuściłem, bo poziom piany w moich ustach gwałtownie się podnosił.
Z braku mojej aktywności umarła wasza.
Co do czasu mogę poświęcić godzinkę lub dwie dziennie na ogarnięcie klubu jeśli klub się ostanie.
Proponuję restart po nowym roku.
Proszę o rzeczową dyskusję i troszkę wzajemnego szacunku.
Zapraszam do głosowania.
Proszę osoby które nie chcą liczyć w klubie o nieoddawanie głosów na projekty klubu zapraszam do PM i dyskusji również tutaj.




Cyfron

Wielki szacun dla Ciebie, że się ponownie tym zająłeś.

Niestety moim zdaniem może być tak:
albo się nie zainteresuje za wiele osób tym
albo jak wygra projekt, na który ktoś nie głosował, to go nie będzie liczył

Ja tam będę agitował w projekcie miesiąca za projektami poza top10:)

legis

poczekajmy do końca roku podsumuję głosy zobaczymy  co z tego będzie najwyżej skasujemy klub

Cyfron

Cytat: legis w 15 Grudzień 2010, 21:54
najwyżej skasujemy klub

Wolałbym zawiesić jego działalność :)

legis

Cytat: Cyfron w 15 Grudzień 2010, 22:03
Cytat: legis w 15 Grudzień 2010, 21:54
najwyżej skasujemy klub

Wolałbym zawiesić jego działalność :)
Możemy zawsze będzie do czego wracać.
Jeśli zagłosuje mniej niż 15 osób zawieszamy (mniejsza ilość klubowiczów chyba nie ma sensu)
Zapraszam do głosowania ;)

Cyfron

Widzę, że ktoś usilnie próbuje "pchać" klub top 10

z tego co wiem, to było inaczej powiedziane, że klub top 10 będzie istniał, jeśli zagłosuje w nim 15 osób ( powyżej )

bo jaki jest sens robić coś jako jakiś klub, skoro brały udział w tym 2 osoby? Dlaczego tworzyć dodatkowy twór, skoro mamy projekt miesiąca i można połączyć obie "akcje" co m.in. zrobiliśmy w poprzednim miesiącu, wybierając na obecny projekt spoza top10 - SIMAP.

I co to za klub, gdzie będą liczyć 2 osoby +przypadkowi liczydłowi? Nie lepiej jest się na prawde skupić nad jednym "klubem" ? Pamiętam, że były zarzuty, że niektórzy nie potrafili się zdecydować co liczyć...

AL

Cyfron - zgadzam się z tobą. To co zrobiłem to po prostu takie tymczasowe rozwiązanie, aż się coś wyjaśni, bo wg. mnie było to mało profesjonalne umieszczać na głównej odnośnik do akcji w projekcie w którym od m-cy nie było próbek. Zrobiłem to też dla tych użytkowników naszego zespołu, którzy na główną może jeszcze czasem zaglądają - ale na forum już nie (pewno nawet nie są zarejestrowani).