[Pomysł] opisy wyścigów

Zaczęty przez emik, 30 Kwiecień 2010, 23:31

emik

aby w tym dziale było w miarę przejrzyście proponuję ujednolicić opisy tematów - ja przynajmniej widziałbym w tym deseniu:

[czas trwania] nazwa projektu - nazwa wyścigu

np:

[03-05-2010 - 08-05-2010] Enigma@Home - Bletchley Park vs. Edward Nigma

wtedy będzie dokładnie widać jakiego okresu dany wyścig dotyczy

jeśli się ten sposób spodoba to temat przykleić


Tomasz R. Gwiazda

sluszna uwaga, popieram

apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

popieram  :parrrty:

Peciak

prosiłem adminów o przeniesienie odpowiednich wątków co by tematy sie nie dublowały ale niestety cisza

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Peciak

Moze warto by wydzielić jednego admina naszego zespołu do zgłaszania nas do wyścigów.
obecnie trwa wyścig w simap http://pl.boincstats.com/bam/challenges.php?action=details&chid=24
Chłopaki byli chętni a tu nasza drużyna nie zgłoszona. Pachnie sabotażem  %)

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

eclipse99

Piotrze, może zgłosimy Ciebie na to stanowisko?

Co do opisu, co myślicie o zmianie formatu daty z:

[01-06-2010 - 07-06-2010] SIMAP - June SIMAP Scramble
[11-05-2010 - 18-05-2010] SETI@Home - E.T. phone Hawking
[03-05-2010 - 10-05-2010] Rosetta@Home - Crunching for Cures
[03-05-2010 - 08-05-2010] Enigma@Home - Bletchley Park vs. Edward Nigma

na:

[2010.06.01 - 2010.06.07] SIMAP - June SIMAP Scramble
[2010.05.11 - 2010.05.18] SETI@Home - E.T. phone Hawking
[2010.05.03 - 2010.05.10] Rosetta@Home - Crunching for Cures
[2010.05.03 - 2010.05.08] Enigma@Home - Bletchley Park vs. Edward Nigma

Zmiana kosmetyczna ale wg mnie czytelniej by to wyglądało.

emik

z kropkami będzie przejrzyściej


Peciak

#8
Cytat: eclipse99 w 01 Maj 2010, 09:41
Piotrze, może zgłosimy Ciebie na to stanowisko?

Raczej nie
1. Jestem tu bardzo młodym stażem (w czerwcu będzie dopiero rok)
2. Czasami mi odwala i mam głupie pomysły (liczenie dla innej drużyny, itp)
3. Zdecydowanie są godniejsi (np. TJM, RAD-Poland, EMIK, TROLL) poza tym są cały czas aktywni na forum.
4. Osobiscie uważam że Emik (dodatkowo emik jest cały czas na IRC) więc jest z nim dodatkowy kontakt
5. Niezapominajmy że do zgłoszenia drużyny do wyscigów uprawniony jest EDIT administrator konta BOINC@Poland - a więc szycha. Wychodzi na to ze sam founder

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

@Peciak:
Mchl już nas zgłosił.

@eclipse99:
Dobry pomysł, będzie się też ładnie sortowało po nazwie  ;D
No good deed goes unpunished.

AiDec

#10
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 01 Maj 2010, 09:22
Chłopaki byli chętni a tu nasza drużyna nie zgłoszona. Pachnie sabotażem  %)

Trzeba bylo bezposrednio Mchl atakowac - innego wyjscia nie ma.


Cytat: eclipse99 w 01 Maj 2010, 09:41
Co do opisu, co myślicie o zmianie formatu daty z: (...)

Ja tam preferuje zapis klasyczny dzien.miesiac.rok

A te cudowne hamerykanskie wynalazki z rokiem na przedzie to o dupe rozbic. Dla mnie najwazniejszy jest dzien, wiec powinien byc na pierwszym miejscu. A rok interesuje mnie najmniej, wiec powinien byc ostatni. Nie jestem arabem zeby czytac od konca...




@Emik: gdybys sie zgodzil na zglaszanie B@P do wyscigow Boincstats (a widze ze juz zainteresowales sie mocno tematem wyscigow), to porozmawiam z Mchl czy bylaby taka mozliwosc



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

#11
Cytat: AiDec w 01 Maj 2010, 11:28

Trzeba bylo bezposrednio Mchl atakowac - innego wyjscia nie ma.

@Emik: gdybys sie zgodzil na zglaszanie B@P do wyscigow Boincstats (a widze ze juz zainteresowales sie mocno tematem wyscigow), to porozmawiam z Mchl czy bylaby taka mozliwosc.
o to to to ....
Mchl i tak ma dużo roboty a EMIK jest tu chyba od zawsze i tak samo aktywny

Poza tym pokazanie że jest wyścig wcale nie oznacza że musimy w nim startować musi się zebrać kilka osób chętnych do wyścigu i dopiero zgłosić - co by obciachu drużynie nie zrobić.
Tak więc tematu trzeba szczególnie dobrze przypilnować.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

emik

#12
jeśli jest możliwość aby nie founder teamu zgłaszał zespół do wyścigu, to chętnie się tym będę zajmował - oczywiście tak jak pisał Piotr najpierw muszą być osoby chętne do startowania, aby zgłosić zespół

EDIT
jednak chyba tylko founder ma taką możliwość:

Cytat
The Team Founder of your Team has to enter the Team in the Team Challenge thru the Team Founders Menu in the BAM Menu

porobiłem ankiety w tematach na temat uczestnictwa


Peciak

#13
Cytat: emik w 01 Maj 2010, 11:55
jednak chyba tylko founder ma taką możliwość
no to bryndza ... :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Mchl

Trzeba by Willy'ego pomęczyć, żeby dał możliwość namaszczenia kogoś do zgłaszania.

Na razie postarajcie się wysłać do mnie PM jeśli jakiś wyścig się zbliża. Jak dacie mi cynk dwa-trzy dni przed startem, to na 98,34% będziemy zarejestrowani na czas. Dzisiaj do SIMAP zgłosiłem nas chyba w 10min od PMki.

P.S. Przy okazji zgłosiłem nas też do wszystkich nadchodzących wyścigów jakie były dostępne.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

emik

ok - będę starał się pamiętać


emik

może któryś z moderatorów ma możliwość edycji opcji ankiety, aby było można dodać możliwość zmiany głosu - ankiety dodawałem po stworzeniu tematów i niestety nie mam takiej opcji


Sergeant

Brawo za dział. Wreszcie słychać co w wirtualnej trawie piszczy. Wiadomo do jakiego wyścigu się szykować. Proponuję też po zakończeniu wyścigu podać nasz w nim wynik (miejsce, ilość punktów, ewentualnie punktację biorących udział).
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Peciak

#18
Cytat: sergeant w 01 Maj 2010, 20:06
Proponuję też po zakończeniu wyścigu podać nasz w nim ... ewentualnie punktację biorących udział).
Obawiam się że taką sztukę to tylko RAD-Poland potrafi. Cały dzień szukałem po statystykach jak coś takiego wykumkać ale ... poddałem się.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

eclipse99

@AiDec

Proponując zmianę miałem na celu stworzenie możliwości sortowania po dniu rozpoczęcia właśnie.
A Amerykanie to chyba zapisują w formacie  mm/dd/rr co już w ogóle czytelne nie jest %)

G

Można nawet z automatu rozsyłać emalie z info o wyścigu. Niejeden prześpi start, a potem to już się nie chce.


     


Sergeant

Można też przenieść do tego działu klasyfikacje z wyścigów za poszczególne sezony. Absolutnie łączy się to teraz tematycznie.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Akira

Cytat: emik w 30 Kwiecień 2010, 23:31
jeśli się ten sposób spodoba to temat przykleić
No problem :)

apohawk

Świetny pomysł z tymi ankietami  :respect:
No good deed goes unpunished.

RAD-Poland

#24
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 01 Maj 2010, 21:08
Cytat: sergeant w 01 Maj 2010, 20:06
Proponuję też po zakończeniu wyścigu podać nasz w nim ... ewentualnie punktację biorących udział).
Obawiam się że taką sztukę to tylko RAD-Poland potrafi. Cały dzień szukałem po statystykach jak coś takiego wykumkać ale ... poddałem się.

e tam
dane do statystyk w rywalizacji tych wyścigów na boincstats.com brane są wartości chwilowe "schedulera" i pobierane co 15 min

http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/team_lookup.php?team_id=20
Cytat<team>
<id>20</id>
<create_time>1134483471</create_time>
<userid>94</userid>
<name>BOINC@Poland</name>
<url>www.boincatpoland.org</url>
<type>1</type>
<country>Poland</country>
<total_credit>5334049.35192974</total_credit>
<expavg_credit>6580.458247</expavg_credit>
<expavg_time>1272815507.60984</expavg_time>
</team>

aby zrobić statystyki indywidualne do tego musisz zrobić listę użytkowników zespołu (z tego co wiem to serwer/funkcja team_members.php nie udostępnia takiej listy w formie xml, a tylko www http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/team_members.php?teamid=20 z offsetem po 20 ponadto od początku istnienia są z nią problemy (już to przerabiałem) przy sortowaniu generuje błędy, podwójne wypisanie usera lub jego brak i też nie jest aktualizowana na bieżąco, pozostałoby wygenerowanie listy użytkowników ze statystyk user.gz ale tu pojawia się problem są one generowane co kilka godzin, a funkcja list_new_users.php chyba nie jest dostępna online dla przeciętnego użytkownika)

po przebrnięciu przez tworzenie aktualnej listy użytkowników czas na pobranie dla nich aktualnych danych

http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap//show_user.php?userid=53171&format=xml
Cytat<user>
<id>53171</id>
<cpid>de177e5231a39320173762a59cad575e</cpid>
<create_time>1245183886</create_time>
<name>[BOINC@Poland]Peciak</name>
<country>Poland</country>
<total_credit>12864.447195</total_credit>
<expavg_credit>328.31128</expavg_credit>
<expavg_time>1272816471.55809</expavg_time>
<teamid>20</teamid>
<url/>
<has_profile>1</has_profile>
</user>

oczywiście dla każdego użytkownika z listy osobno

zapamiętać dane na początku wyścigu
wyłapywać na bieżąco nowych członków drużyny
i aby uzyskać wynik taki jak na boincstats.com zsynchronizować zegar pobierania z ich serwerem


może się mylę i przez ostatnie 2-3 lata programiści coś usprawnili w dostępie do bazy ale nie sądzę , trzeba by się pytać TJM pewnie jest na bieżąco

PS.
ciekawe po ilu seriach odpytań wszystkich użytkowników drużyny w jak najkrótszym czasie,  zwłaszcza w dużych projektach adres pobierającego dane zostanie zablokowany
przez przypadek zdarzało mi się zablokować dostęp do bazy w kilku projektach przy kilkudziesięciu odpytaniach na sek, rozłożenie tego na kilkanaście sekund powodowałoby nie spójne wyniki

EDIT: dziwią mnie różnice przedstawianych danych:
http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/show_user.php?userid=53171&format=xml
http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap/show_user.php?userid=53171
przełącznik &format=xml powinien tylko wymusić format danych
mam wątpliwości czy w pierwszym przypadku są to aktualne wartości, sugeruję konsultacje z mindc
pisał że "wyciągam dane bezpośrednio z schedulerów projektów" przy tworzeniu podpisu


EDIT2: wcięło jednego slesza "/" przed show - teraz oba linki wskazują te same dane
http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap//show_user.php?userid=53171&format=xml

EDIT3: niestety funkcja show_user.php nie wypisuje aktualnej wartości punktów w danym momencie (są to dane aktualizowane co jakiś czas)
sam jestem ciekaw jak pobrać aktualne dane użytkownika, może kiedyś bym do czegoś wykorzystał
i kolejny test wykazał, że dodatkowy "/" w adresie http://boinc.bio.wzw.tum.de/boincsimap//team_members.php?teamid=20 wyświetla również odmienne dane,
bu..   :-\ :(

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Peciak

#25
Rad-Poland jeżeli zamierzałeś pokazać problem naukowo tak żeby nikt nie wiedział o co chodzi to Ci się udało  %)

A teraz poważnie
1. Ja myślałem aby na piechotę gdzieś podejrzeć raz dziennie kto startuje aby pokazać reprezentacje Naszego Teamu. Udało mi się coś takiego zalukać  na jakiejś stronie ze statystykami. Problem tam był taki że ta informacja była dość dużo opóźniona (w przypadku simap minimum 12 godzin).
2. O pokazaniu kto ile uzbierał nawet nie marzyłem...

Teraz super poważnie jak dzieciaki pójdą spać to się temu przyjrzę. Ale niestety moja wiedza opiera się głównie na pamięci tego co oferował DOS i Basic  czyli nadzieja marna XD

EDIT
Tak jak myślałem nadzieja marna - potrzeba zakupić trochę wiedzy i się dokształcić.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Peciak

Kamraci i Kamratki liczymy aktualnie Docking@Home
To może zgłośmy go do wyścigu teamów np. ostatni tydzień maja (24-30 )

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."


Troll81

pisać PM do Mchl :D

Peciak

#29
Korzystając z okazji należy zastanowić się nad naszym następnym wyścigiem Taemowym  o ile nie wygra jakiś projekt który wyścigom wybitnie nie służy
18-21 czerwca – proces szesnastu http://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_szesnastu

18 czerwca - wojska polskie pokonały wojska rosyjskie w bitwie pod Zieleńcami a 22 czerwca na tą okoliczność Król Stanisław August Poniatowski ustanowił Order Virtuti Militari – do dziś najwyższe polskie odznaczenie wojskowe. - dowaliliśmy Ruskim  %)

24 czerwca    – Mieszko I zwyciężył wojska margrabiego Hodona w bitwie pod Cedynią. - dowaliliśmy Germanom  %)

25 czerwca Siedzący Byk dowódca Indian w bitwie nad Little Big Horn dowalił Amerykańcom. Wprawdzie to nie my tylko Indianie ale chwała im za to  :ph34r:

26 czerwca Przemysł II koronowany na króla Polski w Gnieźnie. Od tego dnia Orzeł Biały jest symbolem Polski.

Trzeba temat przemyśleć wcześniej bo potem trzeba to zgłosić MCHL na PM. Edit Potem on pisze od niejakiego Willego ten sie zastanawia a to trwa itp. Podobno można to zrobić automatycznie na stronie projektu.
Poprzedni wyścig był do Mchl zgłoszony 6 maja i zapewne zgłosił to to tego samego dnia.

Może są jakieś inne ważne daty uczmy zagraniczniaków naszej historii.  :book:

Problemem jest tylko to że wyścigi PrimeGrida kończa się 21 czerwca  :(

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

9 kwietnia rozwalenie tupolewa w lesie....

apohawk

Cud nad Wisłą - 12-25 sierpnia 1920  :attack:
No good deed goes unpunished.

Peciak

O czerwcu rozmawiamy

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

moze sie tak nie rozdrabniajmy, i bez nacjonalistycznych zapedow :)

Mnie sie poki co 1 termin pasuje, Dzien Niepodleglosci
ewentualnie konstytucji 3 maja

inne dla zagraniczych moze byc zbyt abstrakcyjne

apohawk

No właśnie sęk w tym, że Cud nad Wisłą to jedna z najważniejszych bitew w historii. To nie zapęd nacjonalistyczny, to bitwa która powstrzymała ekspansję bolszewizmu na Europę.
No good deed goes unpunished.

Peciak

Nie chodzi o nacjonalistyczne zapędy ale

Wybierając nazwę wyścigu Cedyna można zaprosić w kulturalny sposób Germańców na pokojową bitwę.  :attack:
Oczywiście najprawdopodobniej złoją nam skórę ale lepiej się ścigać z lepszymi i przegrać niż z Teamami które i tak szans nie mają.

Wybierając wyścig ku czci Siedzącego Byka można zorganizować wyścig Ameryka conta Indianie (reszta świata)

Pewnie że wymaga to odpowiedniego rozpropagowania np. wysłanie kilku zdań z zaproszeniem do Founderów drużyn albo odwiedzenie ich forów i tam ogłoszenie zaproszeń ale co nam szkodzi. Dlaczego nie mamy spróbować.

Co do wyścigów - nic nas nie kosztuje branie udziału w wyścigach które i tak są liczone w projekcie miesiąca.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Wyścig w rocznicę bitwy nad Wizną :D z oprawa dźwiękową Sabatonu :D Nazwa wyścigu 40 to 1 :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 14 Maj 2010, 10:55
Wyścig w rocznicę bitwy nad Wizną :D z oprawa dźwiękową Sabatonu :D Nazwa wyścigu 40 to 1 :D
Cholera, dlaczego dopiero teraz czytam ten wątek???
Ale Powstanie Warszawskie jest w drodze i ładnie brzmiący tytuł "Uprising" :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

 :attack: no to róbmy :D

krzyszp

Ale dałem ciała  ;D
Wizna - wrzesień
PW - sierpień
Cały czas są dwie opcje do wyboru...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka