Help Conquer Cancer - 200-300% normy!

Zaczęty przez lukaszja, 04 Maj 2010, 23:38

Troll81

Satysfakcja z poszukiwań to jedno. Ale odznaki to drugie.

Tobas

Dałem przykład z virtualką, bo łatwo jest tym sterować i dedykować, że tylko jeden rdzeń to np. 8 próbek na raz.

Zapomniałem dodać że takie naciąganie jest doskonale widoczne w punktacji BOINC - odznaki są liczone wg przelicznika WCG za czas,
natomiast punktacja BOINC już się na to nie nabierze. Wystarczy spojrzeć na podpisy co po niektórych liczydłowych, gdzie
widać rząd niebieskich odznak, ale punktów jakoś mało  ;)

gaballus

Cytat: Tobas w 22 Listopad 2012, 17:55
Aniu jak chcesz mieć za wszelką cenę komplet odznak WCG, to postaw sobie wirtualkę, albo kilka z jednym rdzeniem,
następnie w cc_config.xml wpisz linijkę <ncpus>x</ncpus> (w sekcji options),
gdzie x oznacza ilość rdzeni, które ma widzieć serwer projektu.

Wpisując sobie w to miejsce 64 (znamy takich co tyle dawali) masz liczone 64 próbki na raz na jednym rdzeniu.
Fakt, że będą się liczyły baaardzo długo (uważaj, aby nie przeholować z deadline) ale za to odznaki się szybciutko pokolorują ;)

Z mojego doświadczenia wynika ze jednak tak to nie działa, gdzieś w wakacje kończył się Computing for Clean Water, zostało mi kilkanaście WU w buforze na jednym komputerze, nowe WU już się nie pobierały, policzyłem sobie że za te Wu do pełnych 2 lat zabraknie mi dosłownie kilku godzin liczenia. I przyznam że zacząłem wtedy kombinować, zwiększyłem wtedy liczbę wirtualnych cpu za pomocą cc_config.xml, właśnie po to aby wydłużyć czas liczenia próbki, próbki liczyły się rzeczywiście dłużej, ale po odesłaniu WCG zwalidowało je z czasem jaki miałem normalnie na próbkę, cała zabawa nic nie dała. Do odznaki 2 letniej udało mi się dociągnąć rzutem na taśmę za pomocą 2 dodatkowych WU które pojawiły się jeszcze w niewielkich ilościach, pewnie z powodu błędów czy przeterminowania u innych liczących

Tobas

Przyznam, że nie kombinowałem, niestety mam już komplet odznak  :P
Może to działa na świeżym kompie - nie ma jak porównać czasów. Może nie działa - to nawet lepiej.
IMHO nie powinno.

gaballus

Tak, bardziej cieszy odznaka wiedząc że zdobyłem ją "czuwając" i nękając serwer o WU. Chociaż przyznam że wtedy było mi jej żal i byłem gotów troszkę zakombinować (co zresztą zrobiłem) ale nic to nie dało :) i faktycznie dobrze  ;)

krzyszp

Też się dziwię, że niektórzy mają kolorki jakich ja nie osiągnąłem licząc WCG właściwie chyba od początku, przez dłuższy czas na dużej liczbie komputerów... Niestety, tak bywa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

dlatego ja już od dawna przestałem porównywać długość... :D sygnaturki

ważne że ja co zrobiłem, ile policzyłem i do czego przyłożyłem rękę. Ważne, że wiedzą to osoby z których zdaniem się liczę. Reszta jest zabawą, a satysfakcja z dokonań tylko moja.

Ania

A czy istnieje coś takiego jak
<ngpus>x</ngpus>