Burp przyjmuje;]

Zaczęty przez Starszyna, 12 Marzec 2006, 15:16

Starszyna

Po wielu tygodniach udało mi sie zalożyć konto na BURP. Każdy kto jest zainteresowany tym projektem ma teraz szanse dołączyć.
---------
Okazuje się, że zostanie udostępnionych pare nowych projektów. Te projekty oznaczają koniec fazy pre-alpha.

Nietoperek

nie dosc tego burp rozsypal sie jednostkami Waiting 76269 parts - wymagane minumum 512 MB - na jednosce z 256 MB nie chce pobierac nic - chetni lapac;)

AL

Pobierać i nie przejmować się ciągłym zerowaniem próbek. Mają dziwną przypadłość. Mianowicie bardzo szybko dochodzą w poblize 100% (nie osiągając ich), po czym zaczyna nagle liczyć spowrotem od "0". Tym razem jednostki z "Session 192" są nieco dłuższe i mogą wymagać czasu przeliczania na poziomie ok. 4 godzin za próbkę w przeciwieństwie do poprzedniej "Session" - gdzie czas ten wynosił ok. godziny na próbkę. Uwaga na bardzo krótki deadline :!:

KrzychuP

Qrka, mam teoretycznie 512MB a wywala mi:

2006-06-09 08:47:05|BURP|Message from server: Your computer has only 536330240 bytes of memory; workunit requires 540672 more bytes
2006-06-09 08:47:05|BURP|Message from server: No work sent
2006-06-09 08:47:05|BURP|Message from server: (there was work but your computer doesn't have enough memory)

Niby dlaczego mam za mało pamięci? Ktoś wie co możnaby z tym zrobić?

bartsob5

moze powylaczaj procesy, zrestartuj system? widocznie zbyt wiele RAMu masz zajete przez inne programy...

Simek

A u mnie cos takiego :(
2006-06-09 15:54:50|BURP|Message from server: Your computer has only 536133632 bytes of memory; workunit requires 737280 more bytes
2006-06-09 15:54:50|BURP|Message from server: No work sent
2006-06-09 15:54:50|BURP|Message from server: (there was work but your computer doesn't have enough memory)

Idzie sie pochlastać :(

Mchl

O 3/4 MB za mało... może pamięć wirtualną spróbujcie powiększyć.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PrzPrz

Cytat: "AL"(...) jednostki z "Session 192" (..) mogą wymagać czasu przeliczania na poziomie ok. 4 godzin za próbkę (...)
(...) bardzo szybko dochodzą w poblize 100% (nie osiągając ich), po czym zaczyna nagle liczyć spowrotem od "0" (...)
Pobrałem jednostkę
192in0.zip__ses0000000192_frm0000000018_prt00031.wu.
Przeliczałem przez ponad 6 godzin.
Niestety, krótki deadline, wiele restartów od 0% i w rezultacie po przekroczeniu deadline przerwałem liczenie... :?
Tu można zobaczyć, że tylko jeden user przeliczył tę jednostkę, notabene w niecałe trzy godziny...

Teraz liczę 192in0.zip__ses0000000192_frm0000000032_prt00003.wu.
Niestety, zapowiada się podobnie... Deadline do jutra, a restart już chyba piąty w ciągu nieco ponad czterech godzin... :?

bartsob5

---------- 18:58 10.06.2006 ----------

NIE PRZEJMUJ SIE DEADLINEM!!!!!!!!!!!

w jednym z watkow admin powiedzialm (napisal, ze ten deadline to jest taki test (pic), i nie bedzie brany pod uwage przy dawaniu punktow!!!!

---------- 19:02 ----------

Cytat: "Janus"About credit: Yes, in theory you should get credit for work that is completed after the deadline. In fact you shouldn't mind the deadline at all.
Practically something bad may happen,though - the main server could suddenly crash and burn - in which case you will not get any credit. Please keep in mind that this is a project truly in the testing phase. Anything can happen, but so far we're doing quite well.

wszystko jasne...

PrzPrz

8O :oops: :evil: I po co ja mu przerywałem o wpół do czwartej rano... :?
Swoją drogą, skoro deadline nie jest dla nich istotny, nie mogli ustawić np. tak, jak w CPDN...? (czyli za rok... :roll: )
Jest tylko jedna zaleta tak krótkiego deadline'u: Manager przełącza się w tryb earliest-deadline-first...  :twisted:

bartsob5

ja tez juz 2 skasowalem, bo mnie wkurzylo ze sie 3 raz wyzerowaly:P dlaem sobie spokoj z ta sesja

PrzPrz

---------- 19:16 10.06.2006 ----------

Trudno, dziś w nocy nie wyłączam kompa... Jeśli rano nadal jeszcze będzie się liczył BURP, przez dłuższy czas będę omijał ten projekt...  :(

---------- 19:28 ----------

Poza tym jestem ciekaw, ile dostanę credits za WU...
Patrząc po wynikach innych userów, Granted rzadko przekracza 12... :(
Najczęściej jednak wisi "Over - no reply" lub "Over - Client error"... :?
Oj, jutro chyba będę miał zły humor... :?

---------- 15:56 12.06.2006 ----------

Heh, jednak przeliczył...
Za prawie sześć godzin liczenia dostałem "aż" 50,37 pktów... (a śpiewałem 156,84).
8,75 pkt/h... Dla porównania: w QMC dostaję 27,43 pkt/h.
Już wiecie, co teraz liczę... ;)

KrzychuP

To wiadć po RAC-u ;)

Nietoperek

CytatSession 192 has been cancelled because it was hitting some of the hardcoded computational limits set for the test client. Credit will be given for the workunits where 2 or more succesful results have been returned. Unfortunately it was not practical to generate credit for workunits with only 1 result - however, you can rest assured that your results have been very valuable to the project. The next sessions should start shortly. These both have a much lower expected resource usage. If you still have any session 192 workunits on your client you are free to let them run to completion or manually abort them. If you let them run the results will be used to generate an analysis of the system performance but not to make a video.
sesja 192 zostala przerwana wiec jak ktos nadal ma jednostki z tej sesji moze okonczyc i modlic sie aby dopelnilo sie quorum wtedy dostanie punkty lub poprostu anulowac jednostki

bartsob5

no nareszcie... to byla chyba jedna z najmniej udanych seti... szczegolnie dla uzytkownikow...

Starszyna

BURP coś wadliwe jednostki daje. Cały czas sie restartują :(

bartsob5

to normalne dla tej sesji... nalezy to ignorowac i czekac az sie zrobi (a moze sie restartowac kilkanascie razy)

Nietoperek

przy zastosowaniu techniki "motion blur" w przetwarzanej grafice jednostka jest kilkukrotnie przetwazana - restartuje sie przewaznie po 8-16 razy - mozna sprawdzic w ktorym cyklu jednostka jest wchodzac do odpowiedniego katalogu w SLOTS wewnatrz katalogu BOINC - tam w pliku stderr.txt powtarza sie taki cykl CCom: 0.000310 - 72.109000
CCom: 0.002172 - 118.765000
CCom: 0.004132 - 163.843000
CCom: 0.005994 - 211.984000
CCom: 0.007954 - 259.031000
CCom: 0.009816 - 305.468000
CCom: 0.011776 - 351.937000
CCom: 0.013638 - 398.250000...
- po ich podliczeniu wiadomo w jakiej fazie ukonczenia jest jednostka ;) - na forum burp'a bylo wspominane iz wraz z wejsciem nowej aplikacji blender cykliczne zerowanie jednostki zostanie usuniete

wiecej tutaj oraz tutaj

Mchl

Nie wiem jak u was, ale jak przy ostanich jednostkach blender mi wystartowal, to na komputerze nie dało się normalnie pracować. Niby chodził na najniższym priorytecie. Zasobów w sumie też zbyt wiele nie wziął sobie, ale na efekt klinięcia w cokolwiek na pasku systemowym trzeba było czekać blisko 10s.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

u mnie smiga dobrze nie liczac faktu iz przykladowo boincview wskazuje czas liczenia jednostki okolo 8h gdzie rzeczywiscie liczyl powyzej 11:| i niekiedy zdazalo sie, ze predkosc przetwarzania spadala do 0... apropo nie polecam liczyc burp'a z innymi projektami - jakos po przeliczeniu blender nadal pozostaje aktywny i zjada 100% procesow i po drodze zaczyna "liczyc" jednostki innych projektow co wiadomo ze nigdy nie skonczy

KrzychuP

To że się tak restartuje to pikuś, ale czy ktoś mi może powiedzieć, czy jest coś w rodzaju checkpointów? Bo kompa wyłączać muszę, a szkoda by było czasu na liczenie jednostki, której nie jestem w stanie do końca przeliczyć.

sourcerer

Takie pytanie, czy sa jakie jednostki do przeliczenia w tym projekcie?
Bo jak narazie to od jakiegos czasu (nie pamietam juz kiedy) mam " No work from project "

bartsob5

trzeba dobrze trafic, nigdy nic nie wiadomo, ale od czasu do czasu cos puszczaja... trzeba byc czujnym ;)

Nietoperek

sprawdzaj co jakis czas Server Status na stronie burp'a jesli sie pojawia dodatkowe wpisy swiadczace o przygotowaniu sesji wtedy mozesz spodziewac sie nowych jednostek w niedlugim czasie - na chwile obecna nie ma nic podobnego sa tylko wyswietlone sesje oczekujace zatem pozostaje czekac

Tomasz R. Gwiazda

odgrzebuje temat

projekt znowu dziala

na stronie glownej trzeba kliknac : Alpha users may upgrade their account by clicking Upgrade to BETA

jakby komus nie dzialalo to tu sa porady: http://burp.renderfarming.net/forum_thread.php?id=1898
ktore mnie pomogly




Troll81

BURP to teraz w pełni komercyjny projekt który sprzedaje czas twoich kompów :( na polu open zastąpił go renderfarm.fi

Kuba135

Właśnie będę wysyłam mój plik do renderfarm.fi. Ciekawe ile zajmie rendering.