Wsparcie projektu Enigma

Zaczęty przez Peciak, 06 Maj 2010, 22:47

Peciak

Kamraci i Kamratki
Mam taką propozycję otóż może zamiast zbierać forsę na wzmocnienie RAC-u naszej drużyny rozważymy wparcie finansowe projektu Enigma.

Krótkie uzasadnienie

1.TJM jest z nami od bardzo dawna i od bardzo dawna samotnie finansuje swój projekt.
2.Wiele rzeczy nas nauczył i zawsze chętnie służy pomocą.  
3. Należy do naszej drużyny to coś mu się chyba należy. I nie mówię tu tylko o wsparciu moralnym.
4.Gdyby udało uzbierać się jakąś grubszą kasę i starczyło by na modernizacje serwera Enigmy to informacja taka że nasza drużyna ufundowała coś takiego dla naszego kamrata była by dopiero SUPERPROMOCJĄ drużyny.
5.Serwer dla DNETC@HOME chłopaki z GPU Vision wycenili na niecałe 2600 zł ogłosili zbiórkę trochę kasy dołożyli i już go składają. A ich jest tylko siedmiu.

Cała akcja ma oczywiście sens tylko wtedy gdy TJM jest czymś takim zainteresowany oraz czy my jesteśmy gotowi sypnąć trochę grosza.
Ja jestem.
Czekam na odzew.
Wystarczy wpisać się że akcję się popiera i wesprze ją finansowo.
Cała reszta, jak kasa będzie ewentualnie zbierana i jak trafi do TJM to są szczegóły.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

jestem za
Tylko najpierw moze wyliczmy ile potrzeba i na co dokladnie :)


apohawk

Czekam na odzew od TJM  ;D
No good deed goes unpunished.

OxyOne

#5
Serwer dla DNETC@HOME kosztował lekko ponad 3000zł.

M4A89GTD PRO
PHENOM X6 1055T
8 GB ram DDR3 GoodRam
HDD 2x Samsung HD502HJ
HDD 1x Samsung HD251HJ
SSD 1x Kingstone SNV425 - S2BD/64GB
Chieftec 500W APS-500S

Po lekkich męczarniach czyli flashowaniu biosu płyty, hdd instalacji i konfiguracji tej nowości na Debianie muszę stwierdzić, że udało nam się złożyć kawał piekielnie szybkiej maszyny. Jestem pod wrażeniem. Najpiękniejsze jest "dynamiczne" taktowanie zegarów CPU z 800MHz do 2.8GHz /jeszcze nie miałem okazji zobaczyć jak działa Turbo Core/. Teraz czeka go poligon czyli normalna praca jako procesor "serwerowy" w dość ciężkich warunkach tym bardziej, że po rozmowie z Sesefem doszliśmy do wniosku ze będzie obsługiwał 2-3 projekty naraz.

Jesteśmy /GPU Vision/ za wsparciem projektu Enigma tym bardziej, że z TJM prowadzimy bardzo ścisłą współprace. Otrzymaliśmy również wsparcie finansowe w niemałej kwocie od kolegi z B@P, który jest inicjatorem tego przedsięwzięcia /Serwer Enigma/ oraz postu.

Uważam /to moje zdanie/, że taki właśnie serwer byłby mile widziany u TJM - serwer jest demonicznie szybki a zarazem cichy /zaznaczam pracuje pod Debianem/

... moze powstałby kolejny projekt... któż to wie.

OxyOne
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pantarhei

W takim razie nie na co dyskutować.
TJM podaj nr konta i tyle. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

lolek

Ja też dorzucę kilka groszy od siebie   :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

Oxy, macie jakies fotki? Workblog? :)

Troll81

A ja widzę potrzebę wsparcia nie tylko Enigmy ale i wszystkich polskich projektów. Jako drużyna z ambicją drużyny narodowej. mamy pewne obowiązki. Proponuję by admin każdego z projektów określił swoje potrzeby sprzętowo/finansowe i zaczniemy zbiórkę.

:attack: :attack: :attack: :attack:
:parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 07 Maj 2010, 09:57
A ja widzę potrzebę wsparcia nie tylko Enigmy ale i wszystkich polskich projektów.

Susznie, susznie, ale teraz skupmy się na wsparciu Enigmy i jak to wypali to pomyślimy o kolejnych.
:parrrty:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

tito


sesef

Na pewno TJM nie pogardził by dyskiem SSD bo nie dość, że zmniejsza to mocno koszty utrzymania dodatkowo czasy dostępu do danych...

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

a czy najtanszy SSD bylby wystarczajacy ?
Pojemnosc 32GB. Cena mniej wiecej 500-600zl


OxyOne

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Maj 2010, 18:56
a czy najtanszy SSD bylby wystarczajacy ?
Pojemnosc 32GB. Cena mniej wiecej 500-600zl


Tomaszu za ta cene kupisz juz taki SSD jak my kupilismy tj 64GB  Odczyt: 200MB/s
Zapis: 110MB/s dodatkowo HDD 250 do replikacji DB

Zdjęcia będą jak złoże wszytko do obudowy. Na razie leży na stole bo "DZIADEK" jeszcze pracuje a doinstalować musimy i skonfigurować aby nie było przestoju w projekcie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Tomasz R. Gwiazda

wiem ze mozna wiele rzeczy kupic :) ale wiadomo niska cena, mala pojemnosc, nizsze transfery :)
Topowe modele SSD to masakryczne ceny sa :)

Narazie jest kierunek ze wypieraja juz dyski FibreChannel

[B@P] MSW

Masakryczne ceny to mają dyski SSD na PCIe  XD

sesef

[quote author=[B@P] MSW link=topic=3603.msg102788#msg102788 date=1273254285]
Masakryczne ceny to mają dyski SSD na PCIe  XD
[/quote]

Tak, ale to już są 'profesjonalne' dyski pod bazy danych gdzie liczą się parametry nie cena.

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Maj 2010, 18:56
a czy najtanszy SSD bylby wystarczajacy ?
Pojemnosc 32GB. Cena mniej wiecej 500-600zl

Obecnie najlepsze SSD pod system robi Intel nie wiem jak jest z bazami bo tutaj nie ma masy małych plików tylko mało, ale za to większość ma po kilkaset MB/kilka GB u nas ze względu na koszty i jednak lepsze parametry zapisu jest Kingston

TJM

Serwer projektu jest brzydki (obudowa z allegro za 20zł) ale działa i na chwilę obecną jego wydajność jest wystarczająca nawet z zapasem, tak więc samej maszyny nie ma co w ogóle ruszać.
Problem z hardware jest taki, że im droższy tym bardziej uderzają w portfel ewentualne awarie, a niestety gdy sprzęt chodzi 24/7/365 pod dużym obciążeniem (głównie dyski) wyłączany jedynie w czasie burzy (o ile ma go kto wyłączyć), różne rzeczy mogą się zdarzyć. Dlatego też w serwie niekrytyczne podzespoły to często rzeczy z odzysku lub po naprawie, są tanie a jak coś padnie łatwo to zastąpić.

Tutaj fotka poglądowa na hardware z przodu i widok na chłodzony koszyk na dyski  XD


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

http://www.in4.pl/komentarze_Dyski_SSD_marki_OCZ_Technology_z_serii_Z-Drive_2,20946.htm

konkret :P


TJM: no ladny :P Moze Ci wysle jakas obudowe :) Duzo miejsca masz?

TJM

#22
A po co inna obudowa ? Ta jest dobra, była tania to tym bardziej jej nie było szkoda, jak przyszło z tyłu flexem dziury wycinać żeby węże od chłodzenia się nie załamywały.
To ma działać a nie wyglądać, póki z obudowy się nic nie wysypuje to znaczy, że jest dobra  :ph34r:

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Peciak

TJM co by nie przedłużać:
1. Czy życzysz sobie pomocy w utrzymaniu sprawności projektu?
2. Jeżeli tak to określ co i za ile potrzeba, albo lepiej nie,
sam dobrze wiesz co potrzeba zakupić
podaj po prostu konto a Ci co chcą to wpłacą

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Jeśli wszystko działa, to po co ruszać?

Nie jestem przeciwnikiem pomocy dla TJM, ale ewidentnie jej nie potrzebuje...
Ewentualnie zasugerowałbym porządny UPS jako pomoc dla niego - wtedy i burze niestraszne :-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Niekumaty Burak

Cytat: krzyszp w 08 Maj 2010, 09:51
Nie jestem przeciwnikiem pomocy dla TJM, ale ewidentnie jej nie potrzebuje...
Ewentualnie zasugerowałbym porządny UPS jako pomoc dla niego - wtedy i burze niestraszne :-)
Zapytajmy się, czy potrzebna jest pomoc dla Goldbach's Conjecture Project? Rysiu należy do tych, co sami nie poproszą.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

TJM

Jakaś pomoc zawsze się przyda.
Jednak na pewno nie zbiórka na serwer którego wartość liczona jest w tysiącach.
Ten który teraz działa jako całość jest warty w porywach może z 500zł z czego połowa to wsadzone do iRAMa kości 1GB DDR, które zawsze były drogie i pewnie jeszcze długo będą. Reszta to elementy odkupione po taniości lub otrzymane za darmo.

Nie jestem zwolennikiem sprzętów które świecą jak choinka albo pachną nowością, ale takich które za rozsądną cenę działają jak należy. Stąd nawet jakby teraz wszystko padło pewnie szukałbym używanej płyty i procesora a nie jakichś n-rdzeniowych nowości. Tym bardziej, że w razie awarii łatwiej zastąpić starszy sprzęt innym starszym sprzętem (albo nowym low-endowym który i tak będzie lepszy) niż szykować kasę na nowe frykasy.

Dopóki coś nie padnie w hardware nie mam zamiaru w ogóle inwestować, jedyne możliwe wyjątki to nowy HDD żeby zastąpić stare najgorsze (jeszcze jakieś IDE) oraz UPS.

Natomiast bieżące koszty utrzymania nie są specjalnie duże - średnio zamyka się to w 60-70zł miesięcznie zależnie od kursu USD (pomijając prąd) i w skład tej opłaty wchodzi download mirror ze wszystkimi bajerami oraz zakup raz na jakiś czas paczki tanich DVD-R żeby od czasu do czasu jakiś backup nagrać na płytę tudzież zarchiwizować np. XMLe z db_dumpa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pantarhei

Czyli robimy ściepę na dysk?
Chał macz?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

sesef

http://twojepc.pl/news21473.html

I baza dostaje takiego kopa, nawet 10 HDD nie da rady. Szkoda tylko, że nie ma 60GB po 200 euro.

Troll81

Albo 30GB po 100 euro ;D