Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

KLUB TOP 10 głosowanie na projekt nr 2

Zaczęty przez legis, 20 Maj 2010, 21:35

legis

Witam, jako że jutro osiągniemy cel w Docking@Home czyli miejsce 10 proszę o oddawanie głosów na następny projekt i cel do osiągnięcia.

Mój głos ;

DistributedDataMining cel TOP 3  a jestesmy na 22


Wyniki 06,06,2010:
DistributedDataMining 1
PrimeGrid                 1
QuantumFire          2
RALPH@Home           jako że daje próbki okresowo wycofany z głosowania
NFS@home          1
Magnetism@home      2
Simap                      jako że daje próbki okresowo wycofany z głosowania

Jeśli cos pomyliłem dajcie znać głosowanie proponuję do 15,06 aby nie kolidowało z PM


Mori

PrimeGrid - TOP 5 (obecnie mamy szóstą lokatę).

sstratoss

będzię ciężko...WU na zmiane raz paru sekundowe za ktore prawie nic nie daje a raz parugodzinne...no i te ilości RAMu jakie to wciaga i przymula system (java rządzi  XP),ale sprobować warto


:

Tomasz R. Gwiazda

QuantumFire :) Przy okazji PM
http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=qf&st=0#6

mamy obecnie 6 miejsce, przed Seti.USA
4 lokata moze w zasiegu

lolek


tmphaha

RALPH - cel jasny jak słońce  ;) odzyskanie 1 miejsca  8) - obecnie 2.

Z racji tego, że próbki są rzucane okresowo, mógłby być realizowany razem z innym projektem.

apohawk

W Ralphie potrzebujemy jeszcze ok. 80k punktów, aby odzyskać prowadzenie. Teraz zarzucili trochę próbkami, więc pewnie stracę pozycję w PM.  %)
No good deed goes unpunished.

eclipse99

Cytat: tmphaha w 23 Maj 2010, 00:51
RALPH - cel jasny jak słońce  ;) odzyskanie 1 miejsca  8) - obecnie 2.

Z racji tego, że próbki są rzucane okresowo, mógłby być realizowany razem z innym projektem.

Są cztery projekty w których bardzo ciężko o próbki: Ralph, LHC, Simap, Pirates.
Mój głos oddaję na to aby wszystkie cztery liczone były zawsze (priorytetowo) obok projektu głównego.

Pigu

w ralphie mogę was wesprzeć  :attack:

Genn

CytatSą cztery projekty w których bardzo ciężko o próbki: Ralph, LHC, Simap, Pirates.
Mój głos oddaję na to aby wszystkie cztery liczone były zawsze (priorytetowo) obok projektu głównego.
Bardzo dobry pomysł, ale Ralph to projekt testowy, więc wkład naukowy pewnie nie jest taki istotny, LHC jest nonLinuxFriendly (póki co), Simap tylko przez parę dni w miesiącu, więc nie można się na nim skupić (ale gorąco wszystkich zachęcam do startów), a Pirates to projekt nie naukowy.

W takim razie ja proponuję NFS@home - 7 miejsce i Simap jak będą próbki.



Troll81

Ralph to projekt służący do testów aplikacji dla rosetty i jest to ważne gdyż dobre aplikacje w rosettcie prowadzą do lepszych wyników naukowych

Niekumaty Burak

Cytat: eclipse99 w 23 Maj 2010, 21:53
Są cztery projekty w których bardzo ciężko o próbki: Ralph, LHC, Simap, Pirates.
Mój głos oddaję na to aby wszystkie cztery liczone były zawsze (priorytetowo) obok projektu głównego.
Szczególnie optuję za Simap. W ostatnim wyścigu uzyskaliśmy tylko 6 miejsce, podczas gdy w pozostałych zmietliśmy przeciwników w pył.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2010, 10:30
Ralph to projekt służący do testów aplikacji dla rosetty i jest to ważne gdyż dobre aplikacje w rosettcie prowadzą do lepszych wyników naukowych
Z tego, co widzę, to nie tylko wersje aplikacji, ale także serie WU są testowane na RALPHie.
No good deed goes unpunished.

Troll81

#13
http://www.allprojectstats.com/showteam.php?projekt=0&id=119693&o=2

A może by tak podciągnąć projekty w których wypadamy poniżej pierwszej 20??

Niekumaty Burak

Do projektów dających próbki rzadko dopisałbym Orbit. W ciągu ostatniego miesiąca skoczyliśmy z 18 na 14 miejsce. Co kilka dni dostaję jedna próbkę.

Cytat: Troll81 w 25 Maj 2010, 12:19
A może by tak podciągnąć projekty w których wypadamy poniżej pierwszej 20??
To tylko kwestia czasu, nie wszystko na raz, ale pomysł dobry.

EDIT

Prognozy wyprzedzeń dla BOINC@Poland w Orbit@Home


Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

W niektórych projektach nasz zespół jest poniżej pierwszej 20 na świecie.... Lekki wstyd, biorąc pod uwagę że mamy wysokie aspiracje.......
Może zebrać by kilka projektów w których dajemy ciała najbardziej i przeliczać je w ramach podgonienia? W niektórych brakuje nam naprawdę niewiele do liderów.

Jest 68 projektów notowanych na boincstats

W 1 projekcie jesteśmy poza pierwszą 40
W 6 projektach poniżej pierwszej 30
W 17 projektach wypadamy poniżej pierwszej 20
W 54 projektach wypadamy poza top10
W 14 wpadamy w pierwszą 10

Myślę że te 7 najgorszych projektów można by szybko skubnąć :D

apohawk

Niby tak, "ale" np. na 38. miejscu jesteśmy w WCG. Jakie są szanse na to, aby szybkim zrywem to zmienić? 12M do 30. miejsca, 66M do 20. miejsca i 206M do 10. miejsca. I znowu pojawia się dylemat, czy lepiej w kilku dużych projektach się pokazać, czy dominować w małych.
No good deed goes unpunished.

Troll81

WCG jest Duuuuuuuuży. To drugi najpopularniejszy projekt BOINC. więcej userów ma tylko SETI

apohawk

A ten IBERCIVIS, w którym jesteśmy 42. miejscu? W sumie mamy tam niecałe 0,5M punktów. Czy ten projekt działa i ma próbki? Jak wszedłem na jakiś odpowiednik server_status, to wywaliło phpowy błąd, że nie może połączyć się z ganglią  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Nie wszystkie z tych projektów są aktualnie aktywne :D ale w tych które są warto powalczyć.....

G

Ja podporządkuję się wynikom głosowania, ale uważam że pewien procent przemiału powinniśmy zostawiać w tych projektach, o które ostatnio  :attack: walczyliśmy. W tym celu wystarczy podtrzymać RAC na poziomie tej drużyny, która jest za nami.  :book:


       

Niekumaty Burak

Cytat: Troll81 w 28 Maj 2010, 10:36
Nie wszystkie z tych projektów są aktualnie aktywne :D ale w tych które są warto powalczyć.....
O niedawna aktywny jest Magnetism@home. Od 17 maja do dzisiaj skoczyliśmy z 30 na 25 miejsce, mamy 5 pozycję w rac dzięki 12 liczącym.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

W Magnetism przeliczyłem 40 zadań jak tylko się pojawiły, a dopiero dwa zapunktowały. Może przeliczę jeszcze trochę, ale później, po SIMAPie.
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

U mnie mniej więcej punktuje na bieżąco. Też czekam na Simap, wtedy wszystkie pozostałe projekty idą w odstawkę.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

legis

Małe podsumowanie w pierwszym poście zapraszam do głosowania
nazwa projektu, obecne miejsce i cel

Niekumaty Burak

Wspomniałem o Simap jako o projekcie dającym próbki okresowo, więc proszę nie traktować to jako mojego głosu na projekt Klubu Top 10.
Głosuje na Magnetism. Projekt długi czas był nieaktywny, próbki daje od połowy maja. Z 30 pozycji wskoczyliśmy na 19, w Rac na 4 pozycji, czyli jesteśmy na fali. Nie wiadomo jak długo będzie aktywny, trzeba wykorzystać okazję. Mamy dużą szansę na 5-10 pozycję.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Też uważam, że należy wykorzystać sytuację w magnetism. Punktacja jest poprawiona. Pozostało 18,997 próbek. Nie wiem czy będzie więcej. Ktoś wie coś na ten temat?
No good deed goes unpunished.

Peciak

Cytat: apohawk w 05 Czerwiec 2010, 11:16
Punktacja jest poprawiona.
jakieś szczegóły ?
procek, czas, pkt

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

W porównaniu do tego, co było na początku tej serii, to po prostu przemnożył X2. Wstecz to nie zadziałało jednak.

Win764 Phenom II X6 1090 @3,5GHz
21,787.36     21,511.48     148.66     148.66

Linux64 Phenom II X4 945 @3,0GHz
17,815.08     17,794.36     148.66     148.66

Liczyć na linuksach  :D
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

juz pisalem tam na forum kilka razy, ze przy tym czasie liczenia probek porownywalnym do Docking i Quantum pkt powinna byc miedzy 200-300
Ale i tak fajnie ze zrobil x2 bo 75pkt za WU to byl dramat :)

legis

kolejne podsumowanie w pierwszym poście mam pytanie jak z wu w RALPH@Home ? czy są dostępne cały czas?

emik



apohawk

Poprawka. Ralph wysyła próbki nieokresowo  :P
No good deed goes unpunished.

emik

chciałem zawrzeć w odpowiedzi, że są okresy jak są i są jak nie ma XD


legis


Niekumaty Burak

Uważam że Magnetism powinniśmy zacząć liczyć natychmiast. 5 czerwca do pobrania było 18,997 próbek, teraz jest 13,667. Nie wiadomo kiedy będzie kolejna seria.
Od połowy maja skoczyliśmy z 30 na 15 miejsce. Przydałoby się jeszcze kilka komputerów.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

apohawk

Ja właśnie się wziąłem za magnetism zaraz po SIMAPie. Łyknąłem trochę próbek na obu kompach, ale dłużej liczyć będę tylko na jednym, na linuksie, bo różnica w czasach przeliczania w porównaniu do win7 jest wręcz dziwna. Na szybszym sprzęcie o ponad godzinę dłużej, to ponad 20%. Sporo zależy też od tego, jak mi będzie szło w PM  8)

EDIT
Zorganizujcie się jeszcze w grupę szybkiego reagowania, bo tych próbek to starczy chyba tydzień ;)
No good deed goes unpunished.

Niekumaty Burak

Cytat: apohawk w 09 Czerwiec 2010, 09:02
Zorganizujcie się jeszcze w grupę szybkiego reagowania, bo tych próbek to starczy chyba tydzień ;)
Dobry pomysł. Klub Top 10 nie musi, a wręcz nie powinien być za bardzo podobny do PM.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

legis

z racji na małą ilość próbek i dużą możliwość awansu projektem nr 2 dla KLUBU TOP 10 został Magnetism@home
zapraszam do liczenia
jesteśmy na 15 miejscu cel miejsce 7