Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Zapytanie o strategie

Zaczęty przez 33oliver, 24 Maj 2010, 17:22

33oliver

Witam,

Czy gdzieś przeczytam, w których projektach najlepiej uczestniczyć ze względu na obrana strategię?

Czy team polski ma jakieś preferowane projekty? Czytałem coś o optymalizacji więc na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, że zespołowi jakby nie było powinno zależeć na zbieraniu jak największej ilości punktów więc taki poradnik gdzieś powinien może byc ale jak na razie go nie zauważyłem.

Widzę, że większośc z Was liczy bardzo wiele projektów - widać to w sygnaturkach a ja np. jak na razie jestem jedynie w WCG.

Ktoś może pomóc wskazać miejsce gdzie, co znajdę by poprawić wydajność przeliczania?

Z góry dziękuję.

Tomasz R. Gwiazda

ilosc projektow jest zalezna wg mnie w duzej mierze od ilosci kompow ktorymi sie dysponuje.
Ja skacze po roznych projektach i teraz wyrabiam w nich checkpointy.

Moja glowna strategia to jak sie pojawi nowy projekt to jego zaczynam jak najwczesniej liczyc. Tak aby byc wysyko w nim.
W niektorych projektach Seti, Rossetta nie mam wiekszych szans zeby osiagnac dobry rezultat

Troll81

Każdy liczy to co uważa za słuszne. Jedni koncentrują się na projektach szukających leków. inni wolą zająć się astronomią i astro fizyką. Jeszcze inni chemią kwantową.

RobaL

Popatrz sobie na Projekt miesiące, aktualne wyścigi itp. Nie ma takiej kumulacji sil na jedno  ??? każdy liczy to co uważa jako najlepsze dla swojej osoby i komputera


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

33oliver

Ok, wiem już coś więcej a dowiem się jeszcze... czy w liczonym projekcie w danym miesiącu zdobyta punktacja liczy się od 1 dnia danego miesiąca czy też liczą się punkty zdobyte w dowolnym czasie czyli wcześniej zdobyte punkty również się liczą - w tym danym, konkretnym projekcie?

tmphaha

Cytat: 33oliver w 24 Maj 2010, 20:45
Ok, wiem już coś więcej a dowiem się jeszcze... czy w liczonym projekcie w danym miesiącu zdobyta punktacja liczy się od 1 dnia danego miesiąca czy też liczą się punkty zdobyte w dowolnym czasie czyli wcześniej zdobyte punkty również się liczą - w tym danym, konkretnym projekcie?

Jeśli pytasz o projekt miesiąca (PM) to liczą się tylko punkty zdobyte w danym miesiącu.

AiDec

A jesli zalezy Ci na duzej ilosci punktow, to jedynie uzycie kart grafiki ATI w projekcie Milkyway@home zapewni Ci ogromna ilosc punktow.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

33oliver

#7
Ok, a jak to wygląda..

Dołączyłem do projektu Docking@home i jak w manager`ze najadę na ikone tego projektu pokazuje mi info: "wynik całkowity użytkownika: S%,: 1758

a na zaktualizowanej dziś liście uczestników mnie nie ma - czy ta liczba - 1758 - to nie punkty?

Na stronie projektu z kolei pisze ze moja calkowita licza punktów to: 1,993.
To może być spowodowane tym iż dołączyłem do zespołu tylko w WCG, a dodając kolejne projekty do manager`a nie myslalem ze w kazdym projekcie nalezy dolaczyc do zespolu, myslalem ze to automatycznie juz pojdzie wszedzie....

emik

w każdym projekcie musisz dołączyć się do zespołu


tmphaha

hmm jeśli też przypadkiem liczysz QuantumFIRE to chyba tu są Twoje statystyki http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=457796cae8a35f369e791b065cc0c7b3, czyli najlepiej abyś wybrał zespół i państwo, bo w tej chwili międzynarodowy jesteś ;)

Przy statystykach ważne aby wszystkie konta w projektach były zakładane na jeden email, wtedy powinny się połączyć w całość. Ale czasem trzeba troszkę więcej czasu poczekać.

33oliver

Nie, to nie moje.

Już dolaczylem w pozostalych projektach do Polski :)

także już jest ok - dzięki za wsparcie.

Troll81

Od tego tu jesteśmy :D

Wal śmiało z pytaniami

33oliver

Cytat: AiDec w 25 Maj 2010, 04:08
A jesli zalezy Ci na duzej ilosci punktow, to jedynie uzycie kart grafiki ATI w projekcie Milkyway@home zapewni Ci ogromna ilosc punktow.

ok :)

jak wykorzystać kartę grafiki w MilkyWay?
dodałem ten projekt ale wstrzymuje inne i chyba liczy na procku, temp na grafice stoi w miejscu więc się z nią nic nie dzieje.
trzeba coś gdzieś znowu przestawić aby liczył na grafice?


Czy 100% wykorzystanie procka do przeliczeń w dłuższym okresie czasu może być szkodliwe, przyczyniać sie do jakiejś jego usterki? Jaką moc % na procku macie ustawioną?

lolek

A jaka grafa bo pod milką tylko te z podwójną precyzją działają.

Ja mam na 100%. Jeżeli Ci się nie przegrzewa to nic złego nie powinno się stać  :)

AiDec

Cytat: 33oliver w 26 Maj 2010, 00:47
jak wykorzystać kartę grafiki w MilkyWay?

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/liczenie-na-gpu-%28lista-projektow-i-kart%29/
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome-113/jak-zmusic-radeona-do-obliczen/
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome-113/optymalki-gpu-cpu-pod-milke/
http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/poradnik/
http://www.boincatpoland.org/smf/milkywayhome-113/zminay-w-milkyway-dluzsze-wu-na-gpu-milkyway-na-cuda/

i generalnie caly dzial `Liczenie na GPU`:

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

33oliver

Dzięki

Posiadam ATI Radeon HD 4870 GDDR5 512MB

apohawk

Ta karta jak najbardziej się nadaje do MilkyWay@Home. Musisz mieć Boinc Managera w wersji 6.10.x i ustawić w preferencjach na stronie projektu http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/home.php -> preferencje projektu -> "Use ATI GPU if present (enforced by 6.10+ clients)" na yes, użycie CPU na nie, bo nie ma sensu skoro liczy się na GPU. Na CPU licz coś, co liczy się tylko na CPU.
I powinno zasysać próbki na grafę.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

no i jakies 70tys. pkt dziennie przy pracy 24h Ci wpadnie na konto :

Troll81

POwiem tak. katuje moje procki od daaaaawna. Wszystkie przetaktowane, Wszystkie na podniesionym napięciu i wszystkie bez przerwy na 100% pracują przez 24/7/365 no chyba że mi prąd walnie w klatce albo korki siądą. Jeszcze nigdy procesor mi nie padł. Za to parę razy się zdarzyło że padły pamięci. Nie sądzę jednak by było to związane....

33oliver

Ok, poustawiane.

A jak wygląda grzanie się grfiki u Was i jakie na niej dajecie obciążenie - też 100%?

Mam na karcie Accelero S1 rev. 2 i 2x Noctua NF-P12 - obroty na max a temp waha się w zależności od temp w pomieszczeniu od 57*C do 60*C w spoczynku ale te karty charakteryzuja się wysokimi temperaturami dochodzącymi w stresie do 95*C.

AiDec

Potwierdzam to co napisal Troll nt. CPU.

Aczkolwiek z drobnym zastrzezeniem - nie dotyczy graf. To znaczy przetaktowanie graf na maxa i katowanie 24/7 moze przyczynic sie do zmeczenia materialu. Moze sie zdarzyc ze po pewnym czasie grafy juz nie beda dawaly sie przetaktowywac. Beda chodzily co najwyzej na nominalnych zegarach. Oczywiscie wszystko zalezy od sposobu uzytkowania (temperatury itp.).



EDIT:

Obciazenia zawsze 100% 24/7. Temperatury dla graf 60C to zaden bol - np. moje 4870x2 chodza po 90C non-stop, bez negatywnych efektow. Pamietaj jednak - czym nizsze temperatury tym lepiej, staraj sie utrzymac temp. ponizej 80C jesli jest taka mozliwosc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

33oliver

#21
a dlaczego czasami niektóre zadania są wstrzymywane w celu przetwarzania innego zadania?

Dokonałem zmiany na stronie MilkyWay by liczył na GPU a nie na CPU i wszystkie 3 zadania zostały wstrzymane - zostana dokonczone?

Ok, ustawiłem wszystko na stronie projektu Milky i otrzymałem info:
"No work send"
"Your computer has no ATI GPU"
"Your computer has no Nvidia GPU"

co jest grane?

Pomimo tego, że przeliczyłem juz parę serii projektu MilkyWay w dalszym ciągu mam na koncie 0 punktów - dlaczego?

W QuantumFIRE alpha na koncie posiadam 3,250pkt
w Docking@Home - 3,180pkt
w WCG - 20,973pkt
w MilkyWay@home (pomimo przeliczenia kilku serii) - 0pkt

dlaczego w BIONCstats widnieje wynik 2,996.14 - skąd się wziął właśnie taki wynik puktowy? Z czego to wynika?

lolek

Sprawdź czy menedżer wykrywa Ci kartę. W zakładce wiadomości gdzieś w kilku pierwszych linijkach powinno być ATI GPU lub coś w ten deseń.
Co do punktów w milce to spraw statuc próbek na swojm kącie w milce, czy przypadkiem nie ma tam invalid ?

Tomasz R. Gwiazda

Cytatdlaczego w BIONCstats widnieje wynik 2,996.14 - skąd się wziął właśnie taki wynik puktowy? Z czego to wynika?
jeszcze sie statystyki nie zaktualizowaly miedzy soba.
Na Boincstats, kilka razy dziennie sa pobierane, a pelny wynik dzienny masz po godzienie 20 (ale i tak sa zawsze roznice pktowe)

Mori

Zaktualizuj sterowniki do swojej karty graficznej, jeśli BOINC jest dalej nie wykrywa...

33oliver

#25
Sterowniki są zaktualizowane, ale moge to zrobić jeszcze raz - karta nie jest wykrywana, nie ma wiadomości jej wykrycia w manager`ze...

W Milce w zadaniach mam przy 3 seriach wpis w statusie: "Client detached" (ale inc nie odłączałęm, jedynie samoistnie przeliczanie było wstrzymywane) a przy jednym: "Completed, validation inconclusive" kolejne 2 w realizacji... ale one wszystkie przyszły na CPU.


ale czy te różnice punktowe są aż tak duże? w sumie w projektach wychodzi okolo 27 500pkt a w stat jest tylko niecale 3 000pkt??

Sterwoniki zaktualizowane z 06.04.2010. karta nadal nie wykrywana przez manager`a....

Mori

System operacyjny to...? Manager w jakiej wersji? I sprawdź jeszcze raz na http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/prefs.php?subset=project czy masz Use ATI GPU if present (enforced by 6.10+ clients) na yes.

33oliver

No tak, wszystko jasne już.... z najnowszym klientem 6.10.... miałem problem z moitorem/kompem, z tą wersją managera, komp po nie pełnym uruchomieniu restartował się sam i nie mogłem wtedy nic zrobić, dlatego zainstalowałem starsza wersje managera 6.2.28 - wiec niestety nie polcze na GPU bo jest jakis konflikt najnowszego managera z moim kompem i nie potrafie dojsc do tego co jest powodem takiego stanu rzeczy - sorki za zamieszanie - moje niedopatrzenie jesli chodzi o posiadana wersje managera....

tmphaha

Cytat: 33oliver w 26 Maj 2010, 10:37

W QuantumFIRE alpha na koncie posiadam 3,250pkt
w Docking@Home - 3,180pkt
w WCG - 20,973pkt
w MilkyWay@home (pomimo przeliczenia kilku serii) - 0pkt

dlaczego w BIONCstats widnieje wynik 2,996.14 - skąd się wziął właśnie taki wynik puktowy? Z czego to wynika?


Co do pierwszych 2 to Twoje statystyki, na razie są prawdopodobnie tu - (Tym razem zgadza się już i państwo i zespół, ale bez paniki, tak jak wcześniej pisałem jeśli email jest we wszystkich projektach ten sam to się scalą - cierpliwości)

Co do WCG, to domniemam że wynik  20,973 pochodzi ze strony projektu - oni tam mają inną własną punktację niż ta stosowana w BOINC o ile mnie pamięć nie zawodzi, aby uzyskać na podstawie tych punktów ilość punktów w BOINC należy podzielić ją przez 7 - co chyba pasuje idealnie.

33oliver

#29
Możliwe - wszystko się zgadza po za jednym...

w linku, ktory podales do moich statystyk widnieje wpis: Przegląd projektów dla "S%," - tutaj jest suma z tych dwoch projektów
tym czasem po zalogowaniu sie w BOINCstats pisze mi: Przegląd projektów dla "33oliver" - tutaj mam 2996pkt czyli 7x mniej niż te ze strony WCG

w pierwszej statystyce mam 2 projekty: QuantumFIRE  oraz Docking@Home

a w drugim jedynie WCG

czy coś na jakims etapie zrobiłem nie tak? jak to teraz przywrocic do porzadku/scalić?
Zaznacze, ze nie wiem skad sie wzielo "S%," - nie wpisywałem tego, osobiście przyjąłem nick - 33oliver jak na tym forum - gdzieś to S%, musialo mi byc automatycznie przypisane.
Co ciekawe, moge sie zalogowac do S%, poniewaz haslo mam tam takie samo jak w przypadku 33oliver..

Mori

A instalujesz który 6.10.? 6.10.18? 6.10.56?

33oliver


Mori

http://boinc.berkeley.edu/download.php -- jest 6.10.56, niby są jakieś fixy. Jeśli masz czas - spróbuj, może teraz już Twój problem został rozwiązany?

33oliver

Ok, zaryzykuje...

Problem za problemem, dzis podlaczylem drugiego kompa w pracy do BOINC i nagle teraz wszystkie 3 przeliczenia Docking mam w domu wstrzymane - pewnie znowu cos nie tak zrobilem...

Mori

Zaryzykuj, zaryzykuj :) Jeśli nie wyjdzie z Milką, zawsze możesz spróbować z Collatzem czy dnetc - Collatz punktuje trochę gorzej od Milki, ale lepsze takie punkty niż żadne :)

tmphaha

Cytat: 33oliver w 26 Maj 2010, 21:15
Możliwe - wszystko się zgadza po za jednym...

w linku, ktory podales do moich statystyk widnieje wpis: Przegląd projektów dla "S%," - tutaj jest suma z tych dwoch projektów
tym czasem po zalogowaniu sie w BOINCstats pisze mi: Przegląd projektów dla "33oliver" - tutaj mam 2996pkt czyli 7x mniej niż te ze strony WCG

w pierwszej statystyce mam 2 projekty: QuantumFIRE  oraz Docking@Home

a w drugim jedynie WCG

czy coś na jakims etapie zrobiłem nie tak? jak to teraz przywrocic do porzadku/scalić?
Zaznacze, ze nie wiem skad sie wzielo "S%," - nie wpisywałem tego, osobiście przyjąłem nick - 33oliver jak na tym forum - gdzieś to S%, musialo mi byc automatycznie przypisane.
Co ciekawe, moge sie zalogowac do S%, poniewaz haslo mam tam takie samo jak w przypadku 33oliver..

Dobra teraz rozumię Twoje zdziwienie poprzednim razem  ;)

Ja nie wziąłem tego nicu z powietrza - patrz ten post http://www.boincatpoland.org/smf/brudnopis/zapytanie-o-strategie/msg104759/#msg104759 nie wiem skąd to kopiowałeś  ;)

Robić raczej nie musisz nic, ale możesz na stronach projektu zmienić nick użytkownika na 33oliver, ale i bez tego powinny się z czasem zejść, bo rozumie, że email podajesz zawsze ten sam.

P.S.
Powodzenia z tą grafą :)

33oliver

#36
.............. problem ten sam, ale w wersji light.

Monitor sie wylaczyl ale po wyjeciu wtyczki DVI z kompa i wlozeniu jej z powrotem obraz sie pojawil a komp sie nie zrestartowal. Wyskoczylo powiadomienie o wykryciu monitora na polaczeniu DVI - HDMI i to wszystko.

Co ciekawe i wrecz szokujace z folderu zakladek przeznaczonych na BOINC w przegladarce Opera zostały 3 podstawowe zakladki, ktore dodalem na samym poczatku wejscia w to przedsięwzięcie, kolejne zakladki kierujace do stron/kont w danym projekcie, w ktorym uczestnicze zniknely.....

Poki komp sprawny musze przesiasc sie na stara wersje zanim calkiem komp nie zeświruje....



Info o tresci: "wynik całkowity użytkownika: S%,: 1758" - skopiowalem najeżdzając myszką w manager`ze w wersji uproszczonej na ikone danego projektu...


Co ciekawego jeszcze zauważyłem....

Odinstalowując starą wersję manager`a 6.2.? w Usun lub dodaj programy mialem go pod nazwa World Comuunity Gird - Boinc, natomiast teraz odinstalowujac najnowsza wersje mialem go jako BOINC. Potrzebuje chyba jakiejs zmodyfikowanej wersji nie bezposrednio z BOINC tylko z jakiegos projektu - moze, to tylko pierwsze domysly....

Ktos ma pomysł skąd wziąć najnowsza wersję nie z BOINC?
Wersję 6.2.8 sciagalem ze strony WCG i ta działa.

W tej chwili na konto S%, na BOINCstats nie moge sie juz zalogowac pomimo tego, ze wszedzie podawalem tan sam adres mailowy, czyzbym pukty z tego konta utracil?

Zainstalowałem ponownie wersje 6.2.8 i przy logowaniu prosi mnie o podanie loginu i hasla natomiast przy instalowaniu normalnej wersji w pracy na kompie musialem wpisac adres mailowy i 2x haslo. Tutaj dopatruje sie problemu w posiadaniu niby dwoch kont - 33oliver oraz S%, - tylko nie wiem skad się wzieło to drugie... Innymi slowy po sciagnieciu manager`a ze strony WCG loguje sie na login na konkretne konto a na innym manager`ze loguje sie na adres mailowy, to tak jakby manager z WCG utrudnial uczestnictwo w innych projektach???


....problem chyba wszystkich przerósł.....

Szopler

Takie jaja nie mogą być winą Managera BOINC. Musiałeś złapać jakiegoś wira albo sprzęt padł.

33oliver

Sprzęt nie padł ponieważ bez manager`a BOINC nic podobnego się nie działo i jak go odinstaluje to się również nic podobnego nie dzieje.

Komp jest sprawny i bardzo dobrze zabezpieczony, jest podłączony do sieci uczelnianej również bardzo dobrze zabezpieczonej, wiec jestem za podwójną ochrona.

Mori

Cytat: 33oliver w 27 Maj 2010, 19:07Komp jest sprawny i bardzo dobrze zabezpieczony, jest podłączony do sieci uczelnianej również bardzo dobrze zabezpieczonej, wiec jestem za podwójną ochrona.
Co rozumiesz przez "bardzo dobrze zabezpieczony"?

I co ma do tego wszystkiego poziom zabezpieczenia sieci uczelnianej? Mają duże firewalle (np. WatchGuarda - te wyglądają bardzo miło i tak też się z nimi pracuje), które ładnie skanują wszystko i dropują, jeśli wykryją np. wirusy? Skąd też pewność, że aby na pewno bazy ma toto zaktualizowane, że każdego najnowszego robaka wykrywa?

A czy jak odpalisz na nim coś do testów GPU (3D Mark ma jakąś opcję testowania tego, prawda?) to wszystko działa ok? Bo może to ta karta grafiki nieszczęsna -- coś się z nią dzieje przy większym obciążeniu... ATI Tray Tools jest fajnym programem do OC grafiki, GPU-Z pooglądasz sobie obciążenie, temperaturę i pracę wiatraka (albo CPUID Hardware Monitorem).