Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Zapytanie o strategie

Zaczęty przez 33oliver, 24 Maj 2010, 17:22

apohawk

Zapuść jakieś benchmarki i stress testy na tym kompie bez BOINCa i zobaczymy, co będzie. Mnie coś się wydaje, że ten komputer słabo znosi obciążenie.
Jaki to sprzęt?
CPU? Ile rdzeni?
Ile ramu?
Jaka karta graficzna?
Jaki zasilacz?
Jakie projekty BOINC były włączane? Niektóre potrzebują sporo pamięci, np. Virtual Praire, albo grzeją CPU jak mało co, np. PrimeGrid.
Musiałbym to pewnie na żywca widzieć, żeby wyczaić, o co chodzi, ale może uda się winę zwalić na sprzęt  XD
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Cytat: 33oliver w 26 Maj 2010, 21:42Zainstalowałem ponownie wersje 6.2.8 i przy logowaniu prosi mnie o podanie loginu i hasla natomiast przy instalowaniu normalnej wersji w pracy na kompie musialem wpisac adres mailowy i 2x haslo. Tutaj dopatruje sie problemu w posiadaniu niby dwoch kont - 33oliver oraz S%, - tylko nie wiem skad się wzieło to drugie... Innymi slowy po sciagnieciu manager`a ze strony WCG loguje sie na login na konkretne konto a na innym manager`ze loguje sie na adres mailowy, to tak jakby manager z WCG utrudnial uczestnictwo w innych projektach???

Jak koledzy napisali - przetestuj kompa w stresie. Twoje objawy klasycznie wskazują na problemy z (moim zdaniem) przegrzewania się czegoś lub problemy z samą grafiką.

Po drugie, lepiej zainstaluj stabilną wersję managera ze strony BOINC, klient WCG może być trochę odmienny (choć nie musi), co może powodować problemy z innymi projektami.
Po trzecie, słusznie zauważyłeś, że utworzyłeś 2 konta z tymi samymi danymi, powinno się scalić, ale to morze zająć parę dni...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

33oliver

Posiadam wiele programów zabezpieczających: oprócz oczywistego antyvira w postaci NODa, spyware blaster, Spy bot schearch and destroy, ad aware, i inne programy czyszczace rejestry itp jak np ccleaner, 1 click maitenance oraz registry booster.

Wiele osob poza antyvirem nie ma nic innego stad moje zdanie ze komp jest dobrze zabezpieczony.

Co do mojego sprzętu to moze pisałem ale nie w tym temacie co posiadam ale az tak gruntowne analizowanie sprzetu mnie nie interesuje, nie bede zapuszczac benchmarkow itp bo nigdy tego nie robilem, nie jestem w tym obeznany a po drugie sprzet taki jaki posiadam nie kupowalem dla wynikow tylko komfortowej pracy :)

Zaden stres tutaj nie pomoze, jesli komp jest "zimny" i przy wlaczeniu to sie dzieje co opisywalem to zaden stres moich zdaniem nie ma tu nic do rzeczy. Problem pojawia sie w momencie kiedy komp jeszcze sie w pelni nie uruchomii ale ikona managera w tray`u aktywuje sie - znika czerwona kropka z ikony. Wiec co tu stres ma do tego....

Nie mam pojecia jak to sie stalo ze zalozylem dwa konta z tymi samymi danymi - jak to w ogóle mozliwe? Jak mozna zarejestrowac dwa konta na ten sam adres mailowy?

Troll81

w różnych projektach tak :D

33oliver

no chyba, że tak - i jak to teraz połączyć - w ogóle się da?

Troll81

same się połączą za czas jakiś. Daj im tydzień. Wszak punkty ci nie uciekają....

Mori

Cytat: 33oliver w 27 Maj 2010, 23:03Posiadam wiele programów zabezpieczających: oprócz oczywistego antyvira w postaci NODa, spyware blaster, Spy bot schearch and destroy, ad aware, i inne programy czyszczace rejestry itp jak np ccleaner, 1 click maitenance oraz registry booster.

Wiele osob poza antyvirem nie ma nic innego stad moje zdanie ze komp jest dobrze zabezpieczony.
Wybacz, ale dla mnie to jednak brzmi jak próba wmawiania sobie, że jest się dzięki temu bezpiecznym. Co z tego, że masz tonę programów, które w teorii powinny coś robić, skoro zagrożenia powstają co chwila?

Co oczywiście nie znaczy, że nie jest dobrze sprawdzać komputer pod kątem spyware'u.

Cytat: 33oliver w 27 Maj 2010, 23:03Zaden stres tutaj nie pomoze, jesli komp jest "zimny" i przy wlaczeniu to sie dzieje co opisywalem to zaden stres moich zdaniem nie ma tu nic do rzeczy. Problem pojawia sie w momencie kiedy komp jeszcze sie w pelni nie uruchomii ale ikona managera w tray`u aktywuje sie - znika czerwona kropka z ikony. Wiec co tu stres ma do tego....
To, że jeżeli np. MW zaczyna liczyć, zajmuje większość GPU i nagle to pada to może to być związane z tym, że grafika ma jakieś problemy. Test obciążeniowy może pokazać, że to właśnie to jest przyczyną.

A może zainstalowałbyś ponownie najnowszego managera, spróbował nie ustawiać go jako uruchamianego przy starcie komputera, odpalić ponownie sprzęt i dopiero potem uruchomić managera? Sprawdziłbyś, czy faktycznie problem pojawia się przy starcie komputera z BOINC, czy po odpaleniu managera...

Troll81

wygląd to tak że karta nagle przestaje wysyłać sygnał do monitora. Przyczyn sprzętowych może być kilka. Od zasilacza (który przy wzmożonym zapotrzebowaniu karty na prąd nie wydala) poprzez płytę (nie wyrabia mostek północny) po kartę (zwaliło się coś z sekcją zasilania, albo się grzeje, albo ma uwalony RAM albo cokolwiek) Winne też mogą być stery manager lub windows. Dlatego na początek zapuść jakiegoś crysisa albo co. Jeśli karta przy full detalach ci nie klęknie to wtedy wiń managera....

apohawk

Cytat: 33oliver w 27 Maj 2010, 23:03
Zaden stres tutaj nie pomoze, jesli komp jest "zimny" i przy wlaczeniu to sie dzieje co opisywalem to zaden stres moich zdaniem nie ma tu nic do rzeczy. Problem pojawia sie w momencie kiedy komp jeszcze sie w pelni nie uruchomii ale ikona managera w tray`u aktywuje sie - znika czerwona kropka z ikony. Wiec co tu stres ma do tego...
Zniknięcie tej czerwonej "kropki" oznacza, że menedżer połączył się z demonem boinca, czyli demon boinca się uruchomił, czyli zaczął obciążać CPU i grafikę, jeśli masz włączone liczenie na GPU. Sterowniki albo jakiś sprzęt/zasilanie nie wyrabia. A testy obciążeniowe odpal po to, aby to zweryfikować.
No good deed goes unpunished.

33oliver

#49
Obecny temat na "chwilę" zamarł i myślałem, że już nie będzie kontynuowany dlatego w innym dziale przedstawiłem niniejszy problem (wygasającego monitora) i już otrzymałem rozwiązanie

Forum BOINC@Poland > BOINC > BOINC Manager > Problem z monitorem po zainstalowaniu managera.

więc jak widać Panowie użytkownik "G" pomógł sugerując, że problem tkwi w śmieciach/pozostałościach po wcześniejszych aktualizacjach sterowników oraz "Tomasz R. Gwiazda" zasugerował odinstalowanie CCC.

CytatZniknięcie tej czerwonej "kropki" oznacza, że menedżer połączył się z demonem boinca, czyli demon boinca się uruchomił, czyli zaczął obciążać CPU i grafikę, jeśli masz włączone liczenie na GPU. Sterowniki albo jakiś sprzęt/zasilanie nie wyrabia. A testy obciążeniowe odpal po to, aby to zweryfikować.

To uruchom sobie manager`a zadań Windows a przekonasz się, że w momencie kiedy znika czerwona kropka manager jeszcze nie przelicza tylko inicjuje przetwarzanie, ma coś takiego jak opóźnione włączenie..... wiec w momencie zniknięcia czerwonej kropki ani CPU ani GPU nie są jeszcze obciążone.

PS. Posiadam już zainstalowaną najnowsza wersję manager`a i monitor nie wygasa, komp się nie restartuje. Przeliczenia na CPU chodzą, miałem jedynie problem z połączeniem się z kolejnymi projektami na GPU
Nie mniej jednak dzięki za porady.

Problem z przeliczaniem na GPU - chodzi o to, że np. jak łączę się z Colattz`em to przyjął mi dwie próbki jedna mała do przeliczenia w 16 minut a druga na 112 minut ale nie liczy tego na GPU tylko oczekuje i przelicza na CPU a na stronie projektu CPU i NVIDIA są odznaczone, zaznaczone jest jedynie ATI - mimo to nie przelicza na GPU i to jest teraz mój główny problem....

mała próbka z Colattz`a ma w dziale aplikacji wpisane Collatz 2.09 (ati13ati) ale oczekuje, nie przetwarza jej na GPU. Druga do przeliczenia w 112 minut ma wpisane collatz 2.00 (sse)

teraz pobrał mnóstwo małych (16 min) próbek z Collatz, jedną zaczął przeliczać - około 3 minuty - ale wstrzymał ja a w nawiasie pisze (0,05 CPUs + 1,00 ATI GPUs)

apohawk

Jeśli próbka została pobrana do przeliczenia na CPU, to już tego nie zmienisz. Możesz ją przeliczyć albo wywalić ale już nie nawrócisz na jedynie słuszną drogę przeliczania próbek w projektach GPU.

Chronologicznie pewnie poszło to mniej więcej tak:
1. Wyłączasz w preferencjach na stronie projektu liczenie na CPU, zostawiasz tylko i wyłącznie ATI GPU. BM nic o tym jeszcze nie wie, bo niby jak.
2. Wymuszasz aktualizację projektu w BM, aby zaczytał nowe ustawienie, ale jedzie wciąż na starych i nie powstrzymuje go absolutnie nic przed zażądaniem próbek CPU, jeśli tylko stwierdzi, że ma ich za mało.
3. BM dostaje odpowiedź od projektu i nowe ustawienia. Dopiero od tego momentu BM wie, że więcej o próbki CPU ma pytać, więc o więcej próbek CPU nie pyta, ale skoro przed chwilą zażądał próbek CPU, to te co właśnie dostał przyjmie. To tylko automat, a nie człowiek żeby stroić fochy.
4. Przelicza poprzednie próbki CPU, prosi o więcej GPU.
5. I żyli długo i szczęśliwie.
No good deed goes unpunished.