Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Cyfron

Zaczęty przez Cyfron, 07 Czerwiec 2010, 18:59

Cyfron

To już dziś!
Finał pierwszej polskiej edycji FameLab w którym biorę udział.
Na żywo transmisję można oglądać na stronie FameLab . Początek imprezy o godzinie 19tej. Nawet Grupa MoCarta będzie nam przygrywać!
Zapraszam do oglądania!

PoznanskaPyra

Udało Ci się "nawiązać kontakt" z kolegą od tego komputera?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Cyfron

tak :)
Spotykamy się przed FameLab :)

PoznanskaPyra

Posłucham jak o słomkach nawijasz :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

http://www.famelab.org.pl/transmisja_finaly.html
transmisja online, o 21:30 wyniki, można zagłosować poniżej strony na kolegę Marcin Zastawnik.

krzyszp

Głosować!!!  :whip:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

Poszedł głos :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

krzyszp

Gratuluję miejsca na podium!!!
Cyfron - jesteś wielki. Jestem dumny mieniąc się Twoim kolegą!
:parrrty: :parrrty: :parrrty:


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

PoznanskaPyra

 :boing: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :parrrty: :boing:

GRATKI !!! :respect:  :p_arr: :attack: :whip:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

:respect:

AL

Cytat: krzyszp w 19 Maj 2012, 21:51
Gratuluję miejsca na podium!!!
Cyfron - jesteś wielki. Jestem dumny mieniąc się Twoim kolegą!
:parrrty: :parrrty: :parrrty:

:p_arr: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

Cyfron

Dzięki wielkie za wsparcie :)

Troll81

nie zdążyłem  :wth: szacun Cyfron  :respect:

Kret_polny

Gratulacje!  :respect:

Cyfron

jak będzie gdzieś filmik, to się nim pochwalę :)

AL

Cytat: Cyfron w 21 Maj 2012, 21:27
jak będzie gdzieś filmik, to się nim pochwalę :)

Spróbowałbyś nie XD


Troll81

Ale miny robisz.... :D

Cyfron

Czy ktoś może używał, albo ma znajomego co zakupił wzmaczniacz Behringera z serii iNuke (np coś takiego )
Bo się zastanawiam nad zakupem czegoś takiego, a sporo jest śmiesznych rzeczy w manualu od tego wzmacniacza - np to, że oddaje tak 5-10 x tyle prądu do głośników niż bierze z sieci  %)

Troll81

może chodzi im o słynne PMPO??

Cyfron

co Ty - podają moc szczytową i RMS i ten RMS jest większy. Tutaj można zobaczyć ich specyfikację

Np dla NU3000DSP:

CytatRMS 
Stereo
8 Ω per channel, stereo 315 W
4 Ω per channel, stereo 620 W
2 Ω per channel, stereo 1040 W
Bridged mono 
8 Ω  1250 W
4 Ω 2075 W

Power consumption @ 2 ohms 350 W
Power consumption @ 4 ohms 210 W

Czary Panie - Czary

Troll81

może im zer brakło??i mało być 3500W ??

Cyfron

wątpię, jak wygooglujesz sobie zdjęcia tego wzmacniacza w środku, to tam też nie ma baterii kondensatorów - jest ich dosłownie parę  :facepalm2:

ryszard.korczyk

Wyjaśnienie może być proste. Moc wyjściowa może być podawana przy założeniu maksymalnego wysterowania (czasem nawet chwilowego), czyli np. sinus 1kHz na maksymalnie jeszcze bez THD. A power consumption to średnia wartość pobierana przy typowej muzyce/parametrów pracy. Wiadomo, że muzyka nie jest sinusem o wartości maksymalnej cały czas. Muzyka ma chwilowe duże uderzenia basu, ale w większej ilości czasu jest ona na dużo niższym poziomie, nawet słuchając muzyki na maksa nadal dużą część czasu mamy poziom niższy. Może w ten sposób określono power consumption. Może to stanowić nawet 25% mocy końcówki.
Często projektując wzmacniacze mocy transformatory dobiera się słabsze, niżby to wynikało z mocy maksymalnej końcówek, poprostu producent zakłada "takie" warunki pracy przy okazji redukując koszt transformatora. Co ciekawe, gdybyśmy taki wzmacniacz obciążyli sinusem ciągłym na maksa na wszystkich kanałach, to okazać się może, że mu gdzieś trochę brakuje do tych znamionowych mocy.
Projektowałem wzmacniacze kiedyś i coś o tym usłyszałem od starych wyjadaczy.

Cyfron

ja właśnie wiem, jakie są zagrożenia, jakie możliwości, żeby zrobić, ale osobiście sądzę, że to raczej lipa, jednak sam wzmacniacz oferuje dużą funkcjonalność, a ja bym sobie kupił ten model co daje 6000W w mostku do głośnika, w który chce wpompować maximum 2kW. Mnie interesuje w nim moc w szumie i to szerokopasmowym, albo sinusem. Zastanawia mnie też to, że oni z 6kg masy daję niby 6000W mocy, wmzacniacz jest mały i praktycznie nie ma kondensatorów w środku (recenzja jednego ze wzmacniaczy - jest obrazek wnętrzności, dla porównania Lab Gruppen o sumarycznej mocy 6kW waży około 2x tyle a zdjęcia nie mogę znaleźć środka)

ryszard.korczyk

Ten wzmacniacz, o którym piszesz ma zasilanie impulsowe, przez co odpadła spora waga trafa. Ale całość nie robi wrażenia w środku, okiem elektronika.

Cyfron

Ty masz dobre oko, moje nie wprawione mówi mi, że tam jest jakoś bardzo "przyjaźnie" wyznaczona moc na wyjściu (a niestety jest sporo niedopowiedzeń w sposobie pomiaru mocy, bo praktycznie go nie ma  %) ).

Telefax

 :respect: Ekspert TVP Kraków - spec od wiatraków :) Dziś w Kronice był.

Troll81

I siem nie pochwalił siem?

Cyfron

siem  nie pochwalił, bo czasu nie miał  %)
Kronika Krakowska z wczoraj - zaczyna się 5:46 (jak wyciągnę plik od nich, to wrzucę tylko ten reportaż na mojego YT :)

greatadrian

A ja już myślałem, że zobaczymy a nie tylko usłyszymy :D

Cyfron

http://www.youtube.com/watch?v=3FbbQtGh0Ug
tutaj wyciągnięte.
A wiesz - nie było mnie w Krakowie, a jestem takim specjalistą, że musieli ze mną pogadać  8)

Cyfron

kolejne reportaże z moim udziałem, tym razem o ekranach i planach ministerstwa środowiska:
Eska:
http://www.youtube.com/watch?v=Lo1P738zS8c

Polsat:
http://www.youtube.com/watch?v=yvQjB5wsnlQ


AL

 :p_arr: :parrrty:


Cyfron

Następne :D :
http://www.youtube.com/watch?v=9cihdfCm2Y8

krzyszp

Gratulacje :)
Nautilus wygląda świetnie, a i managera w tle widać :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Ania

Czyli co ???  :dunno:

Kupuje akwarium , olej  (ile kosztuje ?) , wrzucam tam komputer z 2x 7790 i mam z głowy przegrzanie ?

Ania

taki ?

http://allegro.pl/olej-wazelinowy-do-maszyn-szwalniczych-5-l-5000-ml-i2665930142.html

PoznanskaPyra

#159
Cytat: Ania w 26 Wrzesień 2012, 21:16
Czyli co ???  :dunno:

Kupuje akwarium , olej  (ile kosztuje ?) , wrzucam tam komputer z 2x 7790 i mam z głowy przegrzanie ?
Jakiś obieg oleju by musiał być, no chyba że chcesz mieć frytkownice :P

PS. Co z dyskiem? On niby jest uszczelniony ale to ciśnienie atmosferyczne powietrza, bałbym się że olej jednak się przeciśnie do środka a to już kaszanka.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970