EDU Enthusiasts of Digital Universe

Zaczęty przez EDU Enthusiast, 09 Czerwiec 2010, 13:21

AL

Ja się chyba u was za mechanika zatrudnię hehe

krzyszp

Cytat: AL w 01 Sierpień 2012, 21:38
Ja się chyba u was za mechanika zatrudnię hehe
Ja też... Nawet u mnie takie stawki nie panują wśród mechaników (średnia to 20-25 GBP/h).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

220$ za robociznę?? przyjedz do polski :D

EDU Enthusiast

tak, tak oni tutaj kasuja ladna kase robiac.

EDU Enthusiast

wlasnie wygralem w bid na ebay'u ati 6950 asusa ref model za 150$ :) przesylka 10dni.

EDU Enthusiast

Warte do wspomnienia;

A wiec po installacji nowych driverow ati; 12.8+ zalaczony jest tez asp.net; jesli miales poinstalowane przedtem programy ktore go uzywaja i stwozyles specjalnie dla niego usera aspnet by nie pozwolic na odpalanie rzeczy niektorych itp akcje. Problem sie pojawia po windows update z ok. 10/25/2012;

Objawy:
Process kernel 'System' uzywa 0->25% cpu - zaczyna uzywac go jak uzywasz jakiekolwiek komputacje directDraw - od start menu/windows czy puszczaniu filmow wysokiej jakosci czy tez gierki; w czasie kiedy jakakolwiek jest komputacja na komp~ -- typu Boinc. Dzieje sie sporadzycznie - nie zawsze.

sporadycznie po wyjsciu/skonczeniu taskow ktore uzywaja gpu - gpgpu->opencl
explorer.exe bedzie sie non-stop crashowal > trzeba wylogowac sie / zrestartowac komp. -- zakillowanie explorera i uruchomienie nic nie pomaga.
To jest zanotowane w event log i jest podany plik ktory powoduje problem ( Fault Module Name:    atiumd64.dll) fix - podobno zupdatowac ale to nie pomaga tylko rozpieprza calkowicie problem - bierze go na inny lvl.

(nawet po odinstallowaniu driverow ati i zainstalowaniu starszych 12.6 problem juz bedzie) - driver sweeper czy podobne nie bedzie mialo duzo affekcji;
Nawet jak sie popatrzy na processy ktore moga zrobic problem.

Solucja -
Driver sweeper drivery ati i intel'a; usunac uzytkownika aspnet pod safe mode, stwozyc nowego uzytkownika i zablokowac systemowi dostep do zmian na tym uzytkowniku i wylaczyc go. Restart
Po restarcie wejsc znow do safe mode. Zastopowac asp serwisy jesli sa - restart

Po odpaleniu juz systemu normalnie mozna zainstalowac od nowa nowe drivery amd i intel'a restart
sprawdzic czy nie dodal/zmienil uzytkonika aspnet (nowego) - nie powinien moc tym razem.

I mozna wlaczyc jesli potrzebujesz do czegos asp.net serwisy.

Problemu juz nie bedzie; wszystko bedzie chodzilo jak powinno od tej chwili;

Zajelo mi to kilka h - ale jest to strasznie zrypane z strony amd... zeby tak system uwalic. -- nie wspominajac crossfire i firefox hardware acceleration...


Jesli ktos napotka podobny problem warto sprobowac to;

Moj sprzet:
2x 6970 (1x (slave sync)Asus DCII 880/1375 & 1x (master sync)Diamond 6970 880/1375)
i5 2500k 3.3GHz (bez OC - turbo do 4GHz i downclock do 1.6GHz bez uzytku)
PSU OCZ 800W Silver

EDU Enthusiast

A wiec tak od poczatku, kilka miesiecy temu przepalily mi sie 6990 i 6970 DirectCU II,
6990 poszla w paczce do polski ktora zostala ukradziona.
6970 DirectCU II poszla do RMA do asusa nic nie slyszalem przez kilka miesiecy i prosze;



:3
wiara odzyskana jak ja dostane to bede myslal o skladaniu kolejnego kompa poniewaz dalej mam diamond 6970(6950 hacked) i trzeba bedzie ja jakos wykorzystac i odrobic moje zaleglosci.  :p_arr:

mordi

Guard well the secret of steel...


Troll81

no i tak się załatwia profesjonalnie reklamacje :D  :parrrty:

EDU Enthusiast

karta przyszla, nowiutka (uzywajac serialu na niej i rejestrujac ja dostalem 3 kupony do gier ...)

Wyglada o 40% lepiej i jest jakies 15% bardziej cicha od 6970 DirectCUII. Nie ma zablokowanego voltage ( :arrr:)
Bez flashu biosa czy jakis lepszych progrmow do OC mozna ja do 1250MHz core podkrecic (925 MHz standard) i nie widze zadnych artefaktow nie nagrzewa sie bardziej niz 60'C gdzie fan pracuje na +- 20% gdzie gpu pracuje 70-80% load. Pamiec mozna podkrecic bez problemu do 1570MHz bez problemow z catalystow(standard 1375MHz).

test task na milka
458591990 405201 3 May 2013 | 1:04:35 UTC 3 May 2013 | 1:17:23 UTC Completed and validated 31.02 1.44 106.89 MilkyWay@Home v1.02 (opencl_amd_ati)

mordi

 :parrrty: :arrr: zacnie :D
Guard well the secret of steel...


EDU Enthusiast

planuje kupno 7028-6E4 IBM eServer pSeries 630 Model 6E4
http://www.ebay.com/itm/111073273092?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p3984.m1426.l2649
Wywale wszystko prawe i zmodyfikuje by wsadzic tam swoj pc albo nowy komp -- dobre do nauki.

LQG

Nie jest oparty o architekturę x86 http://www-01.ibm.com/common/ssi/cgi-bin/ssialias?infotype=dd&subtype=sm&appname=pseries&htmlfid=897/ENUS7028-6E4, poza tym mogą być zastosowane naprawdę dziwne patenty złącz itd. Widziałeś to w środku? Ewentualnie masz dokładny manual?

Troll81

trochę dremmela i nawet włożysz tam płytę ATX. Jak dla mnie to już zabawa hobby.... za dużo zabawy w przerabianie ..... kiedyś miałem projekt przerobienia tak serwera firmy SUN..... odechciało mi się....

EDU Enthusiast

:) tak tylko w sensie hobbistycznym chce sie tym pobawic.

Cyfron

trollu - a z racji pracy nie masz dostępu do jakiś takich ciekawych komputerów/serwerów za półdarmo/darmo ? ::)

Troll81

miałem. teraz jestem korpoludkiem....

EDU Enthusiast

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 200 dni.

Troche czasu minelo, tak... w tej chwili posiadam maszynke zdolna do mielenia (temperatury...)
Wiec chcialbym sie zapytac ogolnie:
- Co chodzi dobrze na amd furyx? (fp32)
- Co warto dzis liczyc?
- I oczywiscie co tam slychac moji drodzy piraci?

Zaduzo nadzieji nie chce robic, ale jeden komp moze chodzic jak jestem w pracy.

Pozdrawiam.

PoznanskaPyra

Einstein chyba najlepszy i najbardziej wartościowy.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

EDU Enthusiast

553505890 12228429 1 Apr 2016, 0:01:38 UTC 1 Apr 2016, 0:30:15 UTC Completed, waiting for validation 1,186.79 709.25 pending Binary Radio Pulsar Search (Arecibo, GPU) v1.39 (BRP4G-opencl-ati)
windows_x86_64

LQG

Cytat: PoznanskaPyra w 31 Marzec 2016, 23:30
Einstein chyba najlepszy i najbardziej wartościowy.
Na tym Fury to odpalił bym 8 WU jednocześnie, szczególnie że mamy teraz E@H jako PM GPU.

EDU Enthusiast

w jaki sposob to zrobic? autyzm albo amnezja.

tito

W ustawieniach Einsteina masz na dole przydział zasobów. 1 oznacza 1 WU, zaś 0,5 2 WU jednocześnie, 0,33 3WU itd.
Ale nie wiem czy się da więcej niż 1 - na forum Einsteina raportują, że próbki się wywalają, zresztą w innych projektach również tylko 1 WU na raz działa dla Fury.
https://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=11352
https://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=11419

Dlatego ja bym polecił Collatz z wyedytowanym plikiem xxxxxx.config

kva.pl

Albo POEM, bialkowce FTW!  :whip:

LQG

Cytat: EDU Enthusiast w 01 Kwiecień 2016, 03:01
w jaki sposob to zrobic? autyzm albo amnezja.
Najpierw jeśli nie masz to zainstaluj najnowszy sterownik do k.graficznej. Następnie utwórz plik app_config.xml w folderze projektu Einstein@Home z poniższym wpisem i przeładuj plik konfiguracji BM:
<app_config>
      <app>
      <name>einsteinbinary_BRP6</name>
      <gpu_versions>
          <gpu_usage>.125</gpu_usage>
          <cpu_usage>.25</cpu_usage>
   </gpu_versions>
    </app>
</app_config>

Warto spróbować bo masz mocną kartę. Jeżeli będą pojawiać się błędy (trzeba sprawdzać w zadaniach na www E@H) to wtedy zmienisz projekt.

EDU Enthusiast

Zrobilem maly update, z aktualnym sprzetem.

kva.pl


EDU Enthusiast

oh tak, niestety nie mialem wystarczajaco duzo kasy na 1.5TB (max ktore plyta obsluguje) musialbym kupic Load-Reduced (LRDIMM) 64GB stiki. A one just kosztuja fortune.

kva.pl

No dobra ale do czego Ci tego aż tyle?

EDU Enthusiast

#109
A wiec tak:

KVM to Kernel Virtual Machine (na bardzo niskiem poziomie virtualizacja)

Na boot na linux tworze ramdisk o wielkosci 700GB.
Laduje storage / kvm image na ramdisk.
I odpalam KVM'y.


KVMy sa w okolicy 90-110% jak prawdziwe maszyny jesli chodzi o performance. Mam naprzyklad kvm'a do gier z windows10. Mam KVM'a do pracy, do gier, do testow, do zabawy.


tutaj mam przyklad typowy kvma dla ktorego przypisalem 12 threadow.
http://valid.x86.fr/bench/c91syq/12
(oczywiscie inne kvmki dalej chodza)

co jest znakomite to ze jestem wstanie odpalic na tym samym serwerze gry z wysokimi wymaganiami, i dzialaja calkiem calkiem bez zwolnienia.
Testowalem rozne rzeczy, boinc + gry + cpu benchmark. Wszystko ladnie smiga bez problemow w tle.

I co jest znakomite to sa R/W na tym, (max read speed ktory mialem to 27GB/s, co jest naprawde dobre jesli chodzi o ramdisk)

Troll81

to w jaka obudowę ty to wpakowałeś..... 5U??

EDU Enthusiast


kva.pl

To maszyne masz potworna, a RAC taki slaby  :whip:

EDU Enthusiast

grzeje sie za bardzo  :whistle:

EDU Enthusiast

Zima idzie, radiatory nazewnatrz;

trzeba grzac


https://valid.x86.fr/flnnhe

tito

Co prawda na zewnątrz ciągle gorąco, ale masz rację - trzeba grzać  :whip:

EDU Enthusiast

u mnie juz jest dosc chlodno; wczoraj w nocy spadla temp gdzies do w okolicach -1'C

chr80♂°🛰�


tito