Jaka długość próbek?

Zaczęty przez tito, 10 Czerwiec 2010, 17:02

tito

Jako, że przygotowuję się do wypłynięcia, muszę pościągać odpowiednie zapasy WU.
Kiedyś w preferencjach przy wyborze rodzaju WU był przybliżony czas przeliczenia - teraz tej informacji nie mogę znaleźć.
Ktoś się orientuje ile trwa przeliczenie poszczególnych WU?
UK Met Office HadSM3 Slab Model:
UK Met Office HadCM3 Coupled Model Experiment:
UK Met Office HADAM3:
UK Met Office HADSM3 Mid-Holocene:
UK Met Office HADAM3P:
UK Met Office FAMOUS:

Tomasz R. Gwiazda

mysle ze robienie zapasow mija sie z celem z powodu dlugosci tychze WU

dlugosc probek do sprawdzenia na http://wuprop.boinc-af.org/results.html

albo moze ktos z kamratow ktorzy na bierzaco licza cos powie

apohawk

Nie ma sensu robić zapasu na lipiec. Pamiętaj, że te próbki punktują na bieżąco w trakcie liczenia, co któryś checkpoint, czy jakoś tak.
No good deed goes unpunished.

tito

Panowie, panowie. Nieznana Wam jest dola marynarza. 4 miesiące bez netu, więc niech przynajmniej komp coś liczy.
Jak do tej pory w klimacie mam nieco ponad 800k wszystko właśnie w ten sposób zdobyte. Kiedyś jak próbki były po 80 lat to było jakieś 100 dni liczenia. Teraz się pokomplikowało. Ostatnio miałem ze sobą ponad 40 próbek. Na mój komp i na kompy które mogłem znaleźć na statku.
Ponieważ nie mam pojęcia co za sprzęt może być na tym statku, więc muszę ocenić ile wziąć WU ze sobą. A do tego potrzebuję długość WU.
Tomku - liczę ten projekt i nawet nie wiedziałem, że tam takie fajne rzeczy można znaleźć; już dodaję go do zakładek XD
Dzięki.

-

Witam,
Z dostępnych na serwerze:
HADSM3 ~ 300 h/wu
HADAM3P~ 60 h/wu
FAMOUS ~ 100 h/wu

Liczone na C2D 3ghz, XP 32.

Troll81

na moim kompie model SLAB próbka hadsm3fub czas oceniany 1156 godzin czas zaraportowania 2011 rok :D

tito

HADSM3 ~ 300 h/wu - chyba tylko to wchodzi w rachubę.
Dead line w tym projekcie jest nieistotny. Jak odeślesz za lat 3 to i tak dostaniesz pkt.
Podobnie jak inne rzeczy. nie trzeba raportować próbek z tego samego kompa
Np większość moich próbek (przeliczonych uczciwie) ma czas przeliczenia 0sekund oraz claimed credit = 0. Dlaczego? Bo jak pobieram na jednym kompie większą ilość próbek (mam limit 2, bo 2 jajka) to poprzednie mam "client detached". Ale po odesłaniu i tak dostaję pkt.
Dlatego liczę ten projekt w czasie rejsu - jedyny jaki mogę.
Dzięki.

Tomasz R. Gwiazda

dwa minusy daja jeden plus :D

Troll81


ksysju

Hi

of topic

4 miesiące bez netu ?  toż to gorzej ja na odwyku %)
ksysju