Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

beta v2

Zaczęty przez ksysju, 13 Czerwiec 2010, 12:33

ksysju

Hi

Ktoś już testuje?  Coś pierwsze podejście do walki mi się nie udało. Jakiś pan z helikoptera mnie pobił  ;D.   Jeszcze za bardzo nie załapałem tych tur.

Jak się ktoś zapisał na bete, to próbować beta.erepublik,com, hasło jak to v1. Potwierdzenie na maila niby nie doszło, a dziś już mogłem się zalogować. Jestem na terenie USA mam 600 golda, z 2000 dolarów :-)
ksysju

sebek_sp

Cytat: ksysju w 13 Czerwiec 2010, 12:33Jestem na terenie USA mam 600 golda, z 2000 dolarów :-)

Aha to stąd na obrazkach w gazecie koleś miał 590 gold i 1500 ileś tam hiszpańskiej waluty :D Już myślałem, że taki z niego bogacz...


Troll81

heh. nowe zmiany w erep??

Waldek1989

dziś testowałem trochę erepa v2. Zapowiada się ciekawiej niż v1.

Troll81

A admini się lepiej zapowiadają??  :wth:

TJM

A chu...gon ich wie.
Beta v2 częściowo mi się podoba - fajne produkty, fajnie rozwiązane firmy, zróżnicowanie na marketplace.
Częściowo też nie - pole bitwy to jakaś bida z nędzą, wczoraj siedziałem z pół godziny i starałem się ogarnąć sytuację - ciężko trochę się na początku połapać. Teamplay jest nawet fajny, ale nie do końca tak to sobie wyobrażałem. Np. stałem na jakimś polu z karabinem, na tym samym polu dwóch kumpli w czołgach i trzeci helikopterem, tymczasem podjeżdżał wrogi czołg i w jednej turze zasysał mojego piechociarza, zapewne żeby nabić skilla, po czym dopiero dostawał w palnik od kumpli.
Powinno być inaczej - brak możliwości zaatakowania piechoty czołgiem, jeśli na tym samym polu stoi inny czołg. A co dopiero helikopter, przed którym czołg powinien brać dupę w troki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sebek_sp

A ja jestem rozczarowany V2. Kupiłem sobie broń q1 i wszyscy mnie lali. W V1 bitwa zajmowała mi kilkanaście sekund, a w V2 trzeba będzie siedzieć chyba z godzinę. Do tego nie działał market. Dziś kupiłem śmigłowiec q3, ale nie chciało mi się ślęczeć nad bitwą. jedno jest pewne - zrezygnuje masa dwuklików.

W ogóle do eRepublik zniechęcają mnie admini. Prowadziłem firmę, miałem problemy z niskim zdrowiem pracowników jak wiele innych firm od dłuższego czasu, a admini z tym nic nie zrobili do dziś a mieli tyle czasu na to :(

Czy w V2 coś w kwestii zatrudniania się zmieni?

ksysju

Hi

Co do zatrudniania i profesji to w land bez zmian. Jedna profesja "kopacza" i z głowy ;-).

W manu będzie zamieszanie. Bo by wyprodukować taką broń, to najlepiej mieć pracowników o różnych czterech profesjach. I w zależności ilu jakich będzie wyprodukuje się broń o pewnych (4) parametrach.
W tej pierwszej becie z goldem preferowałem max dmg broni, inni woleli max uniki i potem lali z takich 2 razy mocniejszych od siebie co przegrywali bo nie trafiali :-)

Już w V1 można przestawiać obecny skill na V2, ale ja bym to zostawił na sam koniec jaki będzie możliwy.
Do dalej jest beta do zabawy i zaznajomienia.
ksysju

sebek_sp

Ja bym zrezygnował ale mam postać nieźle zrobioną. Na razie wstąpiłem do WP i całą kasę przepalam Napoleonem :)

Gra fajna, ale admini nie rozwiązują podstawowych problemów graczy (niskie zdrowie pracowników, PTO przez multi, i tak dalej). Gra ma wady i niewiele wystarczy zrobić, by była lepsza. Kontrakty na forum - ile admini tracili na to czasu zamiast zrobić moduł wymiany między graczami. Nie było by oszustw, mężów zaufania, ale choć to jest potrzebne to nie robią tego.

Pogram aż skończy mi się złoto (a jest tego trochę, bo prowadzenie firmy to czysty zysk) i rezygnuje.

V2 zmienia pole bitwy, ale ekonomię nie bardzo. Widziałem, że mój domek Q5 w becie ma ponad 600 dni trwałości, więc tak jakby nie zużywał się. Moim zdaniem prędzej czy później będzie nadprodukcja.

Poza tym śledzę liczbę graczy i erepublik kurczy się szybko. koniec maja 365k ludzi, początek czerwca 350k, dziś 316k jakby na to nie patrzeć w ciągu miesiąca populacja spadła o 20%. Umierają dwukliki z baby boom, banują multi, gracze rezygnują, bo gra może i fajna, ale admini maksymalnie nie profesjonalni. Ja już powoli rozglądam się za inną grą w której nie musiałbym siedzieć 24h/7d...

TJM

Zauważ, że domki q5 w v2 to obecnie same średniaki - są trwałe, ale mają też słabe parametry.
Podejrzewam, że więcej warte będą domki z lepszymi parametrami ale mniej trwałe.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

heh... jak ta gra będzie mi zajmować więcej niż 5 minut dziennie to sram na nich rzadką kupą....

kermit

Od kilku dni już jest oficjalne v2. Czy wiecie, czy można jakoś skille "pracownicze" jakoś połączyć? Chodzi mi o to, że kiedyś były tylko 3 skille, teraz jest tego więcej i wszystkiego mam po równo, czy nie da się jakoś zabrać punkty z jednej specjalizacji, aby zasilić inną specjalność? Te same pytanie do umiejętności posługiwaniem się broniami. I co z nabijaniem siły? Bo jakoś po treningach militarnych nie zauważyłem, żeby gdzie była o tym informacja...

TJM

Trzeba było zmigrować konto, to by był jeden skill zamiast wszystko po równo. Teraz pozostaje pisanie ticketa i ściemnianie, że migracja nie działała czy coś.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

A trenowanie się teraz nie opłaca. Najpierw odpoczynek, podnosimy happiness, potem praca, potem nauka w bibliotece i wykorzystany cały dzień.

AiDec

Walka tez sie nie oplaca - kosztuje za duzo czasu. Ja na pewno nie bede walczyl do czasu az tego nie zmienia. Debile spowodowali ze aby porzadnie zawalczyc to trzeba stracic godzine. Caly interfejs jest absolutnie nie user-friendly. W dupie mam takie rozwiazania - koncentruje sie na zarabianiu kasy, to mi wychodzi najlepiej :) (Grain - przebitka 500% w stosunku do kosztu uzyskania). A barany niech sie wroca do szkoly to moze czegos sie naucza, bo nieuki tak utrudnili wszystko w V2 i wydluzyli czas wykonywania wszystkich mozliwych czynnosci, ze to jest godne matola po hamerykanskiej podstawowce.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Mori

Jako pracownik też się poprawiły znacznie zarobki... Tuż przed wprowadzeniem v2 land w Grecji za 4 skilla był płacony na poziomie 8-6.5 GRD (w Q3!)... Teraz za godzinę przy poziomie 6 (a skonwertowalem calego landa, moj jedyny skill, na harvestera) to ok. 2.35 GRD za godzine dostaje w Q1! Czyli ogólnie znowu wróciła chęć do pracy :P

OTOH, jedzenie podrożało w cholerę. Chleb Q5 (5/10) za 18-19 GRD (o, już po 10.11-10.12 GRD, a jeszcze parę dni temu było dużo droższe)... Ech. I jeszcze mi gifty z orga zjadło samo (mogli je na coś wymienić :/).

Czyli spokojnie mogę jechać 9 godzin resta, potem 7/8 godzin pracy, potem 8/7 godzin biblioteka i chleb Q5 5/10. Z 7h pracy jestem jakieś 6 GRD do przodu, a jak sobie happinessa będę poprawiał lepiej z chleba (bo miałem Q5 skonwertowane na 7.5/7.5, to pewnie nawet odpoczynek będę skracał, więc nie jest źle.

sebek_sp

Nic się nie opłaca. Otworzyłem swoją starą firmę Q3 chlebki i włożyłem w nią 1000zł a wyciągnąłem 2000 zł. Wprowadzili bitwy i pracownicy pospadali ze zdrowiem, zwolniłem wszystkich i sprzedaje firmę. Domki nie opłacają się, bo teraz za darmo do 70 zdrowia, chlebki w sumie tylko na happines, ale w odpoczynku też można wyjść na plus przy większej ilości godzin. Na upartego chlebków też można nie kupować. Broń? Walka? też koszty. Mój plan jest taki. Walczę czołgiem Q5 aż skończy się kasa i do widzenia. Robię teraz postać na vNations :)

TJM

To ciesz się, że tak dobrze firma działała.
Ja po wejściu v2 zreaktywowałem firmę, włożyłem do niej 30g wyjąłem 0, bo ani jednej giwery nie sprzedałem. 3/4 irona znikało w niewyjaśnionych okolicznościach.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

ksysju

Hi

Za to wszelki land się opłaca.





ksysju