Collatz i Milky - różnice temperatur

Zaczęty przez 33oliver, 14 Czerwiec 2010, 11:13

33oliver

Ktoś coś wie dlaczego Collatz nie chodzi?


Jak liczyłem collatz to miałem temp rzędu 90-95*C przy zamkniętej budzie, przy otwartej 80*C

jak przeszedłem teraz na Milke to mam temp 110*C przy otwartej budzie i aż strach ja zamknąć

z czego to może wynikać?

apohawk

Collatz chyba nie obciążał pamięci, ale lepiej, aby jakiś spec od OC graf się wypowiedział.
U mnie jest różnica ok. 4C pomiędzy Collatz a MW.
No good deed goes unpunished.

Mori

Na moim podkręconym HD4850 różnica jest mniej-więcej na poziomie 10 stopni na korzyść Collatza (znaczy u niego jest koło 75 stopni, przy Milce od 85 do 95 -- ale to upały były, to inna sprawa).

irukard

Na moim lekko kręconym HD4850 sytuacja przy zamkniętej budzie wygląda tak:


I tak sobie liczy Collatz'a.

33oliver

#4
Teraz mam 117*C przy otwartej budzie ale stojącej częściowo tak, że 3/4 otwartej strony budy jest zasłonięte, aż strach pomyśleć ile by było jak bym ja całkiem zamknął.

Ale ok, rura giętka aluminiowa i folia aluminiowa już zakupione, będę doprowadzal zimne powietrze do kompa z klimy :) zobaczymy jak to się uda....

No ale ciekawe, te 117*C pokazuje mi Everest a np na GPU-Z pokazuje około 70*C

img683.imageshack.us/f/schowek01hn.jpg

juz wiem, te 117-120*C mam na VRM

apohawk

Ja bym chyba nie liczył, jakbym zobaczył taką temperaturę. Czemu wiatrak tylko 17%? U mnie zazwyczaj pokazuje ok. 50%
No good deed goes unpunished.

33oliver

#6
Przeszedłem na Collatz`a do momentu odłączenia klimy do kompa :) i temp spadła do 85*C na VRM przy otwartej budzie. Dodam, bo to istotne, że w pomieszczeniu mam temp około 25*C.

Wnetylatory mam 2 - Noctua NF-P12 na Accelero S1 i sa podlaczone bezposrednio do kontrolera Scythe - ustawione na max czyli 1350rpm.

Widziałem, że na VRM ktoś miał nawet 150*C więc chyba nie jest aż tak zle ;)

HolyCrom

Ja sam ustawiłem prędkości pracy wiatraczka w RivaTuner, bo jakoś na 30% mi chodził, teraz już 50% i jest te parę stopni mniej :)

Mori

A ja w ATI Tray Tools mam tak (tylko temperatura to Milkowa jest, nie z C):


A ogólnie temperatury rozkładają się tak:

(aczkolwiek teraz to mały zakres, bo reset rano zaliczyłem przez wirusa)

AiDec

#9
Ogladajac Wasze wyniki w Collatzu (tych osob, ktorych kompy sa widoczne), uznalem za zasadne zwrocic Wasza uwage na fakt, ze w Collatzu bardzo duze znaczenie ma szybkosc pamieci karty graficznej.



Przyklady dla 5970:


1. Device 0: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) 1024 MB local RAM (remote 1855 MB cached + 1855 MB uncached)
GPU core clock: 900 MHz, memory clock: 500 MHz

GPU time: 522.323 seconds

2. Device 0: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) 1024 MB local RAM (remote 1855 MB cached + 1855 MB uncached)
GPU core clock: 900 MHz, memory clock: 1000 MHz

GPU time: 387.206 seconds



I btw: zauwazylem ze w 5970 po podkreceniu pamieci powyzej 1GHz, probki Colla potrafia sie na niektorych kompach wysypac, zapetlic (probka liczy sie bez konca), badz doprowadzic do freez`a kompa. Nie zdarza sie to czesto, jednak wystarczajaco by zwrocic na to uwage - dlatego zalecam dla Colla zegary pamieci na default, ew. ostrozne krecenie ze sprawdzaniem stabilnosci. Natomiast podkrecenie pamieci powyzej 1GHz nie ma takiego negatywnego wplywu na WU Milky (nie zauwazono).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Czy problem się tyczy tylko serii 5xxx? a moze tylko na nowych sterach tak jest?

AiDec

Pisalem na przykladzie swoich graf, czyli 5970. 4870x2 nie obserwuje - robia co chca (i dobrze :P) - a innych nie mam. Zwrocilem uwage na fakt, bo czesto sie powtarzal, a byl wart odnotowania - nie zrozumcie mnie zle, ja dalem znac profilaktycznie, a Wy juz looknijcie u siebie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Wiadomość na boincstats.com:

CytatIt has 2.6 sextillion numbers (2,682,561,764,939,817,403 to be exact) and over six months of crunching, but [BOINC@Poland]Voice1980 and Giorgio found a number with 2620 steps which is a new high for this project.

Nie ma chyba lepszej reklamy zespołu :)

Jest między nami Voice1980?

GRATULACJE :parrrty:

JaRa

Gratki  :parrrty:



Troll81


Cyfron

ehh... właśnie miałem pisać ;)

Ale aż milej się pisze niusy, jak ktoś jeszcze to robi  :parrrty:

Troll81

Staram się . W ostatnich dniach miałem troszkę luźniej :D

Cyfron

właśnie widzę - sypnęło się niusów ;)

Nawiedzony

Widzę że mamy reklamę poprzez sukcesy matematyczne  :D można to w jakimś biuletynie umieścić etc. sukcesy zawsze motywują  P-)
A dla Voice1980 GRATULACJE!  :parrrty:

Troll81

biuletyn jak zwykle będzie po 20 :D

michaou

u mnie milka obiąża bardziej niżcollatz. (radeon 4850)
WIdać to nawet w trakcie używania komputera.  Gpu-z pokazuje 38 stopni dla collatz a 42 stopnie w trakcie liczenia milki.

lolek

i tak masz zajebiste temperatury. W milce skręć pamięci to spadnie temp i pobór prądu  :)

michaou

a bo zapomniałem dodać że zamontowałem takie oto chłodzenie, wkurzał mnie głośny wentylator zamontowany fabrycznie, poszperałem i znalazłem :
http://www.proline.pl/?p=AC+TWIN+TURBO+PRO

a na procesorze od kilku lat mam cos takiego : http://www.ceneo.pl/13197241   ( nie wiem czemu to takie drogie, ja dałem około 115zł)

najbardziej cieszy mnie to, że obecnie gdy komputer nie jest obciążony to dyski pracują głośniej niż chłodzenie ;)

czyli następny krok to SSD

lolek

To bierz się za podkręcanie zegarów grafy  ;)

Troll81

u mnie wentyl na scytche buczy. chyba pora na wymiane na NOCTUA :D