Stow. B@P - cele i realizacja - cz. 2

Zaczęty przez goofyx, 15 Czerwiec 2010, 07:48

goofyx

1. Celami stowarzyszenia są:

• Popularyzacja społecznego udziału w przetwarzaniu rozproszonym
• Organizacja działań zmierzających do uruchamiania polskich projektów przetwarzania rozproszonego określanych dalej jako Polskie Projekty BOINC.
• Promocja Polskich Projektów BOINC.
• Gromadzenie i udzielanie informacji technicznych, niezbędnych do realizacji Polskich Projektów BOINC.
• Popularyzacja nauki, a w szczególności dorobku polskiej nauki i myśli technicznej.

2. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

• Organizowanie spotkań, prelekcji, wystaw oraz innych imprez.
• Utworzenie centrum informacji w postaci strony internetowej.
• Prowadzenie działalności wydawniczej.
• Współpracę z wszelkimi osobami oraz instytucjami o podobnych celach działania.
• Występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych władz i urzędów oraz sądów w sprawach związanych z uruchomieniem i rozwojem polskich projektów przetwarzania rozproszonego.
• Udzielanie wsparcia projektom przetwarzania rozproszonego.
• Promowanie firm, organizacji i instytucji wspierających Stowarzyszenie oraz aktywnie działających na rzecz rozwoju polskich projektów przetwarzania rozproszonego.
• Zwracanie uwagi środków masowego przekazu oraz wszelkich środowisk i grup społecznych na pozytywne znaczenie społecznego udziału w przetwarzaniu rozproszonym.
• Zachęcanie do sponsorowania przedsięwzięć popularyzujących przetwarzanie rozproszone
• Inne działania realizujące cele statutowe.


To jest część II ze statusu/regulaminu PPB <- pozwolenie na użycie dostaliśmy z tego co pamiętam. Trzeba oczywiście trochę zmodyfikować ze względu, że B@P ma być teoretycznie stowarzyszeniem rejestrowanym.

Moja propozycja do pkt.1 :
Budowa własnej platformy obliczeniowej mającej na celu aktywniejsze wsparcie polskich (i nie tylko) projektów Boinc

Moja propozycja do pkt.2 :
Staranie się o środki na realizację celi m.in. z funduszy UE, samorządów, firm zarówno państwowych jak i prywatnych

To tak na początek, a teraz zapraszam do dyskusji.

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 10:46
Brzmi ciekawie :D
Dzięki ;)
Może jeszcze jakieś inne propozycje zmian?

Troll81


goofyx

Ważne!
Wszędzie gdzie jest "Walne Zgromadzenie Członków" <- w naszym ewentualnym przypadku należy zmienić na "Zarząd Stowarzyszenia"

goofyx

No tak OPP <- ale to nie jest cel stowarzyszania do regulaminu, ale zgadzam się żeby od razu wpisać się jako OPP.

LooZ^

Cytat: goofyx w 15 Czerwiec 2010, 11:18
Ważne!
Wszędzie gdzie jest "Walne Zgromadzenie Członków" <- w naszym ewentualnym przypadku należy zmienić na "Zarząd Stowarzyszenia"

Sad wam odrzuci taka zmiane, Zarzad nie moze odpowiadac przed samym soba.

goofyx

Cytat: LooZ^ w 04 Sierpień 2010, 15:14
Cytat: goofyx w 15 Czerwiec 2010, 11:18
Ważne!
Wszędzie gdzie jest "Walne Zgromadzenie Członków" <- w naszym ewentualnym przypadku należy zmienić na "Zarząd Stowarzyszenia"

Sad wam odrzuci taka zmiane, Zarzad nie moze odpowiadac przed samym soba.
Nie no wiem.
No to może nie wszędzie zamienić.
Chodzi o to, że w Stow. nie rejestrowanym stowarzyszenie rządzi, a w rejestrowanym zarząd bo to on odpowiada.

GRID

no widzę są cele, może by dopisać
Propagowanie polskich projektów BOINC

goofyx

Cytat: 1-www.eu w 08 Styczeń 2011, 10:17
no widzę są cele, może by dopisać
Propagowanie polskich projektów BOINC
Racja <- oczywiste.

GRID

Trochę poczytałem sobie dział o stowarzyszeniu BOINC@POLAND
i chciałbym powiedzieć że goofyx wykonał kawał dobrej roboty. Takich osób jak Ty potrzeba w naszym kraju jak najwięcej. Widać że myślisz przyszłościowo, ambitnie i że jesteś patriotą. Że jesteś osobą motywującą.
Pełny :respect: z mojej strony.


goofyx

Cytat: Rafał M. (1w) w 19 Styczeń 2011, 00:20
Trochę poczytałem sobie dział o stowarzyszeniu BOINC@POLAND
i chciałbym powiedzieć że goofyx wykonał kawał dobrej roboty. Takich osób jak Ty potrzeba w naszym kraju jak najwięcej. Widać że myślisz przyszłościowo, ambitnie i że jesteś patriotą. Że jesteś osobą motywującą.
Pełny :respect: z mojej strony.


Tylko że nasz kraj "uwala" na starcie wszystkich chcących wyjść przed szereg <- nie mówię o sobie.
Znam wielu ludzi, którzy mogli coś osiągnąć nie tylko dla siebie, ale uwaliły ich różnego rodzaju urzędy administracyjne.