Stow. B@P - Członkostwo - cz.3

Zaczęty przez goofyx, 15 Czerwiec 2010, 11:16

goofyx

§ 8.

1. Członkami Stowarzyszenia mogą by osoby, które ukończyły 16 lat, nie pozbawione praw obywatelskich prawomocnym wyrokiem sądu..
2. Członkami Stowarzyszenia mogą być obywatele polscy lub cudzoziemcy, również nie posiadający stałego miejsca zameldowania w Polsce.
3. Warunkiem przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia jest wola realizowania jego celów potwierdzona pisemnie w postaci deklaracji oraz uiszczenie składki członkowskiej.

§ 9.

Obowiązkiem członka jest przestrzeganie niniejszego Regulaminu, regularne opłacanie składek, aktywne uczestnictwo w działalności Stowarzyszenia oraz koleżeńskie i kulturalne odnoszenie się do innych Członków Stowarzyszenia.

§ 10.

Członek Stowarzyszenia ma prawo:
1.Do czynnego prawa wyborczego w Walnym Zebraniu Członków
2.Wszyscy członkowie, którzy ukończyli 18 lat, mają prawo do biernego prawa wyborczego w wyborach Przedstawiciela Stowarzyszenia.
3.Czynnego uczestniczenia w decyzjach podejmowanych przez Stowarzyszenie.
4.Ma prawo rozpocząć procedurę zbierania podpisów pod wnioskiem o zebranie Walnego Zebrania Członków.


§ 11.

Decyzję o przyjęciu do Stowarzyszenia podejmuje Przedstawiciel na podstawie wniosku zainteresowanego.

§ 12.

Członkostwo w Stowarzyszeniu ustaje na skutek:

1. Dobrowolnej rezygnacji z przynależności do Stowarzyszenia, zgłoszonej na piśmie Przedstawicielowi, po uprzednim uregulowaniu wszelkich zobowiązań odnośnie Stowarzyszenia.
2. Śmierci członka.
3. Uchwały Walnego Zebrania z powodu nie płacenia składek członkowskich przez jeden rok albo nieusprawiedliwionego nieuczestniczenia w Walnym Zebraniu przez okres 2 lat;
4. Wykluczenia uchwałą Walnego Zebrania Członków z powodu nieprzestrzegania postanowień Regulaminu i działania na szkodę Stowarzyszenia. Decyzja Walnego Zebrania jest ostateczna;
5. Pozbawienie członka Stowarzyszenia praw obywatelskich prawomocnym wyrokiem sądowym.

§ 13. W przypadku rażących naruszeń postanowień niniejszego regulaminu Przedstawiciel może zawiesić Członka Stowarzyszenia w jego działaniach na rzecz Stowarzyszenia maksymalnie do czasu obrad najbliższego Walnego Zebrania.



Moje propozycje zmian (kosmetyczne):

pkt. 8.1 <-
"uiszczenie składki członkowskiej"
zamienić na
"uiszczenie wpisanego - ustalanego przez Zarząd na Walnym Zebraniu"

pkt. 9 <-
"Obowiązkiem członka jest przestrzeganie niniejszego Regulaminu, regularne opłacanie składek, aktywne uczestnictwo w działalności Stowarzyszenia oraz koleżeńskie i kulturalne odnoszenie się do innych Członków Stowarzyszenia. " na <- kosmetyka
"Obowiązkiem członka stowarzyszenia jest:
1. przestrzeganie niniejszego Regulaminu
2. regularne opłacanie składek
3. aktywne uczestnictwo w działalności Stowarzyszenia
4. koleżeńskie i kulturalne odnoszenie się do innych Członków Stowarzyszenia. "


pkt. 10.5 <- dodanie pod punktu w stylu. Kwestia ewentualnych kontroli z zewnątrz <- a pod takie będziemy należeli po zarejestrowaniu.
5. Członek ma prawo do zgłoszenia nie możności realizacji pkt.9.2 z podaniem przyczyny i okresu przez jaki będzie ona występowała. Decyzję o zwolnieniu ze składek podejmuje Zarząd na wniosek zainteresowanego.

pkt. 11  <-
"Decyzję o przyjęciu do Stowarzyszenia podejmuje Przedstawiciel na podstawie wniosku zainteresowanego. "
na
"Decyzję o przyjęciu do Stowarzyszenia podejmuje Zarząd lub osoba odpowiedzialna za rekrutację wyznaczona przez Zarząd"

pkt. 12.3 <- proponuję skrócenie okresów: co do składek z roku na 6 miesięcy i co do zebrania nieusprawiedliwionego nieuczestniczenia do roku.

goofyx

Ważne!
Wszędzie gdzie jest "Walne Zgromadzenie Członków" <- w naszym ewentualnym przypadku należy zmienić na "Zarząd Stowarzyszenia"

Troll81

A jak z tymi składkami będzie?? gdzie je będziemy wpłacać?

goofyx

Cytat: Troll81 w 15 Czerwiec 2010, 11:55
A jak z tymi składkami będzie?? gdzie je będziemy wpłacać?
W ustalony sposób przez np.: Zarząd lub Skarbnika.
Np.: Przelew, przekaz pocztowy, osobiście do Skarbnika, w kopercie do skarbnika, payPal.
Zależy co ustalimy.
Ogólnie myślę zrobić to tak, że stowarzyszenie będzie miało normalne konto w banku (nie pytajcie którym, to jest do wyboru) i na nim będziemy operować znaczy się głównie Zarząd, który będzie musiał mieć rozliczenia na każdą złotówkę (chyba że ktoś uważa że w razie kontroli np.: US ma poczucie humoru <- ja wiem że nie ma ;) ).
Tą kwestię będzie trzeba pilnować.


To też trzeba do regulaminu dopisać do części o majątku <- kwestie kasy pilnuje po pierwsze Skarbnik po drugie Komisja Rewizyjna.
A cały Zarząd (głównie prezes) i ta komisja odpowiada prawnie za wszelkie przekręty <- to jest niestety jest stowarzyszenie rejestrowane.
Może brzmi strasznie, ale jeśli nie będzie przekrętów itp to jest luz.

G

goofix- włożyłeś w Stowarzyszenie mnóstwo pracy i serca. Wspomniałeś gdzieś o 6. wątkach, po których temat jest rozproszony. W końcu zajmujemy się  ;) przetwarzaniem rozproszonym, no nie?!
Tak poważniej - Pomyśl o kilku linkach zebranych w jednym miejscu bo wszyscy błąkamy się po temacie.

       

Troll81

Akurat całkiem fajny pomysł by różne części statutu rozbić na różne wątki. W ten sposób dyskusja na temat członkostwa nie stłumi dyskusji na temat zarządu itp

goofyx

Cytat: G w 16 Czerwiec 2010, 10:03
goofix- włożyłeś w Stowarzyszenie mnóstwo pracy i serca. Wspomniałeś gdzieś o 6. wątkach, po których temat jest rozproszony. W końcu zajmujemy się  ;) przetwarzaniem rozproszonym, no nie?!
Tak poważniej - Pomyśl o kilku linkach zebranych w jednym miejscu bo wszyscy błąkamy się po temacie.
Po co linki. Tematy wątków wskazują konkretnie na omawiany w nim konkretny temat.

G


Troll81

hm.... a może do obowiązków wpisać czynne uczestnictwo w przetwarzaniu rozproszonym?? :D

goofyx

można by.
Teoretycznie można sprawdzać na BoincStats czy ktoś idzie w górę czy w dół <- i ktoś w ogóle liczy.
hmm, a może określić ilość pkt. w miesiącu jakie należałoby zdobyć?
To mogłaby być mobilizacja. Ten prób pkt oczywiście sensowny do osiągnięcia przy założeniu np.: 1-2 godzin dziennie itp <- wiemy dobrze że nie każdy non stop liczy.

Niekumaty Burak

Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 11:35
hm.... a może do obowiązków wpisać czynne uczestnictwo w przetwarzaniu rozproszonym?? :D
Bzdura. A może ktoś będzie chciał nas wspierać poprzez uczestnictwo w stowarzyszeniu i jednocześnie nie zatrudniać swojego komputera? Nie zamykajmy formuły stowarzyszenia.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

goofyx

Cytat: Niekumaty Burak w 16 Czerwiec 2010, 12:59
Cytat: Troll81 w 16 Czerwiec 2010, 11:35
hm.... a może do obowiązków wpisać czynne uczestnictwo w przetwarzaniu rozproszonym?? :D
Bzdura. A może ktoś będzie chciał nas wspierać poprzez uczestnictwo w stowarzyszeniu i jednocześnie nie zatrudniać swojego komputera? Nie zamykajmy formuły stowarzyszenia.
Nie no ok.
Tylko nie chcemy doprowadzić do tego, że ktoś po prostu będzie i to wszystko <- choć teoretycznie jest pkt.12.3

Mori

Cytat: goofyx w 15 Czerwiec 2010, 11:16"uiszczenie wpisanego - ustalanego przez Zarząd na Walnym Zebraniu"
A nie "wpisowego"?

goofyx

Cytat: Mori w 16 Czerwiec 2010, 18:49
Cytat: goofyx w 15 Czerwiec 2010, 11:16"uiszczenie wpisanego - ustalanego przez Zarząd na Walnym Zebraniu"
A nie "wpisowego"?
Zgadza się - mój błąd.

G

Wpisowe to jest jednorazowa wpłata dokonywana podczas przyjęcia nowego kamrata. Składka , to jest coś, co należy płacić systematycznie. Te kwoty mogą, ale nie muszą być takie same. Należy je wyraźnie rozróżnić  :book:


       

goofyx

Cytat: G w 21 Czerwiec 2010, 16:07
Wpisowe to jest jednorazowa wpłata dokonywana podczas przyjęcia nowego kamrata. Składka , to jest coś, co należy płacić systematycznie. Te kwoty mogą, ale nie muszą być takie same. Należy je wyraźnie rozróżnić  :book:
No to zaproponuj punkt. Fakt, że to dwie różne rzeczy. Tylko powiem, że mam nadzieję Zarząd nie będzie ustalał za wysokich "stawek" bo to zniechęci ludzi. A sprzeczki z powodu kasy są ostatnim czego potrzebujemy.

GRID

Podczas zakładania stowarzyszenia BOINC POLAND rejestruje się w KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym).
Przez co nasze stowarzyszenie nabierze osobowości prawnej.
Dla takiego stowarzyszenia zakłada się konto bankowe, do którego wzgląd może mieć kilka osób.
No i takie stowarzyszenie utrzymuje się ze dobrowolnych składek jego członków.
Tym więcej członków tym większe możliwości.

goofyx

Cytat: 1-www.eu w 08 Styczeń 2011, 10:28
Podczas zakładania stowarzyszenia BOINC POLAND rejestruje się w KRS (Krajowym Rejestrze Sądowym).
Przez co nasze stowarzyszenie nabierze osobowości prawnej.
Dla takiego stowarzyszenia zakłada się konto bankowe, do którego wzgląd może mieć kilka osób.
No i takie stowarzyszenie utrzymuje się ze dobrowolnych składek jego członków.
Tym więcej członków tym większe możliwości.
Tak wiem.
Ale utrzymanie następuje nie tylko ze składek <- w grę wchodzą dotacje UE, sponsorzy itp itd <- stow. nierejestrowane ma utrzymanie tylko ze składek.

GRID

nie wiedziałem że takie stowarzyszenie może dostawać dotację.
To świetna wiadomość.
goofyx możesz na mnie liczyć, jak najbardziej jestem za stworzeniem fundacji.
Ta wizja zaczęła mnie motywować do tego stopnia że zachciało mi się dalej rozwijać, aby mieć większe możliwości w przyszłym wspieraniu stowarzyszenia.

goofyx

Cytat: 1-www.eu w 10 Styczeń 2011, 12:09
nie wiedziałem że takie stowarzyszenie może dostawać dotację.
To świetna wiadomość.
goofyx możesz na mnie liczyć, jak najbardziej jestem za stworzeniem fundacji.
Ta wizja zaczęła mnie motywować do tego stopnia że zachciało mi się dalej rozwijać, aby mieć większe możliwości w przyszłym wspieraniu stowarzyszenia.
Jeśli już to nie chcemy powoływać fundacji tylko stowarzyszenia <- jest to spora różnica formalna i papierkologiczna.

GRID