Stow. B@P - Majątek - cz. 5

Zaczęty przez goofyx, 15 Czerwiec 2010, 11:39

goofyx

§ 17.
1. Majątek Stowarzyszenia stanowią wpływy ze składek członkowskich.
2. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.


Zamieniłbym kolejnością te punkty.

pkt. 17.1

"1. Majątek Stowarzyszenia stanowią wpływy ze składek członkowskich.  "

na

"1. Majątek Stowarzyszenia stanowią:
i. wpływy ze składek członkowskich
ii. wszelkie środki pozyskane z funduszy UE, przekazane przez firmy, samorządy i tym podobne organy
iii. wszelkie środki trwałe (chyba się tak to nazywa) np.: sprzęt komputerowy, nieruchomości, pojazdy itp itd
iv. .....
"

G

Gdzieś tam wspominaliśmy o tym, że nie da się wszystkiego przewidzieć. Sprzedaż głupich koszulek może być już działalnością bo przynosi przychód. Proponuję zaznaczyć w statucie, że stowarzyszenie może pozyskiwać środki finansowe prowadząc legalną działalność gospodarczą. Jeżeli nie będzie komu się tym zająć, kwestia pozostanie martwym zapisem, ale furtka na przyszłość jest.


       

goofyx

@G: w innym wątku już to pisałem. Furtka ok. Ale większość rzeczy robiona prze Stow. żeby pozyskać kasę na realizację celów statutowych NIE jest działalnością gospodarczą. Założę oddzielny wątek do tego co my możemy robić żeby kasę pozyskać <- potem mogę to wydrukować w punktach i zajść do skarbówki co oni na to. Czy to jest działalność czy nie i będzie jasność.

G

Może i tak, ale ktoś na 4um wspominał np. o wynajmowaniu mocy kart graficznych do animacji. Jeżeli to nie będzie zgodne ze statutem , to du*a zimna. A myślę, że pomysły to dopiero zaczną napływać. Co prawda wszystko można obejść, ale po co to robić? Księgowości i tak nie unikniemy. Narażamy się jedynie na wypełnienie dodatkowego pit-a i mamy legal bez względu naszą własną pomysłowość, która na pewno nie raz nas samych zadziwi .

       

goofyx

Cytat: G w 28 Czerwiec 2010, 16:57
Może i tak, ale ktoś na 4um wspominał np. o wynajmowaniu mocy kart graficznych do animacji. Jeżeli to nie będzie zgodne ze statutem , to du*a zimna. A myślę, że pomysły to dopiero zaczną napływać. Co prawda wszystko można obejść, ale po co to robić? Księgowości i tak nie unikniemy. Narażamy się jedynie na wypełnienie dodatkowego pit-a i mamy legal bez względu naszą własną pomysłowość, która na pewno nie raz nas samych zadziwi .
No dokładnie <- papierki i tak będą.
Ale teoretycznie nie trzeba wszystkiego dokładnie wypisywać <- wszelkie akcje mające na celu zebranie funduszy na realizację celi stowarzyszenia są legalne.