Ranking projektów najbardziej i najmniej obciążających sys.

Zaczęty przez AL, 23 Marzec 2006, 17:27

AL

Na naszym forum w jakimś poście widziałem wymienione (niestety nie pamiętam gdzie), projekty, które najmniej obciążają system. Oczywiście nie chodzi mi o obciążenie procka-bo ono w każdym z projektów = 100%. Mam na myśli ogólne obciążenie kompa, ramu itd. Ranking taki bardzo by pomógł w wyborze projektu osobom, które mają nieco słabsze sprzęty lub mało ramu.

gaciu

W tym temacie ja troche się wypowiadałem ( ktoś inny jeszcze na pewno). Z doświadczenia zebranego na kilku komapch mogę wywnioskować, że najbardziej obciąża RAM: rosetta i seti. Najmniej np. Leiden czy Einstein.

Na moim kompie wygląda to mniej więcej tak (w tym momencie):

Rosetta 101MB
Predictor 44MB
Einstein 3MB
MalariaControl 60MB
Leiden 8MB
RALPH 57MB

Są to wartości pamięci pochłanianych przez zawieszone w tym momencie projekty, bo ustawione mam aby przechowywał je w pamięci. Jednak nie odbiegają one zbytnio od tych w czasie pracy projektu. No może rosetta jest akurat na swoim maksimum (zwyczajowo waha sie od 60 do 110MB). Oczywiście na kompach z mniejszą ilością RAM-u projekty będą wykorzystywać pamięć wirtualną zamiast fizycznej, prowadzić to jednak będzie do zwiększonej ilości błędów.

bartsob5

jesli chodzi o dlugosci jednostek to ja to gdzies zamieszczalem, nie pamietam gdzie...

a co moge powiedziec o najbardziej obciazajacych?

no coz, jak narazie dla mnie najgorsze jest QMC, tak zaobserwowalem... jednostki sa dosc spore (do 40h mi sie trafily), a w trakcie robienia tej jednostki temperatura procka wzrasta o 6 stopni (przy innych projektach zwykle o 3, nie wiem z czego to wynika...)

dodam jeszcze zuzycie ramu:

PG ok  15MB
aplikacja amolqc (QMC)  ok 15MB


to tyle z tych na swiezo, ale o ile mnie pamiec nie myli, climate (hdsm3) zabieralo cos kolo 46MB

MadMan

RAM - najwięcej zżera BURP (ok. 250 MB przy liczeniu), dużo bierze też Climate chyba.
Procesor - projekty typu Sztaki czy HashClash, liczące jakieś rzeczy oparte na krótkim kodzie mieszczącym się w cache. Grzeją mojego Athlona niemiłosiernie...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

m2marek

Ralph w czasie liczenia próbki jedno dniowej prawie 230MB, CPDN z próbką BBC w spoczynku 76MB

bartsob5

znalazłem temat gdzie przedstawialiśmy szacunkowe długości obliczeń i deadline są pod tym linkiem [link nie aktualny]

lukass

Dużą żarłocznością RAM-u wykazuje się nowy projekt SAP: w chwili obecnej ok. 200-300 MB, a potrafi więcej. Nawet na stronie projektu jest ostrzeżenie...
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=4975b98b7acbe73560c673f6e15db739][/url]