[Pomysł] Pozyskiwanie funduszy - własna działalność

Zaczęty przez goofyx, 21 Czerwiec 2010, 22:00

goofyx

Zaczyna być z tym problem co jest działalnością gospodarczą stowarzyszenia co nie.
W tym temacie napiszmy pomysły co my możemy robić (nie mówię o kasie z UE i firm)
Dawajcie pomysły <- pamiętajcie lepiej napisać 5 punktów za dużo niż potem się męczyć z papierkami i urzędami przy zmianach.

Moje propozycje to:
1. Zbieranie datków : sms, przelewy bankowe, przelewy paypal itp
2. Sprzedaż gadżetów s naszym logiem itp
3. Sprzedaż dzwonków i tapet na komórkę

Troll81


goofyx

Można wejść w układ/umowę z jakimś istniejącym dystrybutorem takich rzeczy na zasadzie partnerstwa + dorobienie paru tapet z motywem B@P.

LooZ^

3. Sprzedaż dzwonków i tapet na komórkę

W to sie nawet nie pchajcie, marne zainteresowanie, groszowe (doslownie zyski), bez sensu.

Mori

Zbiórka poprzez SMS to też średni interes - prowizje dla operatorów są straszne.

LooZ^


goofyx

Cytat: LooZ^ w 05 Sierpień 2010, 00:45
Fakt, gora 30% z ceny smsa.
Zawsze coś <- jest ok.40%.
Ja jestem za sms ze względu na to że to prosty i przyjazny sposób.

kotfryc

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 12:37
możemy zaproponować im reklamy :D w koncu jesteśmy najlepiej spozycjonowani w google polska na hasło BOINC :D
Trochę nie do końca na temat, ale skoro w dziale obok było o pozycjonowaniu to pociągnę to... :)

Jeśli chodzi o AdSense - bo z tą formą reklamy jestem związany ostatnie parę lat to liczy się ilość uu na dobę, konwersja, oraz przede wszystkim tematyka. Jeśli jest poniżej 0,5 k na dobę to praktycznie nie ma o czym rozmawiać bo co najwyżej na paluszki i colę starczy ;) (choć dobrymi paluszkami nie pogardzę ;) )

Jeśli się nie boimy restrykcji guugla to małym przemajstrowaniu strony można sprzedać linki pozycjonujące. Kokosów by z tego nie było ... Patrz tutaj - oczywiście w "naszym" przypadku powinniśmy dostać trochę więcej za linki ze względu na charakter strony i parę innych parametrów. 

Wiele osób ma włączone komputery 24/7. Do pozycjonowania stron używa się hostingów na różnych ip - pozycjonerzy wydają na to sporo kasy. Użyczając odrobinę przestrzeni na swoich komputerach można by stworzyć sieć takich stron na różnych IP i sprzedawać linki lub dostęp w pakietach. Wymagania takiej strony są niewielkie: wielkość nawet<1mb przy odpowiednim oskryptowaniu. Nie wiem jaki jest poziom trudności wykonania czegoś takiego - zajmuje się pozycjonowaniem, nie jestem informatykiem :p Wiem jaki powinien być efekt, za grosz nie mam pojęcia jak to wygląda od strony technicznej, jeśli jest tu jakiś zainteresowany informatyk mogę rozwinąć temat.

To na początek, idę spać. Jak jutro wstanę to coś może jeszcze spłodzę :D

apohawk

No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: kotfryc w 07 Wrzesień 2010, 23:39
Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 12:37
możemy zaproponować im reklamy :D w koncu jesteśmy najlepiej spozycjonowani w google polska na hasło BOINC :D
Wiele osób ma włączone komputery 24/7. Do pozycjonowania stron używa się hostingów na różnych ip - pozycjonerzy wydają na to sporo kasy. Użyczając odrobinę przestrzeni na swoich komputerach można by stworzyć sieć takich stron na różnych IP i sprzedawać linki lub dostęp w pakietach. Wymagania takiej strony są niewielkie: wielkość nawet<1mb przy odpowiednim oskryptowaniu. Nie wiem jaki jest poziom trudności wykonania czegoś takiego - zajmuje się pozycjonowaniem, nie jestem informatykiem :p Wiem jaki powinien być efekt, za grosz nie mam pojęcia jak to wygląda od strony technicznej, jeśli jest tu jakiś zainteresowany informatyk mogę rozwinąć temat.
Ja mam dobry sprzęt + dobre łącze w firmie 8mb/2mb <- jeśli mogę w tej kwestii pomóc to skrypty itp mogę choćby i jutro postawić.

kotfryc

Cytat: apohawk w 09 Wrzesień 2010, 08:52
Otwórz projekt pozycjonowanie@home  XD

No cóż, może to nie BOINC i nie ma takiej mocy obliczeniowej, ale w tym wypadku nie chodzi o moc obliczeniową...
Luknij sobie tutaj ... BOINC jest jeden, a takich systemów jak ten, jest na polskim rynku parę ( ten tutaj nie należy do najmocniejszych). Takich systemów używa się po to żeby oszukać Guugla i inne wyszukiwarki.
Także nie tylko liczydłowi w BOINC budują duże sieci... i tutaj pytanie. Czy w ramach "naszej" sieci mogła by funkcjonować taka jak ta wyżej  służąca celom zarobkowym (generalnie we wszystkich systemach seo chodzi o money).
Z grubsza to był mój pomysł, ale jeśli chodzi o "wykonalność" tego to nie mam zielonego pojęcia...  

goofyx

Cytat: kotfryc w 12 Wrzesień 2010, 12:37
Cytat: apohawk w 09 Wrzesień 2010, 08:52
Otwórz projekt pozycjonowanie@home  XD

No cóż, może to nie BOINC i nie ma takiej mocy obliczeniowej, ale w tym wypadku nie chodzi o moc obliczeniową...
Luknij sobie tutaj ... BOINC jest jeden, a takich systemów jak ten, jest na polskim rynku parę ( ten tutaj nie należy do najmocniejszych). Takich systemów używa się po to żeby oszukać Guugla i inne wyszukiwarki.
Także nie tylko liczydłowi w BOINC budują duże sieci... i tutaj pytanie. Czy w ramach "naszej" sieci mogła by funkcjonować taka jak ta wyżej  służąca celom zarobkowym (generalnie we wszystkich systemach seo chodzi o money).
Z grubsza to był mój pomysł, ale jeśli chodzi o "wykonalność" tego to nie mam zielonego pojęcia...  
Tylko podstawowa kwestia, bo sam projekt jest wykonalny <- ale czy i jak społeczność Boinc przyjęłaby taki projekt i w nim uczestniczyła.

kotfryc

Cytat: goofyx w 01 Marzec 2011, 09:44
Tylko podstawowa kwestia, bo sam projekt jest wykonalny <- ale czy i jak społeczność Boinc przyjęłaby taki projekt i w nim uczestniczyła.
Pewnie zaraz by ktoś obsmarował: bo komercja, bo to i tamto, faktycznie nie ma co się pchać w tą stronę...
Będzie trzeba myśleć dalej  :)

A utrzymanie jakichś serwerów?

goofyx

Cytat: kotfryc w 01 Marzec 2011, 17:14
Cytat: goofyx w 01 Marzec 2011, 09:44
Tylko podstawowa kwestia, bo sam projekt jest wykonalny <- ale czy i jak społeczność Boinc przyjęłaby taki projekt i w nim uczestniczyła.
Pewnie zaraz by ktoś obsmarował: bo komercja, bo to i tamto, faktycznie nie ma co się pchać w tą stronę...
Będzie trzeba myśleć dalej  :)

A utrzymanie jakichś serwerów?
Projekt komercyjny mógłby nie przejść.
No wiesz teoretycznie można by od razu zaznaczyć że ileś procent np.: 50% idzie na dotacje dla innych projektów <- i dać listę projektów dotowanych + data wpłaty + kwota
Wtedy myślę, że po pierwszym oburzeniu byłoby ok <- dodatkowo wspierane projekty mogłyby wrzucić newsa, że projekt pozycjonowanie@home jest w porządku - jest komercyjny, ale wspiera innych.