Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Pozyskiwanie funduszy - firmy i instytucje

Zaczęty przez goofyx, 22 Czerwiec 2010, 09:52

goofyx

Ma ktoś jakiś pomysł jak zachęcić firmy/uczelnie  mniejsze/większe.
Na pewno potrzeba napisać ładne pisemko składające się z kilku części.

1. Główna część nie może być za długa bo nikt nie będzie czytał eseju np.: kilka zdań o tym kim jesteśmy, co robimy i po co, jakieś wyniki.
2. Dodatkowo można przygotować załącznik z krótkimi informacjami o projektach w jakich uczestniczymy, jaki mają cel/sens, przedstawić wyniki badań jeśli są

W piśmie możemy dodać informację o tym, że jesteśmy przedstawić dowody np.: rachunki, że "datek" został wydany na to na co go dostaliśmy <- to by dobrze wyglądało według mnie, ponieważ sytuacja jest jasna dla firmy <- daliśmy X złotych, które zostały wydane na to i tamto, zgodnie z tym co było mówione. Możemy tez napisać zdanie, że jesteśmy otwarci na skontrolowanie przez daną firmę faktu, że datek został wydany zgodnie z umową <- to też sprawi że firma będzie miała jasność że kasa idzie tam gdzie trzeba.

Dodatkowo w piśmie można dać informacje o formach wsparcia Stow. B@P np.:
1. Pieniądze <- utrzymanie istniejących komputerów B@P <- prąd, internet, wynajem lokalu itp
2. Sprzęt <- np.: po kontakcie z nami umawiamy się z daną firmą, że zafunduje nam np.: kartę graficzną, zasilacz itp itd
3. Liczenie <- zaprzęgnięcie swoich komputerów do liczenia <- rzecz jasna doradzimy/pomożemy w kwestii instalacji i konfiguracji Boinca itp

W czymś takim zawarł bym informację o tym jakie mamy cele zarówno krótko- jak i długo- terminowe np.:
1. Krótko-terminowe:
- wymiana zasilacza w serwerze nr.2
- dodatkowa karta graficzna w serwerze nr.3
2. Długo-terminowe:
- zakup/najem pomieszczenie i jego dostosowanie pod małą serwerownię

Ogólnie jestem za tym aby wszystko było jasne bez domysłów <- no chyba, że ktoś zamierza coś kręcić, bo ja nie.
Taka przejrzysta sytuacja może zachęci do współpracy z nami także na dłuższą metę.

Tylko pojawia się pytanie:
Co my możemy zaproponować takiej firmie/instytucji?
Banner na stronie projektu do jakiego się dołożyła <- ale co jeszcze.

Znowu się rozpisałem ;)
No cóż jak już się angażuje to tylko na całość ;)

Troll81

hm.... w zamian możemy jedynie zaoferować informacje na stronie. ewentualnie jakiś dyplom dla sponsora :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 10:34
hm.... w zamian możemy jedynie zaoferować informacje na stronie. ewentualnie jakiś dyplom dla sponsora :D
"Dyplom" <- dobry pomysł. W jakiejś ładnej oprawie graficznej + ramka.

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 11:03
Z osobistymi podziękowaniami :D
Tia zostaje tylko kwestia jak zachęcić firmy, żeby nas wsparły.

I co w momencie kiedy np.: nie zdobędziemy funduszy dla Stow. B@P <- nie chciałbym żebyśmy stali się trupem jak PPB (oczywiście bez obrazy dla PPB). Trzeba obmyślić plan działania biorąc pod uwagę różne warianty zarówno pesymistyczne i optymistyczne. <- ale to raczej nie w tym wątku.

Po za tym trzeba zrobić listę firm do których startowalibyśmy w pierwszej kolejności.

Troll81

Po pierwsze :D jesli nie zdobędziemy funduszy to nic sie nie zmienia. Po drugie uderzamy do firm które reklamując się u nas moga na tym zyskać. Czyli w pierwszym rzędzie sklepy komputerowe i producenci podzespołow :D Nikt nie powiedział że tylko do krajowych będziemy uderzać. pamietaj że nasza społeczność musi byc postrzegana przez marketingowców jako interesujący dla nich target. Przęciętny BOINCowicz to facet pomiędzy 20 a 35 rokiem zycia z zamiłowaniem do sprzętu i z lekkim przechyłem finansowym w kierunku marnotrawienia kasy na sprzęt :D

I do firm zainteresowanych takimi klientami należy uderzać :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 12:12
Przęciętny BOINCowicz to facet pomiędzy 20 a 35 rokiem zycia z zamiłowaniem do sprzętu i z lekkim przechyłem finansowym w kierunku marnotrawienia kasy na sprzęt :D
To jest dopiero wnikliwa analiza kim jesteśmy :D
Ale zgadzam się.

A tak na marginesie jakie prawdopodobieństwo jest, że znajdziemy takie firmy?

ps.: Czy strona B@P ma statystyki np.: Google Analytics? Jeśli nie to może warto by je założyć.

Troll81

Prawdopodobieństwo jest spore :D spójrz na projekt atlas folder. kolesie praktycznie cały sprzęt dostali :D

Myśle że nasz team powinien tak dla odmiany dogadać się z ATI :D

A sklepów komputerowych do dogadywania sie jest sporo ale ja proponuję komputronik lub esc a z lokalnie mi znanych to arest i proline :D

goofyx

hmm, no to nie pozostaje nic jak tylko próbować, ale to dopiero po zarejestrowaniu.

goofyx

ps.: tylko sprzęt to nie wszystko <- kto to potem opłaci :(

Troll81

Nasz eskładki :D i ewentualnie sponsorzy. kto powiedział że ograniczą się jedynie do sprzętu :D

możemy zaproponować im reklamy :D w koncu jesteśmy najlepiej spozycjonowani w google polska na hasło BOINC :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 12:37
Nasz eskładki :D i ewentualnie sponsorzy. kto powiedział że ograniczą się jedynie do sprzętu :D

możemy zaproponować im reklamy :D w koncu jesteśmy najlepiej spozycjonowani w google polska na hasło BOINC :D
hmm, musielibyśmy mieć na prawdę spore składki ;)

No to trzeba przygotować ewentualną informację o tym gdzie na stronie, jakiej wielkości i w jakim formacie reklamy możemy zaoferować.

I musi być więcej ludzi na liście, żeby ruszyć z założeniem B@P ;)


Troll81

NO to działaj. Obejrzyj dokładnie gdzi możyemy umiescić reklamy (proponuję forum bo ma wysoki hit rate :D)

goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 12:45
NO to działaj. Obejrzyj dokładnie gdzi możyemy umiescić reklamy (proponuję forum bo ma wysoki hit rate :D)
eh, znowu ja ;)
Ok, polukam i dam propozycje.

Troll81

Niestety na tym sie cała sprawa zasadza że niewiele osób chce realizowac za darmo pomysły innych. Jak chciałem wiecej artów na wiki to musiałem sam napisać. Chciałem rozruszać newsletter to musiałem sam go stworzyć. Chciałem więcej newsów na głównej to sam zacząłem wrzucać itp. Rozwijanie naszej strony by była aktualna to cięzka i mozolna praca. Promowanie teamu tez mi czas zżera. A na reklamie internetowej znam się w stopniu podobnym co na ochronie gatunkowej minoga. Czyli wcale. Albo ktos kto się zna podchwyci temat albo trzeba własnymi recami to zrobić. Ale nie oczekuj odpowiedzi w 15 minut. Daj ludziom dzień na zaznajomienie sie z ideą. Nie wszyscy w pracy na bieząco śledzą forum. Niektórzy loguja się raz w tygodniu inni raz dziennie. Takich intensywnych userów forum jest kilkunastu/kilkudziesięciu.

goofyx

Cytat: Troll81 w 22 Czerwiec 2010, 14:08
Niestety na tym sie cała sprawa zasadza że niewiele osób chce realizowac za darmo pomysły innych. Jak chciałem wiecej artów na wiki to musiałem sam napisać. Chciałem rozruszać newsletter to musiałem sam go stworzyć. Chciałem więcej newsów na głównej to sam zacząłem wrzucać itp. Rozwijanie naszej strony by była aktualna to cięzka i mozolna praca. Promowanie teamu tez mi czas zżera. A na reklamie internetowej znam się w stopniu podobnym co na ochronie gatunkowej minoga. Czyli wcale. Albo ktos kto się zna podchwyci temat albo trzeba własnymi recami to zrobić. Ale nie oczekuj odpowiedzi w 15 minut. Daj ludziom dzień na zaznajomienie sie z ideą. Nie wszyscy w pracy na bieząco śledzą forum. Niektórzy loguja się raz w tygodniu inni raz dziennie. Takich intensywnych userów forum jest kilkunastu/kilkudziesięciu.
No przecież nie oczekuje, że ludzie już zaczną pisać.
Tylko zastanawia mnie to co powiedziałeś, że w sumie ludziom się nie chce <- jeśli rzeczywiście tak będzie to skończymy jak PPB.
Ze swojej strony zrobię co tylko mogę.

Troll81

A ja cie poprę. I jest na tym forum jeszcze kilku ludzi którzy oprócz pisania postów realnie się angażują :D

goofyx

Myślę, żeby oprócz kwestii Stow. B@P <- zabrać się za opiekę nad jakimś projektem <- zapewne już wiecie jakim bo liczę tylko w tym jednym ;) WCG ofkorse <- chyba że ktoś już jest od tego <- ale to się zgłoszę w odpowiednim miejscu.

Troll81

Zgłaszaj :D miło wiedzieć że ktoś podchwytuje mój pomysł opieki nad projektami. Mam nadzieję ze znajdzie się więcej takich osób. mam sporo namiarów na admnów projektów i jak dotychczas sam meczyłem kolejne projekty :D

goofyx

Mam nadzieję, że Stow. B@P nie będize takie męczone :(

Troll81

też mam taką nadzieję ale patrząc realnie to zapali się kilka osób a potem będą same orać temat a reszta będzie się przyglądać. Zupełnie jak Polscy budowlańcy.....

goofyx

Ale żeby chociaż było nas kilku, szczególnie przez pierwszy okres np.: roku <- bo wiesz ewentualnie 2-3 osoby może być mało <- a po za tym w razie czego odpowiadamy prawnie za sprartowlenie spraw <- a głównie prezes odpowiada, więc tu nie ma przelewek.

LooZ^

#22
Z firm do ktorych warto uderzyc po sprzet:

- Komputronik
- Vobis
- Intel Polska
- Nvidia Polska
- ATI Polska
- OCZ

Te firmy najczesniej sponsoruja turnieje, teamy esportowe itd.

Co do firm innych, warto uderzac do tych najwiekszych, ktore jako misje firmy widza rozwoj technologii, takie firmy to m.in
- PGE
- KGHM
- Comarch
- Tauron
- Energa SA
- Vatenfall Polska

Z niektorymi z nich mozna rozmawiac o wsparciu w wysokosci oplat za prad w serwerowni SB@P.

Jesli SB@P chce miec serwerownie, moze wystosowac listy do gmin z prosba o udostepnienie lokalu w ktorym na koszt SB@P taka moglaby powstac.

Co do instytucji to oczywiscie starac sie trzeba o granty z UE, Ministerstwa Edukacji Narodowej i innych Ministerstw w ramach ktorych realizowane sa projekty naukowe.

Wystosowac pisma do MEN, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwa Zdrowia o patronat nad dzialaniami B@P i przekazanie materialow informacyjnych za posrednictwem ministerstw podleglym instytucjom naukowym.

Z takim poparciem osobno uderzac do uczelni wyzszych, z regularnymi telefonami przypominajacymi o sprawie.

Starac sie wkrecac na Pikniki Naukowe, jesli nie z wlasnym stoiskiem to z ulotkami promujacymi ruch.

Szukajcie poparcia w mediach lokalnych, probujcie wkrecic sie na jakis cotygodniowy kacik B@P, wiele gazet w weekendowych wydaniach ma problemy z zapelnieniem szpalty wiec moga sie zgodzic.

Rzucajcie wielkimi liczbami, liczba odwiedzin strony, czlonkami teamu, najlepszym miejscem jakie mielismy w historii itd, itp.

Nie kierujcie tych samych ulotek do roznych instytucji. Jesli piszecie do politechnik, skupcie sie na programach technicznych i kosmicznych, piszecie do szpitali, skupcie sie na programach dotyczacych chorob itp

To tak na szybko ;)



Troll81


LooZ^

Duzo mam do czynienia ze Stowarzyszeniami, wspolpraca z instytucjami publicznymi i podobnymi rzeczami, niestety nie mam kompletnie czasu, zeby pomoc wam w tym, wiec ograniczyc sie musze do podsuwania pomyslow, chociaz w miare mozliwosci czasowych na pewno bede promowal idee BOINC.

goofyx

Cytat: LooZ^ w 04 Sierpień 2010, 17:13
Duzo mam do czynienia ze Stowarzyszeniami, wspolpraca z instytucjami publicznymi i podobnymi rzeczami, niestety nie mam kompletnie czasu, zeby pomoc wam w tym, wiec ograniczyc sie musze do podsuwania pomyslow, chociaz w miare mozliwosci czasowych na pewno bede promowal idee BOINC.
Każdy pomysł jest bardzo cenny.
A powiedz mi <- ty starałeś się o fundusze/sprzęt u którejś z firm które wymieniłeś?

LooZ^

Raczej nie, troche z innej strony w tym wszystkim tkwie ;) Nie mowie oczywiscie, ze od razu zostaniecie zasypani sprzetami i kasa, ale z pewnoscia jest taka mozliwosc przy dobrej argumentacji. Jak dojdzie juz do pisania pism to chetnie sie podziele swoimi uwagami i sugestiami.

goofyx

Cytat: LooZ^ w 06 Sierpień 2010, 02:56
Raczej nie, troche z innej strony w tym wszystkim tkwie ;) Nie mowie oczywiscie, ze od razu zostaniecie zasypani sprzetami i kasa, ale z pewnoscia jest taka mozliwosc przy dobrej argumentacji. Jak dojdzie juz do pisania pism to chetnie sie podziele swoimi uwagami i sugestiami.
Na pewno skorzystamy.
A można wiedzieć od jakiej strony w tym siedzisz <- jesteś kontrolerem skarbowym towarzyszeń ;)

LooZ^

Nie, nic wspolnego z US nie mam, oprocz wyjasnien z tytulu prowadzenia dzialalnosci ;) Kilka Stowarzyszen zakladalem, przy kilku wspolpracuje, pracowalem w branzy komputerowej, potem pare razy wyciagalem wieksza kase od roznych urzedow, pare rzeczy sie w zyciu robilo ;)

goofyx

Cytat: LooZ^ w 06 Sierpień 2010, 17:43
Nie, nic wspolnego z US nie mam, oprocz wyjasnien z tytulu prowadzenia dzialalnosci ;) Kilka Stowarzyszen zakladalem, przy kilku wspolpracuje, pracowalem w branzy komputerowej, potem pare razy wyciagalem wieksza kase od roznych urzedow, pare rzeczy sie w zyciu robilo ;)
Powiedz mi <- firmy i instytucje są chętne na sponsoring czy nie za bardzo. Jak określasz trudność w pozyskiwaniu czegoś takiego w skali 0-5 <- 5 to hardKore.

LooZ^

Jesli ograniczysz sie do maila/pisma to tak z 6 ;) Jesli zajmiesz sie sprawa, wykonasz 2/3 telefony, maile przypominajace, albo pomailujesz do odpowiednich osob, a nie na "ogolne" to z 3/5 ;) Dobre motywowanie to podstawa.

goofyx

Cytat: LooZ^ w 09 Sierpień 2010, 18:09
Jesli ograniczysz sie do maila/pisma to tak z 6 ;) Jesli zajmiesz sie sprawa, wykonasz 2/3 telefony, maile przypominajace, albo pomailujesz do odpowiednich osob, a nie na "ogolne" to z 3/5 ;) Dobre motywowanie to podstawa.
Masz jakąś propozycję na motywowanie?