KLUB TOP 10 głosowanie na projekt nr 4

Zaczęty przez legis, 22 Czerwiec 2010, 10:57

legis

Zapraszam do głosowania
nazwa projektu, obecne miejsce i cel do osiągnięcia

Troll81

World community grid :D dotarcie do top 10 :D

Nie ma ryzyka że zabraknie jednostek a nie przypominam sobie by kirdykolwiek padły im serwery. jestesmy w tym projekcie na odległym miejscu i nie wypada drużynie z naszymi aspiracjami zalegać ponizej pierwszej 30....

tmphaha

Trollu pierwszorzędny żart  XD... mam nadzieję  ;)

10.   neu-innova       292 029 095
37.   BOINC@Poland     80 187 985
--------------------------------------
x   xxxxxxxxxxxxxx    211 841 110

Zadanie na lata pod warunkiem, że tylko to będziemy liczyć :D

Niekumaty Burak

Zadam niewygodne pytanie. Jaka jest liczebność Klubu Top 10?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

hm... cięzko ocenić ilu nas jest...

Jesli chodzi o WCG to jest to po prostu cel ambitny... :D

Troll81

Cytat: tmphaha w 22 Czerwiec 2010, 11:18
Trollu pierwszorzędny żart  XD... mam nadzieję  ;)

10.   neu-innova       292 029 095
37.   BOINC@Poland     80 187 985
--------------------------------------
x   xxxxxxxxxxxxxx    211 841 110

Zadanie na lata pod warunkiem, że tylko to będziemy liczyć :D

211 milionów nie jest nie do osiągnięcia załóżmy że RAC jednego członka może wynieść 1000 w takim wcg, 10 liczydłowych podniosłoby nasz RAC o 10000 :D a to by nam dało całkiem realne szanse na wyprzedzenia :D

Bez Zmiany RAC mamy szansę wskoczyć na 30 miejsce do końca roku :A a ze zmiana RAC byłoby jeszcze lepiej :D

Według RAC jesteśmy na 35 pozycji :D a gdyby podbić RAC tylko o 10k to awansowalibyśmy na miejsce 22 gdybyśmy podbili RAC o 20K to mielibysmy szans w długim terminie dojść do top 10.

Własnie o to chodzi. Że nasz team regularnie olewa sobie jeden z najważniejszych projektów BOINC. Lekka siara że tak daleko w tyle jestesmy. Wystarczy niewielka zmiana by w dłuższej perspektywie czasowej dojśc do wysokiego miejsca.

legis

Cytat: Niekumaty Burak w 22 Czerwiec 2010, 11:20
Zadam niewygodne pytanie. Jaka jest liczebność Klubu Top 10?
Trudno powiedzieć zapewne mało chciałem aby ktoś dodał info o TOP 10 na stronie głównej w postaci podobnej do PM ze statystykami ale jakoś tak to umarło

Troll81


goofyx

Popieram @Troll81 <- WCG rulez :D
Zamierzam liczyć na CPU tylko WCG więc jest mi to po drodze i z chęcią pomogę w realizacji tego celu Klubowi Top 10 :)

Troll81

Ogólnie to zauwazam że w wielu projektach wystarczyłyby drobne przyrosty w RAC byśmy naprawde sporo zwojowali. A te drobne przyrosty mozna osiągnąć werbowaniem nowych liczydłowych :D

goofyx

Dokładnie albo werbować komputery z różnych instytucji :)

Troll81

Werbowanie komputerów tylko za zgoda własciciela. A poza tym moc to nie wszystko. Zwerbowani członkowie mogliby się udzielać na forum. Z doświadczenia wiem że taki zaangażowany człowiek potrafi zrobić więcej dla BOINC niż niejeden komp. Sesef Stworzył aplikacje ATI pod Ap26 Oxy wraz z Sesefem i kolegami stworzyli dnetc. TJM stworzył Enigmę a Rysiu Goldbacha. kempler przetłumaczyl wiele artów z dziedziny BOINC, ludzie robią więcej :D

apohawk

To może zamiast marnować czas na propagandówkę WCG, policzymy Rosettę?
Rosetta zajmuje się szukaniem leków, w przeciwieństwie do WCG, które zajmuje się promocją IBM przy pomocy haseł o szukaniu leków  XP

Aktualne miejsce: 13
Cel: miejsce 10

Brakuje 13M
No good deed goes unpunished.

Troll81

Cytat: apohawk w 22 Czerwiec 2010, 20:14

Rosetta zajmuje się szukaniem leków, w przeciwieństwie do WCG, które zajmuje się promocją IBM przy pomocy haseł o szukaniu leków  XP


udowodnij albo odwołaj swoje słowa. To co robisz to oszczerstwo i jest niegodne człowieka honorowego.

apohawk

Ile było newsów u nas, że WCG coś znalazło (nie że zamknęli projekt, tylko że coś z tego liczenia wynika). Newsy od Rosetty pamiętam, od WCG nie.
Przejrzałem na stronie wcg kilka stron o ukończonych projektach/badaniach. Info, że skończyli jest, że coś znaleźli już nie bardzo. Oprócz info, że coś znaleźli, przydałoby się jeszcze info, co znaleźli. Ale to WCG, a nie Rosetta, czegóż innego można by się spodziewać.
Nie przeglądałem wszystkich ukończonych podprojektów, nie widzę sensu. Po co robić przegląd zupełny, jak można zastosować monte carlo ;)

Rosetta - University of Washington, projekt non-profit, szuka leków, publikuje wyniki, pisze newsy co znaleźli i co dane serie próbek miały znaleźć. Jasno, przejrzyście.
WCG - pod szyldem IBM, link w logo IBM (http://www.ibm.com/ibm/ibmgives/) kieruje do marketingowego BS, w którym piszą jacy oni są zajefajni, że stworzyli WCG, które wyczynia cuda na kiju, ani słowem nie wspominając, że robotę odwalają komputery ochotników. Bardzo godnie i honorowo...
No good deed goes unpunished.

Troll81

#15
Publikacje WCG akurat pojawiają się po zakończeniu każdej serii próbek sęk w tym że w większości i tak nie są zrozumiałe dla laików. Próbowałem się nawet zabrać za tłumaczenie ale wymiękłem (brak słownictwa) Fakt że chłopaki z WCG są przedsiębiorczy i szukają sponsora nie świadczy o nich źle (a jak my założymy stowarzyszenie i znajdziemy sponsora to powiesz że promujęmy markę X pod pretekstem obliczeń rozproszonych??).

http://www.ploscompbiol.org/article/info:doi/10.1371/journal.pcbi.1000267
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2631118/
http://bioinformatics.oxfordjournals.org/cgi/content/full/26/5/705
http://157.86.176.108/ProteinWorldDB/index.php
http://www.springerlink.com/content/750430466h336142/fulltext.pdf
http://www.utmb.edu/discoveringdenguedrugs-together/Project%20Status_files/Watowich-IDDT-Jun09.pdf


a to tylko drobny wycinek publikacji WCG znaleziony na szybko bez zagłębiania się :D

I owszem korporacja IBM ma prawo się chwalić tym co zrobiła bo nie przypominam sobie by microsoft wspierał którykolwiek z projektów BOINC. Natomiast IBM już niejednokrotnie udostępniał moce obliczeniowe swoich klastrów na potrzeby WCG

twoja wypowiedź jest krzywdząca dla projektu

goofyx

Nie wiem dlaczego, ale ja też poczułem się urażony <- liczę tylko WCG bo szanuje ludzi, że starają się coś wynaleźć (nie koniecznie obcych w kosmosie).

apohawk

To licz Rosettę.
Też mogę powiedzieć, że poczułem się urażony i Twoja wypowiedź jest krzywdząca, bo insynuuje, że tylko WCG robi coś pożytecznego, a reszta marnuje czas. W dodatku deprecjonujesz wartość najbardziej zasłużonego dla BOINC projektu SETI.
A Rosetta to k!@#$ co?! Ziarnka piasku na plaży liczy?!
No good deed goes unpunished.

Mori

Flejm, flejm :) Co takiego pożytecznego SETI robi, bo mnie chyba minęło? :) Oprócz, oczywiście, bycia sławnym projektem :)

eclipse99


Troll81

SETI rozpoczął BOINC w ogóle bez niego nie istniało by BOINC. Rosetta też jest wielce zasłużonym projektem. Zwracam jedynie uwagę że w Rozetce mamy 13 miejsce a w WCG bardzo odległe i trochę siara.

CytatTwoja wypowiedź jest krzywdząca, bo insynuuje, że tylko WCG robi coś pożytecznego, a reszta marnuje czas. W dodatku deprecjonujesz wartość najbardziej zasłużonego dla BOINC projektu SETI.

przytocz prosze tę częśc mojej wypowiedzi która deprecjonuje SETI lub Rosettę  >:(

Mori

BOINC != DC. UD też było od bardzo dawna - ja osobiście od niego zabawę w DC zaczynałem. A nadzieję to każdy projekt budzi, nawet FreeHAL :P

Troll81

SETI rozpopularyzował ideę DC i to jego zasługa :D Akurat DC istniało na długo przed BOINC ale nie było popularne.

legis

panowie kłóćcie się gdzie indziej tu głosujemy na top 10
Trollu w TOP 10 liczymy projekt maksymalnie 100 dni WCG się nie łapie

apohawk

Trollu, odpowiadałem na post goofyxa.
Cytat: goofyx w 22 Czerwiec 2010, 22:15
Nie wiem dlaczego, ale ja też poczułem się urażony <- liczę tylko WCG bo szanuje ludzi, że starają się coś wynaleźć (nie koniecznie obcych w kosmosie).

Wkurza mnie to podejście wszędzie, że o to WCG zbawia świat, a inne projekty to chyba ziarnka piasku zliczają.
Jeśli moja wypowiedź jest krzywdząca dla WCG to BARDZO DOBRZE XP Pewnie, że flejm XP Oko za oko ;)

10. w Rosetcie jest o wiele bardziej realne niż 10. w WCG. Chyba, że chcesz pogrzebać ideę tego klubu top10 poprzez wykruszenie się, w trakcie liczenia WCG, wszystkich, którzy o tym pamiętają.

Mój głos oczywiście na Rosettę.

EDIT
Sorry, legis, po prostu propagandy WCG nie trawię i nie widzę powodu, aby ją akceptować. Stąd moja kontr-ofensywa. ;)
No good deed goes unpunished.

Troll81

10 i może nie jest realne w WCG ale przez 100 dni na pewno wyskoczymy do przynajmniej 3 dziesiątki jeśli nie 2. Po prostu twierdze że 35 miejsce jest troszkę poniżej naszych możliwości. I nie liczę na wykruszanie się (dlaczego oskarżasz mnie o sabotowanie?). Podałem moją propozycję na projekt TOP10 a ty skrytykowałeś więc odpieram krytykę. Naprawdę uważasz że miejsce poniżej top30 nie jest poniżej naszych możliwości??

legis

Trollu bez urazy ale 13 mln pkt to jest nie osiągalne dla TOP 10 przynajmniej narazie proponujmy mniejsze cele a na WCG przyjdzie czas jak klub się rozwinie

Troll81

Projekt który będziemy liczyć zostanie wybrany w głosowaniu. Ja jedynie agituję :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 00:14
10 i może nie jest realne w WCG ale przez 100 dni na pewno wyskoczymy do przynajmniej 3 dziesiątki jeśli nie 2. Po prostu twierdze że 35 miejsce jest troszkę poniżej naszych możliwości. I nie liczę na wykruszanie się (dlaczego oskarżasz mnie o sabotowanie?). Podałem moją propozycję na projekt TOP10 a ty skrytykowałeś więc odpieram krytykę. Naprawdę uważasz że miejsce poniżej top30 nie jest poniżej naszych możliwości??
Zgadzam się. Jeśli nie Top10 to może na razie Top30 <- krok po kroku. W przeciwnym wypadku, gdy następnym razem będziemy rozważać WCG jako projekt dla Klubu Top10 to nie będziemy mieli 13mln pkt tylko 20 mln <- wtedy rozmowa znowu będzie taka sama.
Jestem za WCG i Top30 <- za jakiś czas Top20-25 itd

apohawk

Panowie, skupcie się, 13M to jest do odrobienia w Rosetcie. W WCG jest to ponad 200M  :fright:
Cytat: Troll81 w 23 Czerwiec 2010, 00:14
10 i może nie jest realne w WCG ale przez 100 dni na pewno wyskoczymy do przynajmniej 3 dziesiątki jeśli nie 2. Po prostu twierdze że 35 miejsce jest troszkę poniżej naszych możliwości. I nie liczę na wykruszanie się (dlaczego oskarżasz mnie o sabotowanie?). Podałem moją propozycję na projekt TOP10 a ty skrytykowałeś więc odpieram krytykę. Naprawdę uważasz że miejsce poniżej top30 nie jest poniżej naszych możliwości??
WCG to projekt dla ludzi, dla których marketingowy BS jest słowem objawionym, którzy nie potrafią wyciągać wniosków. Jeśli projekt non-profit szuka leków na rozmaite choroby, ale nie ma w opisie explicite napisane "beneficial for humanity", to dojście samemu do takiego wniosku przekracza ich możliwości. Taki typ ludzi oleje Rosettę i trafi do WCG. Ponieważ statystycznie durniów jest o wiele więcej niż ludzi umiejących myśleć, więc WCG jest bardziej popularne od Rosetty. Do tego, durnie wierzący święcie w prawdziwość wykutego na pamięć marketingowego BS, będą tego bronić równie ślepo jak fanatyk swej wiary.
Właśnie dlatego uważam, że nie możemy liczyć na wysoką pozycję w WCG. Do tego potrzeba by ciągłego napływu do zespołu fanatyków WCG, którzy nie robili by nic innego. Grupa osób zdolnych do formułowania argumentów, prowadzenia dyskusji, wyciągania własnych wniosków, generalnie myślenia, a także gotowa realizować rozmaite cele nie będzie w stanie tego osiągnąć.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Zawsze myślałem o sobie jako o istocie inteligentnej. Umiem stawiać pytania i wyciągać wnioski. Natomiast widzę że wiele osób nie czyta ze zrozumieniem. Fakt że tekst w języku angielskim jest, stanowi jednak pewne usprawiedliwienie.

WCG nie jest projektem BOINC sensu stricte. Powstawał jako osobna struktura. Poszczególne projekty w ramach WCG tez są rozdzielne i czasem luźno powiązane z samym WCG. Naukowcy pracujący nad danym projektem często nie sa związani z WCG. WCG wspiera naukowców w realizacji projektów.

W rosettcie zespół ludzi z jednej uczelni tworzył projekt. Od biologów przez programistów czy adminów.

W WCG przyszła grupa naukowców i powiedział że chcieliby stworzyć lek na wirrusa Denga. WCG dostarczyło programistów i adminów którzy stworzyli z tego projekt. naukowcy musieli jedynie dac know how. Z tego co już wcześniej wrzuciłem możesz sobie do woli ogladac wyniki ich badań i nie widzę problemu z dostępnością. Najczęściej klauzule "beneficial for humanity" są zapisane na stronach samych zespołów naukowych. Choć nie w każdym przypadku.

goofyx

A moglibyśmy po prostu wybrać jakiś projekt bez tego typu komentarzy.
@apohawk: Nie podoba Ci się WCG to nie licz WCG <- ale nie stwierdzaj, że liczący WCG to durnie, nie życzę sobie tego.

apohawk

Oj, kamrat jest humanistą, logikę przespał lub jeszcze nie miał.  %)
Niczego takiego nie stwierdziłem, więc proszę nie przypisywać mi tez, których nie głosiłem.
Fragment, o który kolega się tak oburzył można by zawrzeć w implikacji: "jeśli liczydłowy jest durniem, to liczy WCG", w innej postaci: "liczydłowy jest durniem => liczy WCG". Proszę bardzo dokładnie przyjrzeć się co wynika z czego. Przecież implikacja p=>q nie jest równoważna q=>p, więc proszę mi takowej nie przypisywać.
W ramach przypomnienia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Implikacja_materialna

Trollu, Rosetta owszem była stworzona przez uniwerek dla ludzi z uniwerku, ale teraz się otwiera na badaczy i badania z innych sfer.
No good deed goes unpunished.

Troll81

CytatWCG to projekt dla ludzi, dla których marketingowy BS jest słowem objawionym, którzy nie potrafią wyciągać wniosków

CytatNie podoba Ci się WCG to nie licz WCG <- ale nie stwierdzaj, że liczący WCG to durnie, nie życzę sobie tego.

CytatNiczego takiego nie stwierdziłem, więc proszę nie przypisywać mi tez, których nie głosiłem.

Określenie ludzie którzy nie umieją wyciągać wniosków jest równoznaczne z przypisywaniem im pewnego stopnia głupoty (wszak proces wnioskowania jest jednym z podstawowych wyznaczników inteligencji) a więc słowa goofyx nie są przypisywaniem ci tez których nie głosiłeś. Wypierasz się własnych słów i nie potrafisz powiedzieć przepraszam - myliłem się. A umiejętność przyznawania się do błędu jest podstawą pożycia społecznego.

apohawk

Trollu, czyżbyś też widział równoważność tam, gdzie opisywałem tylko implikację?
Opisywałem, dlaczego ciężko będzie coś wywalczyć w WCG inicjatywami typu klub top10. Tu trzeba stałego napływu bezmyślnej masy do teamu, bo bezmyślne masy będą trafiać do WCG. Po to właśnie jest tam ten marketingowy BS! Żeby łapać bezmyślne masy na tanie frazesy!
W żadnej przedstawionej tutaj tezie nie neguję, że inteligentni ludzie świadomie wybierają WCG. Motywy i wybory świadomie wybierającej mniejszości mają mniejszy wpływ na naszą obecną sytuację w WCG.
Nie wypieram się swoich słów, tylko waszej nadinterpretacji.  :P
1. cytat: określenie "targetu", projekt kierowany do (poprzez BS) ludzi, dzięki którym, masz IQ powyżej średniej ;) Zauważ, że określenie "targetu" projektu, nie jest określeniem jego faktycznych uczestników.
2. nadinterpretacja. określenie "targetu" projektu, a także części społeczności, nie jest równoznaczne z określeniem całości społeczności.
Takie dyskusje to możemy przy  :parrrty: kontynuować. Jeśli ktoś oczekuje jakichś formalnych przeprosin, to ja najpierw oczekuję dowodu formalnego, że to co ja powiedziałem, jest równoważne temu, co mi przypisujecie.  XD
Ale, że was lubię, to mogę przeliczyć jedną próbkę WCG, skoro poczuliście się aż tak dotknięci. Pasuje wam?  :parrrty:
No good deed goes unpunished.

Troll81

Raczej chodzi nam o to jak odbierane są takie posty.

CytatTu trzeba stałego napływu bezmyślnej masy do teamu, bo bezmyślne masy będą trafiać do WCG. Po to właśnie jest tam ten marketingowy BS! Żeby łapać bezmyślne masy na tanie frazesy!

raczej nie nastraja to pozytywnie do ciebie.

Ja cię znam i szanuję ale ktoś nowy potraktuje twoje wypowiedzi jako wzbudzanie flame...

apohawk

Ok. Chociaż nie mam zamiaru zmuszać nikogo, aby mnie lubił, ani pisać pod publiczkę, bo to trochę bez sensu ;)

Tak więc chciałem przeliczyć jedną próbkę na linuksie, a tu:
2010-06-23 19:54:56 World Community Grid Requesting new tasks
2010-06-23 19:54:59 Project communication failed: attempting access to reference site
2010-06-23 19:55:01 World Community Grid Scheduler request failed: Problem with the SSL CA cert (path? access rights?)
2010-06-23 19:55:05 Internet access OK - project servers may be temporarily down.
Mam aktualny pakiet ca. boinc dostęp do tych plików ma, więc jakiś szemrany ten ich ssl chyba jest. I jak tu lubić taki projekt? ;) Musiałem pobrać próbkę na win7, ale przeliczę ją dopiero po próbkach POEM.
No good deed goes unpunished.

goofyx

hmm, proponuję założyć odpowiedni wątek i tam rozwiązać kwestię tego co napisałeś a co chcesz żebyśmy wysnuli z twojego tekstu.

legis

Może zacznijcie coś liczyć zamiast tej jałowej gadki
projektem liczonym przez KLUB TOP 10 na chwilę obecną jest DistributedDataMining
Chcecie podnosić staty w milionowych projektach a w DistributedDataMining na dzień dzisiejszy 4 osoby z naszego teamu otrzymały punkty = 4 osoby to KLUB TOP 10
http://pl.boincstats.com/stats/user_stats.php?pr=ddm&st=0&ti=101
Tak że we czterech nie za wiele zdziałamy.

Troll81

Aktualnie były wyścigi a teraz rzucili próbki LHC :D Staram się złapać wszystkie sroki za ogon w miarę moich skromnych możliwości....