Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

OC Quad 9550

Zaczęty przez 33oliver, 30 Czerwiec 2010, 23:22

33oliver

Czy ktoś zna może jakiś poradnik do OC na quad`zie 9550 koniecznie dla laika w temacie OC?
Nigdy nie zajmowałem się OC więc to byłby dla mnie pierwszy raz a wyczytałem, że da się go podkręcić do 4,2GHz więc to duży skok z 2,83GHz.

Przeszukałem trochę info w necie ale nie znalazłem nic co by dla mnie było zrozumiałe.

MB: Asus P5e Deluxe
CPU: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550 2,8GHz + Thermalright TRUE Black 120 rev. A + 2x Noctua NF-P12
RAM: 4GB A-Data EXTREME DDR2 1066+
PSU: BeQuiet 650W

EDU Enthusiast

Najpierw sprawdz z jaka temp chodzi w czasie pracy jesli jest ponizej 70'C to mozesz go podkrecic o 1/3 taktowani;
jesli dalej bedzie niska temp to mozesz wiecej podkrecic.

Jesli bedziesz mial problemy z cpu po duzym overclocku (tzn za duzy voltage) zainstaluj wiecej resystorow na plycie glownej <powinny byc wolne takie miejsca na nie.>


Jesli twoj CPU chodzi aktualnie w temp 70'C nie radzilbym ci go podkrecac w pracy ciezkiej moze sie przepalic.

Zalecalbym na max podkrecic do 3.2GHz


--

Zeby podkrecic cpu do 4GHz i wyzej potrzebujesz naprawde dobrego chlodzenia + wiecej rezystorow na plycie glownej.

33oliver

W chwili obecnej przy przeliczaniu CPDN temp to 37-38*C, jak włączę klimatyzacje w pokoju to spada docelowo do 27-28*C czyli o około 10*C. - temp z everesta ultimate.

Mnie bardziej by się przydał jakiś przewodnik, co mam zrobić krok po kroku lub może ktoś jest na forum z Katowic i mógłby podskoczyć to zrobić za satysfakcjonującą go gratyfikacje :)

Troll81

Poszukaj na mapce. W okolicy katowic jest nas sporo :D

33oliver

No tak :) ale chodzi o kogoś kto się zna na rzeczy w tym temacie...