Brak połączenia kont po przeszło miesiącu - co robić?

Zaczęty przez 33oliver, 02 Lipiec 2010, 02:57

33oliver

Miałem czekać tydzień, dwa na połączenie moich kont a w boincstats nadal widoczne są dwa...

zaczynałem z WCG i jest na osobnym koncie, nie połączył się - co robić?

Poza tym mam jeszcze jeden problem, mianowicie po przyłączeniu się do WCG oraz do Einsteina - projektów, w których już liczyłem wcześniej - po synchronizacji z BAM projekty te znikają mi z BM - co jest grane?

Peciak

#1
1. Czy te konta bazuja tylko na jednym mailu ? - bo muszą

2. Czy korzystałeś z funkcji odśwież CPID w BAM http://pl.boincstats.com/bam/account.php ?
3. Czy projekty masz przyłączone do kompa za pomocą BAM ? Jeżeli połączyłeś komp z BAM a potem ręcznie dodawałeś projekty na kompie to przy pierwszym automatycznym połączeniu komp - BAM zostanie sprawdzone jakie są projekty zadysponowane z BAM jeżeli tam nie ma odhaczonych wcg I einstaina to komputer uzyska sygnał że z nich rezygnujesz i je odłączy
Moja rada jeżeli decydujesz się na BAM to wszystko rób przez BAM (nawet wstrzymywanie pobierania WU) unikniesz w ten sposób bolesnych pomyłek.
4. Przelicz kilka próbek projektów które są wykazywane na innym koncie czyli w twoim przypadku WCG

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

33oliver

1. Tak, bazują na jednym mailu.
2. Tak, korzystałem z funkcji odśwież CPID - wielokrotnie
3. Tak, dołączałem je ręcznie przy czym są widoczne zarówno w zasobach Boincstats oraz na liście projektów. Z zaznaczeniem, że w przypadku WCG w zasobach w ostatniej aktualizacji pisze: "Brak odpowiedzi z projektu" przy Einsteinie i pozostałych pisze: "Sukces"
4.Przeliczałem już kilka próbek zarówno z WCG jak i Einsteina ale po połączeniu się z BAM projekty znikają z BM pomimo tego, ze w boincstats są nadal widoczne w zasobach i na liście.

Szopler

jak masz ustawione projekty w liście komputerów dla tego kompa z którego znikają projekty?

33oliver

#4
Moje projekty   Stan hostów   Przydział zasobów %

Collatz Conjecture   dołączony   25.0%               
Docking@Home    dołączanie   25.0%               
Einstein@Home   dołączanie   25.0%               
MilkyWay@home   dołączony   25.0%               
QuantumFIRE   dołączony   25.0%               
World Community Grid dołączony   25.0%

po zaznaczeniu wszystkich aby dołączyć i ustawieniu:


Moje projekty   Stan hostów   Przydział zasobów %

Collatz Conjecture   dołączony   16.7%               
Docking@Home    dołączanie   16.7%               
Einstein@Home   dołączanie   16.7%               
MilkyWay@home   dołączony   16.7%               
QuantumFIRE   dołączony   16.7%               
World Community Grid dołączony   16.7%

Peciak

Nasuwa się pytanie czy masz takie same hasła na stronie projektów i w BAM?

Jeżeli jesteś przekonany że tak to może ...

Propozycja drastyczna ale nic innego nie przychodzi mi do głowy
1. W BAM zwolnij wszystkie projekty
2. Połącz się z kompa i zsynchronizuj z bamstats - wszystkie projekty z kompa (menagera) powinny zniknąć
3. Te które nie zniknęły usuń ręcznie - są podejrzane albo mail inny albo hasło inne sprawdź jeszcze raz
4. W BAM opuść wszystkie projekty
5. Odnajdź konta projektów które cię interesują za pomocą BAM - te które się nie odnajdą to patrz pkt 3
wejdź na stronę projektu i zmień hasła (kiedyś maiłem taki problem - długie hasło i o czeski błąd łatwo)
6. Dodaj projekty do danego kompa
7. Połącz kompa z BAM
8. przelicz próbki
9. odśwież cpid



,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

33oliver

Zmieniłem hasło w WCG, zaznaczyłem "dołączenie" w liście komputerów pozostałych znikających projektów po synchronizacji i chyba poskutkowało.
Wszystkie projekty są już w stanie "dołączone" na liście hostów mojego kompa w BAM a synchronizacja z poziomu BM nie powoduje znikania projektów w BM.
Odświeżyłem CPID i czekam na skutki.

Dzięki za porady.

Tomasz R. Gwiazda

a czy admini boincstats nie maja zadnej mocy sprawczej?

33oliver

Tego nie wiem, jestem tu od nie co ponad miesiąca....
Sprawa wygląda bardzo dziwnie, konta za cholerę nie chcą się połączyć a przeliczyłem ponownie kilka próbek....

Szopler

Moja propozycja:
odłączasz wszystkie projekty od BM (dodane ręcznie), zostawiasz tylko podłączony BAM!
kasujesz lewe kompy z  BAM i z projektów...
dajesz hasło do BAM! np. mi :) na powiedzmy godzinę, ustawiam wszystko, sprawdzam...
Potem tylko sobie hasło zmieniasz na inne.
Jak coś to PM Me ;)

33oliver

Ok, dzięki za propozycje pomocy.

Teraz wyjeżdżam na urlop wiec jeśli podczas urlopu nic się nie zmieni to pod koniec miesiąca lub po wakacjach się zgłoszę w tej sprawie bo nie chce żeby tuż przed wyjazdem się coś nie sknociło jeszcze bardziej.

Troll81

Zawszeć można skrobnąć do admina Boincstats....