Temp w seksji zasilania GPU podczas przetwarzania projektu

Zaczęty przez 33oliver, 05 Lipiec 2010, 00:20

33oliver

Ciekaw jestem czy zaobserwowaliście na swoich GPU podobne zjawisko jak ja jeśli chodzi o temperatury. To zapewne istotne, moja karta została zakupiona jako referencyjna ale chłodzenie było w niej już modyfikowane na własną rękę. Najczęściej przyczyną niepowodzenia modyfikacji kart jest przepalenie sekcji zasilania i to właśnie w niej osiągam astronomiczne temperatury.

Najbezpieczniej mam przy Collatz - około 85*C.
Milki Way - około 114 - 117*C
ale w DNETC to aż się przeraziłem - 128*C

DNETC podłączyłem dziś kiedy GPU się chłodziła z powodu braku WU na Milce i Collatz`ie.

Też macie podobne temp? Zaznaczam chodzi o temp w seksji zasilania, nie na rdzeniach GPU.

Dotyczy 4870

Zastanawiam się czy jak wyjeżdżacie na dłużej i zostawiacie kompa włączonego to czy na GPU zostawiacie np 2 lub 3 projekty włączone tak żeby miał co "jeść" jak mu czegoś zabraknie? Jak np. dziś, kiedy nie było nic ani na Milce ani na Collatz.

Mori

Z Collatzem dzisiaj to chyba było tak, że mieli problemy z serwerem, a nie, że nie było zadań jak przy MW...

Natomiast gdy było chłodniej to na moim 4850 chodziła MW cały czas, teraz, jak się zrobiło gorąco i temperatury w MW skoczyły do 95-98 stopni to przeszedłem całkowicie na Collatza... Jakoś tak wolę policzyć mniej, czasem wcale, ale nie spalić karty jednak :) Zwłaszcza, że ja mam standardowe chłodzenie na 4850.

AiDec

Nigdy nie sprawdzalem temp sekcji zasilania. Nawet nie wiem jak i gdzie sie to sprawdza :). Jak mi podasz ta informacje, to podam Ci moje przykladowe temp zasilania.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Mi GPU-Z pokazuje "GPU Temperature", "GPU Temp. (DISPIO)", "GPU Temp. (MEMIO)" i "GPU Temp. (SHADERCORE)". Mam 4850, jak sprawdzić temperaturę sekcji zasilania ?
No good deed goes unpunished.

[PBT] Horpah


33oliver

VDDC w GPU-Z

samo VDDC to napięcie procesora, reszta do sekcja zasilania czyli np. VDDC phase #1,2,3,.....

Wyczytałem, że max dla sekcji zasilania to 120*C więc chyba DNETC więcej liczyć nie będę.....

[PBT] Horpah

#6
33oliver musisz poprawić nawiew do obudowy, ja przy DNETC mam temp max 89st. karta XFX 4870 z oryginalnym chłodzeniem, ale 2 wentyle 120 nawiewają powietrze z zewnątrz na sloty graficzne

33oliver

#7
Zapomniałem dodać, że to są temp. osiągane przy otwartej budzie.

Jak wyjeżdżam zostawiam klimatyzacje w pokoju włączoną to temp spadają o około 10*C.

nawet już kombinowałem z bezpośrednim nawiewem z klimy do kompa aluminiowa rurą fi100mm ale efekt był taki sam - spadek również o 10*C zarówno na GPU jak i CPU.

Średnią temp na sekcji zasilania można uzyskać w programie Everest Ultimate Edition - temp pokazywana jest w kratce o niebieskim tle w tray`u.

http://img24.imageshack.us/f/schowek01td.jpg/

czarne tło - HDD
niebieskie - sekcja zasilania GPU
bordowe - CPU

aczkolwiek każdy program nie co inne temp pokazuje.... jak widać everest pokazuje średnią temp proca na poziomie 34*C a Core Temp po lewej stronie pokazuje temp poszczególnych rdzeni na poziomie średnio 50*C.

Szopler

5870, standardowe chłodzenie, 2 wenty nawiewne w kompie, DNETC, temp. sekcji zasilania 80-90°C

apohawk

Everest Ultimate pokazuje mi te same czujniki, co GPU-Z, więc chyba po prostu karta ich nie udostępnia.  ???
No good deed goes unpunished.

GRID

A gdzie na kartach 5850, 5870 i 5970 jest sekcja zasilania ? Jak skutecznie chłodzić tą sekcję ?