Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

zoptymalizowani klienci BOINC

Zaczęty przez bartsob5, 17 Wrzesień 2005, 19:09

bartsob5

co sadzicie o tym? czy moge na nich rowniez liczyc inne projekty niz SETI? ja sie na tym nie znam, wiec moglibyscie rzucic na to okiem? http://www.marisan.nl/seti/index.htm

Mchl

Na 99% możesz liczyć to samo, co zwykłą wersją. Te wersje to po prostu kod źródłowy udostępniony przez Berkeley, skompilowany z uwzględnieniem charakterystycznych opcji każdego procesora. Stąd bardziej optymalne ich działanie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

czyli rozumiem, ze gdybym byl tym zainteresowany, musialbym sciagnac te z rubryki optimized boinc clients... czy tak?

Mchl

Zgadza się. Dodatkowo musisz się dowiedzieć, który będzie dla Ciebie najlepszy. Wszystkie instrukcje powinny być na tej stronie. Osobiście nie sprawdzałem tych klientów.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

mam tam do wyboru 4 (o ile dobrze patrze) tylko nie wiem jaka jest roznica miedzy nimi... co to jest mmx i sse oraz sse2 ??????

Mchl

To zestawy dodatkowych instrukcji, które Twój procesor obsługuje, lub nie. Żeby sie dowiedzieć, najlepiej skorzysytać z programu CPU-Z, który jest do ściągnięcia na tej stronie.
Osobiście uważam, że z samego zoptymalizowanego klienta BOINC nie będzie dużego wzrostu wydajności. Najwięcej można zyskać na aplikacji projektu (przy SETI@home ludzie mają czasy krótsze conajmniej o 20-30%, czasami nawet 50%)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

a tu jest mowa o aplikacji projektu, ktora w boinc widac jako proces uzywajacy procesor w menadzerze urzadzen? dobrze rozumiem? bo w pierwszej chwili skojarzylo mi sie to z seti classic

Mchl

Na tej stronie są zoptymalizowane wersje aplikacji SETI@home dla BOINC. Nawet masz na początku strony instrukcję, która zaczyna się od:
Cytat
1. SHUT BOINC DOWN
2. MAKE A BACKUP OF YOUR BOINC FOLDER!

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

---------- 20:30 17.09.2005 ----------

mam ograniczona ostatnio zdolnosc do myslenia... a jesli ten programik CPU-Z mowi ze komp ma instrukcje mmx, sse sse2 to znaczy ze moge miec byle jaki, tak?

---------- 20:32 ----------

a jaki typ instruukcji bys radzil?

Mchl

Proponowałbym, sse2, dlatego, że jest to najmłodszy zestaw tych instrukcji.
MMX wprowadzono na poziomie pierwszego Pentium
SSE i SSE2 to jeśli dobrze pamiętam czasy w okolicach Pentium II albo Pentium III

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

---------- 21:27 17.09.2005 ----------

no zobaczymy czy te klienci od seti dzialaja... narazie nie widac roznicy:|

---------- 12:53 18.09.2005 ----------

przeliczylo probke o 5000-7000 sekund szybciej... zeszlo do 2 godzin:)

matti_tm

Interesujące jest to, co piszesz... A ile czasu liczyło wcześniej?
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

no tu jest problem... ale wedlug tego co pisze na stronie setio to w granicach 12 000-14000 czyli troche ponad 3h io calkiem blisko 4h, po tym zoptymalizowaniu 2h

matti_tm

Noooo... trzeba będzie zbadać sprawę dokładniej :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

ja jeszcze planuje wprowadzic sobie zmodyfikowanego klienta einstein@home, ale musi mi najpierw jedna probke skonczyc...

Nietoperek

ja sam uzywam od dluzszego czasu optymizowana wersje clienta boinc zassana ze strony http://boinc.truxoft.com/ - i wszystko chodzi stabilnie - setiego jak licze - co jest zadkoscia - tez uzywam optymizowanego klienta - wszystko chodzi ladnie i predkosci sa duzo lepsze - w moim wypadku na AMD Sempron czas spadl okolo 40-50 minut w dol - zas co do klienta Einstein - pierwsze slysze o optymizowanej wersji - @bartsob5 moglbys podac jakies konkrety na ten temat? - bo z tego co wiem jest tylko klient testowy einsteina i nie ma zadnej mowy o optymizacjach - chyba ze ja o czyms nie wiem ...

bartsob5

licze kolejne probki, i jak sie okazalo, dlugosc obliczen spadla do 5-7tys s. ale tez spadla ilos przyznawanych pkt, wiec chyba instalacja optymalizowanego boinca bedzie koniecznoscia, w celu zwiekszenia benchmarkow...

Mchl

To chyba nic dziwnego, że ilość przyznawanych punktow spadła. W końcu krócej pracujesz nad daną jednostką, punkty są przyznawane za czas pracy. W uśrednieniu z kilku jednostek powinno Ci wyjść na jedno.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Z tego wynika, że stosowanie bądź nie optymalizowanych klientów powinno być uzależnione od celu obliczeń. Jeśli się liczy tylko i wyłącznie dla punktów, to można olać klientów optymalizowanych. Ale jeśli chce się pomóc zespołom naukowym w prowadzonym pracom, to trzeba używać jak najwydajniejszych narzędzi.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

na cale szczescie wszystko wraca do normy po podmianie pliku boinc.exe :D

Mchl

Orbit@home zapowiada udostępnienie kodu swojej aplikacji, więc dla tego projektu zapewne też doczekamy się zoptymalizowanej wersji.
Tymczasem jednak na razie ciągle testy na kliencie linuksa.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

ale wiesz... daj znac jak bedzie mozna konto zalozyc i bedzie pod windowsem, bo jestem bardzo zainteresowany tym projektem

matti_tm

Szczerze mówiąc ja też (jako astronom - teoretyk - amator :) ) jestem zainteresowany Orbit@home. Choć z drugiej strony, może to już będzie za dużo projektów. Dziś dostałem konto na PrimeGrid...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

oooooo!!!! to gratuluje:D ja wciaz czekam;) i jeszcze poczekam bo jestem chyba 200 osob za toba;) a tak wogole to ja tez sie zaczynam zastanawiac nad moja moca obliczeniowa...to by mial 30 kompow i dalej byloby malo...

matti_tm

Eeeeech... Gdyby chociaż mieć przelicznik jeden projekt na jeden procesor...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

ewentualnie 1,5 projektu na procek:) fajnie czasem pomarzyc...

matti_tm

A jeszcze leipej półtora procka na projekt :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


matti_tm

Hmmmm.... A czy Ty czasem nie wspominałeś, że masz do dyspozycji cztery hosty :?:  :?:  :?:
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

no mam do dyspozycji... jak widac w statystykach (podejrzanie duzo roznych nazw;) ) ale jednak zaden z nich nie jest uruchomiony 24/7... musi wystarczy 6-8h dziennie... i to tez nie zawsze...

matti_tm

He he... Podejrzewam, że w pracy? Ale nie będę wypytywał na publicznym forum :).

Z moich dwóch hostów jeden zasuwa 24/7, a drugi już znacznie rzadziej, na pewno nie nocami, bo stoi w naszej sypialni :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

---------- 21:43 30.09.2005 ----------

ja na szczescie jeszcze nie jestem w wieku produkcyjnym, aczkolwiek szkola mnie mocno ogranicza czasowo... swoja droga, nie glupie byloby namowic szkole na takie przedsiewziecie... ale patrzac ostatnio jakich mam nauczycieli od informy, to nie ma szans;)

---------- 17:32 03.10.2005 ----------

a dzis ja dostalem konto w prime:D:D:D:D nasciagalo mi full probek ciekawe czy sie wyrobie;)

Nietoperek

czas na raport 2 tygodnie - czas liczenia 45 minut - 30 jednostek schodzi w kilka dni ;) tylko cos ostatnio kazdy wynik usredniaja mi d 8 pkt. i co dziwne nie podliczaja poprawnie punktacji w grupie :|

bartsob5

---------- 18:23 03.10.2005 ----------

rzeczywiscie dokladnie 8, mimo ze pending mialem 9,62:|

---------- 18:27 ----------

i rzeczywiscie zle licza... na pierwszy rzut oka widac ze powinno byc ponad 7000...

matti_tm

No, a ja mam na jednym z hostów poważne problemy z pobieraniem próbek. I w sumie nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje... W tej chwili mimo kilku zarejestrowanym projektów jedynie LHC się tam poprawnie liczy, reszta powoli "wygasła" - przestał pobierać próbki...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

a sa jakies konkretne komunikaty? i jaka wersja boinca?

Nietoperek

jesli w komunikatak masz cos typu "Requesting -1 seconds of work, returning 0 results" to wylaczenie i wlaczenie ponowne BOINC'a pomaga - niekiedy na roznych projektach takie cuda wlasnie mam i za nic w swiecie nic nie moge zassac chociazbym nie mial zadnej jednostki w kolejce do liczenia -- jest tez mozliwosc iz BOINC wszedl w tryb earliest deadline mode -- wtedy pobieranie nowych jednostek jest wstrzymane do czasu ukonczenia wiekszosci jednostek z najkrotszym czasem raportowania

bartsob5

albo ja w takim przypadku wstrzymuje wszystkie projekty, oprocz tego, z ktorego chce sciagnac probki...

matti_tm

Nie, u mnie po prostu nie pobiega. Gdy "klyknę" Zaktualizuj, to mam po prostu requesting 0 seconds of work. Po restarcie projektów przez jakiś czas pomagało, a teraz otrzymuję standardowe dwa komunikaty i tyle...
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


bartsob5

a probowales reinstall boinca? badz co badz moze pomoc... a przy okazji... nietoperek, jakby co, to czy i jak sie da wylaczyc earliest deadline first mode?

Nietoperek

jesli by sie dalo jakos wylaczyc ten tryb to sam by sie ucieszyl :) - ostatecznie pozostaje odczekac az przeliczy wiekszosc jednostek z najkrotszym czasem zwrotu wtedy klient sam wraca na zwykly tryb mody i odblokowuje pobieranie jednostek - przy LHC szczegolnie czesto mam zablokowane nowe jednostki bo tam jest krotki czas na ukonczenie - chyba z 8 dni