No cpu - projekty nie wykorzystujące procesora.

Zaczęty przez 33oliver, 18 Lipiec 2010, 13:12

33oliver

Natknąłem się na wątek liczenia projektów no cpu - potrzebny jakiś akcelerator?

Gdzie poczytam więcej na ten temat, by ewentualnie wdrożyć to u siebie?

Mori

Lista takich projektów: http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_NonCPU

Troll81

Zwykły komputer wystarczy

33oliver

można uczestniczyć w kilku projektach no cpu jednocześnie?

Mori


33oliver

W DynaPing nie można utworzyć nowego konta - ale czy w ogóle warto uczestniczyć w tym projekcie?

Anansi jest wyłączony tymczasowo czy na zawsze?

Cyfron

w DynaPing nie da się założyć nowego konta - trzeba pisać o zaproszenie, tylko że ich nie dają. Jeśli chcesz w nim uczestniczyć, to musisz użyć słabego klucza, jak to zrobić masz tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/wyscigi-teamow/%282010-07-16-2010-07-23%29-dynaping/msg111254/#msg111254 . Licząc w ten sposób liczysz na konto Troll'a ale i tak ku chwale naszej drużyny :)

buninek

offtop

Zazwyczaj przeglądam forum bez obrazków, wszedłem w wątek z przeglądarką obsługującą kolorowanki.
Jakież było moje zdziwienie, wśród wielgachnej kolorowej grafiki nie mogłem dojrzeć żadnej treści.

Z ciekawości sprawdziłem. Całkowita ilość bajtów do pobrania 300394.

Z czego  w treści postów wychwyciłem 65 słów + znaki przestankowe + spacje, dało to 518 bajtów.

33oliver

#8
W Quake Catcher Network liczy mi dopiero pierwszą próbkę od niespełna 28h i nadal ma 0%

jak to wygląda w tym projekcie przeliczanie? czy on wykorzystuje tylko akcelerometry w lapkach?

EDIT:
ok, znalazłem właściwy watek - w dalszym ciągu potrzebny akcelerometr.

Mori

Bo QCN wymaga akceleratora, by działać, co nie zmienia faktu, że projekty non-cpu jako takie nie wymagają dodatkowego sprzętu (tak WUProp, jaki FreeHALa oraz DynaPing możesz liczyć na dowolnym komputerze (tylko przy DynaPing jest wymagany ciągły dostęp do Sieci)).

33oliver

DynaPing nie pozwala obecnie na założenie nowego konta a metoda podłączenia do Troll`a jest dla mnie za bardzo skomplikowana mimo miłych chęci.....

W pozostałych dwóch juz jestem.... - WUProp, jaki FreeHAL.

Cyfron

To w zasadzie jest proste :)

1.Tworzysz nowy dokument txt
2.Wklejasz do niego:
Cytat<account>
    <master_url>http://dynaping.com/</master_url>
    <authenticator>130_3255bba708ad86a9b4d83c0861961f04</authenticator>
</account>
3. Zmieniasz jego rozszerzenie na .xml a nazwę dajesz mu "account_dynaping.com"
4. Wklejasz taki plik do folderu z plikami Boinc, u mnie to było C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC z tym, że np folder "Dane aplikacji" jest ukryty, albo systemowy, bo normalnie go nie widać:)

W razie problemów/pytań - pisz :)  :arrr:

Mori

Za dużo roboty, Cyfron. 33oliver, jeśli instalowałeś BOINCa w domyślnej lokalizacji (C:\Program Files\BOINC\) to odpal (Start -> Uruchom) takie polecenie:
C:\Program Files\BOINC\boinccmd --project_attach http://dynaping.com/ 130_3255bba708ad86a9b4d83c0861961f04
(Gdyby tutaj zostało złamane, to ma być jedna linijka)

Powinno samo ładnie dorzucić projekt.

33oliver

#13
No niestety, ani jeden sposób ani drugi nic nie dały. W pierwszym wyskakuje błąd - nie potrafi znaleźć jakiejś lokalizacji a w drugim sposobie wszystko zrobiłem, na koniec zsynchronizowałem z Boincstats BAM i nic - chyba, że trzeba zrestartować kompa?

Ok - restart pomógł.... kolejny dołączony :)


Tak się zastanawiam czy w przypadku Quake Catcher Network i zakupionego ewentualnie akceleratora nie będzie miało negatywnego wpływu to, że mieszkam blisko dworca PKP, przez który nocą ze sporą prędkością przejeżdżają pociągi towarowe, co powoduje, że mój budynek się trzęsie :)

EDIT:
ale dziwi mnie to, że po przyłączeniu do DynaPing "wywaliło" mi FreeHAL`a. "Wywaliło" tzn. nie pobiera próbek, dostaje wiadomość, że: "Sory! Your selected "non cpu intensive" but I have no workunits matching your requrements at the moment" oraz "No work send"

Czy to przez przyłączenie do DynaPing?

Troll81

freehal ma próbki zarówno NonCPU jak i CPU. Widocznie tych pierwszych zabrakło.

QCN notuje tylko wstrząsy powyżej 3,5 richtera z tego co pamietam.. Więc pociągi nie powinny tu nic zdziałać....

Cyfron

jak powyżej 3,5 to może już rejestrować http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Richtera

Kiedyś mieszkałem kolo linii tramwajowej i trzęsło, że hoho  :wth:

33oliver

Wstrząsy są takie, że każdy mieszkaniec je odczuwa - szczególnie nocą jak się leży już w łóżku. Więc mogą mieć przeszło 3,5 - więc może nie liczyć QCN jak może wypatrzyć to wyniki...

Otwarte drzwiczki szafy rytmicznie uderzają o ścianę... pociąg przejeżdża około 300m od domu.... ale tereny śląskie są chyba bardzo nośne :)

Troll81

Ja by się tam podpinał a nie patrzył na pociągi...

eclipse99

@ Cyfron & Mori - Dzięki za łopatologiczne instrukcje.

Podłączony.

33oliver

Jakby takich łopatologicznych instrukcji w innych sprawach było więcej bardziej byśmy na tym wszyscy zyskali...

Niestety np w OC chyba nie da się bardziej łopatologicznie przedstawić instrukcji OC procka czy też GPU i jadę na standardowych ustawieniach a chętnie bym coś podkręcił ale to dla mnie już wyższa szkoła jazdy to OC :)

legis

to i ja się podpiąłem do dynaping mam pytanko ile liczy się próbka i jak punktacja
dzięki

goofyx

Cytat: Cyfron w 20 Lipiec 2010, 07:25
To w zasadzie jest proste :)

1.Tworzysz nowy dokument txt
2.Wklejasz do niego:
Cytat<account>
    <master_url>http://dynaping.com/</master_url>
    <authenticator>130_3255bba708ad86a9b4d83c0861961f04</authenticator>
</account>
3. Zmieniasz jego rozszerzenie na .xml a nazwę dajesz mu "account_dynaping.com"
4. Wklejasz taki plik do folderu z plikami Boinc, u mnie to było C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC z tym, że np folder "Dane aplikacji" jest ukryty, albo systemowy, bo normalnie go nie widać:)

W razie problemów/pytań - pisz :)  :arrr:
Wszystko fajnie <- ale sobie punktów nie policzem jak zrobię to co powyżej :(

Cyfron

Też bym chciał liczyć na swoje konto, tylko właśnie jest problem z dostaniem zaproszenia do tego projektu. Dobrze jest liczyć chociaż tak :)

Troll81

Piszcie do Williego i trujcie mu tyłek. Ja pisałem i dostałem. Są też inni członkowie teamu którzy mają tam konto.