[Pomysł] Własny projekt boinc

Zaczęty przez goofyx, 26 Lipiec 2010, 08:56

goofyx

Cytat: TJM w 23 Wrzesień 2010, 21:37
Dane osobowe zbierasz już w momencie utworzenia projektu, użytkownik rejestruje się używając swojego maila z jakiegoś adresu IP - to już są dane osobowe w świetle naszego prawa.


Niby tak, Ale watpie zeby admini zglaszali serwery projktow do swoich giodo

goofyx

O
Cytat: Mori w 23 Wrzesień 2010, 23:25
Cytat: goofyx w 23 Wrzesień 2010, 19:49Tak sobie myslalem nad projektem non cpu. Projekt mialby na celu tworzenie statystyk co do np.: sprzetu, czasu spedzonym przy kompie, jaki soft ludzie urzywaja i ile czasu itp. co wy na to? Zalozmy przy paru tysiacach userow mozba by naprawde fajne statystyki tworzyc i rankingi np.: odtwarzaczy muzycznych, pakietow biurowych itp.
Program w sumie nie trudny.O
o wy na to?
Znaczy mamy wymyślać Wakoopę na nowo i dodawać ją do BOINCa?
O  wakoopie slysze pierwszy raz. Zobacze pptem z czym to sie je. A nawet jesli bedzie towersja na boinca, to czy to jakis problem?

apohawk

No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: apohawk w 24 Wrzesień 2010, 12:36
Zróbcie wrapper  XD
hmm, pośrednika między nimi a boincem <- ciekawe co jest prostsze nowa aplikacja czy wraper <- jeszcze się nie bawiłem z czymś takim.

Rysiu

Ale z tego co widzę to tutaj dane przesyłane są w czasie rzeczywistym, a w BOINC z tym lipka będzie.

Troll81

bo BOINC nie miałby służyć za system monitoringu ale jako narzędzie do analizy danych historycznych.......

_Aleksander_

Przeczytałem ten wątek jeszcze raz od początku i mam takie nieodparte wrażenie, że zachowujemy się jak właściciele samochodów, którzy nagle wpadli na pomysł, że zbudują własny bolid. Tak jakby fakt trzymania w ręku codziennie kierownicy i znajomości gdzie jest wlew paliwa mógł pomóc w projektowaniu np. optymalnej temperatury pracy katalizatora spalin. A na takim poziomie rozwiązuje się problemy. Jasne możemy jeszcze trochę postów popisać, szukając koło siebie urządzeń które podpięte do komputera pozwolą wygenerować wirtualne punkty, ale jaki to ma związek z idea obliczeń rozproszonych? 

Może powiecie że zrzędzę, ale chyba jest jakiś powód dla którego za prawie każdym działającym projektem stoi jakaś instytucja naukowa.
Życzę jak najlepiej Goldbach's Conjecture Project, ale chyba jego historia pokazuje, że to nie takie proste uruchomić i utrzymać działający projekt, nawet jeżeli ma się dobry i ciekawy pomysł na starcie.

Rysiu

Wiesz co? Może i to jest proste. Problem polega na tym, że ciężko jest się z tym zebrać. Te wszystkie problemy techniczne to da się rozwiązać - trzeba jednak wytrwałości,

Nie ma jednak co porównywać jakichś składów kilkuosobowych do jednej osoby, która coś tam "składa". Nie chodzi tutaj o to, że jedna osoba to za mało ale zwyczajnie w pojedynkę czegoś brakuje.

goofyx

Cytat: _Aleksander_ w 24 Wrzesień 2010, 14:39
Przeczytałem ten wątek jeszcze raz od początku i mam takie nieodparte wrażenie, że zachowujemy się jak właściciele samochodów, którzy nagle wpadli na pomysł, że zbudują własny bolid. Tak jakby fakt trzymania w ręku codziennie kierownicy i znajomości gdzie jest wlew paliwa mógł pomóc w projektowaniu np. optymalnej temperatury pracy katalizatora spalin. A na takim poziomie rozwiązuje się problemy. Jasne możemy jeszcze trochę postów popisać, szukając koło siebie urządzeń które podpięte do komputera pozwolą wygenerować wirtualne punkty, ale jaki to ma związek z idea obliczeń rozproszonych? 

Może powiecie że zrzędzę, ale chyba jest jakiś powód dla którego za prawie każdym działającym projektem stoi jakaś instytucja naukowa.
Życzę jak najlepiej Goldbach's Conjecture Project, ale chyba jego historia pokazuje, że to nie takie proste uruchomić i utrzymać działający projekt, nawet jeżeli ma się dobry i ciekawy pomysł na starcie.
No wiesz...
Gdyby ktoś kiedyś nie stwierdził że zbuduje bolid wyścigowy to może nie mielibyśmy teraz wyścigów F1.
Myślę, że warto podejmować próby chociażby dla zdobycia wiedzy i doświadczenia.

Troll81

Poza tym nawet błędy uczą. A nie każdy projekt jest naukowy.

_Aleksander_

Chyba zostałem advocatus diaboli tego wątku...  XP

To wy tu sobie dalej planujcie podbój świata, ja nic nie będę chwilowo komentował, a po weekendzie zobaczę jakie poczyniono postępy...
Liczę, że jak już wszyscy poklepią się po plecach i powiedzą, że wszystko będzie dobrze i na razie uczymy się i zbieramy doświadczenia to wykonany zostanie wielki krok naprzód. Oczekuję, że będą postępy w ilości postów i odkrywanie nowych horyzontów  -> "Boldly go where no man has gone before!".

Rysiu

Tutaj niestety problem jest podobny jak ze Stowarzyszeniem B@P.

goofyx

Cytat: Rysiu w 24 Wrzesień 2010, 17:00
Tutaj niestety problem jest podobny jak ze Stowarzyszeniem B@P.
Niestety zgadzam.
Tylku tu jest ta różnica, że przy Stow. B@P potrzeba min.15 osób <- a tu teoretycznie jedna.
Co do aplikacji to w tej chwili mam gotowe tworzenie procesów uruchomionych w systemie + ich użycie procka. Do tego jestem w stanie pilnować kiedy serwis został wyłączony i mniej więcej czas uruchomienia.
Muszę znaleźć jak odczytać listę aplikacji uruchomiony i wsadzić to do DLL <- potem zrobienie aplikacji boinc do testów :)

lakewik

Witam.

Ostatnio zupełnie przypadkowo wpadłem na ciekawy pomysł stworzenia projektu BOINC szukającego par liczb zaprzyjaźnionych - https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_zaprzyja%C5%BAnione .

Napisałem do autora programu szukającego par liczb zaprzyjaźnionych i  strony dzięki której wpadłem na pomysł - powiedział mi, że mógłby przerobić aplikację ale aktualnie nie ma czasu. Tutaj ta strona: http://sech.me/ap/ i kod aplikacji: https://github.com/SChernykh/Amicable

I teraz mam pytanie: czy ktoś na forum ma czas oraz jest zainteresowany przerobieniem tej aplikacji, tak by działała na BOINC?
I jeszcze proszę o uwagi i sugestie dotyczące mojego pomysłu.  :)

Troll81

Pomysł fajny. Czy można by to dopiąć do któregoś z naszych projektów już istniejących??. po co mnożyć byty?

tito


lakewik

CytatCzy można by to dopiąć do któregoś z naszych projektów już istniejących??.
Raczej bez problemu. Ale najpierw trzeba aplikację przerobić  :)

krzyszp

Odpaliłem sobie ten program, ale na pierwszy rzut mojego (zmęczonego o tej godzinie) oka widzę dwa problemy:

1. Projekt jest w VS, przerabianie aplikacji tak, aby działała też na innych systemach to będzie niezły hardcore (na który bardzo średnio mam ochotę).
2. Trzeba by opracować metodę na rozbicie obliczeń na mniejsze partie dla kolejnych, coraz większych zakresów. Niestety, chociaż algorytm jest dość fajnie opisany, to już kod praktycznie wcale...

Niemniej, być może się temu przyjrzę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

c_RaSz

Nie wiem jak mi niniejszy wątek mógł umknąć dotąd, a ciekawy bardzo. Dorzucę propozycję mocno kontrowersyjną, bo już w zbliżonym temacie kilku kolegów sprawa dogłębnie poruszyła, żeby nie powiedzieć zbulwersowała. Otóż jak wiadomo wśród BOINC-owych projektów jest i liczenie "rozwiązań" (haszowania) jakichś kryptowalut. Zgadzam się z zawartymi tam głosami, że pomaganie w tym - może być zwykłym frajerstwem. No bo dopłaca się do prądu, angażuje swoje jasne strony mocy - a korzyści, całkiem wymierne - może zgarnia jakiś cwaniaczek? Też bym odradzał uczestnictwo, no chyba że reguły są jasne, a wypracowane bit-grosze idą na całego BOiNC-a. Ale ja proponuję podejście chyba bardziej przejrzyste:
Aby nasza drużyna uruchomiła  :whip:  własny program w tym temacie, który by przynieść mógł jakąś kasę, chociażby na utrzymanie serwera, i konserwację oprogramowania. Kwestia jasności zasad jest tu kluczowa, aby nie było, że ktoś będzie mógł zarzucić, że to jakiś przekręt.
Dalej: jestem przekonany, że powinno się omijać projekt, w którym w ramach BOINC działa "ogólnoświatowy" przerób bit-forsy, a i zachęcać inne zespoły (czy też kraje?) do wdrażania własnego, lokalnego "przerobu". Bowiem to, co działa lokalnie, może (może!) być lepiej kontrolowane, niż rozwiązania zbyt ogólne, światowe.

Jeszcze o tym coś napiszę.
Pozdrawiam, i leeecę

lakewik

#59
Cytatwśród BOINC-owych projektów jest i liczenie "rozwiązań" (haszowania) jakichś kryptowalut.
- co do kopania kryptowalut to ja uważam, że jest to marnowanie mocy obliczeniowej - nie przynosi jakichkolwiek korzyści nauce.
Natomiast godnym pochwały jest rozwiązanie Gridcoin.

Tobas

Cytat: c_RaSz w 07 Marzec 2016, 00:52
Nie wiem jak mi niniejszy wątek mógł umknąć dotąd, a ciekawy bardzo. Dorzucę propozycję mocno kontrowersyjną, bo już w zbliżonym temacie kilku kolegów sprawa dogłębnie poruszyła, żeby nie powiedzieć zbulwersowała. Otóż jak wiadomo wśród BOINC-owych projektów jest i liczenie "rozwiązań" (haszowania) jakichś kryptowalut. Zgadzam się z zawartymi tam głosami, że pomaganie w tym - może być zwykłym frajerstwem. No bo dopłaca się do prądu, angażuje swoje jasne strony mocy - a korzyści, całkiem wymierne - może zgarnia jakiś cwaniaczek? Też bym odradzał uczestnictwo, no chyba że reguły są jasne, a wypracowane bit-grosze idą na całego BOiNC-a. Ale ja proponuję podejście chyba bardziej przejrzyste:
Aby nasza drużyna uruchomiła  :whip:  własny program w tym temacie, który by przynieść mógł jakąś kasę, chociażby na utrzymanie serwera, i konserwację oprogramowania. Kwestia jasności zasad jest tu kluczowa, aby nie było, że ktoś będzie mógł zarzucić, że to jakiś przekręt.
Dalej: jestem przekonany, że powinno się omijać projekt, w którym w ramach BOINC działa "ogólnoświatowy" przerób bit-forsy, a i zachęcać inne zespoły (czy też kraje?) do wdrażania własnego, lokalnego "przerobu". Bowiem to, co działa lokalnie, może (może!) być lepiej kontrolowane, niż rozwiązania zbyt ogólne, światowe.

Jeszcze o tym coś napiszę.

Chcesz pomóc?
Polecam ten wątek i przyłączenie się do testów.
Wystawiłem portfel fundacyjny i do tej pory "zarobiliśmy" 324 SJCX:

http://www.boincatpoland.org/smf/kryptowaluty/adaptive-storage-open-compute-project/

Rysiu

Cytat: lakewik w 03 Marzec 2016, 20:25
Witam.

Ostatnio zupełnie przypadkowo wpadłem na ciekawy pomysł stworzenia projektu BOINC szukającego par liczb zaprzyjaźnionych - https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_zaprzyja%C5%BAnione .

Napisałem do autora programu szukającego par liczb zaprzyjaźnionych i  strony dzięki której wpadłem na pomysł - powiedział mi, że mógłby przerobić aplikację ale aktualnie nie ma czasu. Tutaj ta strona: http://sech.me/ap/ i kod aplikacji: https://github.com/SChernykh/Amicable

I teraz mam pytanie: czy ktoś na forum ma czas oraz jest zainteresowany przerobieniem tej aplikacji, tak by działała na BOINC?
I jeszcze proszę o uwagi i sugestie dotyczące mojego pomysłu.  :)

Ciekawe. Może nawet dałoby się napisać szybszą aplikację od tej zalinkowanej.
Problem jednak już widzę na początku taki: Gdzie przechowywać dane? Tą bazę liczb zaprzyjaźnionych? Ilość danych byłaby w TB jak nie więcej (w zależności od przerobu).

Jest jeszcze jeden problem ale może wstrzymam się od głosu  :shame:

lakewik

CytatProblem jednak już widzę na początku taki: Gdzie przechowywać dane? Tą bazę liczb zaprzyjaźnionych? Ilość danych byłaby w TB jak nie więcej (w zależności od przerobu).

Dobre pytanie
Myślę, że można by oprzeć przechowywanie danych na podobnej zasadzie jak działa https://storj.io/ .  Czy to dobry pomysł nie wiem  ;)

Rysiu

I do masowego przechowywania danych wykorzystać BOINC?
To się nie uda  :P
Nie wiem czy jest sens i logika, a nawet jeżeli to nakład pracy ogromny  :attack:

Może jakiś inny pomysł masz?
Nie sądzę, że ten jest zły - nie trzeba przecież zapisywać wszystkich par, a wystarczy pewnie generować sporą ilość statystyk o ich rozkładzie.
Spokojnie z tego dałoby się napisać nawet jakąś publikację naukową ale raczej nie ma sensu tylko dlatego to robić :P
Rewolucji niestety w matematyce nie odkryjesz.

Przepraszam, jeżeli wylałem trochę Ci wiadro zimnej wody na głowę  :parrrty:

Gdybyś miał jakiś fajny pomysł to może bym w to wszedł ale czystej matematyki mam już dość.

Najlepsze perspektywy mają projekty, które zdobywają jakieś dofinansowanie - patrz Universe. Tam nie ma co się martwić o przetrwanie projektu bo za całością kryje się też po części kasa.

Są możliwości aby taką kasę wyciągnąć na projekt ale raczej nie z czystej matematyki. Dobra tutaj jest Biologia, Fizyka lub Astronomia. Mam ciekawy problem z astronomii ale co tutaj dużo gadać skoro nie gadałem jeszcze z żadnym astronomem (może kogoś znajdę). Bez kasy na projekt teraz to ja jednak z łóżka nie wstaję :P Mam całkiem sporo matematycznych problemów (a nawet gotowych do nich implementacji) ale nie warto do tego stawiać serwera BOINC - nie wygenerują na tyle rewolucyjnych wyników.

Jednak gdybyś miał jakiś pomysł to z chęcią bym pomógł - ale tylko jako pomocnik  :attack: