Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Przydział zasobów

Zaczęty przez Kubek_pl, 30 Marzec 2006, 15:03

Kubek_pl

Jak zmienić przydział zasobów?

Kubek_pl

o to chodzi ale gdzie to sie zmienia

miszol

musisz wejsc na strone projektu na swoje konto, tam bedzie "dzial" Preferences tam bedzie cos w stylu [nazwa projektu]@home preferences i obok link View or edit, wejdz w to i tam mozesz zmienic przydzial do mocy obliczeniowej procka
oczywiscie jak juz bedziesz na tej stronie to musisz nacisnac na linka Edit [nazwa projektu]@home preferences :)

Kubek_pl

Dzięki, pomogło

Aurinko

A jaka jest Wasza propopozycja ustawień przy liczeniu: SETI,Predictora,Einsteina oraz rosetty na jednym kompie w stanie ON ok 12/24 bywa dłużej:D  , AMD 2000+,512 RAM ? Chodzi mi o optymalne ustawienie bez wyróżnienia jednego projektu  :) może jeszcze coś dodać ?

gaciu

Jeżeli pozostawisz wszystkie ustawienia bez zmian ( resource share = 100 ) to wszystkie będą sie liczyć po równo. W ten sposób na pewno nie wyróżnisz żadnego projektu.

Eugen

Ja również mam pytanie odnośnie przydziału mocy procesora. W pracy, mój służbowy komputer wykazuje się mieć dwa procesory (oba P4 3GHz). Szczerze w to wątpię, że tak jest, ale nie jestem obeznany w technicznych aspektach tej sprawy. Wydaje mi się, że jest tam jeden procesor widoczny jako dwa (może ma taką możliwość podziału pracy).
Kiedy ustawiłem, żeby boinc korzystał tylko z jednego procesora, menedżer zadań wskazuje, że 50% to proces bezczynności. Chciałbym całę 100% wrzucić na jeden projekt, ale żeby nie było sytuacji, że oblicza mi dwa work unity na raz. Czy to możliwe?

Jeśli w menedżerze BOINC opuszczę projekt, nie spowoduje to skasowania mojego konta?

qbaspl

Najprawdopodobnie jest to P4 HT dlatego boinc go wykrywa jakby miał dwa procesory. W takim przypadku nie da się ustawić tak zeby 100% zasobów obsługiwało jednego workunita. Uzywająć "dwa" procesory można obliczać dwie jednostki jednocześnie.
Edit:
Konto pozostanie. Bedzie można się do niego ponownie przyłączyć.

m2marek

jak napisano wyżej- pewnie masz P4 HT. Widziany jest on jak dwa procesory, gdyż potrafi wykonywać dwa wątki "jednocześnie".
Wydaje mi się jednak, że możesz ustawić tak właściwości danego programu, by korzystalt z zasobów tylko "jednego procesora". Obciążenie powinno wówczas wskazywać na nim 100%. Dawno nie miałem styczności z takim procesorem więc nie jestem pewien.
Aby to sprawdzić (i osiągnąć) uruchom menadżera zadań (jeśli masz Win 2000/XP: prawym przyciskiem myszy klikasz na pasku programów u dołu ekranu i wybierasz zmenu), przejdź na zakładkę procesy, prawym przyciskiem kliknij nazwę programu któremu chcesz przypisać procesor, wybierz Ustaw koligację i tu wskaż który procesor ma liczyć.
Temat pomocy: Przydzielanie procesu do procesora.
Powodzenia.

Mchl

Obciązenie CPU wskazywane przez menedżera zadań na zakładce procesy odnosi się do wszystkich (także wirtualnych) procesorów w systemie. Jeżeli wkorzystywany jest tylko jeden z dwóch procesorów  HT, to zgodnie z tą logiką, wykorzystywane jest tylko 50% dostępnej mocy, a 50% zajmuje proces bezczynności systemu.
Jeżeli chciałbyś rzeczywiście wykorzystać w 100% cały procesor do przeliczania jednej jednostki, musiałbyś w BIOSie wyłączyć HT. Pytanie tylko, czy powinieneś grzebać tak głęboko w firmowym komputerze. A poza tym, z moich (dość krótkich) obserwacji pracy  HT z BOINC zauważyłem, że lepsze efekty daje liczenie dwóch jednostek naraz z HT, niż jednej bez HT.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

menadżer na wykresach pokazuje osobno procesory, także te logiczne. W prosesach zaś możemy wybrać by Menadżer pokazywał osobno obciążenie procesorów.
Jeśli chcesz pozostawić sobie jeden logiczny procesor do w miarę wygodnej pracy skorzystaj z rady powyżej, jeśli chcesz w pełni wykorzystać procesor -ustaw w preferencjach użycie przynajmniej dwóch procesorów.

danielos

Mam pytanie o Przydział zasobów w World Community Grid. Dołaczyłem do tego projektu, dołaczyłem do B@P.
Na stronie projektu w Device Menager/Device Profile ustawiłem sobie Use no more than: 20 % of processor time oraz On multiprocessors, use: 20 % of processors tak, aby tylko 20% czasu z wszystkich projektów przeznaczyć na liczenie WCG. Jednak nic sie nie zmieniło i pozostało w BOINCu 100 co obecnie zajmuje mi 55% czasu. Dlaczego nic sie nie zmieniło??

Troll81

WCG jest trochę "innym" projektem.