Stow. B@P <- nie tylko Bionc?

Zaczęty przez goofyx, 18 Sierpień 2010, 09:59

goofyx

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy Stow. B@P nie powinno mieć poszerzonego pola działania statutowego.
Drugim kierunkiem oprócz Boinc jaki chciałbym zaproponować jest pozyskiwanie energii ze środków naturalnych w sensie wiatr, woda itp
Teoretycznie otworzyłoby to nam drogę do pozyskiwania funduszy na np.: turbiny wiatrowe a może i małą elektrownię wodną itp

Co wy na to?

Można by rzucić hasło o takim stowarzyszeniu na fora tematyczne i może znajdzie się ktoś z tej "branży" chętny do dołączenia do stowarzyszenia.

apohawk

Członkiem w/w stowarzyszenia nie jestem, więc niby nic mi do tego, ale jestem członkiem tego zespołu i nie wiem  czy najlepszą drogą dla zespołu jest poszerzanie działań poza BOINC. To się skończy partią polityczną  XD
No good deed goes unpunished.

Troll81

Tylko kto niby miałby to zbudowac?

goofyx

Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2010, 10:45
Tylko kto niby miałby to zbudowac?
Czysto teoretycznie Stow. B@P <- nie mówię że tak ma być <- rozważam tylko czysto teoretyczno-hipotetyczny pomysł za np.: 10 lat

Troll81

wtedy możemy zmienić status na walnym zgromadzeniu :D

LooZ^

Nie ma zadnej prawnej przeszkody zeby umiescic zwrot o energii odnawialnej w jakims jednym punkcie statutu, niczemu to nie szkodzi, a moze dac duzo. Taka moda.

Troll81

To możemy na wszelki wypadek wpisać "i inne działalności"

goofyx

Cytat: Troll81 w 19 Sierpień 2010, 00:12
To możemy na wszelki wypadek wpisać "i inne działalności"
To jest mało szczegółowe <- "inne' np.: prostytucja, broń, narkotyki :)

Cytat: LooZ^ w 19 Sierpień 2010, 00:02
Nie ma zadnej prawnej przeszkody zeby umiescic zwrot o energii odnawialnej w jakims jednym punkcie statutu, niczemu to nie szkodzi, a moze dac duzo. Taka moda.

No właśnie lepiej napisać więcej na zapas.
Cytat: Troll81 w 18 Sierpień 2010, 12:15
wtedy możemy zmienić status na walnym zgromadzeniu :D
Wtedy znowu dziesiątki papierków w kilku miejscach <- przyjazne państwo ;)

Cyfron

Można napisać o tych odnawialnych źrodłach energii, bo w jakiś sposób się to na pewno łączy z nowoczesną nauką, pomocą naturze, nieszkodzeniu środowisku itd itp - myślę, że ładnie by to potem wyglądało w razie rozmów z jakimiś kontrahentami. 

goofyx

Cytat: Cyfron w 22 Sierpień 2010, 21:06
Można napisać o tych odnawialnych źrodłach energii, bo w jakiś sposób się to na pewno łączy z nowoczesną nauką, pomocą naturze, nieszkodzeniu środowisku itd itp - myślę, że ładnie by to potem wyglądało w razie rozmów z jakimiś kontrahentami. 
W razie czego "zielonych" można by do współpracy przekonać ;)

GRID

#10
Ja jestem bardzo za tym, aby B@P osiągnął status organizacji non-profit.
Zdobycie takiego statusu to jak założenie firmy, ale bez celów komercyjnych.
Po takiej metamorfozie organizacja B@P miałaby własne konto bankowe, księgową.
Organizacja i jej cele byłyby oficjalnie.

Za każdym razem, gdy czytam o TOP500 super komputerów, to żal mnie ściska, że polska nie ma się czym popisać.
Wspaniale byłoby gdyby organizacja non-profit BOINC@POLAND zabłysnęła wśród opinii publicznej jako jeden z niewielu podmiotów, dzięki któremu jakieś polskie projekty mają wsparcie sieci rozproszonej  oraz super komputera 900 TFlops.

Cele takiego stowarzyszenia (przynajmniej na początku) musiały by raczej nie odbiegać  zbytnio od pierwotnego założenia.
Jestem pewien ze w późniejszym czasie jakaś placówka naukowa byłaby  zainteresowana wsparciem naszego super komputera.
www.frazpc.pl/aktualnosci/146921,Najszybszy-superkomputer-w-Polsce-w-TASK.html

Może to odległe wizja ale nie widzę przeciwwskazań żeby znowu jakiś polski projekt pojawił się na liście menadżera BOINC.

Sam byłem świadkiem jak mała polska fundacja w Belgii rozwinęła się w przeciągu roku do tego stopnia że teraz pomaga dużej ilości polskich dzieci, pozwalając im uczyć się na tym samych prawach i poziomie co Belgowie.


Troll81

tylko polskie prawo odnośnie zakładania firm jest gluuuuuupie. Na razie to może zróbmy stwoarzyszenie a o OPP pomysli się później....

AL

Niby jest już stowarzyszenie PPB i z tego co pamiętam to zapału starczyło tylko na założenie, a potem sprawa praktycznie umarła śmiercią naturalną.
Dobra założymy stowarzyszenie i co dalej? W jakim celu to stowarzyszenie? Założyć stowarzyszenie dla samej idei stowarzyszenia to dla mnie jakby trochę za mało.
Co innego gdybyśmy mieli jakiś plan działania i to założenie stowarzyszenia byłoby nam faktycznie do czegoś potrzebne (żaden przykład chwilowo nie przychodzi mi do głowy - ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi).

Troll81


momi_76

... ja mogę być konikiem a od czasu do czasu gońcem. To tyle na tą chwilę ...

GRID

#15
cele i założenia organizacji możemy napisać na wiki lub forum, powoli edytować
potem powoli będziemy iść do przodu.
1; na pewno promocja. ( nabycie nowych członków, funduszy)
2; rozwijanie wspólnie projektu superkomputer
3; założenie stowarzyszenia
Stowarzyszenie zarejestrowane w KRS powołuje co najmniej 15 osób, które uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski (art. 9).
4;skontaktowanie się z polską placówką informatyczną lub naukową w rozkręceniu własnego projektu
5; dodatkowo można propagować rozwój nauki w Polsce.

ten plan można rozwinąć o kolejne punkty i podpunkty.

dzwoniłem nawet do mojej księgowej.
Czas zakładania takiego stowarzyszenia około 2 tygodnie, trzeba spisać status z adwokatem, wpłacić 1000 zł na konto, z dofinansowaniem z UE takiej fundacji raczej ciężko za to stowarzyszenie jest zwolnione z podatku.

Mogę zacząć artykuł na wiki lub post na forum, na ten temat.

momi_76


Troll81

Jeśli dokładnie zajrzałeś do tego działu to pewnie zauważyłeś że statut już właściwie jest :D a w nim cele.

goofyx

Cytat: Rafał M. (1w) w 07 Styczeń 2011, 12:58
Ja jestem bardzo za tym, aby B@P osiągnął status organizacji non-profit.
Pisałem w którymś wątku, że to też jest plan.
Ale stowarzyszenie musi istnieć co najmniej 2 lata i nie zawsze taki status otrzyma.
Z tego co się orientowałem 6 miechów temu to przy składaniu wniosków o status OPP bardzo ładnie wygląda jak stowarzyszenie ma wyniki pracy.
Jeśli wniosek o status OPP zostanie odrzucony to możliwość składania następnego może być zawieszona na jakiś okres.

GRID

Tak wiem. Dla tego będziemy musieli wykonać parę niezłych projektów. Nasz wniosek najbardziej będziemy wspierali polskimi projektami naukowymi i ilością mocy jaką ma nasz GRID. Do tego wiele innych małych pomysłów.
Jak się uda w ciągu tych dwóch lat dostać dofinansowanie to będzie o wiele łatwiej.

goofyx

Cytat: Rafał M. (1w) w 01 Marzec 2011, 08:28
Tak wiem. Dla tego będziemy musieli wykonać parę niezłych projektów. Nasz wniosek najbardziej będziemy wspierali polskimi projektami naukowymi i ilością mocy jaką ma nasz GRID. Do tego wiele innych małych pomysłów.
Jak się uda w ciągu tych dwóch lat dostać dofinansowanie to będzie o wiele łatwiej.
Myślę, że lepiej wykonać jeden projekt dobrze niż parę niezłych.
Jeśli udałoby się zorganizować pod sztandarem Stowarzyszenia atrakcyjną konferencję boinc co np.: rok to będzie to świetny motywator w kwestiach formalnych <- szczególnie, że główne założenie to promocja Boinc w Polsce.
Ten ktoś w urzędzie miejskim jak usłyszy że mamy "dużą moc obliczeniową w boinc" raczej na 75% nie będzie wiedział o co chodzi. A jak powiesz "Zorganizowaliśmy 2-3 konferencje tematyczne, w których uczestniczyło np.: 5000 ludzi" to brzmi jasno i wyraźnie.

Co do dofinansowań, dotacji itp
Trzeba się zastanowić już teraz nad tym co możemy zrobić/robić bez tych środków z zewnątrz!
Liczenie tylko na dotacje spowoduje to, że jak jej nie dostaniemy to wszystko umrze.
Trzeba mieć plan działania na opcje tylko ze środkami własnymi.
Jasne, że trzeba mieć plan projektu ambitniejszego z zapotrzebowaniem na jakiś budżet <- bez takiego planu nikt nie da ci kasy na ładne oczy.

@Rafał M. (1w): mam nadzieję, że nie traktujesz moich wypowiedzi jako przeciwne sobie. Dzięki tobie chyba znowu wkręcam się w temat stowarzyszenia ;)

GRID

Twoje wypowiedzi traktuje jakbym sam je napisał  :)
Generalnie czekam na otwarcie nowych pul dofinansowanie od kąt mam firmę, firma się rozwinęła a dofinansowania jak nie było tak niema, więc z przyzwyczajenia przestałem o tym myśleć. Trzeba myśleć trochę na wyrost jak mamy pokażać się z dobrej strony, masz rację ze jak będzie konferencja i będzie liczba 5000 - to już będzie brzmiało.

Uważam że jak będzie również liczba większa niż 50 TeraFLOPS (najszybszy polski komputer), a ta siła będzie obliczać polski projekt to już ktoś będzie mógł powiedzieć że najszybszy polski super komputer nie jest w siedzibie NASK tylko w siedzibie BOINC@Poland.

Uważam że można by było popracować nad tą moją wizualizacją planu (szczególnie dodać x do twojej ksywy  :))
Rozbić ją na mniejsze szczeble żeby sprecyzować cele.

goofyx

Cytat: Rafał M. (1w) w 01 Marzec 2011, 19:05
Twoje wypowiedzi traktuje jakbym sam je napisał  :)
Generalnie czekam na otwarcie nowych pul dofinansowanie od kąt mam firmę, firma się rozwinęła a dofinansowania jak nie było tak niema, więc z przyzwyczajenia przestałem o tym myśleć. Trzeba myśleć trochę na wyrost jak mamy pokażać się z dobrej strony, masz rację ze jak będzie konferencja i będzie liczba 5000 - to już będzie brzmiało.

Uważam że jak będzie również liczba większa niż 50 TeraFLOPS (najszybszy polski komputer), a ta siła będzie obliczać polski projekt to już ktoś będzie mógł powiedzieć że najszybszy polski super komputer nie jest w siedzibie NASK tylko w siedzibie BOINC@Poland.

Uważam że można by było popracować nad tą moją wizualizacją planu (szczególnie dodać x do twojej ksywy  :))
Rozbić ją na mniejsze szczeble żeby sprecyzować cele.
1. 50 teraFlops w jednym miejscu z wpłat od członków będzie ciężko uzyskać <- jako platforma to chyba szybciej. Mówię tu o mocy CPU, a nie GPU.
2. Co do wizualizacją, to może wypowiedzą się też inni forumowicze