karty ATI + Linux + BOINC - pytanie o doświadczenia

Zaczęty przez 123, 06 Wrzesień 2010, 23:36

123

Witam
Planuję w najbliższym czasie zmienić kartę graficzną na coś wydajniejszego (to co mam teraz to najtańszy szajs jaki udało mi się znaleźć :D). Ofc chciałbym aby jej moc mogła zostać wykorzystana w BOINC. Widziałem już forumową listę kart i wstępnie zdecydowałem się na ATI serii 4xxx/5xxx.

Z tym że może być tu pewien problem - używam systemu Linux i nie zamierzam go zmieniać. Osoby zaznajomione w temacie wiedzą być może że Linux od dawna miał i wciąż ma pewne problemy ze sprawną obsługą kart ATI (w dużej mierze z winy samej firmy ATI :attack: ale sytuacja jest jaka jest, nie ma się co rozwodzić). Jednak niemal wszystkie informacje w internecie na ten temat dotyczą wsparcia akceleracji 3D. Chciałbym więc spytać czy ma ktoś może doświadczenie w uruchamianiu projektów BOINC na tych kartach pod Linuksem?

Jeśli tak, to prosiłbym o informacje nt. czy były problemy z uruchomieniem w BOINC wsparcia dla GPU, jaki wpływ mają sterowniki, czy lepiej użyć sterownika otwartego czy od producenta oraz inne przydatne informacje; myślę że każdy rozumie o co chodzi  :)

Pytam, bo po prostu nie chciałbym wylądować w nieciekawej sytuacji, gdy po wyrzuceniu kilku ciężko zarobionych stówek na kartę, okaże się że nie mam możliwości użycia jej do podbicia statsów swoich i teamu zacnych naukowych celów >:(

Mam nadzieję znajdzie się ktoś kompetentny, pozdrawiam  :)

Troll81


Peciak

#2
Używam Ubuntu 10.04 i mam kartę 5850 i karta liczy ale tylko w trybie 2d czyli zamiast częstotliwości rdzenia 725 jest 400.
Niestety jestem lamerem jeśli chodzi o linux - ale walczę dalej. Kumple z GPU Vision radzili żeby raczej dokonać flashowania karty będzie szybciej.
Czytając ogólnie o trybie 3d w linuksie dochodzę do wniosku że tryb 3d jest tym w linuxie czym długotrwała stabilność w Windzie. Wszyscy wiedzą że jest ale mało kto go widział.
stery własnosciowe

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

123

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 07 Wrzesień 2010, 09:33
Używam Ubuntu 10.04 i mam kartę 5850 i karta liczy ale tylko w trybie 2d czyli zamiast częstotliwości rdzenia 725 jest 400.
Pocieszę cię że wedle tego artykułu masz spore szanse że akceleracja na Twoim układzie za jakiś czas ruszy :)

Sęk w tym, że w tym całym zamęcie bardzo trudno dotrzeć do informacji o wsparciu sterowników dla akceleracji obliczeń (nie 3D), co jest w końcu kluczowe dla BOINC. Właśnie dlatego pytam Was ;)

@Piotr R. (Peciak), Troll81: napiszcie proszę jeszcze, jakich używacie sterowników: otwartych czy własnościowych (domyślnie idą chyba te pierwsze)?

Troll81


Krzysiak

No właśnie da się liczyć Collatz Conjecture i Milkę na obecnym Ubuntu i domyślnych sterownikach ?
Kiedyś około roku temu walczyłem z uruchomieniem Seti@home na Cuda GTS250 ale niestety nie dałem rady

Czy sytuacja się poprawiła ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Na domyślnych chyba się nie da. ja mam stery od ATI

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Zassać ze strony producenta i postępować zgodnie z instrukcją :D