jestem zielony - BOINC

Zaczęty przez lukmarq, 04 Kwiecień 2006, 20:42

lukmarq

Witam
niedawno zailstalowalem sobie BOINC. zapisalem sie do 2 projektow. Teraz pytanko do was. Czy wszyscy uzywasie tego standardowego BOINCA czy sa moze jakies inne programiki. Co powinienem jeszcze sobie zainstalowac zeby sie w to bardziej zaangazowac. Aha i jak mozna zmienic ten przydzial procentowy zasobow bo w tej chwili mam 90% Seti i 10 % Einstein ?


bartsob5

na stronie uzytkownikach w einstein/seti prefernces ustawiasz wartosc dla resource share na odpowiednia.

jest kilka programow do kontroli boinca nie tylko na jednym hoscie, ale na wszystkich hostach w sieci - boincview, kboinc czy jakos tak. generalnie sa to tylko dodatki i w pelni mozna sobie poradzic bez nich

Nietoperek


PeeN

sorry za Offtop

już nie musimy dłużej liczyć w Seti ;) patrzcie na tytuł tego topica :P

PS to nic osobistego poprostu za mało snu :P
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

lukmarq

Cytat: "PeeN"

już nie musimy dłużej liczyć w Seti ;) patrzcie na tytuł tego topica :P

PS to nic osobistego poprostu za mało snu :P

tak szczerze mowiac to nawet nie wiem o co ci chodzi bo jak napisalem jestem poczatkujacy wiec prosze sie ze mnie nie nasmiewac. moze jak sie troche oswoje to tez sie bede smial ale narazie musze troche sie poduczyc


Mchl

Napisałeś "Jestem zielony", a projekt SETI@home zajmuje się poszukiwaniem sygnałów od cywilizacji pozaziemskich.
Widocznie PeeNowi z niewyspania roją się zielone ludziki ;)
Ale one wcale nie są zielone!!!  8)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

lukmarq

jestem normalnym czlowieczkiem rasy ludzkiej wiec projekt SETI jest nadal aktualny :)

A tak zeby nie zchodzic za bardzo z tematu, czy ktos wie co mam zrobic zeby BOINC uruchamial mi sie w trayu? Bo po wlaczeniu kompa uruchamia mi sie w pasku??


miszol

Cytat: "lukmarq"....

A tak zeby nie zchodzic za bardzo z tematu, czy ktos wie co mam zrobic zeby BOINC uruchamial mi sie w trayu? Bo po wlaczeniu kompa uruchamia mi sie w pasku??

odpal boinc z tray'a nastpenie zamkni okno, boinc z paska powinien zniknac

lukmarq

Cytat: "miszol"odpal boinc z tray'a nastpenie zamkni okno, boinc z paska powinien zniknac

Widze ze wiesz o co chodzi i masz ten sam problem. Wlasnie o to chodzi ze to jest chyba jakas niedoróbka i czy mozna sie jakos tego pozbyc. W tej chwili musze robic tak jak pisales, ale szukam sposobu zeby za kazdym razem nie musial klikac w ikonke i zamykac okna


Nietoperek

ja osobiscie nie wiem jak to zrobic w menadzeze boinc ale zawsze mozesz sprubowac to samo zrobic za pomoca BoincView - program glownie sluzy do nadzorowania wiekszej ilosci kompow z boinc'ami na pokladzie ale rownie dobrze sie sprawuje jako manager na pojedynczym komputerze :)

bartsob5

ja zauwazylem, ze wszystkie menadzrey boinc powyzej numeru 4,45 tak maja i trzeba sie przyzwyczaic, trzeba miec szczescie, zeby on tak nie wyskakiwal choc na pare sekund na wierzch...

lukmarq

zeby on jeszcze wyskakiwal tylko na pare sekund, ale u mnie on zostaje na tym pasku i nijak nie mozna sie go pozbyc, no chyba ze jak wyzej juz bylo napisane trzeba kliknac najpierw w ikonke w trayu i dopiero wtedy mozna zamknac okienko i pasek znika


bartsob5

napisalem "choc";)
zreszta jest to znany problem i byl onb praktycznie w sporej wiekszosci boincow, ktorych instalka wazykla wiecej niz 6MB... (do tego lubi sie tak jeszcze zawieszac, co nie?:D)

lukmarq

no zgadza sie lekko cie czasem zawiesza i przez jakis czas potrafi nie reagowac. Dla mnie jesli ktos naprawde zabiera sie za projekt w ktorym beda brać udzial dziesiatki tysiecy ludzi nie powinien miec takich problemow


bartsob5

ale pamietaj, ze to wina menadzera BOINC, ktory nie jest unowoczesniany przez prawdziwych, zatrudnionych do tego programistow, lecz w znacznej mierze jest to ulepszony kod zrodlowy przez pasjonatow, ktorzy poswiecaja na to swoj czas prywatny, no i coz... nie zawsze musi to wyjsc...

sa dwa rodzaje niezawodnych programow:
(a wlasciwie 3):

-taki, ktorego nikt nie wymyslil
-taki, ktorego nikt nie napisal
oraz:

begin
end.

lukmarq

a moze mi ktos podpowie jak zainstalowac Boinca w wersji Run as service
Mam problemy z zainstalowaniem najpierw chce jakas nazwe uzytkownika i haslo co tam wpisac ?


PeeN

musisz go zainstalować z poziomu administratora
jeśli się pyta o login(nazwe użytkownika ;)) i hasło tzn ze jesteś prawdopodobnie zalogowany jako użytkownik bez praw administracyjnych i chodzi o to żebys dostał chwilowy dostęp do uprawnień administratora(login i hasło powinny być takie jak u administratora)

PS ale bełkot sam tego nie rozumiem ale może ty to zrozumiesz ;)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

Nietoperek

podczas instalacji masz 3 pola do wypelnienia - jedno jest wstepnie wypelnione formulka podobna do tej komp\user - gdzie komp to nazwa twojego komputera zas user to nazwa Twojego obecnie zalogowanego konta - jesli na swoim koncie masz zalozone haslo wtedy poprostu w pozostale 2 puste pola wpisz tylko to haslo - jesli takowego nie masz a nie chcesz zakladac hasla na wlasne konto wtedy zaloz oddzielne konto z haslem dla boinc'a i zmien pole user podlug przykladu nazwa swojego nowego konta i oczywiscie podaj odpowiednie haslo :) - konto jesli sie nie myle nie musi miec praw administratora - wystarczy nadanie odpowiednich prawa dla boinc'a podczas instalacji-- jesli wszystko poszlo pomyslnie boinc zostanie automatycznie odpalony w usludze -- nastepnie posiadajac 2 konta nie bedziesz chcial aby podczas ladowania systemu byl monit o logowanie odpowiedniego konta wtedy z paska START wybierz menu URUCHOM - tam wpisz komende control userpasswords2 - w okienku, ktore sie pojawi zaznacz myszka ktore konto ma sie ladowac automatycznie a nastepnie odznacz opcje Aby uzywac tego komputera... i wcisnij zastosuj - wyskoczy monit o podanie hasla - jesli takowego nie posiadasz na koncie wcisnij "ok" w przeciwnym wypadq podaj haslo i potwierdz - po restarcie kompa boinc powinien dzialac na usludze na oddzielnym koncie i winda powinna sie logowac bez pytania o haslo na innym koncie :)

PeeN

a to taaaakie buty :P

o to mi chodziło że żeby zainstalowac coś co ma być usługą to trzeba miec na ten moment prawa admina a później to już jest przecież zaakceptowane przez admina więc się uruchami bez wymagania tych praw

nie wiem jak instaluje sie BOINC jako usługę(mam 98 więc to i tak nic nie daje o ile się da to zrobić ;))
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=671018][/url]

lukmarq

hmm troche za pozna pora na myslenie ale jutro sobie poczytam o co choodzi


matti_tm

Cytat: "Nietoperek"konto jesli sie nie myle nie musi miec praw administratora - wystarczy nadanie odpowiednich prawa dla boinc'a podczas instalacji

Dokładnie tak - podczas instalacji BOINC pyta, czy może nadać danemu użytkownikowi uprawnienie "Run as a service", co jest niezbędne do uruchomienia usługi (m. in. dlatego do instalacji potrzebne są uprawnienia administratora). Dodatkowo trzeba również nadać pełne uprawnienia danemu userowi do katalogu BOINC (o czym Nietoperek również wspomniał ;) ).
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


lukmarq

to ja wam powiem jak ja to zrobilem:
-nie mialem hasla na swoim koncie administratora wiec je sobie wpisalem
-zainstalowalem BOINCA (podalem haslo admina)
-wylaczylem haslo Admina

I chodzi :) Z tym ze widac ikonke w trayu


A teraz drugie pytanie jak zainstalowac Boinca zeby go nie bylo widac ani na pasku ani w trayu, zeby poprostu bylu uruchamiany jako sam proces


Nietoperek

jako usluge i wywalic z autostartu (lub podczas instalacji) ikonke boinc managera ;)

lukmarq

oki  z instalacja juz nie ma problemu. Nietoperek duzo pomogl twoj obszerny opis. Dzieki. Nawet wiem juz co nalezy usunac z rejestru aby programiku nie bylo widac w dodaj usun :)

Teraz troche inna sprawa:
Zainstalowalem Boinca na komputerze brata w pokoju obok. I teraz pytanko jak mozna sie polaczyc z tamtym Boincem. Jesli kto wie jak pomoc najlepiej jak ktos zna Boinc View i powiedzial mi jak skonfigurowac programik zeby kontrolowac tamtego klienta


miszol

skorzystaj z programu VNC - bedziesz mogl "wejsc" na odpowiedni komputer  i dzieki temu bedziesz mogl tez konfigurowac boinc'a

bartsob5

ale po rozmowie z lukmarqiem wyszlo cos ciekawego... otoz nie moze sie on podlaczyc do innego kompa w sieci lokalnej nawet poleceniem "wybierz komputer" wiec albo on zle wpisuje, albo cos jest w ogole nie tak, co jest dla mnei nie do ogarniecia...

miszol

odpal wiersz polecen (strat-> uruchom - wpisz cmd) i wpisz ipconfig (zrob to na obu kompach) i zaobacz czy maska podsieci jest taka sama

bartsob5

ale maska podsieci jest zwykle standartowa - 255.255.255.0 no chyba ze cos tam bylo mieszane u niego...

lukmarq

a wiec wyglada to tak:
na moim kompie


a tak na kompie brata:


ja az tak mocno na tym sie nie znam wiec rzuccie okiem i powiedzcie czy wszystko jest ok


miszol

wejdz na swojego kompa, odpal ponownie cmd i wpisz: ping 192.168.0.2 i powiedz/pokaz co sie pojawia

bartsob5

wyglada na to, ze nie ma ustawionej bramy domsylnej..

miszol

brama nie jest potrzebna do sieci lokalnej (tylko do netu)... chyba :roll:

brama na kompie brata jest ustawiona na kompa ktory laczy sie z netem i to wydaje mi sie ok

Nietoperek

Cytat: "miszol"brama nie jest potrzebna do sieci lokalnej (tylko do netu)... chyba
tak - tylko do netu ;)

zas do zdalnej administracji boinc'a potrzeba w pliku remote_host na kliencie wpisu # -allow_remote_gui_rpc oraz podac nalezy IP z jakiego bedzie sie kontrolowac danego klienta - nie wiem jak sie to ma do zwyklego klienta - w kliencie trux'a mozna dla sieci lokalnej podac 192.168.0.0/255.255.255.0 lub jakikolwiek inny zakres nieroutowalnych IP  i maske :) - to powinno pomoc

przykladowy plik remote_hosts.cfg dla sieci lokalnej z klientem trux'a
# -allow_remote_gui_rpc
192.168.0.0/255.255.255.0

lukmarq

nom i teraz wszystko gra :) duze slowa uznania. Kolejny problem rozwiazany  :lol:
Niedlugo czas na nastepny problem :) Nietoperek juz pewnie bedzie wiedzial o co chodzi. Jeszcze raz dzieki


matti_tm

:)

Poradnik Młodego Administratora Sieci
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Nietoperek

Cytat: "lukmarq"Nietoperek juz pewnie bedzie wiedzial o co chodzi. Jeszcze raz dzieki
juz sie boje na sama mysl :D