Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

tylko wybrane WU ?

Zaczęty przez gregre, 08 Wrzesień 2010, 19:17

gregre

nie będę pisał nowego tematu, edytuję swój stary :P

czy w Einsteinie da się coś zrobić z BM aby pobierał tylko same WU: Binary Radio Pulsar Search ?
w preferencjach Global Correlations S5 HF search #1 ustawione na: "NO" a i tak sie pobierają
dwa razy aktualizowałem projekt wpadło jedno WU od Pulsara i reszta od Global, przeliczyłem nawet kilka Global'i mysląc że potem już same Pulsar'y bedą i nic...

gregre

i muszę łUPnąć coby do góry poszło  ;)

krzyszp

Odznacz, aby w wypadku braku próbek pobierał inne...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gregre

a gdzie to mogę znaleźć? przeszukałem chyba wsio i nic...
a poza tym to chyba raczej niemożliwe aby WU z Pulsarem było tak mało

Ufol

Mam wrażenie, że Einstein@home totalnie mnie lekceważy. Zaznaczam w menedżerze Boinc nie pobieraj nowych danych a Einstein pomimo tego pobierał próbki. Ustawiam, aby pobierał dane wyłącznie dla gpu a ten dał mi zadania dla cpu. Czy powoduje to pojedyńcza precyzja karty, czy jakieś ustawienia, które przeoczyłem i przez to wszystko się ściąga wbrew założeniom.

Agbar

Cytat: Ufol w 29 Sierpień 2011, 17:26
Ustawiam, aby pobierał dane wyłącznie dla gpu a ten dał mi zadania dla cpu.
W jaki sposób to ustawiasz? Boincstats BAM, czy ustawienia ze strony projektu? Mnie nigdy nie udało się zmusić klienta, żeby poprawnie używał tych ze strony. (Ale też dawno nie próbowałem %))
Ustawienie przez Boincstats ma tę wadę, że niepoprawnie działa override z BS: nie jest zapamiętywany po update z projektem.

Cytat: Ufol w 29 Sierpień 2011, 17:26
Zaznaczam w menedżerze Boinc nie pobieraj nowych danych a Einstein pomimo tego pobierał próbki.
Którą wersję masz zainstalowaną? Takie rzeczy się nie zdarzają 8) Sprawdź, czy na pewno zaznaczyło się "nie pobieraj nowych zadań". Możliwe, że "coś nie zadziałało" i BOINC cię nie posłuchał.

Ufol

Ustawiałem przetważanie na stronie projektu. Używam boinc_6.12.33_windows_x86_64.exe w wersji opisanej jako stabilna. Byłem bardzo zaskoczony, gdy rozpoczęło się pobieranie niezamówionej próbki. Ponoć Boinc czasem szaleje.

Agbar

Ok. Ale jeszcze raz:
Cytat: Agbar w 29 Sierpień 2011, 20:30
Cytat: Ufol w 29 Sierpień 2011, 17:26
Ustawiam, aby pobierał dane wyłącznie dla gpu a ten dał mi zadania dla cpu.
W jaki sposób to ustawiasz?
Na stronie e@h są  dwie podobne do siebie opcje:

  • Use CPU / Use NVIDIA GPU (Enforced by version 6.10+)
  • Run CPU versions of applications for which GPU versions are available
Nigdy nie udało mi się zmusić boinc, żeby używał pierwszej (w żadym projekcie), ale nie starałem się za bardzo też %).
Druga dotyczy tylko binary Radio Pulsar Search (PMPS/Arecibo), bo tylko one mają wersje nv/cuda.
I nie możesz wyłączyć S6 (przynajmniej ja nie mogę). Wniosek jest taki, że zawsze jakieś próbki CPU dostaniesz. Chyba, że pierwsza opcja zadziała.
Jedyny sposób, jaki działał u mnie to użycie boincstats BAM i tam w ustawieniach konkretnej maszyny wyłączyć pobieranie cpu/gpu w danym projekcie. Oczywiście to też działa w kratkę, bo klient boinca nie obsługuje tego poprawnie: jeżeli odświeżysz najpierw BAM, a potem projekt, efekt jest taki, że boinc zapomina o ustawieniach BAM, chociaż powinny mieć priorytet. To samo dotyczy dzielenia zasobów. :dunno: