Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Krzysiak

Zaczęty przez Krzysiak, 13 Wrzesień 2010, 20:28

Krzysiak

Witam wszystkich
Pierwsze moja styczność z obliczaniem rozproszonym zaczęła się dość pokrętnie  ;D

Gdzieś 2002/2003
Grałem sobie w Cywilizację wybudowałem cud świata zwany Program SETI - i chcąc poczytać na ten temat znalazłem artykuł i jeszcze wtedy samodzielną aplikację Seti@home
Po obliczeniu jednej próbki na bite około 60 godzin - i teraz nie pamiętam na Duronie 1200 lub Athlonie XP2000+ - dałem sobie spokój   :)
aż do roku 2007-11-11 gdzie powróciłem do Seti@home z nowym kontem
W 2008-04-15 z braku próbek dla SETI miałem chwilowy romans z Rosetta@Home - projekt szybko porzuciłem
W 2009-12-31 kupując sobie pod choinkę HD4870 przyłączyłem się do MilkyWay@home a później
W 2010-05-20 z powodu braku nowych próbek dołączyłem Collatz Conjecture
A ostatnio jakoś tak przy zmianie 2010-09-09 PrimeGrid - tak tak zachęciła mnie nagroda 150 tyś $   XD - tylko co dokładnie trzeba liczyć ?

Obecnie do liczenia używam 4 kompów
Trochę pokrętnie mam ustawiony podział zadań

CPU liczy we wszystkich komach :
SETI@home -50% - duży sentyment  :)
PrimeGrid  - 50%
Rosetta@Home - projekt zarzucony

GPU liczy
Collatz Conjecture - 50%
MilkyWay@home - 50%

A co będzie dalej czas pokarze
I to by było na tyle

Ostatnie poprawki 31-10-2011

Moje sygnatury





>> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:


A wolnych chwilach







Call of Duty Modern Warfare 2
Call of Duty Black Ops
Fallout 3
Crysis 1 i 2
Open Transport Tycoon Deluxe  ;D   

Cywilizacja 1-5
Half Live
oraz wiele innych gierek

>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

Witam kamrrrrata w załodze :D

Cyfron

witamy, witamy i do liczenia zapraszamy :)  :parrrty:

sosite

Witam i ja. Nie ma to jak wejście z całkiem pokaźnym dorobkiem :arrr:.
Moje: wizytówka, dziennik, sygnaturka, itd.
Przypominam, że mój pseudonim to "sos" a login "sosite" i są to dwie odrębne sprawy ;)

emik



JaRa




Troll81

Podaj z jakiego województwa jesteś to cię umieścimy w rankingu województw :D

apohawk

Ja powitam i z czystej ciekawości zapytam, cóż Cię zniechęciło do Rosetty?
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

GDA - Gdańsk czyli pomorskie  :)
A co do Rosetty -sam nie wiem


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Może dasz Rosecie jeszcze jedną szansę? Rosetta bardzo ciekawe rzeczy liczy...
No good deed goes unpunished.

Troll81

Popieram. Białkowe projekty są potencjalnie najciekawsze :D

Mori

#11
Przy SETI to wszystko jest ciekawsze :P

Co do nagrody w PG: to czasem nie odnosiło się do konkursu EFF? Bo on już za nami: http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=2373#23544 EDIT: Chociaż w sumie EFF oferuje kolejne nagrody: https://www.eff.org/awards/coop - natomiast nie wiem, który projekt do tego będzie najlepszy - możliwe, że 321 Prime Search oraz Cullen-Woodall Search, bo one celują w naprawdę duże pierwszaki, choć i tak malutkie (patrz Top20 tutaj: http://primes.utm.edu/top20/page.php?id=3 -- największa ma niecałe 13M cyfr, a nagroda jest za 100M+). GIMPS jest najlepszy w tej kwestii chyba, ale nie wiem jak u nich z dystrybucją nagrody.

Ewentualnie do 2k $ możesz zarobić w distributed.net: http://stats.distributed.net/misc/money.php?project_id=8

PMG

Jeżeli lecisz na kasę to na wygranie tych 2000 dolców w distributed możesz wydać .... no żeby mieć pewność wygranej to troszkę więcej niż te 2000.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Krzysiak

Z tym liczeniem dla kasy do była taka powiedzmy ironia żart ale widzę niektórzy trochę za poważnie to w zieli  XD XD ;D ;D
Ale dzięki za informację  :respect:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

A więc tak komp to

x6 1055T + 2xHD5850 i wszystko na zasilaczu Zasilacz do obudowy ATX 700W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)
sytem WinXP

i tak 5 projektów PrimeGrid na CPU
Collatz Conjecture liczy bez problemu na GPU
Sieva też

jak przełączę na Milkę to zaczynają się restarty i inne cuda
raz od razu a raz np po godzinie

Najpierw się Boinc wysypuje - skontaktuj się z dostawcą oprogramowania a potem pstryk restart lub od razu restart


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

MIlka badziej GPU dociska i moze brakuje pradu, chociaz 700W to i wieksze karty pociagnie
a sprobuj nie liczyc na CPU i zobacz co sie dzieje ?


GRID

#16
możesz też przeanalizować pliki dmp. - zrzut pamięci które powiedzą ci bardzo dokładnie jaki program jest winowajcą lub ogólnie że winowajcą jest elektronika.
Jak będziesz chciał do podeślij mi pliki a ja ci je sprawdzę bo już mam zainstalowany program do testowania zrzutów pamięci.

lub możesz go sobie pobrać :
http://blog.boincatpoland.org/pliki/dbg_x86_6.11.1.404.msi

Jeżeli będzie potrzebny dokładny opis jak się sprawdza pliki zrzutów pamięci to daj znać

Krzysiak

Do kompa dopiero będę miał dostęp w poniedziałek

Tylko że restart następuje od razu bez zrzutu pamięci


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

chyba mialem to samo... 2x5870 na Milce, zmienilem na PG i problem sie rozwiazal

Krzysiak

Dlatego stuka na razie w Collatz Conjecture a potem się zobaczy


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

GRID

Pliki zrzutu pamięci robią się zawsze na ogół do katalogu C:Windows\Minidump.
Tam jest plik dmp, jak będziesz ciekawy dla czego się tak robiło to możesz mi ten plik podesłać.
aaa jeszcze najlepiej żeby w zaawansowanych ustawieniach systemu był ustawiony mały zrzut pamięci.
Może to będzie okazja do odkrycia jakiegoś buga  :)

Tomasz R. Gwiazda

a pisales ze do kompa masz dostep dopiero w poniedzalek? mowa o dostepie fizycznym czy zdalnie masz do niego dostep?


Troll81

przetestuj dobrze pamięci RAM.

Krzysiak

Dobra wydaje mi się że powodem problemów może być spięcie w CF HD5850 dwóch różnych producentów MSI i Gigabyte
Na razie rozłączyłem i działa czas pokaże

Co od zrzutów pamięci ostatni mam z lutego więc chyba nic to nie da ale jak ktoś che poczytać to proszę
http://www.filejumbo.com/Download/04D78E8737028E64




>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

GRID

Z plików widać że masz generalnie problem z elektroniką kompa.
To może być to o czym mówisz. Jeżeli się coś dalej będzie działo to obstawiałbym zasilacz lub pamięć ram.

@Krzysiak_PL_GDA Ile lat ma twój zasilacz ?

Krzysiak

ATX 700W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

Tylko wcześniej na tym samym kompie działały
3 x HD4770 następnie bez problemu około 2 tygodni 2xHD4770 w CF + HD5850
no i teraz 2xHD5850 w CF - pierwszy tydzień

Wcześniej miałem problem ze stabilnością x6 1055T po oc 3,5GHz okazało zbyt duże - próbki były odrzucane z powodów błędów
obecnie jest 3,4GHz żadnych próbek invalide  


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No dobra 2 sprawy
po zdjęciu mostka CF jak na razie wszelkie jaja z dwoma różnymi HD5850 ustały nawet w Milce - na razie SUKCES   :p_arr:

A teraz trochę chwalenia się
Nowe chłodzenie zamontowane -żona na urodziny kupiła  ;D

Dla ciekawych większego powietrznego chyba już nie ma





>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

#27
http://www.jmkeoc.com/news/shsu3.jpg

Jest :D

Krzysiak

A nie na rynku konsumenckim  XD
Wariacji nie brałem pod uwagę


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Pigu


to seryjny orochi  %)

tu coś fajniejszego
http://2.bp.blogspot.com/_zZ7bTZED248/Sg-dijhGptI/AAAAAAAAAMM/qzhh-AoX0vY/s1600-h/thermalright+setup+ver5-a.jpg

GRID

Krzysiak_PL_GDA gratuluje awansu na 10 miejsce w B@P.  :respect:

Troll81


Krzysiak

Dzięki kamraci przyznam szczerze sam tego nie zauważyłem  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

odgrzebuje starocia, bo się chciałem zapytać o Twój podpis - na jaką kamerkę zbierasz ?

Krzysiak

Jak dobije do 80 euro to zacznę się rozglądać za wideo rejestratorem do samochodu coś bardziej markowego z lepszym obiektywem
To co mam w tej chwili nie jest złe ale czasami potrafić strzelać niezłe fochy  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

a to co teraz masz za sprzęcik ?

Krzysiak

A coś takiego
http://allegro.pl/kamera-goclever-wideorejestrator-trasy-hq-dvr-lite-i2674723308.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

oo - ja z nim mega walcze, bo się rzeczywiście kopie jak nie wiem co...

Krzysiak

#38
....


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

mordi

najs :) miły akcent :parrrty:
Guard well the secret of steel...