Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

Dziś otrzymałem wszystkie 3 kompy SKB@P

Miał jeden działać, ale żadnego nie udało mi się permanentnie odpalić.
2 wysypały się w windowsie BSOD (załączam fotki)
            
            

Może ktos powiedzieć co to za errory?



DO KUPIENIA

  • pasta termoprzewodząca
  • wentylator?

Kret_polny

Co do CPU fan error - czy wentylator w ogóle nie rusza podczas startu? Jeśli tak, to może się spalił. U mnie występował czasami ten sam błąd( używam Scythe Mugen 2), ale wiem że wentylator jest dobry - po prostu po kilku obrotach zatrzymuje się na chwilę i startuje trochę później. Spróbuj w biosie w zakładce Boot ustawić opcję 'Wait for 'F1' if error' na Disabled.

Co do błędu 0xF4 Microsoft radzi tak:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Bpl%3B330100

Cyfron

jeden komp wstał - zaraz dam do niego dostęp AiDec'owi, żeby obczaił pod względem systemowym, czy wszystko jest ok i żeby ewentualnie coś z nim zrobił.

Komputer z uwalonym wentylatorem - wentylator był pękniety, w ogóle się nie załączał, ciężko się nim obracało. Zdjęcie:
               

Po zamianie wentylatorów pomiędzy kompami (we 2ch kompach są takie same wentylatory) komputer ma problem z systemem - nie może czegoś sobie tam odzyskać i cały czas załącza się odzyskiwanie. Jak jutro mi się z nim nie uda zrobić, to potrzebny będzie mu format.

EDIT:
AiDec będzie się zajmował konfiguracją software.
Kto teraz zarządza tym, co liczy SKB@P ?
Kto będzie się tym zajmował ?

Proponuję, aby BOINC był zarządzany przez BAM i ew. oddawanie punktów odbywało się poprzez wstawianie kompowi weakAccountKey.
Chyba, żeby się tym wszystkim AiDec zajmował?

apohawk

Mgliście sprawę kojarzę, ale dostęp przez BAM miało chyba parę osób.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Cytat: apohawk w 20 Wrzesień 2010, 16:53
Mgliście sprawę kojarzę, ale dostęp przez BAM miało chyba parę osób.

No to czekamy na ujawnienie się tych osób, bo z tego co widzę, to na tym kompie, co udało się odpalić, to projekty były dopinane ręcznie.

Chciałem tylko powiedzieć, że do momentu, aż AiDec zajmie się tym kompem, to pozwoliłem sobie go podpiąć do mojego BAMa, żeby zobaczyć, czy da rade chodzić pod obciążeniem, bo np grafika była nieużywana. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tą jawną prywatę  :parrrty:

EDIT:

Nie natrzaskałem sobie pkt, bo (pracuje przez logmein z domu) i nie mogę się do niego podpiąć teraz (po minucie pracy grafiki) - nie wiem, czy przypadkiem właśnie komp się nie wykrzaczył z jakiegoś powodu ...

PBT_marian_boss

Cytat: Cyfron w 20 Wrzesień 2010, 17:28
Cytat: apohawk w 20 Wrzesień 2010, 16:53
Mgliście sprawę kojarzę, ale dostęp przez BAM miało chyba parę osób.

No to czekamy na ujawnienie się tych osób, bo z tego co widzę, to na tym kompie, co udało się odpalić, to projekty były dopinane ręcznie.

Chciałem tylko powiedzieć, że do momentu, aż AiDec zajmie się tym kompem, to pozwoliłem sobie go podpiąć do mojego BAMa, żeby zobaczyć, czy da rade chodzić pod obciążeniem, bo np grafika była nieużywana. Mam nadzieję, że wybaczycie mi tą jawną prywatę  :parrrty:

EDIT:

Nie natrzaskałem sobie pkt, bo (pracuje przez logmein z domu) i nie mogę się do niego podpiąć teraz (po minucie pracy grafiki) - nie wiem, czy przypadkiem właśnie komp się nie wykrzaczył z jakiegoś powodu ...

PM był dopinany przez BAM, Milka w której oddajemy punkty za kasę z racji tego że trzeba liczyć na innym koncie była zapinana ręcznie. Dostęp poprzez BAM mam na przykład ja. Niestety z kompami jest problem chyba sprzętowy, nie miałem czasu się nimi dalej zajmować więc oddałem.

Pigu

ja mam dostęp bam

Cyfron

#7
zająłbyś się dopinaniem i odpinaniem SKB@P do tych projektów, jakie ma liczyć?
Jak coś to już możesz mu zmienić to co ma robić, bo kompy pomału zaczynają pracować.

Proponuje także ustawić na tych kompach, aby liczyły na grafice nawet w momencie pracy, działanie w przypadku uzycia na 0 (bo jest na 25) i ustawić jakiś większy bufor próbek, bo na chwile obecną jest 0, a na pewno się przyda jakiś buforek, bo tam gdzie będzie, to mogą być niewielkie problemy z netem, więc tak bufor ze 2 dni byłby ok.

AiDec by najwyżej ręcznie dodawał te rzeczy, aby oddawać punkty.

Co do serwisu kompów - nie wiem co jest tym kompom, bo czasem działają ładnie a czasem się krzaczą.
Ostatni błąd jednego z nich:
               

AiDec pomocy!   

Tomasz R. Gwiazda

najlepiej zeby LogMeIn tam bylo to by Aidec je zdalnie molestowal :D

Troll81

to może zdalny kvm??

Cyfron

LogMeIn już tam jest, tylko czekam, aż AiDec się do mnie odezwie, żebym mógł mu przekazać panowanie nad kompami :)

AiDec

Spokojnie, w pracy bylem, juz sie odzywam...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PBT_marian_boss

Cytat: Cyfron w 21 Wrzesień 2010, 09:49
zająłbyś się dopinaniem i odpinaniem SKB@P do tych projektów, jakie ma liczyć?
Jak coś to już możesz mu zmienić to co ma robić, bo kompy pomału zaczynają pracować.

Pamiętajcie o oddawaniu punkcików za kasę, jak będziecie gotowi to podeślę aktualny stan.

AiDec

Pamietamy wszyscy :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

#14
W pierwszym poście tego wątku będe pisał o tym, co jest potrzebne do SKB@P.

Potrzeba wentylator i paste termoprzewodzącą (chociaż, może najpierw założę stockowe chłodzenie na ten jeden procesor, w którym wentylator zmarł i dopiero się wypowiem)

EDIT:
Proponuje także, aby SKB@P liczył projekty nonCPU intensive - WUprop i FreeHall - ktoś jest przeciw?

Pigu

Cytat: Cyfron w 21 Wrzesień 2010, 09:49
zająłbyś się dopinaniem i odpinaniem SKB@P do tych projektów, jakie ma liczyć?

niechętnie wziąłbym cokolwiek na głowę - jestem ostatnio mocno zalatany, acz mogę przełączać projekt miesiąca (jak mi ktoś będzie przypominał na pw)

Cyfron

Pigu - napisałem Tobie PW o dane do BAM, żeby podpinać SKB@P pod jego konta...

Trzeba będzie porobić chyba formaty na wszystkich kompach, bo się sypią.

Plan mam taki, że najpierw odpale kompy, a potem będę ew. próbował je OC.

Jeden komp jest po formacie i teraz testuje go, czy chodzi stabilnie. Jak tylko dostane namiary na BAM SKB@P to go dopinam :)

Trzeba tylko ładnie tam poustawiać w BAM - podopinać projekty, ustawienia itd.

eclipse99

Przepinanie projektów i konfigurację przez BAM mogę przejąć w razie potrzeby.

AiDec

Cytat: Cyfron w 21 Wrzesień 2010, 14:30
Proponuje także, aby SKB@P liczył projekty nonCPU intensive - WUprop i FreeHall - ktoś jest przeciw?

Ja. Na chwile obecna jestem przeciwny wszystkiemu, co moze w jakikolwiek sposob skomplikowac zarzadzanie SKB@P, badz zagrozic chocby w niewielkim stopniu stabilnosci. A obydwa wymienione projety sa IMO zupelnie niestabilne i moga wplywac negaywnie na OS`y. To takie bezpiecze podejscie do zycia. Na razie Milka, cos na CPU i tyle.


Ja to widze tak:

1. Odpalic kompy.
2. Ustabilizowac.
3. Jak po 3 miechach wciaz beda 100% stable i zero problemow, to wtedy bede za dodatkowymi komplikacjami.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mimeq

Ja na SKB@P sie nie skladalem (narazie) wiec glosu tu nie mam ale wedlug mnie te kompy powinny liczyc PM/wyscigi/Top10


Cyfron

Cytat: AiDec w 22 Wrzesień 2010, 03:30
Cytat: Cyfron w 21 Wrzesień 2010, 14:30
Proponuje także, aby SKB@P liczył projekty nonCPU intensive - WUprop i FreeHall - ktoś jest przeciw?

Ja. Na chwile obecna jestem przeciwny wszystkiemu, co moze w jakikolwiek sposob skomplikowac zarzadzanie SKB@P, badz zagrozic chocby w niewielkim stopniu stabilnosci. A obydwa wymienione projety sa IMO zupelnie niestabilne i moga wplywac negaywnie na OS`y. To takie bezpiecze podejscie do zycia. Na razie Milka, cos na CPU i tyle.


Ja to widze tak:

1. Odpalic kompy.
2. Ustabilizowac.
3. Jak po 3 miechach wciaz beda 100% stable i zero problemow, to wtedy bede za dodatkowymi komplikacjami.

Ja te 2 projektu nonCPU licze już pół roku i nie zdarzyło mi się, aby któryś komp przez te projekty się wykrzaczał  :-[

apohawk

Olać FreeHala i WUProp. Po co się tym zajmować i komplikować sobie życie, jak tam grafy mają punkty nabijać?
No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: Cyfron w 22 Wrzesień 2010, 07:54
Ja te 2 projektu nonCPU licze już pół roku i nie zdarzyło mi się, aby któryś komp przez te projekty się wykrzaczał  :-[

No tak, ale te Twoje kompy juz kawal czasu wczesniej chodzily poprawnie i nie bylo z nimi problemow prawda? A czym wiecej elementow, tym trudniej okreslic co nawala. I mozna sobie `restarty Milkowe` pol zycia naprawiac, jak to bedzie wplyw FreeHALa na cos w OSie... (a korzysci niewielkie). Ja nie mam generalnie nic przeciwko odpalaniu jakichkolwiek nonCPU, na jakimkolwiek kompie ktory jest w pelni stabilny, ale niestety z tego co mi wiadomo to SKB@P nie sa :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

FH i WU nie sa warte przylaczania jesli mowimy o skali 3 kompow

Waldi

AiDec ma rację - trzymajmy się planu, "wczoraj" kompy nie działały, dzisiaj muszą zadziałać a jutro pomyślimy.
Co nagle to po diable.

Swoją drogą - jakem były serwisant i były owner takiej firmy - jak się komp czasami wywala, to albo
- jest podkręcony więc wszystko ! na default,
- jest wgrany soft zły np sterowniki, lub za dużo softu,
- jest uszkodzony sprzęt - tutaj w pierwszej kolejności sypały się RAMy, lekarstwo jest proste - odpalić testy stabilności, a po cichu zbierać na pamięci, lub lepsze zasiłki, takie maiłem podejście do serwisu, ale tutaj ono nie musi być oczywiście prawidłowe.

Cyfron

Dobrze Panowie - kalam się ze wstydu, że takie coś zaproponowałem  :shame:

Kolejna garść informacji o serwisie:
Dziś znowu siedziałem kilka godzin nad komputerami - formatowalem i stawialem systemy.
Na chwile obecną jeden powinien działać, a pozostałe 2 musze jeszcze raz machnąć.
Komputery nie są dopięte do konta SKB@P ponieważ ciągle nie posiadam namiarów na to konto.
Punkty myślę, że zaczniemy oddawać, jak się okaże, że komputery działają stabilnie.
Teraz dogaduje się z AiDec'iem odnośnie przekazania mu jakiejś kontroli nad tymi kompami, żeby on też coś obczaił i może zoptymalizował.
Jak będą się wysypywać, to błędy będę kolekcjonował i zobaczymy, czy sypie się jedno, czy więcej rzeczy.
Biosy na starcie były przywrócone do "default" - wole, żeby kompy chodziły wolniej, ale stabilnie.

Troll81

chwała ci :D  :respect:

Cyfron

właśnie chciałem aktywować ten jeden Win 7 i się okazało, że niestety nie mogę, bo mam tylko jeden klucz, a mam też zainstalowany ten system gdzie indziej.

Co mam tam postawić?
Propozycje?
WindowsXP x64? albo x32?

apohawk

A jaki OS był wcześniej? Nie ma OSa w zestawie SKB@P??
No good deed goes unpunished.

Szopler

proponuje ubuntu 64 bit ;)
i dać dostęp po ssh to ktoś z nas zainstaluje boinca
a obsługa z managera gdziekolwiek na świecie pod warunkiem otwarcia dla każdego skb@p jednego portu na routerze

Tomasz R. Gwiazda

srubuntu :P
to ma liczyc na GPU, sprawnie i stabilnie
watpie czy da sie i czy da sie da sie do tego przekonac Aideca :)

Rysiu


Cyfron

Cytat: Szopler w 22 Wrzesień 2010, 17:27
proponuje ubuntu 64 bit ;)
i dać dostęp po ssh to ktoś z nas zainstaluje boinca
a obsługa z managera gdziekolwiek na świecie pod warunkiem otwarcia dla każdego skb@p jednego portu na routerze

Weź pod uwagę, że czasem (tak jak np u mnie) to nie ma szans, aby komputer miał chociaż jeden port otwarty na świat...

Wątpie, aby był kupowany OS razem z kompami - lepiej dać te kilka stówek PLN na lepszą grafikę niż na OS :)

BTW: co się stanie jak nie aktywuje WIN?
Czy to nie jest tak, że będę miał tylko na tapecie komunikat, że system nie jest legalny?

lolek

Na ubuntu nie policzysz milki  XP
A co do OS to jest sporo "legalnych inaczej" aktywatorów... Stawiaj x64 w wielu projektach da niezłego kopa np. simap

Rysiu

Cytat: Cyfron w 22 Wrzesień 2010, 17:57
Czy to nie jest tak, że będę miał tylko na tapecie komunikat, że system nie jest legalny?
Oj nie pamiętam. Chyba po upłynięciu tego czasu trzeba było przy starcie OS aktywować system - inaczej nie poszedł dalej.


lolek

W win XP jest tylko komunikat o nielegalnym oprogramowaniu. W win 7 jest upierdliwe powiadomienie przy starcie systemu i trzeba chwilę poczekać zanim pozwoli wejść do systemu. W normalnym urzytkowaniu to upierdliwe ale na potrzeby skb@p to raczej bez znaczenia.

Cyfron

ale ten komunikat sobie sam zniknie i wstanie system, czy w razie awarii prądu i wstaniu komputera będzie czekało na kliknięcie i nie będzie nic liczyć do tego czasu?

Szopler

Postawić boinc jako service i nawet nie musisz byc zalogowany...

dziubas

no to vista i win7 raczej odpadną z uwagi na gpu

Cytat: Szopler w 22 Wrzesień 2010, 19:19
Postawić boinc jako service i nawet nie musisz byc zalogowany...
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *