Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

przyjrzę się płycie w poniedziałek.

Troll81

kondziła to można wszak wymienić. Poza tym te są juz chyba z solid state...

Cyfron

Pytanie:

Czy jest sens trzymać wszystkie pudełka od sprzętu z SKB@P ?

Może by się zrobiło tak, że by się zostawiło po jednym pudełku do każdego kompa i w danym pudełku jest stuff od jednego a resztę wywalić, bo to jednak trochę miejsca zajmuje...

Szopler

Jak wtedy z gwarancją? Nic mi nigdy nie padło (farciarz) i nie musiałem odsyłać to nie wiem :)

Cyfron

według tego co wiem, to powyżej 2ch lat już nie działa chyba żadna gwarancja, a poza tym, w znacznej części wypadków nie musisz mieć oryginalnego opakowania od produktu.

AiDec

Cytat: Cyfron w 06 Październik 2010, 17:43
według tego co wiem, to powyżej 2ch lat już nie działa chyba żadna gwarancja

Potwierdzam.


Cytat: Cyfron w 06 Październik 2010, 17:43
w znacznej części wypadków nie musisz mieć oryginalnego opakowania od produktu.

Zaprzeczam. To znaczy, moze nie musisz miec, niemniej sklep/producent bedzie Ci robil takie problemy ze wymiekniesz...


Cytat: Cyfron w 06 Październik 2010, 14:01
Może by się zrobiło tak, że by się zostawiło po jednym pudełku do każdego kompa i w danym pudełku jest stuff od jednego a resztę wywalić, bo to jednak trochę miejsca zajmuje...


Jestem za.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

Jak oddawałem zestaw głośników 5.1, to popakowałem to w oryginalne pudło z wszystkimi woreczkami i przegródkami. Sklep, do którego to oddawałem odsyłał to do producenta. Nie pamiętam, czy wymagali ode mnie tego pudła, ale na pewno wymagali, aby oddać całość sprzętu, bo ja miałem podejrzenia co do zasilacza i chciałem tylko, żeby na zasilacz rzucili okiem, bo rozłączanie wszystkich kabli, wyciąganie ich z pod dywanu, itd., to 2 godziny roboty ;)
W skrócie, chcieli wszystko.

Czas gwarancji to różnie. HDD to chyba często 5 lat jest, RAM to często chyba dożywotnia.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Polecam lekturę:
http://www.ceo.org.pl/portal/Skrzynka_pytan

Punkt 21

Cyfron

Co Wy na to, aby podpiąć SKB@P do WuProp i FreeHAL ?

Troll81

Jak ci admini nie będą płakac to dla mnie ok

Cyfron

a dlaczego admini mieliby płakać ?

eclipse99


Troll81

Skoro proponuje to Cyfron (a on ma pod opieka kompy) to chyba wie o co prosi....

Cyfron

wypowiedz AiDec'a jest sprzed miesiąca.
W międzyczasie się udało dojść w miarę do ładu z tymi komputerami (głównie dzięki właśnie AiDec'owi).
Teraz sie pytam, czy może to już ten czas, kiedy by można było połakomić się na dodatkowe kilka pkt :)

apohawk

Właśnie przeczytałem o ostatnich "udoskonaleniach" we FreeHalu w wątku u nas na forum. Wg mnie to gra nie warta świeczki, ale to Twój czas i Twój problem.
No good deed goes unpunished.

Waldi

Cytat: Cyfron w 29 Październik 2010, 06:23
wypowiedz AiDec'a jest sprzed miesiąca.
W międzyczasie się udało dojść w miarę do ładu z tymi komputerami (głównie dzięki właśnie AiDec'owi).
Teraz sie pytam, czy może to już ten czas, kiedy by można było połakomić się na dodatkowe kilka pkt :)

Pytanie jest skierowane do AiDec'a, to on będzie beneficjentem telefonów i emeili, jak cos bedzie nie tak, jak Halowiec coś pokrzaczy,

Sugeruję nie obciążać CPU wcale, zbyt duży uzysk punktowy mają SK , a w porównaniu do GPU te CPU moga jedynie zabrać czas CPU , wiem, wiem, że w teorii to wygląda inaczej, ale jeden blueskrin popołudniu wyłącza SK na całąnockę,

a jak żal CPU to zmontujcie z Trolem następnego kompa tylko z CPU wyciągniętymi z SK a do SK zapodajcie celerony, albo słabe AMD (nie pamietam co tam jest) ,

Troll81

ja ciągle lobbuję za przekazaniem bebechów Cyfronowi.... Pytanie kiedy do karaka będę jechał i ile sprzętu zdołam zebrać....

Cyfron

ja już jestem mobilny - tylko inna sprawa kiedy będę we Wrocku :)

Troll81

na razie dwa kompletne kompy miałbym do oddania, 3 będzie jak znajdę procek właścicielowi (migruje na platformę 775 :D ) 4 i 5 komp niestety nie zluzują się w najbliższym czasie.....

AiDec

Kompy sa na chwile obecna tak stabilne, jak tylko moga byc - nic wiecej nie zrobie, bo po prostu nie da rady. Zatem co do dodatkowych projektow, to teoretycznie nie moge miec nic przeciwko.


Aczkolwiek prywatnie odradzalbym - IMHO wszystko co chocby w minimalnym stopniu bedzie przeszkadzac Milce na SKB@P to zuo  ;). Dodam, ze (co wazne) kazdy dodatkowy projekt non_cpu docisnie proca, pozostawiajac mniej luzu dla graf (a zatem przydlawimy grafy). Efekt bedzie taki ze zyskamy 1000 pkt w Prop, a stracimy 5000 pkt w Milce. Polecam lekture 'Efektywne liczenie jednoczesnie GPUGrid na GPU i innych projektow na CPU' : http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/poradnik/


I calkowicie zgadzam sie ze stwierdzeniem:

Cytat: Waldi w 29 Październik 2010, 13:50
(...) jeden blueskrin popołudniu wyłącza SK na całąnockę



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

dobrze - nie będę już o to marudził ;)

A co do BSOD - wyłącza kompa z pracy na nocke, pod warunkiem, ze kolejnego dnia jestem w pracy, żeby zrobić restart...

sesef

Cytat: Cyfron w 29 Październik 2010, 20:51
dobrze - nie będę już o to marudził ;)

A co do BSOD - wyłącza kompa z pracy na nocke, pod warunkiem, ze kolejnego dnia jestem w pracy, żeby zrobić restart...

A WOL? Płyty powinny wspierać tą funkcje, więc z uruchomieniem kompa ponownie nawet po kilkunastu minutach nie powinna być problemów.

Cyfron

jak BSOD wyskoczy, to komp sie raczej zrestartuje i wstanie sam. Jednak w przypadku zwiechy nic już nie pomoże ...

Troll81

jak by były pod odpowiednim upsem to można by restarter zrobić.... sprawdzałby responsywnosć systemu na pingi a jak nie to hard reset... ewentualnie pod PDU je podpiąć :D

Cyfron

i frytki do tego  :respect:

apohawk

Już nie pamiętam, jaki tam w końcu OS chodzi na skb@p. U mnie na win7 (pro 64) po BSOD, jest jakiś dump pamięci, czy cóś i po tym, czyli po ok. 1 minucie robi się automatycznie restart? Nie wiem, czy to się gdzieś ustawia? Zawsze mi tak win7 działało. Ustawiłem jeszcze automatyczne logowanie mojego użytkownika, żeby mi BOINC liczył na grafie zaraz po restarcie. To że był restart widać po komunikacie, ew. uptime'ie i braku włączonego CoreTempa.
No good deed goes unpunished.

sesef

Cytat: Troll81 w 29 Październik 2010, 22:18
jak by były pod odpowiednim upsem to można by restarter zrobić.... sprawdzałby responsywnosć systemu na pingi a jak nie to hard reset... ewentualnie pod PDU je podpiąć :D

Zawsze można podłączyć się do rozdzielnicy przy trafo i SPZ-ta 'zresetować'

Cyfron

Pytanie:
czy kupować wentylator:
http://www.arctic-cooling.com/catalog/product_info.php?mID=253&cPath=3_47_65
za cenę:http://www.crann.pl/store/show_detail/10278-wentylator-arctic-f9-pro-92x92x34-mm-ac084

do chłodzenia Cooler Master Hyper TX2 (tamten wentylator padł)

I potrzebuję listwę zasilającą ze sklepu:
http://www.crann.pl/store/178-akcesoria-kable-zasilania
lub
http://www.x-kom.pl/c/48-filtry-sieciowe.html

Dlatego te 2 sklepy, bo mam je blisko i nie musiałbym nigdzie jeździć czy kupować wysyłkowo.

PBT_marian_boss

Kupuj lokalnie, po co dopłacać za wysyłkę. Jak kupisz odezwij się to ci zwrócę koszty z naszych funduszy.

Cyfron

spokojnie, jak się mi nie odwidzi, to może będzie tak, że te zakupy będą moją kolejną "darowizną" na SKB@P  :attack:

apohawk

Tylko żebyś nie zbankrutował, bo gdzie będziemy kompy trzymać...
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Wy tam lepiej zbierajcie na płytę główną, nowe grafiki itede itepe  :attack:

Troll81


Doc

#153
mam 3 dyski do oddania w dobre ręce:

Seagate 7200.7 - 40Gb, ATA - ST340014A - stan BDB > Chiny
Maxtor Diamondmax Plus 9 - 80Gb, ATA - 6Y080P0 - stan BDB > Singapur
Maxtor - 40Gb, ATA - D740X-6L - łożyska padnięte - hałasuje dość, ale chodzi > Japonia, hmmm

wyszły z użycia na początku roku, wczoraj zabrałem ostatnie pliki, uporządkowałem partycje, sformatowałem na NTFS
wszystkie odmeldowały się co do bajta - żadnych BadBlocków

czy utrzymanie ruchu SKB@P jest zainteresowane?

EDIT:
czy one się nadal co jakiś czas wysypują "na niebiesko", co z nimi jest?

Cyfron

BSOD się pojawiają co jakiś czas, na chwilę obecną ani ja ani AiDec nie mamy czasu, żeby się tym konkretnie zająć.

Nie wiem przypadkiem, czy w jednym komputerze BSOD nie są(były?) spowodowane czymś z dyskiem/taśma ATA

Doc

czyli komputery wymagają testowania i doprowadzenia do porządku - tak na serio, a nie z doskoku

a co z tymi moimi dyskami? przydadzą się, czy puszczać je na Allegro za dwie dychy?
(aż szkoda - mają większą wartość użytkową niż pieniężną)

JaRa

Jak nie będzie chętnych to ja mogę przyjąć w zamian za np. datek na SKB@P albo coś na wymiane.



Doc

no OK

to odczekamy parę dni i jeśli nie będzie odzewu ze strony UR SKB@P
to zrobimy jak proponujesz

swoją drogą sądziłem że w którymś tam pracuje dysk 10Gb i jest deficyt

AiDec

@Doc:

Powinien sie wypowiedziec Cyfron. Natomiast ja uwazam ze te HDD sie przydadza i chetnie wrzucilbym je do SKB@P w zamian za punkty...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Mi tam te dyski nie są do szczęścia potrzebne, ale skoro AiDec mówi, że się przydadzą, to przyjmiemy je, w zamian (jak mówił AiDec) możemy oddać coś w punktach.

Myślę, że tego z łożyskami nie halo, to nie będziemy brać, bo prędzej czy później dysk pewnie padnie, a nie chce mi się na nowo bawić z SKB@P.
Weźmiemy te 2 dyski pierwsze (na PW wyślę szczegóły wysyłki) a AiDec powie gdzie jaki mam wsadzić :)