Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

Na procku (to też wina AiDec'a !  XP ) będzie chodził PrimeGrid Proth Prime Search (LLR)

mimeq

Cytat: Cyfron w 24 Wrzesień 2010, 19:20
Na procku (to też wina AiDec'a !  XP ) będzie chodził PrimeGrid Proth Prime Search (LLR)

Nie lepiej The Prime Sierpinski Problem (LLR) ?
30 min do:

PrimeGrid's 2010 Challenge Series
The Calendula Challenge


apohawk

mimeq, daj im testować sprzęt w spokoju.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Cytat: apohawk w 24 Wrzesień 2010, 20:15
mimeq, daj im testować sprzęt w spokoju.

Przeciez ja nic nie wymagam, tylko proponuje.
Zreszta robta co chceta ...


Mori

Cytat: AiDec w 24 Wrzesień 2010, 19:11Collatz, Milky sa dla GPU. Nie koliduja z PM ktory jest dla CPU.
Milka jest akurat również CPU :P Nie wiem jak z CC. Anyway - mnie chodziło o to, że wcześniej Cyfron pisał, że tam teraz Rosetta jest puszczona.

Cyfron

Wiadomość od AiDec'a odnośnie seriwsu kompów - Kamrat dzielnie walczy - piwko mu za to!  :parrrty:

CytatMale podsumowanie. Z SKB@P2 prawie skonczylem robic porzadek.

Byl duuuzy problem z BM i grafami. Nieszczesliwie na poczatku zostal tam zainstalowany 6.10.58. Nie widzial grafy. Zainstalowalem 6.10.18. Nie chcial dzialac (bo wczesniej byl tam 6.10.58 - powszechnie wiadomo ze to skopana wersja). Zainstalowalem ponownie 6.10.58. Nie widzi grafy. Zainstalowalem 6.10.18. Nie chce dzialac. I tak w kolko. Anyway, 3 godziny i 100 restartow pozniej uruchomilem zloma Smiley. Bylo kupe roboty, ale juz jest OK. BM dziala jak powinien (niestety musi to byc 6.10.58), grafy widzi (i to dwie - nie wiedzialem ze tam sa dwie podobne grafy Tongue ). Grafy cisna ostro, niestety podkrecic sie ich nie da (co najwyzej skrecic) z powodu temperatur.

Wszystkie konieczne appsy zainstalowane i skonfigurowane. BM nie odpala sie teraz od razu - teraz dziala to tak ze odpala sie system i wlacza sie odliczanie. Po 5 minutach wlacza sie BM, ale w trybie zastopowanego liczenia. Po kolejnych 30 sek wlacza sie liczenie. Taki sobie safe-start.

Grafy licza na pelna moc, ale niestety pomieszczenie w ktorym sa, jest bardzo cieple - grafy strasznie sie przegrzewaly. Mocno sie nakombinowalem zeby zejsc z temperaturami ze 100C na 85C, ale w koncu sie udalo. Wszystko zrobilem na cacy, na 100%.

Niestety, z braku dostepu do BM i projektow (brak dostepu do kont SKB@P) musialem kombinowac na swoich kontach - PrimeGrid idzie jako SKB@P, ale Milke musialem puscic jako moja (pod kontem SKB@P ciagle pobieral zadania dla CPU, a my potrzebujemy tylko i wylacznie dla GPU). Teraz juz mam logpassy od Ciebie - zatem w wolnej chwili to przelacze.

Pozostalo mi juz tylko podkrecic proca. Niestety mobo zostalo wyprodukowane przez ludzi nie na czasie, oprogramowanie do podkrecania proca itp. z poziomu OS jest z poprzedniej epoki. Zaczalem z tym dzialac, niestety po 5 minutach prob komp zwisl i aktualanie wisi (czeka az go laskawie kopniesz w poniedzialek Smiley ). Jak kopniesz to daj znac - dokoncze tam wszystko. Niestety OC proca konieczne z poziomu BIOSu - ten soft od Foxconna to porazka i lepiej tego nie dotykac. W razie czego doradze co i jak, bo krecenie tego procka to banal.

Czekam na cynk ze kopnales kompa.

Komputer będzie docelowo wsadzony w innym pomieszczeniu, więc powinno być mu troszkę chłodniej.

AiDec

SKB@P2 jest gotowy, pozostalo jedynie podkrecenie proca, czyli drobiazg. Jako ze dwojka jest wyposazona w dwie grafy (niepoprawny wpis na wiki) i obie juz chodza jak nalezy, to mozemy zaczac oddawanie punkcikow. Uprzejmie prosze o informacje ile i komu punkcikow nalezy oddac (i nie bac sie kamraci, nie bac sie przyznawac - to Wam sie nalezy, a ja po prostu nie wiem komu i ile).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

ja tam nie wiem, czy gdzieś jakiegoś spisu nie ma :)

Waldi

Cytat: Cyfron w 27 Wrzesień 2010, 12:57
ja tam nie wiem, czy gdzieś jakiegoś spisu nie ma :)

uzupełnić, uzupełnić ...  :book:

Cyfron

Wentylator do tego chłodzenia, co się zepsuł to jest wentylator o wymiarach zewnętrznych 90x90mm rozstaw śród ok. 85x85mm
Przydałby się taki, żeby SKB@P3 nie chodził na stockowym chłodzeniu, a trochę lepszym, skoro jest.

Myślę, że przydałoby się też "trochę" sprężonego powietrza, bo jak kompy zadziałają, to myślę zrobić im ładne czyszczenie wszystkich styków i innych pierdół (Kontakt do styków posiadam) a przydałoby się powietrze, bo pasta termoprzewodząca już podobno do mnie idzie.

Byłaby na to kasa jeszcze?

AiDec

Bedzie na wszystko. Ale w3maj sie momencik, niech pozbieram najpierw do kupy informacje co i jak.


Btw, sprezone powietrze jest ostatnia rzecza jaka chcialbym uzyc w kompie. Zbyt wiele razy widzialem kompy nie nadajace sie juz do niczego, po uzyciu powietrza z puszki.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

to czym pozbyć sie kurzu? pędzelek?
Dlaczego powietrze z puszki jest takie złe?

Tomasz R. Gwiazda

u mnie pozbylismy sie powietrza w puszcze bo za drogo wychodzilo :)
kupilismy sobie kompresor :D

wystawiamy na korytarz i sruuuuuu :)

Troll81

bo suche powietrze genialnie wywołuje spięcia elektrostatyczne. Niejeden zasilacz tak widziałem uwalony....

Cyfron

nawet jak sprężonym powietrzem traktuje się wyłączony komputer, rozłożony na części?

Szopler

Cytat: Troll81 w 28 Wrzesień 2010, 14:42
bo suche powietrze genialnie wywołuje spięcia elektrostatyczne. Niejeden zasilacz tak widziałem uwalony....

akurat tutaj powietrze które się rozpręża bardzo silnie się ochładza... wykrapla się wilgoć i problem gotowy

Cyfron

no rozumiem - wilgoć = zwarcia - ale wyłączona płyta główna ma w kondensatorach tyle prUndu, że może zrobić sobie kuku ?

AiDec

Cytat: Troll81 w 28 Wrzesień 2010, 14:42
bo suche powietrze genialnie wywołuje spięcia elektrostatyczne. Niejeden zasilacz tak widziałem uwalony....

Ja wiele zasilaczy, mobo, graf, procow, ba - nawet pamieci (a wydawaloby sie ze sa nie do ruszenia), najwyrazniej strzal poszedl z mobo do pamieci...


@Cyfron: nie wiem jak to dziala, nie jestem chemikiem-fizykiem itp. Ale widzialem mnostwo, naprawde mnostwo strzelonych elementow po uzyciu powietrza w puszcze (widzialem tez sporo na wlasne oczy, bo moj ex-szef uwielbial tym czyscic swoje 50 kompow). Co ciekawe, nigdy nie zdarzalo sie to po uzyciu kompresora (i to nawet takiego starego co woda chlapal). Ja, dokladnie tak jak Tomasz, uzywam kompresora, a dokladniej kolejno: odkurzacza, dmuchania ustami, ponownie odkurzacz, kompresor i  ostatni raz odkurzacz. Nigdy nic w ten sposob nie uwalilem. Jak nie mam pod reka kompresora, to odkurzacz, dmuch, odkurzacz.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Peciak

Ludzie te powietrze z puszki to jest powietrzem z nazwy - skieruj je na źródło ognia to zobaczycie co będzie . Nawet nie chce myśleć co może się stać kiedy taki strumień węglowodorów skierujemy na chodzący silnik elektryczny.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

sprężone powietrze jest powietrzem. nie ma tam węglowodorów. Jest to powietrze suche (przepuszczone przez specjalne filtry weglowe) bo inaczej skorodowałaby puszka. Tak samo traktuje się butle nurkowe (a nurkuję to wiem). Powietrze pod cisnieniem zawsze da płomień spory (kolega kiedyś grila rozpalał z uzyciem butli nurkowej). Niestety takie powietrze powoduje efekt tarcia i błyskawicznie daje spore spięcia elektrostatyczne. I to jest główną przyczyną. Podczas rozprężania powoduje natychmiastowe ochłodzenie elementu (nawet do - kilkunastu stopni) i to też może uwalić sporo elementów.

Cyfron

oo - widzisz - to tarcie bardziej do mnie przemawia :)

Peciak

#101
Pitu pitu  ;D
Wypowiedź mało grzeczna dlatego ja modyfikuje w puszce nie ma sprężonego powietrza tylko skroplone powietrze
i nie ma tam mieszaniny takiej jaką oddychasz
chcesz się przekonać proszę bardzo
kup to skroplone powietrze
odwróć do góry nogami
naciśnij spust i wylej tego powietrza na talerz, glazurę coś nie palnego i
podpal tylko ostrożnie
a teraz odpowiedz mi co się pali

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

A jak konkretnie uzyskasz skroplone powietrze? Potrząsałem puszką i nie czułem by w środku był płyn.....

temperatura wrzenia skroplonego powietrza to -192 stopnie jak sprawisz by w metalowej puszce nie ogrzało się do temperatury pokojowej? Jakie cisnienie musi panowac w puszce by przy temperaturze pokojowej utrzymywać stan płynny? Jaką grubość ścianek musiałaby mieć puszka bywytrzymać takie ciśnienie? W butlach nurkowych jest max 300 bar a powietrze nie jest skroplone, natomiast butla ma grube ścianki....

Tomasz R. Gwiazda

o czym innym pewnie mowa

przy rozprezaniu jest tendencja do schladzania.
odwroc puszke do gory nogami i wtedy nacisnij :) tylko nie testuj na elektronice

Peciak

Trollu osłabiasz mnie albo mówimy o dwóch różnych sprawach albo sam nie wiem...

tłumaczę Ci że w sklepach i hipermarketach ogólno-dostępne tzw sprężone powietrze to tak naprawdę skroplona mieszanina węglowodorów najprawdopodobniej na bazie propanu.
Sprężonego powietrza w takiej puszeczce nie utrzymasz z powodów które sam podałeś. Za cienka ścianka itp...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

pszyklejony

Widziałeś jakiegoś wielgiego suma, który chciał Cię pożreć?

Troll81

wiem co się wtedy dzieje :D wiem też dokładnie co zawiera sprężone powietrze i skąd ten efekt po prost gwałtowne rozprężenie powietrza powoduje spadek temperatury poniżej punktu zamarzania i wilgoć zawarta w powietrzu zamarza.

Gdyby był tam propan to musiałbyś mieć o tym informacje na puszce :D poczytaj ją dokładnie :D nie mogłoby się nawet nazywać sprężonym powietrzem zgodnie z polskim prawem gdyż byłoby to wprowadzanie w błąd (i to wyjątkowo groźne)

lolek

Sprężonym powietrzem po prostu zamrażacie podzespoły (i nie chodzi tylko o pojawiające się drobinki lodu ale i nagłą i nierównomierną zmianę "wielkości" podzespołów (przy spadku temp materiał się kurczy) a przy wielkościach mierzonych w nm nawet najmniejsze "przesunięcie się"  materiału powoduje uszkodzenie). Nie jestem fizykiem więc to tak na chłopski rozum  :)

3Rni

a moze jednak nurek sie myli :D

http://www.erni.aplus.pl/pow.jpg


Troll81

#109
Szczerze przyznam, że takiego jeszcze nie spotkałem (a używałem kilku). Jeśli zawiera propan butan to faktycznie może być problem. Natomiast wtedy na opakowaniu nie powinno być napisane że to sprężone powietrze... ktoś mógłby chcieć tym opony nadmuchać.

ale masz rację, znalazłem informację że niektóre mogą zawierać gazy palne (nie powinno się ich używać do czyszczenia elektroniki, iskra na elektronice spowodowana właśnie elektrostatyką może zrobić bum).

Smutny przykład:

http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,103617,6027980,Wylecial_w_powietrze__gdy_czyscil_komputer.html

Nawiedzony

#110
Na co komu sprężone powietrze, jak można iść do babci i znaleźć gdzieś na strychu taki stary odkurzacz który ma wlot i wylot okrągły. Podłączamy rurę odwrotnie, wyciągamy wór na śmieci i dmuchawa jak tralala ;) Ja swój komputer czyściłem i czycze głownie powietrzem z kompresora (bo akurat taki posiadam) i była elegancja  ;D

Cyfron

Dostałem wczoraj paczkę z liquid metal pad - wygląda jak folie aluminiowe (jeszcze nie macałem ;p)

Może ktoś mi powiedzieć jak się to "kładzie" ?
Jest instrukcja po ang, ale trochę zamotana.

AiDec

Wycinasz odpowiednia wielkosc (mniej wiecej tak zeby bylo po 1-2mm zakladki dookola proca), nakladasz na proca, dociskasz coolerem i tyle. Nie ma w tym nic skomplikowanego i to jest najwieksza zaleta PADow :). Ofc, zalecane szlifowanie proca i coolera papierem sciernym przed nalozeniem PADa - ja uzywam najpierw 400, a pozniej 2000 (a la wodny).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

wybaczcie - szlifować, to wolę nie  %)

Według instrukcji, to jakieś tam grube akcje wchodzą w grę - regulowanie prędkości wentylatora, aby on się troche "dogrzał" (?)

Ale jak tak mówicie, to mi to bardzo pasuje  :parrrty:
Jak znajdę czas, to będę rozkręcał i czyścił komputery i przy okazji założę te "pasty", wtedy też zrobię dokładne rozpiski tego co w jakim kompie jest, może z dokumentacją fotograficzną.

apohawk

Ustawianie prędkości wentylatora, dogrzewanie? Kurde, chyba następnym razem, jak będę aplikował pastę na procki, to też przeczytam instrukcję  XD
Ostatnio wyczyściłem starą pastę, położyłem trochę nowej, trochę rozsmarowałem, przykręciłem wentylator i liczyć mi tu, bo punkty uciekają  XD
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Problem.

Objawy:
po wyłączeniu kompa i odpięciu mu zasilania, a następnie ponownym uruchomieniu kompa BIOS wraca do ustawień defaultowych.
Winna bateria BIOSu ?

Peciak

Pierwsza podejrzana

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Bateryjka słaba?

AiDec

Moze byc tez wada plyty. Ja bym sobie odpuscil taki drobiazg. Komp koniec koncow ustawiony w BIOSie bedzie juz tak chodzil rok, wiec to zaden problem. A poza tym, ustawienia BIOSu mozna zapisac (tez w BIOSie) - u ASUSa i Gigabyte jest to z reguly 4-ta/5-ta zakladka.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Waldi

Cytat: Cyfron w 01 Październik 2010, 10:36
Problem.

Objawy:
po wyłączeniu kompa i odpięciu mu zasilania, a następnie ponownym uruchomieniu kompa BIOS wraca do ustawień defaultowych.
Winna bateria BIOSu ?

Obejrzyj kondensatory elektrolityczne na płycie głównej. jak jakiś będzie miał wybrzuszony górny dekielek, to po nim i po płycie, bo lepiej juz z nia nie bedzie.
W ubiegłych latach zdarzały się serie wadliwych kondensatorów, nawet DFI (u mnie)