Dzienniki SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 28 Wrzesień 2010, 09:02

Cyfron

Zgodnie z sugestiami zakładam wątek odnośnie SKB@P i tego co się z nim dzieje.
myślę, że nikt poza osobami zajmującymi się SKB@P nie powinien się tutaj wypowiadać (dla przejrzystości historii)

I zaczynam - dziś musiałem odpalić na nowo SKB@P2 ponieważ znowu miał ten odchył, że się zrestartował i nie chciał wstać (restartował się na BIOSie). Wczoraj, podczas próby podkecenia procka z 2,4 na 3.0/3.2 się niestety wysypał i teraz nie chce chodzić na żadnym OC - pracujemy z AiDec'iem nad tym.

SKB@P3 zaliczył restart w nocy (około 3ciej nad ranem wg wiadomości w BM) powodu nie znam.

SKB@P2 oddaje zakupione punkty.



AiDec

SKB@P2: wciaz oddaje punkty z GPU. GPU nie krecone z powodu temperatur. CPU przelaczony na primaboinca (PM), CPU niekrecony z powodu niestabilnosci napiec (working...). CPU moze sporadycznie punktowac w Prime (w ramach `naszych` testow stabilnosci napiec/OC itp. - pozostalo troche pracy w tym temacie dla Cyfrona).

SKB@P3: w wolnym czasie bede sie za niego zabieral.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

Myślę, że rzeczywiście nie ma co zakładać wątków o kilku komputerach, bo wszystkie mam w jednym miejscu i raczej będziemy robić jeden komputer na raz, więc nie powinno być problemów.

Ostatecznie myślę, że w pierwszym wątku i na Wiki bym dawał aktualne informacje, odświeżane co tydzień lub co dwa.

AiDec

SKB@P2: Zapialem zmodyfikowana app dla Milky (Cyfron: grafa bedzie lagowala, bo full mocy idzie na przetwarzanie, zatem jakbys potrzebowal plynnego dzialania grafy do jakichs zadan - np. super plynne odtwarzanie filmow `przyrodniczych` - to musisz ws3mac przetwarzanie na GPU  XP).


SKB@P3: Komp w  produkcji (jeszcze nie wszystko jest idealnie, ale juz liczy jak nalezy).

CPU: komp podpiety do primaboinca (PM). CPU moze sporadycznie punktowac w Prime (w ramach `naszych` testow stabilnosci napiec/OC itp. - pozostalo troche pracy w tym temacie dla Cyfrona).

GPU: Zapialem zmodyfikowana app dla Milky. Grafa podkrecona  do 900MHz (max. dla sterow ATI, w wolnym czasie docisne wiecej - Afterburner i Riva). Jednoczesnie z overclockingiem obnizylem temp grafy z 85C na 55C.


Na dzisiaj koniec.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

co do SKB@P3 to ja jeszcze dodam, że słychać różnicę - podkręcił chłodzenie i komp wyje dość konkretnie - jak najprędzej z nimi zrobić i eksmitować je muszę na dół, bo się przy nich siedzieć nie da...

AiDec

#5
Moge Ci obnizyc glosnosc tymczasowo, a po prostu podkreci sie wszystko w ostatniej chwili jak juz bedziesz je wynosil. Nie ma z tym zadnego problemu.

Btw, ciesz sie ze to tylko jedna 5870. Ja mam w jednym kompie dwie 4870x2 - slysze je w domu nawet po wyniesieniu na strych  XD. A i mam w jednym kompie fajny wiatraczek do chlodzenia proca - 7.000rpm i 67dBA  ;D, ale przyznaje chlodzi elegancko  %) ( http://www.netshop.no/Avdelinger/Datautstyr/Kj%C3%B8ling/Kj%C3%B8ling,-Vifter/120x120mm/Papst-vifte,-4112N2H4-120x120x38mm,-355m-time,-67-dBA-33286.aspx ), moze Ci podeslac kilka takich do SKB@P?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

obudowy i tak są rozkręcone, więc nie mialbym go gdzie wsadzić.

A lepiej, żebyś podkręcił wszystko do poziomu na jakim bedzie miało chodzić i dopiero będę ruszał te kompy :)
W razie awarii mniej chodzenia :)

Cyfron

Jakoś w nocy był reset SKB@P3 i informacje o błędzie:
BCCode: 10000007e (na przyszłość - podawać resztę błędów?)

SKB@P1 też miał jakiś problem:
BCCode:    a

Dostalem też "pastę" termoprzewodzącą Liquid Metal Pad

AiDec

#8
SKB@P1: wciaz jeszcze nie ruszany

SKB@P2: chodzi bardzo stabilnie (czyt. restartuje sie nie czesciej niz 3 razy na dobe XP). Znaczy jest git - bylo o wiele gorzej :P. Ten komp (GPU) oddaje punkty Marianowi, skonczy za ok. 5 dni. CPU liczy PM. Komp jest gotowy (podkrecanie graf i CPU po ustabilizowaniu napiec/przeniesieniu kompa).

SKB@P3: pracuje nad nim, juz jest w 80% gotowy, juz liczy na full (aczkolwiek bez OC), jest gotowy do oddawania punktow (dostalem od Mariana pelna liste komu i ile, jak sie za to zabiore to bedzie moment :) ).



Osoby:

PIOTR RAKOWSKI
NIEKUMATY BURAK
Aegis Maelstrom

...bardzo uprzejmie prosze o kontakt na PM (potwierdzenie ze punkty w Milce pasuja i podanie aktualnego WAK w Milce)..



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

SKB@P2 - w celu sprawdzenia przyczyny dużych wahań zasilania planuje wymienić zasilacz (na ten, co sam chciałem "zajumać") a jak to nie pomorze, to trzeba będzie popatrzeć, czy to nie jakaś wina prądu...

SKB@P3 - OC CPU na chwilę obecną nie jest chyba dobrym pomysłem właśnie przez fakt, że tam jest założone standardowe chłodzenie.

AiDec

#10
Wszystkie SKB@P gotowe. Mozna przenosic, bo sa zrobione na 95%. Pozostale 5% zrobie juz po przeniesieniu (dodam jeszcze troche glosnosci XP).




EDIT:
Chcialbym zauwazyc, ze SKB@P mimo ze wciaz oddaje punkty (dwa z 3 kompow i 3 z czterech graf oddaja punkciki), to juz znajduje sie na czwartym miejscu w zespole jesli chodzi o dzienny urobek punktow. 323k za ostatni dzien to naprawde ladny wynik i daje czwarta pozycje. Jak tylko SKB@P skoncza oddawac punkty, to zakladam dzienny urobek na poziomie nie mniejszym niz 700k pkt. A zatem bedzie mial trzeci co do wielkosci RAC w zespole. Zachecam do ogladania wykresu :):







Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

mozna byc dumnym z tego
a inni mogli by sie zmobilizowac :) bo brakuje nam troche ludzi co maja dziennie po 1mln :)

Cyfron

jeśli kompy są zrobione, to jak znajdę czas, to wezmę się za zrobienie im przeglądu, wymianę pasty termoprzewodzącej, uaktualnić Artykuł na wiki odnośnie SKB@P, później jeszcze trochę testów (żeby sprawdzić, czy nic nie spaprałem podczas czyszczenia) i będę usuwał kompy z mojego pokoju :) A wyją niesamowicie!  |-?

Troll81

 :respect: :respect: :respect:

Cyfron

Na prośbę AiDec'a sprawdziłem spis części komputerów na Wiki i go trochę poprawiłem.

Cyfron

ostatnio mieliśmy problem z LogMeIn na SKB@P wszystko było ok, ale nie dało się do niego podpiąć.
Okazało się, że data w systemie była nieodpowiednia (to wina tej bateryjki zakichanej!) i dlatego nie dało się podpiąć przez LMI.

Przez tą baterię BOISu statystyki w BM wyglądają tak:
                           

Troll81


goofyx


Pantarhei

Cytat: Cyfron w 28 Wrzesień 2010, 09:02
myślę, że nikt poza osobami zajmującymi się SKB@P nie powinien się tutaj wypowiadać (dla przejrzystości historii)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

apohawk

Podepnij skb@p do serwera NTP.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Wrzesień 2010, 18:39
mozna byc dumnym z tego
a inni mogli by sie zmobilizowac :) bo brakuje nam troche ludzi co maja dziennie po 1mln :)
Nie każdy ma kasę na 3x5970 żeby mieć 1mln dziennie :(

Tomasz R. Gwiazda

nie mam ani jednej sztuki 5970 :(

Troll81

za to całe stadko maszyn :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2010, 09:42
za to całe stadko maszyn :D
Wiem, że to nie wątek do tego typu rozważań, ale skoro już temat 1mln/dzień został poruszony, chciałem wyrazić swoją opinię.
To był przykład <- trzeba mieć coś na styl 3x5970 żeby mieć 1mln dziennie co wychodzi ok. 6x5850 <- czyli ok. 6 x 1000zł = 6tyś zł.
Nie każdy ma tyle <- i trzeba brać pod uwagę, że potem dochodzą koszty utrzymania <- 1x5970 bez OC to kwestia ok.300W/h.

Troll81

myślę że wystarczy więcej userów z poziomem ponktacji kilkadziesiąt tys na dobę :D jak ich przemnośżyc przez ilosć to wtedy jest juz znacząca sumka. Pamiętajmy też że zdobycie pierdyliarda punktów w projektach GPU jest mniej pracochłonne niż 100k punktów w takim WCG na przykład.... potrzebujemy nie tylko graf ale także i proców....

apohawk

Proszę moderatora o wydzielenie wątku zainicjowanego wzmianką o "1mln dziennie". Dzięki.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

podczas przenoszenia kompów na ich docelowe miejsce stania, zauważyłem (po sugestii z innego wątku), że w SKB@P2 (tego, co zapominał ustawiania biosu po odpięciu prądu), że kondensatory są wybrzuszone i chyba w ogóle zaczynają "puszczać" (a przynajmniej na jednym u góry coś było).
Kondensatory o których mówię, są zaznaczone na czerwono na zdjęciu ze strony producenta:
                       

Akira

Przelutuj. Dość łatwa sprawa nawet dla osoby, która nigdy nie trzymała w ręce lutownicy.

Waldi

Cytat: Cyfron w 06 Październik 2010, 12:46
podczas przenoszenia kompów na ich docelowe miejsce stania, zauważyłem (po sugestii z innego wątku), że w SKB@P2 (tego, co zapominał ustawiania biosu po odpięciu prądu), że kondensatory są wybrzuszone i chyba w ogóle zaczynają "puszczać" (a przynajmniej na jednym u góry coś było).
Kondensatory o których mówię, są zaznaczone na czerwono na zdjęciu ze strony producenta:
                     


NIE DOTYKAJ
Musisz kupić odpowiednie , najlepiej o takiej samej pojemności i napięciu oraz takim samym kształcie i idź do kogoś kto sie tego podejmie. Niekoniecznie bedzie to sklep komputerowy, ale prawdziwy serwis juz tak.
Lutuję elementy SMD nawet 0603 (długie na 1mm i szerokie na 0,4mm - DIY Audio) - ale jak mam prawdziwą zagwozdkę idę do gościa od telefonów GSM i za 2 piwa mam sparwę załatwioną.

edit
jak kondy padły przy zasilaniu (obrazek) to komp NIE będzie stabilny.

Cyfron

Wiadomość od AiDec'a:

Cytat: AiDec w 06 Październik 2010, 22:22
Zrobilem dzisiaj przeglad kompow pod katem programowym - chodza ok. Licza. Wiecej nie mam czasu - na razie mam przenosiny firmy i przez jakis czas bede trudno osiagalny. Jednak w miare mozliwosci bede staral sie kontrolowac sytuacje.

myślę, że się należy  :parrrty: w imieniu wszystkich (taaak wiem - wypowiadam się za ogół a nikt mi prawa nie dał  %) )

Troll81


Tomasz R. Gwiazda

wielkie dzieki Aidec  :parrrty:

Waldi


Cyfron

#33
dziś w nocy wszystkie komputery SKB@P zaliczyły jakiś restart (różne godziny, więc to nie problem prądowy)

Ogólnie wszystkie liczą i mają się dość dobrze :)

Edit:

A RAC cały czas rośnie!!

emik



apohawk

Cytat: Cyfron w 14 Październik 2010, 14:47
dziś w nocy wszystkie komputery SKB@P zaliczyły jakiś restart (różne godziny, więc to nie problem prądowy)
Aktualizacje windowsa? Było tego trochę ostatnio.
No good deed goes unpunished.

Cyfron

a kolega nie powinien sie mnie zapytać, czy chce restartować i czekać grzecznie na moją zgodę?
Tak przynajmniej jest przy w pełni autoamtycznej aktualizacji w WinXP

Szopler

Win7 zrestartował mi się ostatniej nocy. Po zalogowaniu wyskoczyło info że to skutek aktualizacji...

Tomasz R. Gwiazda

ustaw zeby nie bylo automatycznych updatow i bedzie z glowy

reczne updatowanie to mniej niespodzianek

goofyx

Cytat: Cyfron w 14 Październik 2010, 23:04
a kolega nie powinien sie mnie zapytać, czy chce restartować i czekać grzecznie na moją zgodę?
Tak przynajmniej jest przy w pełni autoamtycznej aktualizacji w WinXP
Win7 pokazuje komunikat, że trzeba zrestartować i odlicza czas <- można odłożyć restart na 10 min lub 4 godziny po których i tak odliczy i zrestarci.
W XP pokazywał zapytanie czy zrestartować <- komunikat mógł wisieć przez tydzień ;)
Ja w swoim spider1 też miałem stracha przez updejty i auto restarty <- wyłączyłem auto updejty i jest ok.