Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Dzienniki SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 28 Wrzesień 2010, 09:02

Szopler

To NIE tak ma wyglądać - http://boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=678 !!

GRID

Cyfron jest na wakacjach. A kopy są odcięte od prądu albo neta od 8-10 dni. Podobno AGH czasami na czas wakacji robi takie myki. Komputery zostaną włączone dopiero najwcześniej za min 5 dni.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. :)

ps. Dla tego dobrze by było jakby 1-2 komputery były w innej lokalizacji aby można było rozłożyć zapotrzebowanie na administrację i serwis komputerów.

Cyfron

jeden komputer ma jechać do drWarlocka, a ja w Krakowie najwcześniej będę końcem miesiąca, więc komputery też póki co mają wakacje...

Cyfron

okazało się, że była awaria prądu i obwód na którym są podłączone komputery został przerwany (wybił pewnie gdzieś bezpiecznik). Najprawdopodobniej usterka nie zostanie naprawiona przed wrześniem...

Aegis Maelstrom

Mamy rozumieć, że wywaliło bezpieczniki w pomieszczeniu, a dyspozytent pokoju (czyli Ty Cyfronie) jest potrzebny by to naprawić albo wpuścić kogo trzeba?

Jeśli nikt inny tego nie może zrobić to faktycznie lipa.

Cyfron

wybiło korki "gdzieś" i musi przyjść Pan elektryk i się tym zająć. Ja nie jestem do niczego potrzebny:)
A Pan elektryk będzie pewnie dopiero we wrześniu (ale postaramy się wcześniej)

Cyfron

prąd naprawiony, operacja uruchamiania komputerów trwała ponad 30 minut, a SKB@P2 zalicza bardzo dziwne resety i nie wiem czego to jest problem. Nie wiem, czy dziś będę miał czas się tym zająć...

Cyfron

Dziś uruchomiłem komputer który otrzymałem od Troll'a i coś sobie on tam liczy (podpięty jako SKB@P5).
Jego konfiguracja to:
Procesor AMD Athlon 1,27 GHz
RAM: 256 MB DDR (o ile się nie mylę)
MoBo: ASRock K7VT2
HDD: Seagate U Series 5 10GB
GPU: ATI Radeon X700 128MB (na AGP i raczej liczyć nie będzie)

SKB@P2 nadal leży...

Cyfron

SKB@P5 podkręcony ma teraz procek do 1,52 GHz - zobaczymy, czy stabilnie.
SKB@P2 udało mi się odpalić - rozkręciłem go, poruszałem rzeczami w środku i wstał - zobaczymy jak długo.

Aegis Maelstrom


Cyfron

komputery przełączone na PM (Rosetta@home) jednak SKB@P2 teraz ma tylko jedną GPU. Powód

Tomasz R. Gwiazda

a NV cos licza ?
moze DistrRTgen


Cyfron

SKB@P3 został przepięty z Rosetty na WCG (drugi projekt w PM) ponieważ przy liczeniu rosetty wywalało notorycznie błędy o braku pamięci.
Dzięki temu SKB@P dołoży kilka punktów do wyścigu

Cyfron

Mała informacja o stanie SKB@P

Komputerki wszystkie liczą, działają w miarę stabilnie - nie pamiętam kiedy był ostatni "problem".
Dziś przygotowałem je do nowego PM.

Grafika z SKB@P2 niestety dalej leży i czeka na swój czas (żeby wymienić chłodzenie), ponieważ nie mam czasu się tym zająć. Może w nadchodzącym tygodniu zaniosę ją do serwisu.

Cyfron

W dniu dzisiejszym zainwestowałem 5PLN w SKB@P i podpiąłem czujnik Radioactive@home do SKB@P2


Cyfron

Tutaj zdjęcie czujki liczącej przy SKB@P oraz zdjęcie komputerów - prawdopodobnie jedyne :)


Cyfron

Byłem właśnie zmuszony wyłączyć SKB@P2 ze względu na to, że druga grafika właśnie zaczęła chodzić jak kosiarka spalinowa a temperatura na grafice była 96stopni...
Kolejna grafa na serwis...

Cyfron

Dziś otrzymałem chłodzenie.

Jak się okazuje, sprzedawca od którego zostało to zakupione
http://chlodzenie-komputera.pl/
chwalący się wysyłką w 24h nie dopełnił tego (miał wysłać w środę), dopiero w czwartek przygotował paczkę, paczka w czwartek nie została podobno odebrana przez kuriera, dlatego została wysłana dopiero w poniedziałek.
Dlatego teraz próbuję wyciągnąć od nich jakieś bonusy

Jutro spróbuję oddać karty do serwisu - zobaczymy, co to wyjdzie.

Cyfron

Dziś karty poszły do serwisu z chłodzeniem - jutro postaram się je odebrać (koszt ok. 30 PLN za sztukę)


Cyfron

SKB@P1 - Moo liczy ładnie i nie wywala błędów, yoyo też liczy spokojnie, wuprop nie robi problemów, free hal leży i nie liczy
SKB@P2 - wszystko jak wyżej + QCN i Radioactive działa poprawnie
SKB@P3 - nie liczy grafika, bo ma jakeiś problemy - będziemy próbowali podmienić w nim zasilacz i sprawdzić czy to wina zasilacza
SKB@P4 - poszedł na emeryturkę
SKB@P5 - jak liczy, to liczy dobrze, ale nie za wiele ;) (yoyo + WUProp)
SKB@P6 - Rysiek walczy z nim - czekamy co wywalczy :)
SKB@P7 - liczy yoyo na jednym jajku - powoli (na razie jedną próbkę policzył) ale poprawnie. na GPU Primegrid policzył ze 40 próbek od wczoraj i wszystkie poprawne. (w nim jest ta GTX295 która - nam się zdawało - robiła problemy z SKB@P3) no i WuProp sobie liczy i nie przeszkadza zbytnio
SKB@P8 - Wu prop nie przeszkadza liczeniu Primegrid na GPU (policzył 24 zadania od wczoraj i wszystkie poprawne), a że jest tylko jedno jajko w tym kompie, to komputer na CPU nie liczy nic.

Teraz czekamy na większą ilość próbek i to, aż mi się zachce robić z SKB@P3 eksperymenty z zasilaczem :)

ryszard.korczyk

SKB@P6 przeszedł nocy test stabilności i trzepie punkty aż miło ;). Narazie pozostanie jakiś czas u mnie na obserwacji, jeśli nie będzie z nim problemów wróci do Cyfrona.

Cyfron

Dzisiaj na nasz czerwony regał wsadziłem 4ry komputery na 2 półki.
2 komputery, to kompy przyniesione przez Ryśka Korczyka a 2 to z ostatniej zbiórki na zlocie (komputery bez obudów)
komputery wspomniane dobrze czują się w nowym miejscu i oba liczą (te nowe nabytki również).

Teraz muszę zrobić 10m przedłużacz i sukcesywnie przenosić następne komputery.

Jestem także na etapie szukania i ustalania jakie kable do KVMa załatwić (a może ktoś ma?) szczegóły tutaj

Przypominam, że ten wątek nie jest do żadnej dyskusji, tylko do przekazywania informacji od osób obsługujących SKB@P o jego stanie.

ryszard.korczyk

Dziś były prowadzone prace w serwerowni SKB@P.

SKB@P1 został przeniesiony na półkę, dostał drugą grafikę ATI 4850, która była wcześniej w SKB@P3, ale coś jest problem z liczeniem na obu, w środę Cyfron przełoży jedną z nich do innego komputera.
SKB@P2 został obrócony o 90stopni, aby inaczej ciepło rozprowadzać po pomieszczeniu, działają tam 2x ATI 5xxx
SKB@P3 od rana sprawiała problemy, w pewnym momencie był zimny całkiem. Komputer zabrałem do siebie na leczenie (do szpitala), popołudniu ruszył na innym zasilaczu, dostał grafikę GTS 450, która wcześniej pracowała w SKB@P8. W tym momencie działa prawidłowo. Docelowo chyba zostanie na stałe u mnie. Mam miejsce na jego przyjęcie.
SKB@P4 i 5 już nie działają, poszły na emeryturę.
SKB@P6 wrócił do serwerowni ze szpitala (u mnie leczył się), działa tam GTX 295
SKB@P7 bez zmian, działa tam GTX 295
SKB@P8 oddał grafikę dla SKB@P3, a dostał nowo zakupioną GTX560Ti, komp działa tylko GPU
Dodatkowo uruchomione są 3 komputery testowe, kompletowane na zlocie: Pentium D 2 rdzenie, athlon 64 2 rdzenie , athlon 64 2 rdzenie. Wszystkie mają wolny jeden slot PCIe 16x, tyle że zasilacze są trochę słabawe. Jeśli przez jakiś czas nie będą sprawiać problemów zostaną wtedy nazwane SKB@Px.
Podłączono też KVMa 8 portowego, tyle, że jeszcze trzeba 4 kable dokupić. Stary monitor CRT został zastąpiony monitorem LCD, trochę zdefektowany, ale wystarcza do działania z komputerami.
Postawiono windowsy na komputerach, które będą później gdzieś przekazywane.
Zmodyfikowano także zasilanie komputerów, aby równo linie obciążać;).
Zdjęcie półki z komputerami:

GRID

Temperatury superkomputerów na regałach spożywczych (i nie tylko):
SKB@P1 :

  • CPU: 45C
  • GPU: 76C
SKB@P2 :

  • CPU: 68C
  • GPU1: 73C
  • GPU2: 60C
SKB@P3 :

  • CPU: 49C
  • GPU: 48C
SKB@P7 :

  • CPU: 60C
  • GPU: 71C
SKB@P8 :

  • CPU: 62C-64C
  • GPU: 65C

ryszard.korczyk

Cytat: GRID w 07 Styczeń 2012, 20:24
Temperatury superkomputerów na regałach spożywczych (i nie tylko):
SKB@P1 :

  • CPU: 45C
  • GPU: 76C
SKB@P2 :

  • CPU: 68C
  • GPU1: 73C
  • GPU2: 60C
SKB@P3 :

  • CPU: 49C
  • GPU: 48C
SKB@P7 :

  • CPU: 60C
  • GPU: 71C
SKB@P8 :

  • CPU: 62C-64C
  • GPU: 65C

SKB@P3 jest u mnie, nie u cyfrona :)

GRID

Zaktualizowałem artykuł Superkomputer B@P. Łączna moc obliczeniowa dla GPU to 17168 GFlops

Oraz wyregulowałem pracę SKBP2.
Było tak:
Cytat1,791.45    1,791.45    7,065.60    Distributed.net Client v1.03 (ati14)
1,771.39    1,771.39    7,065.60    Distributed.net Client v1.03 (ati14)
Jedno WU przetwarzało się średnio 30min.
A teraz jest tak:
Cytat1,227.04    155.00    7,093.20    Distributed.net Client v1.03 (ati14)
1,265.37    175.14    7,065.60    Distributed.net Client v1.03 (ati14)

Czyli 21 min przy czym uwolniłem jeden rdzeń CPU który może zostać zaciągnięty do pracy nad projektu PM albo wyścigiem.
Te czasy da się jeszcze poprawić zmianami w taktowaniu GPU.

GRID

Dzisiaj w nocy zauważyłem że SKBP2 się przydławił. Ostatni kontakt miał 26 stycznia czyli ponad 24h. Dla tego spadł nam RAC 0,5kk.
Ale już go odblokowałem i liczy.

Cyfron

SKB@P9 nie chciał się uruchomić rysiek.korczyk zabrał komputer do siebie na testy. Będziemy informować o postępach.

ryszard.korczyk

SKB@P9 ma problem z płytką, wypchane kondensatory sekcji zasilającej. Może to być wina CPU, bo to jakiś phenom bardziej prądożerny. Wymienię i zobaczymy, gdyby nie ruszyło będziemy myśleć co z tym zrobić. Gdyby jutro się nie udało uruchomić, to kartę HD4850 wsadzę do któregoś kompa, niech liczy na konto SKB@P przez weekend.

ryszard.korczyk

Wczoraj po szybkim przeglądzie okazało się, że SKB@P2 nie grzeje się, bo przeważnie mocno nagrzewał atmosferę. Po ponownym rozruchu po paru minutach wyłączała się jedna z grafik i była to raczej kwestia przegrzania. Dodatkowo na płycie w sekcji zasilania mamy wypchane kondensatory. Komputer zabrałem do siebie i będę się tym zajmował w tym tygodniu.
PS: Podziękowania dla AL za pomoc przy SKB@P.

AL

Nie ma za co - dla mnie to była przyjemność XD

ryszard.korczyk

#192
Dziś zajmowałem się komputerami SKB@P, które zabrałem ze sobą do firmy. Udało się zrobić następujące rzeczy:
1. SKB@P9 dostał nową płytę Gigabyte M68M-S2P, w poprzedniej sekcja zasilania odeszła, zamówiona płyta posiada lepsze kondensatory w sekcji zasilania i oficjalnie obsługuje procesory 125W, bo akurat tam mamy Phenoma 4x chyba 9850. Podczas testów obciążeniowych miałem BSOD, okazuje się, że radiatory się od pamięci DDR2 poodklejały. Dlatego wolę nie kręcone pamięci bez radiatorów, na dłuższą metę są stabilniejsze, za dużo pamięci tego typu widziałem uszkodzonych, na stanie SKB@P mamy ogromne ilości takich radiatorowych trupów. Dlatego nigdy więcej takich wynalazków w SKB@P :), wolę parę % mniejszą wydajność, dla mnie stabilność jest ważniejsza, bo nie trzeba do Krakowa jeździć 80km w jedną stronę :P.
Niestety karta HD 4850 która była w tym komputerze zaczyna mieć problemy z temperaturami, nawet przy FAN na 100% 98st było i to na otwartym powietrzu, a hałasowała nie do wytrzymania. Oglądnę tą kartę, czy da się z tym coś zrobić lub dopasować inne chłodzenie. Poniżej zdjęcie jak wygląda ta karta, u nas jest to gigabyte, ale wygląd identyczny.

Na tą chwilę SKB@P9 działa tylko na CPU.
2. SKB@P2 dostał nową płytę GIGABYTE GA-G41MT-D3V. Taką płytę założyliśmy ostatnio do SKB@P3 i świetnie działa. Może nie da się na niej kręcić procesora, ale stabilnie działa. Z reszta na ta chwilę coraz trudniej o płyty na s775. Płyta ma tylko jedno PCIe 16x. Więc GPU HD5850 zostało, HD5870 idzie do SKB@P10, a o nim później. Płyta ma gniazda DDR3, więc wsadziłem swoje 2GB DDR3. Zasilacz Tagan 1300W poszedł do SKB@P10, tu założyłem nowego OCZ 750W, którego dostaliśmy z wymiany za niesprawny 1000W. Przy testach obciążeniowych wszystko wyglądało ok, ale chłodzenie CPU miało wybity wentylator, więc narazie założyłem BOXa, bo był pod ręką. Jak znajdę chwilkę, to założę chłodzenie od kotfryca, bo dostaliśmy dobre chłodzenie. Na komputerze jest postawiony nowy system.
3. SKB@P10 to nasz nowy flagowiec :). i7-940 HT, 12GB triple channel(z myslą o neurona), chłodzenie zalmana będzie, ale jeszcze nie doszło, jest zastępcze na ten czas. GPU HD 5870 z SKB@P2. Zasilacz tagan 1300W z SKB@P2.
4. SKB@P3 dostał nowy nasz nabytek Gigabyte 560Ti, karta która była wcześniej GTS 450 została sprzedana przez SKB@P. Sprzedana mi :).

Ustaliłem z Cyfronem, że staramy się karty GPU umieszczać pojedynczo, komputerów jest dużo, więc da się to porozkładać. Dopuszcza się 2xGPU tylko gdy posiadamy identyczne karty, tak jak mamy w SKB@P1 2xHD5850, SKB@P2 2x560Ti. Szczególnym problemem jest ATi, które przy konfiguracjach z 1xGPU działa dobrze, a przy 2xGPU zaczynają się schody, albo liczą obie karty, albo jedna, czasem liczą obie, ale zajmują dwa rdzenie CPU i nikt nie wie dlaczego :). Przy 2xNV nie spotykałem się z takim problemem.
Kolejne ustalenie to zasilacze, raczej nie będziemy się ładować z smoki 1000W+, 750W to i tak nad wyrost do nawet mocnych konfiguracji.
Fotorelację z dzisiejszych prac umieszczę później.
Na tą chwilę SKB@P2, SKB@P3, SKB@P9 i SKB@P10 pracują u mnie. Ale z czasem jednak dwa wywiozę do Krakowa, u mnie nie ma warunków na utrzymanie tych 4 komputerów SKB@P i 4 moich komputerów.
Proszę nie pisać w tym wątku, to jest dziennik, tu wypowiadają się ludzie z SKB@P :). Dyskusję przenoszę do wątku serwis SKB@P.

Cyfron

Dzisiaj ogarnąłem kablozje wokół SKB@P znajdujących się u mnie.
Zaczynamy pomału redukować zbędne sprzęty i graty walające się wokół działających kompów, dlatego za niedługo będą do oddania np różnego rodzaju coolery na procki i inne bajery.

Dziś przekazałem koledze Ryśka Korczyka DDR3 które mieliśmy, żeby Rysiek wsadził to do SKB@P który ma DDR3 należące do niego a nie do SKB@P :)

Cyfron

jeszcze dziś sprawdziłem jedną płytę z okolic SKB@P (te do oddawania) z jakimś pentiumem ~2,5GHz - niestety płyta nie działała (nie startowała z żadnym z 4rech różnych procesorów).

ryszard.korczyk

#195
Aktualizacja stanu SKB@P:

SKB@P1:
-Core 2 Quad Q9450 12M Cache, 2.66 GHz
-Płyta główna ASUS P5Q-E
-2x1GB DDR2
-2x MSI HD5850
-PSU Tagan 600W

SKB@P2:
-Core 2 Quad Q6600 8M Cache, 2.40 GHz
- Płyta główna Gigabyte G41MT-D3V
- DDR3 2GB Corsair CMX6GX3M3C1600C7
- HD5850
- Corsair 530W

SKB@P3:
- Core 2 Quad Q9550 12M Cache, 2.83 GHz
- Płyta główna Gigabyte G41MT-D3V
- DDR3 GOODRAM 2GB
- HD7970 Gigabyte
- Chefftec 450W

SKB@P4-6:
komputery które będą z czasem wyłączone, jutro wpiszę ich parametry.

SKB@P7:
- Athlon 64 2x 4600+
- Acer F690GVM
- 2x DDR2 1GB   OCZ FlexXLC OCZ2FX800C31G
- Gigabyte 560Ti
- Chefftec 560W

SKB@P8:
- Phenom 6x 1045T
- Gigabyte GA-990FXA-D3
- 2x 4GB Kingston KVR1333
- 2x Gigabyte GTX 560 Ti
- Tagan 1300W

SKB@P9:
- AMD Phenom X4 9850, 2500 MHz
- Gigabyte M68M-S2P
- 2x 2GB DDR2Patriot Memory 8500EL Series
- GF 9800 pożyczony przez Cyfrona
- MODCOM 400W

SKB@P10:
- i7-940 2,93GHz
- Asus P6T SE
- 3x 2GB Kingston KVR1333
- HD 5870
- OCZ 750@

SKB@P11:
- i7-2600 3,4GHz @3,8GHz
- Asus P8Z68-V LX
- 2x 4GB GeIL CL9-9-9 DDR3-1333
- 2x Gigabyte 560Ti
- Tagan 1300W
-



PS: Proszę nie komentować w tym wątku, wątek służy ekipie SKB@P do rozeznania się.

ryszard.korczyk

SKB@P przestawiłem na nowy PM WCG.

ryszard.korczyk

SKB@P przestawiłem na nowy PM, WCG doliczy to co było w buforze.

AL

SKB@P z małym poślizgiem zostały przestawione na pm (Rosetta@home na cpu i seti@home na gpu - tu tylko na tych skbp w których są karty nv, ponieważ na ati seti nic na cuda nie wysyła - brak apki). Primaboinca dolicza bufory.

mimeq

SKB@P systematycznie przechodzi juz na PM CPU wrzesniowe (po zakonczeniu resztek WU rosetty)

CytatBOINC Top User
Kotfryc1   8,015
frankhagen   7,401
sciagacz   6,309
SKB@P   3,308
[FVG] bax   3,156