Dzienniki SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 28 Wrzesień 2010, 09:02

ryszard.korczyk

Dziś w zamieniłem karty między SKB@P10 i 11, ma to celu optymalizację chłodzenia konfiguracji 2x560ti, płyta z 10 umożliwia umieszczenie kart z większym odstępem. W 11 teraz jest 5870. Trzeba jeszcze drivery i BAM zaktualizować. postaram się to dziś zrobic.

mimeq

Cytat: ryszard.korczyk w 08 Wrzesień 2012, 20:01
... Trzeba jeszcze drivery i BAM zaktualizować. postaram się to dziś zrobic.

Zrobione, karty licza  ;)


mimeq

SKB@P: 1,2,7,8 i 10 zostaly poprzez BAM ustawione:

Oproject:     no new work (dokonczy to co ma do przeliczenia, srednio 1-2 dni)
LHC classicAttach (dolacz)

SKB@P 3 oraz 11 brak uruchomionego BoincManager`a (jest BoincTasks) nie wiem czy sa podpiete do BAM`a czy zarzadzane recznie przez Szoplera.

GPU nie dotykam - nie wiem czy maja liczyc PM GPU (pewnie jako ze jest to POEM to tak) bo wczesniej projekty nie byly zmieniane na PM GPU


Szopler

#203
SKB@P_3:
CPU: Oproject (no new work - dolicza)
GPU: DistrRTgen (liczy cały czas)
BAM: podpięty!

SKB@P_11:
CPU: LHC + T4T (LHC nie ma próbek, liczy jedną T4T)
GPU: POEM (jeszcze ~200WU w zapasie). Za ostatnią dobę ponad 540k! Najlepszy wynik SKB@P w tym projekcie EVER
BAM: teoretycznie podpięty, ale chyba trzeba odpiąć i jeszcze raz podpiąć bo BAM pokazuje 0 punktów@hosta a było prawie pół miliona wczoraj...

Ania

Gratulacje Szopler !! Podniosleś wyżej poprzeczkę :)

Szopler

#205
Właśnie wszedłem na kompa - doliczają się ostatnie WU POEM (dosłownie ostatnie 5) i nie zanosi się aby były następne.
Z tego też względu podłączam projekty zapasowe - SETI@Home & Beta oraz MilkyWay jak nie będzie jednostek z SETIego.

PS.
Dziś 570k w POEM :)
Szkoda, że jutro zero... Bo pewnie dało by się dobić do 600k.

mimeq

SKB@P11:

Offline for 17 hours and 8 minutes

SKB@P9:

Offline for 13 hours and 35 minutes

SKB@P Credit per day   1,876,669 (29.11)


ryszard.korczyk

W SKB@P1 prawdopodobnie poleciała płyta główna. Poza CPU podmieniłem wszystkie komponenty i nadal nie dało się zapanować nad maszyną, nie przechodziła instalacji systemu.
W SKB@P11 odeszła karta 5870, już jakiś czas temu wydawała dziwne dźwięki i prawdopodobnie VRM padł, karta nie jest wykrywana w systemie.
W wyniku tych awarii, karty z 1 przełożyłem do 11, aby uniknąć postoju sprawnego sprzętu.
Komentarze umieszczamy w wątku
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/serwis-skbp/msg212071/#msg212071
To miejsce to dzienniki, gdzie osoby od SKB@P informują się o tym co się robi :), więc bez zaśmiecania.

ryszard.korczyk

SKB@P11 może być niedostępny jakiś czas, praktykant instaluje na nim nowy system, tak aby był gotowy do wysłania.

MarcinB

Jak tam sprzęcior , coś jeszcze pracuje?

Szopler

2,3,7,8,10,11 + serwer Rad@H

Szopler

Jak wygląda nasz SK? Bo cisza w temacie zapadła na 2 lata (sic!).

Troll81

dołączam się do pytania

AL

Sporo sprzętu przeszło niestety nie modernizowane do krainy wiecznych obliczeń.

ryszard.korczyk

Postaram się w wolnej chwili opisać aktualny stan. Online są SKB@P10 i SKB@P11

stasieks

A możecie udostępnić w profilu wuprop informacje dotyczące projektów ? Widać tam co i ile liczy, można też udostępnić komputery które liczą. Dla ogólnej informacji - idealne.

Troll81

a z padniętych kompów nie dałoby się złożyć czegoś liczącego?? może rozsprzedać sprawne części i sfinansować z tego modernizacje istniejących kompów??

Cyfron

Komputery ode mnie wychodzą (już chyba nie mam żadnego SKB@P). Wstępnie z RK ustaliliśmy że nie ma się komu i nie ma za co zajmować się komputerami. Raptem jest kilka osób w PL, które tymi komputerami mogą się zająć.
Szczegóły odnośnie sprzętu przedstawi RK jak się odrobi.

pawg

zastanawiam się nad przygarnięciem jednego energooszczędnego SKB  :-\



Cyfron

RK - jesteśmy w stanie coś wyekspediować ?  ::)

Troll81

Skoro któreś kompy się nudzą to może by warto omówić temat przekazania części sprzętu Ufolowi? Ponoć ma drobne problemy ze swoim :D

ryszard.korczyk

Tak w skrócie:
SKB@P11 u philozofa, jedna 5850 wyciągnięta, bo zdziwiała, aktualnie na kompa się nie mogę dostać, zgłosiłem to philozofowi.
SKB@P10 po modernizacji (aktualnie e3-1220v3 i GTX970) pracuje u mnie, przełożyłem go do obudowy i działa stabilnie, możnaby go wysłać komuś, przetestuję go też pod względem zapotrzebowania na energię, aby była świadomość ile kosztuje jego utrzymanie.
Pozostałe złomki typu athlony itp jeśli coś były wartę to wymieniłem na sprzęt do modernizacji SKBP10, resztę dołożyłem ze swojej kieszeni.
Przywróciłem do życia jakiegoś quada chyba z SKB@P3 na swojej płycie, leci jakieś projekty, które potrzebujemy.

Żaden komp się nie nudzi, jeśli tylko jesteśmy wstanie zapewnić stabilność to działa. Ufol raczej oczekuje stabilnego sprzętu, a zamęczone SKBP ze stabilnością mają różnie.

SzaMoT🍀

Konto z Projektami SKB@P straciło 2 znaczące Projekty World Community Grid, Einstein@Home.
Być może da się to odzyskać, MCHL działa w tej sprawie.
Obecnie liczące Projekty na konto SKB@P to:
GoofyxGrid@Home NCI - SKBP11
PrimeGrid - Google Colab
RakeSearch - VPS Fabrado opłacony na 6 miesięcy (1zl )

Dojdzie jeszcze dziś Collatz Conjecture Tesla K80, RAC się przyda a na jednej można 400 000 zdobyć na dobę testowałem.

Jeśli tych projektów nie da się przyłączyć to zmiana adresu e-mail raczej kiepski pomysł by założyć nowe konta zaginione, straci się projekty zakończone.

Proszę osoby władne o zajęcie się tematem odzyskania zaginionych projektów.
Fajnie by było jakby było wiadomo gdzie stoi SKB@P11 i można by go przejąć i liczyć na całej maszynie nie tylko NCI

SzaMoT🍀

SKB@P od wczoraj, z podpiętym Google Colab ( 2 instancje ) zdobył nieco ponad  800 000 w  Collatz Conjecture.
https://boinc.thesonntags.com/collatz/results.php?userid=18036

Była mowa w innym wątku o reaktywacji.
Zachęcam do działań na Google Colab póki jest testowe.  :respect:
Słabe klucze mogę udostępnić, jak będzie "parcie" na temat

SzaMoT🍀

SKB@P powoli odbudowuje RAC, dzięki Google Colab i Fabrado, plus NCI
Nie udało się zalogować do badge na:
https://signature.statseb.fr/
Kto zakładał konto?
Próbuje coś podziałać z przywróceniem ale widzę, że nie ma wsparcia, odnośnie zagubionych projektów.
Na BS można podpiąć WCG ale wychodzi failed
Odnośnie zbiórki w innym wątku proszę o dalsze działania ja przelewam dziś na Fundację z dopiskiem SKB@P (Cloud)?
Proszę o wsparcie dla konta SKB@P można w kilka osób kilkanaście 1mln uzyskać na ColabGoogle

Dziękuję za zrozumienie do dalszych działań  :)

Ps.
Może zaniechać dalszych działań na rzecz SKB@P, ponieważ może się okazać po czasie, że konto zostanie przechwycone?
Prosiłbym osoby władne o zmianę hasła głównego bo obecne jest bardzo intuicyjne.
Zabezpieczenie kluczy z kont.
Kto ma się tym zajmować? Jakie osoby? PiLNE!!!