Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Lista liczb pierwszych

Zaczęty przez Rysiu, 28 Wrzesień 2010, 13:17

Rysiu

KIlka miesięcy temu postanowiłem rozwinąć listę liczb pierwszych stworzoną w trakcie projektu PrimeGen (piszę z pamięci) przez PrimeGrid.

Przebiłem czterokrotnie wynik PrimeGrid (a będzie jeszcze dalej).

Do obliczeń wykorzystałem komputer dużej mocy udostępniony przez UMCS w Lublinie. Dane (spójna lista liczb pierwszych) są zapisane binarnie i zajmują ponad 150 GB (gdyby liczby były zapisywane w TXT tak jak zrobił to PrimeGrid to wszystko zajęłoby grubo ponad 1 TB).

W odpowiednim momencie udostępnię dane i przydałoby się napisać do Adminów PrimeGrid aby w odpowiednim dziale zalinkowali także moje wyniki i napisali tam o nich notkę.

Bazując na analizie wyników być może napiszę jakiś artykuł.

Rysiu

Z tego co widzę będę musiał przekonwertować listy tekstowe Panów od PrimeGrid na binarne, bo nic się z nimi nie da zrobić  :deadman:

Nie mam pojęcia kto wpadł na pomysł aby zapisywać to do pliku tekstowego - przecież w notatniku i tak nikt nie otworzy mających ponad 500 MB plików.

Troll81

a czy txt otworzysz tylko notepadem?

Rysiu

Cytat: Troll81 w 03 Październik 2010, 00:30
a czy txt otworzysz tylko notepadem?
Nie tylko ale jeżeli taki zapis nie musi być bezpośrednio odczytywany przez człowieka to zwykły tekst mija się z celem.

Troll81


Rysiu

Cytat: Troll81 w 03 Październik 2010, 00:48
siła przyzwyczajenia?
Najprawdopodobniej tak. Kiedyś jeszcze sam bym tak wszystko zapisywał  %)

GRID

I jak wyglądają prace nad listą liczb pierwszych ?
Czy są uwarunkowane od projektu Goldbach's Conjecture Project ?
Widziałeś wątek Szukanie liczb pierwszych.
Może jak ogarniemy się z fundacją i Radioactive@home to ruszy się Goldbach's Conjecture Project ?

Rysiu

Wątek widziałem ale zbyt dużo z niego nie wynika  :attack:

Coś tam mam ale ciężko jest mi wszystko do kupy zebrać  %)

GRID

Na koniec może Goofyx zreasumuje wszystko na temat szukania liczb pierwszych. :)

goofyx

Cytat: GRID w 06 Czerwiec 2011, 14:52
Na koniec może Goofyx zreasumuje wszystko na temat szukania liczb pierwszych. :)

Wybaczcie, dopiero teraz trafiłem na ten wątek.
Dlaczego ja?

GRID

Bo ty w wątku szukanie liczb pierwszych ostatnio się udzielałeś najwięcej, jeżeli dobrze pamiętam bawiłeś się w przechodzenie problemów z uruchomieniem projektu BOINC z wiązanego z szukaniem liczb pierwszych.  :)

goofyx

Cytat: GRID w 22 Lipiec 2011, 09:22
Bo ty w wątku szukanie liczb pierwszych ostatnio się udzielałeś najwięcej, jeżeli dobrze pamiętam bawiłeś się w przechodzenie problemów z uruchomieniem projektu BOINC z wiązanego z szukaniem liczb pierwszych.  :)
Co tu dużo mówić, to prawda rozkręciłem temat (nie pierwszy inie ostatni) z czego kolega b0b3r uruchomił projekt BOINC czyli dobrze znany wszystkim Mersenne@Home :)
Cieszę się, że przyczyniłem się do tego, może nie w sposób praktyczny, ale teoretyczny <- w sensie zadałem pomysł, a ktoś go wykorzystał :)

GRID

I Polska potrzebuje właśnie takich wizjonerów, którzy umieją stawiać teorie.  :p_arr:

goofyx

Cytat: GRID w 22 Lipiec 2011, 09:33
I Polska potrzebuje właśnie takich wizjonerów, którzy umieją stawiać teorie.  :p_arr:
Małe sprostowanie, nie rozwijałem żadnej nowej teorii <- zainteresowała mnie jedna z istniejących