Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Nazwa

Zaczęty przez Rysiu, 29 Wrzesień 2010, 14:32

Rysiu

Szopler zaproponował nazwę Polish BOINC Conference - w skrócie: PBC.

Są jakieś inne propozycje?

Wydaje się, że jednak docelowo chyba miałaby być to konferencja krajowa - nie szalejmy już z wizjami międzynarodowymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie abyśmy w trakcie takiej imprezy łączyli się i prowadzi wideokonferencję z jakimś zagranicznym ośrodkiem prowadzącym swoje badania na platformie BOINC.

Sam już na szybkiego zarejestrowałem (za darmo) domenę pbc.org.pl (trochę org nie pasuje ale trudno coś ciekawszego załapać) z którą gratis dostałem serwer 20 GB pojemności / 4 TB transferu miesięcznie. Jak się nie spodoba to wykorzystam na jakieś swoje backupy itp.  %)

Troll81

#1
Widzę Rysiu że się rozkrecasz....

// Edit by Rysiu: Na temat proszę  :book:

Rysiu

Jak widać brak innowacyjnych koncepcji.

Poczekamy jeszcze trochę i chyba będzie można zaakceptować  :arrr:

krzyszp

Trzeba poczekać dwa-trzy dni, nie wszyscy są codziennie na forum.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Mori

Skoro krajowa - to nie lepiej jednak zdecydować się na polską nazwę? Angielska brzmi tak trochę pretensjonalnie...

Troll81

Zgadzam się z Mori. Polska Konferencja Przetwarzania Rozproszonego z Wykorzystaniem platformy BOINC...

Mori

Morim, jeśli łaska, mój nick można odmieniać ;)

Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2010, 23:07Polska Konferencja Przetwarzania Rozproszonego z Wykorzystaniem platformy BOINC...
O w mordę :P Trzeba było dorzucić jeszcze parę wyrazów i konferencja byłaby niepotrzebna, bo sam tytuł byłby robił za całą treść :P

Polska Konferencja BOINC wystarczy, chociaż dobrze byłoby wymyślić jakąś krótką, chwytliwą nazwę własną do tego...

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Cytat: krzyszp w 29 Wrzesień 2010, 23:11
BKonf???  ;D
To już chyba lepiej jak przed chwilą zaproponowałeś: BConf

Jednak wydaje mi się, że w Polsce angielska nazwa nie będzie jakimś minusem, a już za granicą będzie większym plusem - przynajmniej jak będziemy pisać gdzieś to jakoś będzie to wyglądać.

Troll81

Angielska nazwa sugeruje zagranicznych prelegentów.... może zaprosimy Davida Andersona?? gwarantowany dobry marketing na stronie BOINCSTATS i wśród teamów....

Rysiu

Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2010, 23:24
Angielska nazwa sugeruje zagranicznych prelegentów.... może zaprosimy Davida Andersona?? gwarantowany dobry marketing na stronie BOINCSTATS i wśród teamów....
Przecież właśnie o to się rozchodzi, że konferencja miałaby być docelowo Polska + goście z zagranicy.

David Anderson ciekawe czy by znalazł czas ale sądzę, że przynajmniej kusząca propozycja by to dla Niego była. Jest to jednak kwestią bardzo dobrej organizacji wszystkiego.

Mori

By zapraszać gości zagranicznych wcale nie trzeba angielskiej nazwy, co udowadnia np. SFI - Studencki Festiwal Informatyczny. Im bardziej pompatyczna nazwa, tym większe oczekiwania ewentualnych odwiedzających, tym sroższa ocena i większa ewentualna porażka i niezadowolenie. No, ale zrobicie jak chcecie.

kempler

Mi się bardzo podoba Polish BOINC Conference. Proste i przyjemne. Nie jest to jakiś wysublimowany angielski żeby przeciętny student nie zrozumiał  %)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2010, 23:24
Angielska nazwa sugeruje zagranicznych prelegentów.... może zaprosimy Davida Andersona?? gwarantowany dobry marketing na stronie BOINCSTATS i wśród teamów....
Ale... dlaczego nie???

Cały czas mam wrażenie, że w nas - polakach - pokutuje pogląd, że jesteśmy kimś gorszym, a spójrzcie na statystyki...

Jesteśmy w pierwszej dziesiątce drużyn na świecie!
Działają u nas trzy projekty BOINC! (A było więcej)...
Posiadamy 6000 członków w drużynie!
Duża część kamratów swobodnie czyta po angielsku!
Mamy chyba najbogatszą wiki w europie!

posiadamy wśród kamratów specjalistów w niemal każdej dziedzinie, wielu studentów, kilku matematyków, całą "bandę" programistów, doświadczenie w prowadzeniu jakiejś kampanii informacyjnej...

Pisałem o tym już do Rysia, powtórzę tutaj:
Admini projektów zwykle są zaangażowani (w taki, czy inny sposób) przez uczelnie, jak dla każdego, liczy się dla nich dorobek naukowy, w tym udział w konferencjach międzynarodowych... Dlaczego nie miało by się nam udać zaprosić kilku prelengentów z zagranicy???


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Popieram wszystkimi 4 łapkami. Ale w tym celu konieczna jest konsekwencja. należy przygotować całość solidnie i nie ma wymigiwania się od obowiązków....

Rysiu

Z prelegentami z zagranicy będzie sporo zabawy logistycznej, bo będą musieli najprawdopodobniej dojechać z lotniska.

Sama rzucona nazwa BConf bardzo mi osobiście się podoba jednak wskazuje na całkowicie międzynarodową (tutaj nawet wypadałoby nie zamykać się w ramach jednego teamu, a napisać do innych zespołów taką ideą) - zresztą teraz mamy problem "Wrocław czy Lublin", ale wtedy byśmy pewnie byli przegłosowani i musieli jechać do Pekinu  :ph34r:

Mori

Najpierw angielska nazwa, by móc zaprosić zagranicznych gości, teraz usunięcie "Polish" z nazwy robi ją międzynarodową... Oj, oj, panowie, czas na drobny reality check...

Rysiu

Cytat: Mori w 30 Wrzesień 2010, 00:33
Najpierw angielska nazwa, by móc zaprosić zagranicznych gości, teraz usunięcie "Polish" z nazwy robi ją międzynarodową... Oj, oj, panowie, czas na drobny reality check...
Nie tam - "Polish" nie usuniemy  :no:

Mori

Mhm. I skończy się jak z zakładaniem Stowarzyszenia. No, ale ok, ja już nie mam nic do dodania w kwestii nazwy, więc już nie narzekam.

Troll81

kwestia stowarzyszenia nadal otwarta :D pytanie kiedy spotkanie. ja jak skompletuje kompy to jade w odwiedziny do Cyfrona :D

Cyfron

a zapraszam :)
Można wtedy też ustalić jakiś "zlocik" w krk - ja tam mogę znowu pokazać moje laboratorium :)

Troll81

A ja chętnie bym je w końcu zobaczył...

Rysiu

Panie i Panowie chyba dość się naczekaliśmy.

Wątpię aby zaraz ktoś zaczął z rękawa sypać innowacyjnymi propozycjami. Brakuje Mchl'a ale być może czeka jak wszystko się nam poukłada.

Akceptujemy?

kempler

Kto jest za PBC ? JA

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Nikt nie zgłaszał innych kandydatur i znając forum wątpię aby nagle coś się zmieniło.

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

#26
Prosiłbym Moda Modów - Kemplera o zmianę nazwy działu z "Konferencja", na "Polish BOINC Conference".

Może więcej ludzi z forum skuma o co chodzi z tą konferencją i zerkną do działu.

Edit: Zrobione.

Troll81

Nazwę popieram :D

Rysiu

Jutro zamknę wątek - nic już się nie zmieni, a kto chciał się wypowiedzieć ten to zrobił.

Rysiu