Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

krzyszp

Zaczęty przez krzyszp, 29 Wrzesień 2010, 22:33

Cyfron

 :parrrty:
Skąd taka flota? (jeśli można wiedzieć :D )

krzyszp

80 wątków to dwa serwery (24 + 56 wątków), które generalnie dostają do przemielenia swoje dane co jakiś czas, poza tym się nudzą. Reszta mi się uzbierała w domu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

znaczy że w statsach WCG zaczniesz "odlatywać" Gratulacje :D

krzyszp

No nie, cały czas to chodzić nie będzie, bo by mnie kompy domowe zarżnęły opłatami za prąd. Natomiast serwery zwykle liczą Universe@Home :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Kamracie zauważyłem, że liczba zadań w universie sukcesywnie się zmniejsza....

czy mam być gotowy na wybór jakiegoś innego projektu czy też na razie zadania będą???

najlepszego i serdecznie Grzegorz

krzyszp

Tak, jestem świadom kończących się WU i trzymam palce na skrypcie do generowania nowych :)

Maksymalnie przez jeden dzień będzie posucha, tylko po to, aby podsystem dyskowy miał chwilkę oddechu, zaraz potem odpalam generowanie następnych 2 milionów WU.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

#127
Szanowny Krzysztofie, serdeczny Wszechstronny Dyletancie === Gpugrid, Einstein, yoyo, Primegrid, rosetka, WCG === wszystkie mają autorskie strony www, uszyte pod Rangę projektu i potrzeby Liczących...

czy administracja Universa nie chciałaby stworzyć własnej strony www w zgodzie wytycznymi z CAMK???

serdecznie i szczerze Grzegorz


ps i edit :: czy Kamraci z fundacji mogliby opisywać działania ???? http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=6342.msg275065#msg275065

krzyszp

Obawiam się, że ja zajmuję się tylko serwerem projektu, jego działaniem  i podażą WU, dodatkowo pilnuję dwóch serwerów pomocniczych, a kwestia tworzenia strony itd to już nie moja działka.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

#129
Cytat: krzyszp w 16 Grudzień 2018, 16:10
Obawiam się, że ja zajmuję się tylko serwerem projektu, jego działaniem  i podażą WU, dodatkowo pilnuję dwóch serwerów pomocniczych, a kwestia tworzenia strony itd to już nie moja działka.

Szanownego!!! a czy Kamrat uważa, ze taka indywidualizacja strony www dobrze by wpłynęła na Odbiór Projektu???

wszak Nas mało tam...

krzyszp

Zapewne tak, ale i tak nie mam na to "sił przerobowych" :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Rozumiem i wspaniałych Rezultatów... Grzegorz

krzyszp

Taki małe info dostałem z WCG :)

Your Contribution


Registered: November 03, 2005
Run Time: 57 years
Points: 75,000,199
Results: 150,638


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

 :p_arr: :p_arr: :p_arr: :parrrty: :parrrty: :parrrty:

tito


Grzegorz R. Granowski

Kamracie szanownie... względem Twojego posta a mojej inicjatywy http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?topic=11483.msg276026;topicseen#msg276026

wątek został przeze mnie zamknięty!!! więc jak to możliwe, że Wszechstronny Dyletancie nie uszanowałeś... idea " Rozwiążmy Wspólnie Problem Sierpińskiego " była słuszną...

proszę, następnym razem... uszanuj po prostu moje uprawnienia!!! jako przecież Boinc Fanatyka

pozdrawiam i serdecznie dla Łajby... Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Kamracie... Wszechstronny Dyletancie... otrzymałem ze strony universeathome.pl... informację o błędzie certyfikatu... że strona nie jest bezpieczna... że ktoś próbuje ze strony universe'a mnie oszukać...
i że mam zamknąć stronę natychmiast... w pendingu mam kilkanaście próbek do pobrania i wysłania... ale nie mogę tego zrobić... cały czas odracza!!!

uprzejmie proszę o informację co się dzieje... może tylko ja tak mam... może jednak to błąd uniwersalny...

pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Certyfikat odnowiony, wszystko już jest ok.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

dziękuję...

Grzegorz R. Granowski

#139
Serdecznie Wszechstronny Dyletancie... czy Universe@home ma jakieś rokowania w związku z projektami/aplikacjami aktualnie nieaktywnymi???

szanownie dla Całego CAMK ... Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Te aplikacje czekają na swoją kolej. To trochę jest tak, że one spełniają funkcję pomocniczą dla głównej aplikacji (kiedy np. trzeba doprecyzować wyniki) i generalnie zadania otrzymują bardzo okazyjnie i z reguły w bardzo krótkich seriach.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Cytat: krzyszp w 24 Kwiecień 2019, 21:46
Te aplikacje czekają na swoją kolej. To trochę jest tak, że one spełniają funkcję pomocniczą dla głównej aplikacji (kiedy np. trzeba doprecyzować wyniki) i generalnie zadania otrzymują bardzo okazyjnie i z reguły w bardzo krótkich seriach.

a nad czym teraz 'dumacie'?

krzyszp

A to już nie do mnie, ja większości zagadnień zwyczajnie nie ogarniam swoim słabym umysłem ;)

Weź pod uwagę, że ja jestem "techniczny", moja rola to utrzymywać serwer i pilnować generatora zadań :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Wszechstronny Dyletancie...Drogi Administratorze Univers'ea... projekt zgłasza komunikat...że nie ma zadań...mimo, i niewysłanych... jest kilka milionów...

czy Kamrat może wyjaśnić tą sytuację??? ... pozdrawiam Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

wprawdzie Post pod Postem... ale Szanowny Panie Piszczek... zadania już pracują......

serdecznego wieczoru... Prezes Zarządu... Grzegorz Roman Granowski

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Wszechstronny Dyletancie... Wspaniałe Znaleziska https://universeathome.pl/universe/bhdb.php   ale, a tym razem proszę.... jako BOINC Fanatyk... Innego... mam nadzieję... BOINC Fanatyka... czyli Ciebie ... Szanowny Panie Piszczek... 3.000 postów 'stuknęło' Tobie już dawno... odpalcie... nie tylko BHspin... interesują mnie ... kwarki... zarzucicie mi 'coś' do przeliczenia ?!?

a tak naprawdę... to dlaczego nie wszystkie ... podprojekty.... mielone nie są cały czas... wiem, ze Moce Przerobowe Kamratów... z Całego Świata... raczej nie ogniskują się wokół Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika... ale kwarki tez warto liczyć...

najserdeczniej ... BOINC Fanatyk . Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Ok, wygląda to tak.

Podstawą wszelkiego liczenia na Uni są BHspin. Inne aplikacje, to de facto ta sama apka, ale obsługująca po prostu inny zestaw danych - głównie są to dane wskazane przez BHspin'y, wymagające bliższego przyjrzenia się.

Niedługo dojdzie trochę zadań ULX, ale dopiero pracuję nad generatorem zadań do nich (w miarę dostępnego czasu).

Inne aplikacje będą "aktywne" dopiero, jak będą wymagane przez badaczy projektu.

Obecnie w projekcie dużo się dzieje "od wewnątrz", bo właśnie zakończyliśmy proces upgrade'u systemów na trzech maszynach biorących udział w projekcie (na każdym upgrade Debianów z 7 na 8 i z 8 na 9), upgrade aplikacji liczących (wszystkich). Teraz to musi się ustabilizować i w kolejce czeka upgrade serwera BOINC (a to będzie upierdliwe).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

serdecznie... i dobrego...

porozmawiajcie jeszcze z Rytisem .... http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=8422&nowrap=true#131574 ... może wypracujecie ... zadaną prośbę ... !!!

Granowski

krzyszp

A tak dokładniej? Bo nie orientuję się, o co chodzi...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

żeby dla GPU ... była przydzielony cały jeden wątek CPU ... pozdrawiam ... Grzegorz Roman Granowski

krzyszp

Ale przecież Uni nie ma apki GPU, więc nie widzę związku.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski


Grzegorz R. Granowski

Wszechstronny Dyletancie ... napisałem ... wiadomość prywatną ...

Grzegorz R. Granowski

Szanowny Wszechstronny Dyletancie, czy nie myśleliście Szanowne universe ... o wprowadzeniu nowej Odznaki, np. za 500.000.000 pkt? serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ... 

tito

Właśnie - temat mnie nie dotyczy, bo mam zaledwie 10m, ale obiektywnie: odznaka za 100m to trochę mało przy tej ilości pkt.

Grzegorz R. Granowski

Cytat: tito w 22 Listopad 2019, 15:02
Właśnie - temat mnie nie dotyczy, bo mam zaledwie 10m, ale obiektywnie: odznaka za 100m to trochę mało przy tej ilości pkt.

precisliely ... dokładnie ...

krzyszp

Właśnie się zabrałem do dodana odznak i przez przypadek zauważyłem, że serwer projektu jest niedostępny.
Okazało się, że to planowane wyłączenie serwerowni do poniedziałku, tylko nikt mi nie dał o nim znać wcześniej :(


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

SzaMoT🍀

Może dane do analizy się kończą, przy tak znaczącej mocy CPU.
:dunno:

krzyszp

A jednak włączyli serwery.

Dodałem odznakę dla miliarda punktów :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Grzegorz R. Granowski

#159
Cytat: krzyszp w 23 Listopad 2019, 00:24
A jednak włączyli serwery.

Dodałem odznakę dla miliarda punktów :)

pięknie, dziękujemy ... Grzegorz Roman Granowski ...

edit : Szanowny Wszechstronny Dyletancie ... a może za 250 i 500 milionów również, mam około 240 mln, także ... serdecznie, Grzegorz Roman Granowski ...