Koszty / Fundusze i skąd je wziąć

Zaczęty przez Rysiu, 30 Wrzesień 2010, 12:12

Rysiu

Tutaj dyskutujemy o kosztach jakie poniesiemy w ramach konferencji (co będzie naszymi wydatkami?) i o tym skąd czerpać fundusze na ich załatanie.

Troll81

Skladka z naszego stowarzyszenia. Plus dobrowlone darowizny plus szukanie sponsorów...

Rysiu

Sądzę, że ze składki + darowizn byłoby już jakieś pieniądze - taką inicjatywę mogłoby sporo osób poprzeć (chociaż osoby z forum ukrywają się i chyba nie zaglądają do działu  %))

Ciekawe też w jakiej kwocie (przynajmniej w jakich granicach) wszystko by się zamknęło.

Troll81

uderzmy do firm zainteresowanych we wrocku jest IBM...

Rysiu

Do firm to można uderzyć tylko najpierw też trzeba ustalić te sprawy elementarne (Nazwa, Miasto, Uczelnia, Data).

Można już kompletować listę ciekawych firm z mailami - zadanie dla Trolla  :arrr:

Troll81

Do firm musimy uderzyc jako stowarzyszenie. Bez osobowości prawnej to se możemy w nosie dłubac.

Rysiu

#6
Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2010, 12:56
Do firm musimy uderzyc jako stowarzyszenie. Bez osobowości prawnej to se możemy w nosie dłubac.
Co nie koliduje z możliwością skompletowania listy firm  :attack: Trollu zajmiesz się tym?  %)

Troll81

Postaram się :D tylko w której lokalizacji?

Rysiu

Lokalizacja jeszcze nieznana  :ph34r:

A to jakiejś listy ogólnopolskich firm działających na całym terytorium kraju nie da rady? Najlepiej byłoby gdyby to było miasto tej Uczeni - wtedy chyba dużo większe szanse na jakieś powodzenie ale do innych chyba też można napisać.

Cyfron

a co z funduszami które by płacili chętni uczestnicy?
Opłata konferencyjna jest normalną sprawą.

Troll81

Która tez działa odstraszająco. weź pod uwagę że uczestnicy muszą pokryć koszty dojazdu itp każesz im jeszcze wpłacić wejściówki? A co zaoferujesz w zamian? czy będziemy mieli prelegentów za których wysłuchanie ludze zechcą zapłacić?

Rysiu

Nie, nie... Panowie... Niemożliwym jest aby ktoś przyjeżdżał z zagranicy lub z drugiego końca kraju i jeszcze płacił za wstęp. Na normalnych konferencjach naukowych płaci się od 750 do nawet 2000 zł (wygłaszający referaty mają niższe "stawki") także nam takie pieniądze nawet do szczęścia nie są potrzebne. Sądzę, że jakoś to spokojnie ogarniemy aby było gustownie i niedrogo.

kempler

Ciekaw jestem jak zareagowaliby nasi szefowie gdybyśmy poprosili o sponsoring. Mój szef jest w miarę wyluzowany więc może by coś sypnął jakimś euro. Muszę do niego napisać.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Cytat: kempler w 30 Wrzesień 2010, 17:30
Ciekaw jestem jak zareagowaliby nasi szefowie gdybyśmy poprosili o sponsoring. Mój szef jest w miarę wyluzowany więc może by coś sypnął jakimś euro. Muszę do niego napisać.

Wstrzymaj się do momentu ustalenia konkretów...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kempler

To będzie tylko rozeznanie sytuacji a u nas na jakąkolwiek decyzję to się czeka i czeka, mimo że to mała firma.

EDIT: A jak panowie szacujecie koszty ? Ja nie mam w tym żadnego doświadczenia więc nie wiem jaki jest rząd wielkości.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Cytat: kempler w 30 Wrzesień 2010, 18:19
EDIT: A jak panowie szacujecie koszty ? Ja nie mam w tym żadnego doświadczenia więc nie wiem jaki jest rząd wielkości.
Dobre pytanie, ale moim zdaniem odpowiedź dostaniemy dopiero "w praniu". Zbyt wiele zmiennych, np czy jest wśród nas ktoś zajmujący się poligrafią? Materiały drukowane mogą być drogie albo... darmowe...

Na pewno jedną z większych pozycji w budżecie będzie... bufet. Dla zaproszonych gości trzeba zapewnić przekąski w czasie dnia, a także ciepłą kolację...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Cytat: krzyszp w 30 Wrzesień 2010, 18:52
Dobre pytanie, ale moim zdaniem odpowiedź dostaniemy dopiero "w praniu". Zbyt wiele zmiennych, np czy jest wśród nas ktoś zajmujący się poligrafią? Materiały drukowane mogą być drogie albo... darmowe...
Mam znajomego, który posiada taką drukarkę wielkiego formatu - drukuje ona chyba gdzieś arkusze na 2 metry szerokie (piszę tak na oko) - nie wiem jednak jakie są koszty ale pewnie duże  :ph34r:

kempler

Ja mogę zaoferować pewne gratisy. Otwieracze do piwa ze stali nierdzewnej z wygrawerowanym logo/nazwą konferencji itp.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

krzyszp

Cytat: kempler w 30 Wrzesień 2010, 19:10
Ja mogę zaoferować pewne gratisy. Otwieracze do piwa ze stali nierdzewnej z wygrawerowanym logo/nazwą konferencji itp.
Oj, obawiam się, że Twojej oferty już nikt nie przebije :)

Ja oczywiście również oferuję wsparcie finansowe w rozsądnych granicach...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kempler

Cytat: krzyszp w 30 Wrzesień 2010, 19:23
Cytat: kempler w 30 Wrzesień 2010, 19:10
Ja mogę zaoferować pewne gratisy. Otwieracze do piwa ze stali nierdzewnej z wygrawerowanym logo/nazwą konferencji itp.
Oj, obawiam się, że Twojej oferty już nikt nie przebije :)

Ja oczywiście również oferuję wsparcie finansowe w rozsądnych granicach...
Hehe te gratisy to też będą gratisy dla mnie. Kolega narysuje a inni wytną laserowo.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Nie wiem tylko czy na konferencjach naukowych dają w prezencie otwieracze do piwa  :book:

Może powinniśmy coś bardziej "naukowego" wydumać, bo te otwieracze to pewnie długo by większość naukowców zapamiętała  XD XD

krzyszp

Cytat: Rysiu w 30 Wrzesień 2010, 19:33
Może powinniśmy coś bardziej "naukowego" wydumać, bo te otwieracze to pewnie długo by większość naukowców zapamiętała  XD XD

Ostatnio dość często uczestniczę w tzw. Events'ach organizowanych dla firm (pozyskiwanie funduszy, networking, itd) i zapewniam Cię, że takie otwieracze mogą być stosunkowo ciekawym gadżetem. Wszystko, co jest nietypowe, jest raczej przyjmowane pozytywnie - chyba już wszyscy mają dość tradycyjnych długopisów...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kempler

Potwierdzam. Na targach  na których jesteśmy (STOM, MACH-TOOL) otwieracze idą jak ciepłe bułeczki a reklamówki z długopisami leżą :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Widać ludzie częściej korzystają z otwieraczy niż z długopisów  :parrrty:

krzyszp

Cytat: Rysiu w 30 Wrzesień 2010, 19:52
Widać ludzie częściej korzystają z otwieraczy niż z długopisów  :parrrty:
Dziwisz się? Ostatnio w biurze 10 minut szukałem długopisu... Nie znalazłem, wszystko w kompie:), ale otwieracz miałem przy pasku od spodni (chociaż twardziele rzadko go potrzebują :) ).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

#25
Potwierdzam - otwieracze do piwa z logiem BOINC będą lepsze niż długopisy. Nawet poważne firmy na rynku akustycznym (z mojej działki) mają w gratisach otwieracze do piwa  %)

Troll81

Pendrivy? Z materiałami konferencji. Ostatnio modny gadżet. Dostajesz od firmy pena wraz z katalogiem produktów :D

krzyszp

Albo BOINC-Ubuntu z tapetą drużyny na CD z nadrukiem (pendrive'y wyjdą trochę drogo...)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

znam chyba nawet firmę która bynam takie cd nagrała i nadrukowała logo metoda UV....

Rysiu

Oj na Pendrive niestety nas nie stać :-\

Płytki już lepiej ale ciekawe jak by schodziły.

Mori

Jesteście niesamowici :P Szukacie funduszy, a nie chce się Wam nawet korzystać ze słownika, by poprawnie napisać wziąć? Proszę, jak będziecie wysyłać listownie jakieś prośby o sponsoring to sprawdźcie pisownię, bo będzie wstyd na całą Poland ;)

Rysiu

A i jest błąd! A i nie będę poprawiał! Możecie mnie ukamienować  :deadman:

Mickiewicz. Dziady:

"SENATOR
Napisz grzecznie, niechaj czeka.
(Zamyśla się)
A propos - ten Kanissyn - trzeba mu wziąść syna
Pod śledztwo. - Oj, to ptaszek!"

Mori

Cytat: Rysiu w 01 Październik 2010, 00:05A i jest błąd! A i nie będę poprawiał! Możecie mnie ukamienować  :deadman:
Rysiu, jest mi wsio rawno, czy Ty będziesz używał poprawnej polszczyzny czy czegokolwiek innego. Naprawdę. Tyle, że w takim razie prosiłbym, żeby w tej konferencji nie była używana nazwa BOINC@Poland... A jeśli będzie - cóż, to nie ode mnie zależy - to ja nie mam ochoty być wiązany z taką organizacją z oczywistych powodów.

Przykro mi, nie toleruję osób, które nie szanują własnego języka.

Troll81


Aegis Maelstrom

Ale poważnie, poprawcie nazwę tego wątku, bo wstyd.

Zauważyłem ten błąd wczoraj, zapomniałem o nim napisać.

Szopler

Cytat: Troll81 w 30 Wrzesień 2010, 23:25
znam chyba nawet firmę która bynam takie cd nagrała i nadrukowała logo metoda UV....

W ostateczności zostaje LightScribe ;)

Troll81

Ale płytki z warstwą lightscribe kosztują majątek.........

Aegis Maelstrom

Cytat: Troll81 w 01 Październik 2010, 16:24
Ale płytki z warstwą lightscribe kosztują majątek.........

Już chyba nie, ostatnio w jakimś elektromarkecie widziałem je naprawdę tanio. Podobnie w Internecie paczkę 10 płyt można znaleźć za paręnaście złotych. Jest to więc do ugryzienia, wymaga "tylko" dodatkowego czasu...

Rysiu

I to chyba sporo czasu... Ile jedna taka płyta się "rysuje"?

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka