A Hero of The Day

Zaczęty przez Juras23, 21 Kwiecień 2006, 23:54

Czy byłeś już "Hero of The Day" w którymkolwiek projekcie?

TAK
4 (22.2%)
NIE
12 (66.7%)
byłem... ale nie w BOINC :P
2 (11.1%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: 21 Kwiecień 2006, 23:54

Juras23

Chciałbym tu poruszyć temat, który przewija się w kilku wątkach. Otóż co jakiś czas widzę, że ktoś dostał na którymś z projektów rangę "Człowieka Dnia" czy jakkolwiek by to tłumaczyć. Otóż pytanie brzmi:

1. Czy można w jakiś sposób ( poza liczeniem ) przyczynić się do tego by zostać "Hero..." ?

2. Czy jeśli zostanie "Hero..." jest losowe lub wybierane przez kogoś, to jakie trzeba spełnić kryteria? Może ich nie ma lub zależnie od projektu?

3. Co się z tego ma?

4. Czy jest się o tym jakoś powiadamianym? Czy po prostu czasem się żyje i nawet o tym się nie wie, że się jest  "Hero.."

5. Czy gwiazdki czy te "oznaczenia", o którychś gdzieś czytałem nadawane na jednym z projektów ( właśnie - którym? ) faktycznie działają i czy ktoś z naszej ekipy już taką flagę ma na swym koncie?  

tx 4 answer.

Mchl

1. Stwórz profil. Bez tego nie masz szans zostać UOTD. Dodatkowo, projekty które działają bardzo krótko mają tendencję do natychmiastowego ustawiania jako UOTD użytkownika, który ostatnio założył profil (w ten sposób zostałem UOTD w LHC@home). Tak naprawdę, nie musisz mieć nawet kredytek w projekcie (częsty przypadek w SETI, gdzie jest dużo profili zaimportowanych w całości z SETI Classic)

2. Poza przypadkiem wymienionym powyżej, UOTD wybierany jest losowo.

3. Jest się wyświetlonym na głownej stronie projektu.

4. LHC mnie nie powiadomił, ale z kolei SETI podobno powiadamia. Zresztą mój przypadek był dosyć dawno, więc może nowsze wersje skryptu mają wbudowane powiadamianie.

5. O ile wiem tylko w Pirates dostaje się "dublony".

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Odpowiem na te pytania na które znam odpowiedzi (albo tak mi się wydaje ;-))

Ad.1.

Nie...

Ad.2.
Osoba Użytkownika Dnia jest chyba wybierana losowo, tak więc poza udziałem w projekcie nie ma chyba innych kryteriów.

Ad.3.

Satysfakcję? ;-)

Ad. 4.

Tak, dostaje się maila powiadamiającego.

Ad. 5.

A o tym pierwszy raz słyszę...


No i Mchl mnie wyprzedził ;-)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Juras23

Panowie co za synchronizacja! W każdym razie dzięki za odpowiedź.

aha no ale czy jest ktoś z "dublonem" z Piratów chciałbym to zobaczyć jak to cacko wygląda. :)

Mchl

Nic prostszego. Idziesz na stronę Piratów i klikasz na profil aktualnego UOTD ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

No niby nic... zwykła 1 ....  :roll:

Mchl

No właśnie...
Eric Myers wprowadził takie udogodnienie zapewne z własnej ciekawości, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście użytkownicy dobierani są losowo. Może teraz w każdej chwili sprawdzić kto i ile razy był UOTD.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org