Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

program wu2wav.exe

Zaczęty przez toriam, 09 Październik 2010, 13:53

toriam

miał ktos do czynienia z tym programem?? bo kompletnie nie wiem jak go używać

Tomasz R. Gwiazda

http://gamma.nic.fi/~jknutar1/wu2wav/

toriam

już widziałem tą stronkę ale wiele ona mi nie powiedziała. Gdzie mam wrzucić ten program??

toriam


Troll81

ja pierwsze slysze o tym programie

buninek

Cytat: toriam w 09 Październik 2010, 14:00
już widziałem tą stronkę ale wiele ona mi nie powiedziała. Gdzie mam wrzucić ten program??
Na tej stronie jest przystępnie wytłumaczone.
Cytat-Place wu2wav in a directory along with a workunit.
-Execute wu2wav, either through an ms-dos prompt or by doubleclicking o wu2wav from windows explorer.
-Open work_unit.wav in your favourite sound player/editor/tool, or doubleclick work_unit.wav and let windows figure out what to do with it.
-umieść program w katlogu z zadaniami
-następnie wykonując dwuklik myszką uruchom program
-przetworzone pliki w formacie wav otwórz w swoim ulubionym playerze

i delektuj się szumem

Mchl

Ciekawe czy w ogóle działa z jednostkami S@H BOINC, bo został zrobiony dla S@H Classic. KIedyś sobie kilka jednostek przerobiłem. Brzmią jak biały szum.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

bo chyba tak to właśnie brzmi.... dopiero jak znikniebiały szum i dostaniesz konkretny sygnał to wtedy coś znalazłeś.

toriam

nie wiem czy ten program nie działa tak jak powinien czy ja coś źle robię, ale jak go odpalam to mignie mi przez chwilę konsolka i nic

buninek

Nie liczę SETI, stąd nie mam dostępu do zadań. Może faktycznie program konwerterował inny rodzaj próbek.

Zainstaluj program typu cooledit i wygeneruj biały szum. Efekt będzie bardzo podobny. Nie usłyszysz tam sygnału WOW.
Ewentualnie ustaw odbiornik TV na kanał w którym nie łapie żadnego programu i wyłącz auto mute.

toriam

chyba to nie była odpowiedź na moje pytanie -.-

Mchl

Przede wszystkim, jeśli dobrze pamiętam, to jest program konsolowy, więc żeby cokolwiek zobaczyć, otwórz sobie konsolę (CMD) i z niej go uruchamiaj. Powinny wyświetlić się instrukcje co i jak.
Po drugie, na 98% jstem przekonany, że próbki z akualnego SETI to nie łyknie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

toriam

no widzę że raczej z tego programu nc nie będzie. Może polecicie mi jakis inny program do analizy sygnałów??

Mchl

Analizy pod jakim kątem?
Najlepsza jest aplikacja SETI@home :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Myślę że musiałbyś pogadać z chłopakami od SETI, to oni stworzyli aplikacje...

toriam

chodzi mi o dokładną analizę juz przetworzonych plików np. czy sygnał był mocny, gaussowe wzloty i upadki i takie tam

Mchl

Możesz po prostu łapać XMLe z wynikami. Do starego SETI był taki program, który wyciągał z odsyłanych danych takie ciekawe infromacje.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

toriam

wiem ale ręcznie to robić będzie ciężko wolałbym jakiś program

pszyklejony

Nawet jest gdzieś w sieci jak to zrobić, trzeba ostrzyc XMLa z tagów.

Mchl

Zaprawdę powiadam Ci, ktoś już za Ciebie robotę odwalił
http://unitedboinc.com/en/boinc-info/56-info/192-boinc-add-on-software

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

toriam

nadal jednak nie mogę ustawić odpowiedniej scieżki. Jaka ona powinna być żeby wszystko działalo??

pszyklejony

Windows
Place wu2wav in a directory along with a workunit.
Execute wu2wav, either through an ms-dos prompt or by doubleclicking o wu2wav from windows explorer.
Open work_unit.wav in your favourite sound player/editor/tool, or doubleclick work_unit.wav and let windows figure out what to do with it