Problem z doborem kabla zasilającego..

Zaczęty przez 33oliver, 15 Październik 2010, 21:01

33oliver

Posiadam rozdzielacz zasilania 2HDD/6PIN BTX - był w zestawie z HD5770 silent cell



nie potrafię znaleźć kabla potrzebnego by nim zasilić GPU. Potrzebny kabel zasilający molex męski na żeński molex?

Niestety w swoim zasilaczu posiadam tylko 2x PCIe zasilające a mój HD4870 posiada podwójne zasilanie więc limit mam wyczerpany, dlatego muszę skorzystać z tego rodzaju zasilania - da się w ogóle tak podłączyć GPU - nie ulegnie przepięciu/spaleniu?


Troll81


33oliver

#2
jest tylko jeden wolny..

33oliver

#3
bum..

Szopler

Grafika spokojnie będzie pracować na 1 kablu PCIex (ścieżki na płytce są połączone). Dwa wtyki są tylko po to, żeby był mniejszy spadek napięcia na dość cienkich przewodach. Ja mam kręconą 5870 i korzystam z kabla który od strony zasilacza ma PCIex a przy grafie rozgałęzia się na 2 i wszystko chodzi bez zająknięcia.

33oliver

#5
Obawiam się, że możesz się mylić - w przypadku HD4870 nieodzownym jest podłączenie obydwu kabli zasilających....

"AMD całkowicie przebudowało sekcję zasilania tak, by dostarczyć karcie większą porcję prądu. Z tego też powodu pojawiło się drugie złącze zasilania PCI-E (RADEON HD 4850 ma tylko jedno). Warto jednak zauważyć, że sekcja zasilania może zostać jeszcze bardziej rozbudowana, a zastosowane cewki VITEC 59PR9853 można zastąpić modelem większym - 59PR9854."

"W tyle znajdziemy dwa, 6-pinowe, złącza zasilania PCI-E - obligatoryjnie należy osadzić oba"

33oliver

#6
Jak to możliwe, że nigdzie nie widzę dostępnych do kupna kabli zasilających molex/sata 5pin po stronie zasilacza?

taki kabelek po stronie zasilacza potrzebuje - nigdzie takiego nie widzę - dlaczego?
Takiego typu złącza molex/sata mam w swoim Be Quiet 650W dark power pro