Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Wyłączenie jednej emotki

Zaczęty przez PMG, 16 Październik 2010, 21:13

PMG

Witam

chciałbym zaproponować wyłączenie możliwości używania jednej emotki. Konkretnie tej, którą zapisuje się literkami "X" i "P". Uważam że będzie to z pożytkiem dla czytelności.

Po co to ? Ano po to że jak mam jeszcze raz przeczytać >>> Win XP <<< to mi się nóż w kieszeni otwiera. A pojawia się to na tyle często, z racji tematyki, że jest to po prostu nieakceptowalne. Na tyle często podajemy system, i na tyle często jest to ta wersja Windowsa, że ta emotka irytuje.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

pszyklejony

Mi się podoba Windows XP bardzo go lubię.

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

PMG

Ja to wiem, ty to wiesz ale ludzie tego nie wiedzą. Dzisiaj, w ramach odrabiania zaległości na forum widziałem przynajmniej 4 takie przypadki - i ani razu nikt nie napisał WIN X P

Może dlatego że to kretyńsko wygląda ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Szopler

Może niech emotka rozróżnia wielkość liter.
IKS PE to X.P
iks pe to XP

Czyli na odwrót jak jest teraz... bo xp xp xp mogę pisać!

apohawk

Można napisać winxp i po sprawie.
No good deed goes unpunished.

Troll81

a może pod emotki podpiąć :XP: tak jak w przypadku emotki -  :attack:

PMG

Panowie - widzę że nie rozumiecie. Ja rozumiem że można pisać inaczej. Ale większość ludzi nie wie tego i orientuje się dopiero po tym jak napisało juz to. To że jest fafnaście sposobów na ominięcie problemu nie oznacza ze można po prostu wyeliminować problem.

Prawda ? I proszę, nie mówcie że to jest wasza ukochana emotka i bez niej sobie nie poradzicie w życiu i od momentu jak już nie będzie podpięta pod kombinacje tych dwóch znakó to podetniecie sobie żyły i wyłączycie komputer.

Emotka jest problemem, a to co proponujecie to jak "metody omijania dziur w asfalcie" zamiast po prostu załatać tę dziurę i jeżdzić po gładkim.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Hani

..... Wszędzie gdzie miało być XP teraz będą literki? dopiero się syf zrobi....


pszyklejony


mindc

...wystarczy delikatna kosmetyka regexpów w SMF  ;D


PMG

Przyznam że zawiodłem się na reakcji użytkowników forum:
Cytat: Piotr R. (Peciak) w 16 Październik 2010, 21:25
ależ wystarczy piesać X P

Ależ oczywiście. A Vista będziemy pisać Wista bo też ładnie wygląda. I kij w oko tym którzy podają nazwę skrótowo tak jak wszyscy inni użytkownicy internetu.

Cytat: apohawk w 17 Październik 2010, 10:35
Można napisać winxp i po sprawie.

Rozumiem że przy wejściu na forum jest informacja "Prosimy wpisywać winxp bo to jest nasza interpretacja nazwy tego systemu".

Całe szczęście Szopler napisał z sensem

Cytat: Szopler w 16 Październik 2010, 22:48
Może niech emotka rozróżnia wielkość liter.
IKS PE to X.P
iks pe to XP

Czyli na odwrót jak jest teraz... bo xp xp xp mogę pisać!

tak - to jest moim zdaniem rozsądne rozwiązanie. Jeżeli można to prosiłbym o zastosowanie tej opcji


A jeżeli uważacie ze to problem nie wiadomo skąd to proszę bardzo przykłady:


http://www.boincatpoland.org/smf/windows/%27usluga-zasady-diagnostyki-nie-jest-uruchomiona%27-jak-to-naprawic/msg120168/#msg120168

A komputer z XP włączył się jak gdyby nic i dalej spokojnie sobie działa




http://www.boincatpoland.org/smf/windows/ie5-na-xp/msg97702/#msg97702

Elo
Panowie nie pytajcie dlaczego, ale potrzebuję uruchomić IE 5 na kompie z XP sp3 i IE 6 ? Da się to zrobić ? Ściągnąłem instalkę ale wywala że mam nowszego explorera :/ help
Pozdrawiam


http://www.boincatpoland.org/smf/windows/powolny-net/msg105750/#msg105750

Fakt mam vistę na tamtych jest XP




I oczywiście z tej ostatniej wypowiedzi już na pierwszy rzut oka widać o co chodzi. Jaaasne. Ale lepiej ustawiać znaki "Uwaga dziura" niż ją załatać.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Troll81

PMG pisz do mchl albo Akiry. To oni są adminami forum....

GRID

Ok tej emotki już niema. I tak jest ich wiele.
A najważniejszym aspektem dla którego usunąłem ten wulgarny obrazek jest to że google bot mógł zamiast zindeksować ważne słowo jak Windows XP indeksował Windows (jakiś obrazek). Przyznam że już mi się to gdzieś wcześniej żuciło ale naprawdę nigdzie nie było napisane proszę nie pisać Windows XP tylko odmieniać.

Wielkie dzięki dla PMG, za jego wkład w modernizację forum oraz za jego wytrwałość.