Jak zrobic wiecej punktow - moje spostrzezenia

Zaczęty przez Szerpa, 22 Kwiecień 2006, 14:42

Szerpa

No wiec tak, zacznijmy od teg iz, nie wnikam czy to jest sluszne, uczciwe czy nie, chce przekazac tylko moje spostrzezenia - ktore jesli ktos uzna to za stosowne napewno pozwola by dostawac wiecej punktow za ta sama prace.

Na poczatek trzeba zaladowac najlepsza dla ciebie optymalizacje ale to bylo poruszane w innych tematach optymalizacje dla projektow oczywiscie tez.

1. BENCHMARKI

Nie wiem jak czesto sa aktualizowane ale moj ostatni trzymal sie 5 dni dopoki nie zrobilem nastepnego.

poniewaz niektore projekty takie jak np ralph, rosetta, xtremlab.. licza punkty ktore uzyskasz, w uproszczeniu wyniki twoich benchmarkow x czas pracy procesora.

WARTO MIEC JE JAK NAJWYZSZE

a)
Wystarczy zrobic benchmark na swoim boincu, na maksymalnie podreconym kompie nie musi on byc stabilny wystarczy by wytrzymal benchmarks.
Dobrze jest wylaczc wszystkie proces w tle zostawiajac jedynie niezbedne, dobrze jest takze, na czas testow wstrzymac wszystkie projekty, by obciazenie podkreconego kompa dzialalo na czas benchnmarka).

b)
Jesli masz dostep do mocnego kompa zrob benchmark na najmocniejszym, nie mosi byc twoj, moze byc kolegi (w tym celu zgraj caly katalog boinc na plyte, wgraj na najmocniejszym kompie) zrob benchmark zgraj spowrotem na plyte, wgraj na swoim, odpal)
Ja odpalilem boinc z athlona xp 2400 na athlonie 64 x2 3800 spojrzcie na benchmark http://einstein.phys.uwm.edu/show_host_detail.php?hostid=607585

nie podmienialem optymalizacji dlatego gorszy niz na athlonie 64 ale nie do uzyskania normalnie na starym xp gdyby podmienic optymalki na bank bylo by wyzej

2. PUNKTY/GODZINE

warto tez sprawdzic ktory z projektow najlepiej ci punktuje.
ja to licze tak :

wchodze na strone projektu your computers i licze

3600*granted credit/CPU time (sec)

3600-bo tyle sekund jest w 1godzini

mi na przyklad wychodzi ze w ralph -ie otrzymuje 28,81 punktow za godzine pracy
w einsteinie natomiast
od 28,81 do 51,25
wiec dwa razy tyle prawie choc nie zawsze

w innych projektach roznie sami sobie sprawdzie


jesli moje dyrdymaly sa sluszne to powinno byc juz dzisiaj jutro widac srednio dziennie robilem 1500 1700 pkt wg moich obliczen teraz powinno byc ponad 2 000 - zobaczymy

Mchl

:!: Ostrożnie z tym prznoszeniem benchmarków od kolegi. Stąd już niedaleko do zmieniania ich wyników w plikach .xml (co w sumie jest chyba najczęstszym oszustwem).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

tak jak wczesniej napisalem mchl nie wnikam w uczczciwosc, zauwazylem to najpierw przypadkiem a pozniej przez dociekliwosc, dziele sie tylko spostrzezeniami

Mchl

A ja tylko ostrzegam. Nie oceniam w żaden sposób.
Każdy zrobi z tą wiedzą, co uważa za stosowne.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

no tak nie zaliczylo wogole punktow z einsteina,
pewnie jutro beda

Juras23

Według mnie jednak nie powinno się przenosić statystyk, jest to sztuczne zawyżanie "sukcesów" w liczeniu.  No ale kazdy zrobi jak będzie chciał.

To z tego powodu, na każdym nowym beznetowcu jest najpierw benchmark.

Ciekawe jak by dać staty z Xeona na zwykłego PC, jaki byłby RAC. ?

Szerpa

Dlatego nie rozpatruje tu kwesti moralnych.
Z moralnego punktu widzenia uzywanie zoptymalizowanego boinca np od kranch3r tez jest nieuczciwe bo inni jada na standartowym boincu.

Poza tym tez dziwne sa takie wyniki jak ten na kompie takim sam jak ja gosc ma ponad dwa razy wyzszy wynik Whetstone niz ja mimo ze ja swojego wykrecilem o ponad 35 %.

Owner   mitro
Created   9 Mar 2006 22:59:35 UTC
Total Credit   76,627.13
Recent average credit   2,005.87
CPU type   AuthenticAMD
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+
Number of CPUs   2
Operating System   Microsoft Windows XP
Professional Edition, Service Pack 2, (05.01.2600.00)
Memory   2046.41 MB
Cache   976.56 KB
Measured floating point speed   9922.88 million ops/sec
Measured integer speed   8737.63 million ops/sec
Average upload rate   4.99 KB/sec
Average download rate   Unknown
Average turnaround time   8.45 days
Maximum daily WU quota per CPU   32/day

Nieuczciwe tez jest ze jedne projekty punktuja lepiej inne gorzej tu róznica dochodzi do ponad 100 %.

ale tak jak pisalem wczesniej nie chodzi o kwestie moralne, dziele sie spostrzezeniami, jesli ktos chce to je zastosuje nie to nie, wazne jest to ze jesli to zauwazylem to znaczy ze inni moga tak robic.
A wiec uczciwe jest zeby wszyscy o tym wiedzieli ze tak mozna.

Mchl

Mam trochę mieszane uczucia, ale skoro już ujawniamy takie informacje (które i tak jakoś zakamuflowane nie są wcale) to niech będzie.
Wyniki benchmarków zapisane są w client_state.xml w katalogu BOINC.W kluczach <p_fpops> i <p_iops> .
Podmienianie tych wartości jest bodajże najczęściej wykorzystywanym sposobem na zawyżanie wyników (a wystarzczyłaby prosta suma kontrolna pliku). Inną sprawą jest, że może to doprowadzić do wywrotki menadżera i utraty jednostek.

Osobiście nie podmieniam i nikogo nie zachęcam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Jako ciekawostkę podam, że jakiś czas temu na forum (albo i nawet na stronie głównej-przed przebudową) POLAND - SetiTeam 2000 przeczytałem o zachęcie do stosowania optymalizacji przez wszystkich użytkowników tego teamu ( jakoby tylko dzięki ich stosowaniu RAC miał im podskoczyć o kilka tyś.).

m2marek

w seti bez problemu da się 2x zwiększyć wydajność punktową, samą optymalizacją klienta+programu, podobnie jak w Einstein'ie (choć seti dzięki otwartym źródłom chba ma lepsze optymalizacje)

Juras23

hmm...ale tak naprawdę to, żyję nadzieją, że nadal mimo wszystko nie chodzi TYLKO o punkty... i nie zaczniemy nagle kombinować jak zwiększać staty....zamiast po prostu pozwolić kompkom liczyć.