Zmiana procka = stawianie nowego systemu?

Zaczęty przez 33oliver, 26 Październik 2010, 21:02

33oliver

Chciałbym zmienić samego procka z Athlona 1GHz na Durona 1,2GHz - czy będzie tym samym konieczność stawiania na nowo systemu?

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

#2
Przy okazji tego tematu zapytam o jeszcze jeden niepożądany objaw.

Włożyłem kartę 3850 wraz z Twin Turbo Pro do kompa - karta działała bo z referencyjnym chłodzeniem chodziła. Po zmianie chłodzenia mam problem - komp nie uruchamia się do końca...

Kończy włączanie się na napisie Windows (rodzaj systemu - Power X P) i tym małym pasku postępu co przechodzi z lewej do prawej w postaci tych kosteczek, po czym ekran jest cały czarny i nic się dalej nie dzieje.

W trybie awaryjnym da się uruchomić ale, po kliknięciu w START lecz okno menu pojawia się na sekundę po czym znika i nie da sie nawet w normalny sposób zamknąć kompa.

Co może być powodem tych dwóch objawów i jak sobie z tym poradzić?



EDIT:
Ok, ze znikającym menu w Starcie już sobie poradziłem, jednakże klikając na "Zamknij" nie ma reakcji, nie działa 2xklik na żadnej ikonie, trzeba zrobić PPM na ikonie i kliknąć np. otwórz by zareagował.....

Krzysiak

Masz 100% pewność że nowe chłodzenie dolega ?

Weź kartę pod światło i zobacz czy niema szczeliny między GPU a radiatorem
lub

Kalka i papier - przyłóż radiator do kalki niech odciśnie się na papierze zobaczysz jaką częścią dolega

Miałem podobny problem z HD4890 i chłodzeniem Arctic Cooling Accelero S1 rev.2


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

Na 100% dolega, miałem wątpliwość i ściągnąłem już wcześniej ale siedzi na samym środeczku, lecz w wyniku pierwszego oderwania cieniutka warstwa pasty uległa "zniszczeniu" więc przesunąłem ją na radiatorze accelero w miejsce gdzie styka się z procesorem GPU.

Czy zbyt gruba warstwa pasty w tym miejscu może być tego przyczyną? Może jest jej tam za dużo?

Troll81

Ja podejrzewam zwisy windy ze względu na jakiś konflikty sterowników itp. Odpla jakies linuksa live (choćby DSL) i zobacz czy zawiśnie...

Filavandrel

lub odpal winde w trybie awaryjnym bez sterów

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

33oliver

#7
Podejrzewam pad mobo - zastąpiłem 3850 starym radeonem 9250 i tez nie wstał - co gorsze nie wstaje już nawet w trybie awaryjnym...

zamieniłem Athlona 1GHz Duronem 1,2GHz i to samo - więc na banko problem z mobo

podczas próby przeinstalowania systemu tez ma problemy, zawiesza się podczas instalacji wstępnej przy ładowaniu plików.

Wcześniej z tym kompem też już miałem problemy - uruchamiał się za 8-10 razem

szkoda go bo zawsze coś tam liczył, jak się już go uruchomiło to chodził bez zwisów - trzeba będzie chyba skombinować jakąś płytę

EDIT:

Co to za plik: scarddlg.dll - instalator nie potrafi go skopiować
wcześniej był jeszcze problem z plikiem hall.dll

Blue screen of death pojawia się podczas pracy instalatora kiedy wyszukuje myszkę i klawiaturę :)

Troll81

Spróbuj podpiąć mychę i klawierę pod port USB. Mooże tylko porty sa walniete? Sprawdź kondziołki na płycie. Może są wybrzuszone?
scraddlg to chyba jakaś biblioteka do smart card

33oliver

Myszkę i klawiaturę akurat mam wszędzie bezprzewodowe bo nienawidzę kabli, tak więc czujniki/transmitery są podłączone pod USB i wszystko z tymi portami jest ok.

Już kupiłem dziś rano 2 sprawne płyty pod soket A za grosze, więc w weekend zobaczymy jaki będzie tego efekt.