Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Constellation

Zaczęty przez Troll81, 03 Listopad 2010, 11:11

Troll81

http://aerospaceresearch.net/constellation/

walczę o invit code bo na razie niezbedny jest do założenia konta

mimeq

Walcz walcz bedziesz invitowal reszte  :P


Aegis Maelstrom

Przejrzałem poczatki projektu, czasowo nie ma próbek i jest to kolejny projekt młodego człowieka :) ale ma potencjał. Sam bedę obserwował jego przyszłość. :)

S6X

Czym ten projekt się zajmuje? Na forum wygląda tak że jest na etapie wybrania symulacji jaka będzie przeprowadzana.

Troll81

symulacjami podróży kosmicznych. Liczy trajektorię lotu. A teraz szukaja projektu. Z tego co wiem to na tapecie jest policzenie trajektorii sondy która odwiedziłaby wszystkie planety :D

Sergeant

To kiedy można się przyłączyć i liczyć?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

jak wygrasz konkurs o invit code (z jakiegos powodu nasz druzyna nie została zaproszona :( ) albo jak zdejmą invit code :) ewentualnie jak im wychaczysz serwer i wstrzykniesz własne konto :D

Aegis Maelstrom

@S6X: Chyba jest tak jak piszesz. Na razie mają pójść do przeliczenia próbki powtarzające obliczenia, które na potrzeby swojej pracy (magisterskiej?) przeprowadził autor - taka walidacja. Ale to nie zajmie tak wiele czasu.

Ponadto autor pisał o innych, większych próbkach, których sam nie liczył.

Tyle w najbliższym czasie. Docelowo plany są szumne: różnorakie obliczenia na potrzeby nauk i inżynierii związanych z lotnictwem. Patrząc na lewą stronę głównej strony, w przygotowaniu są:

CytatTrackJack: trajectory optimization of launchers, satellites and probes (subtask for DGLR-Group HyEnD - Hybrid Engine Development)
On The Moon: simulation of Moon's near-surface exosphere
Extreme Machine: analysis of dynamic systems of exploration-rovers

Kiedy proces obierze konkretny kierunek, spróbuję pogoogle'ować - boję się jednak, że tylko znawca dziedziny może powiedzieć "to jest super nauka, a tamta jest taka sobie". :) Widać, że to wszystko zadania symulacyjne (co zrozumiałe), szukające symulacyjnie rozwiązań (zapewne przybliżonych) trudnych procesów dynamicznych.
Co do istoty matematycznej, na moje oko wszystkie takie problemy: kalibracja modelu klimatycznego (CPDN), kalibracja modelu zwijania białka (Rosetta), symulacyjne sprawdzanie kiedy w naczyniu formują się bąble z wyciągnięciem wniosków ogólnych (uFluids), kalibracja parametrów dla modeli wiązania się cząsteczek (QMC) i wiele, wiele innych - to w zasadzie jedna szeroka klasa problemów. Przynajmniej część z Was na studiach zetknęło się z np. symulacyjnym wyznaczaniem całki Riemanna/Lesbegue'a z "trudnego" obiektu, ustalaniem portretów fazowych czy wyznaczaniem zmiennej losowej z np. trudnego procesu kiedy rozwiązanie analityczne jest bardzo trudne lub nawet nieznane. Takie podejście jest naukowo uzasadnionym wykorzystywaniem wielkiej mocy obliczeniowej. [Piszę to, bo już jedna osoba tutaj "krytykowała" metody Monte Carlo bez zrozumienia o co cho :)].

Od strony naukowej jest więc moim zdaniem szansa, że będzie dobrze. :) Na konkrety trzeba jednak poczekać. Bez konta nie wpiszę się im na forum, można podesłać PMki do autora. :)

Troll81

już podsyłałem :( bez odpowiedzi....

legis

News


Winter solstice will bring you 100 invite-codes before christmas!
Today, on December 21, 2010, winter solstice will occur at 23:38 (or 11.38pm) Coordinated Universal Time (UTC) on the northern hemisphere, leading to the shortest day and longest night. So the days will be longer from this day on. This important stellar day and because of imminent christmas the Constellation-Team decided to present you with 100 individual invite-codes for our project.

This will be done with first "come-first, first served" principle and will only last until 2010/12/23-23:59:59UTC, so that we can be sure that anyone will get his/her invite-code before christmas eve.

What you have to do is to contact us with ONE out of three ways and send us your desired nickname and a working email-address. We will then create your account and send you your temporary invite-code/account-password to the given email-address. You will then change the password and the account is officially yours.

For the last action, where users send in really good simulation ideas and they got the invite-codes for their ideas, we promoted it on several websites and forums. This time you will spread the good word, so you can follow twitter account http://twitter.com/ARDNnews and send us a private message to our,
join our facebook-site AerospaceResearch.net http://www.facebook.com/pages/AerospaceResearchnet/146743982016629?ref=ts and stick a PM on our pinwall to this notice (just post a notice without both datas, because WE will contact YOU there to give us the nickname and the email-address. No one else should know your data)
or send us an email to constellation@aerospaceresearch.net. There is only one code for each person so just send in your personal and individual data and only via one of the 3 ways.

Please make sure to send us the both, nickname and your email-address. Both infos will set the delivery time and this will rank you for the 100 give-away invite-codes. We won't accept incomplete inquiries and we can't contact each and every of you 100 people telling you to resend complete data.

We hope that you will like our christmas gift and you will help us to open the project to the public sometime after the christmas holidays.

Have a nice longest night with clear sky for optical astronomy!


The Constellation-Team

legis

Tasks ready to send   28,455

mimeq

#11
http://aerospaceresearch.net/constellation/team_display.php?teamid=13

;D

Pisac meile i rejestrowac sie, druga szansa moze sie szybko nie trafic. Ja czekalem cale 10 min  ;)


Troll81


eclipse99

Ja napisałem o 3:58 ale jak na razie odpowiedzi brak.

mimeq

Nie wiem mialo byc tylko 100 szt inv  :( u mnie trwalo to doslownie chwile:


Od: Ode mnie <setipl@poczta.onet.pl> 
Do: constellation@aerospaceresearch.net
Wysłano: 22.12.2010 (1:24)
Temat: individual invite-codes

Hello.

I want a invite to constellation.

nickname: mimeq
email: setipl@poczta.onet.pl

thx ;]

mimeq


i juz chwile pozniej:


Od: Constellation Athome <constellationathome@googlemail.com> 
Do: mnie <setipl@poczta.onet.pl>
Wysłano: 22.12.2010 (1:37)
Temat: Re: individual invite-codes

Hi mimeq,

PW: ***********
for mimeq setipl@poczta.onet.pl

Please change your password asap!

Nice to have you on board,

Andreas


Tomasz R. Gwiazda

no skoro czyli rano nie dostalem odpowiedzi to sie nie zalapie.....

Tomasz R. Gwiazda

MAM!!!
pierwszy raz mi sie udalo dostac(wygrac?) invite :D

patyczak

Skeczu z papugą nie będzie



Tomasz R. Gwiazda

no to swietnie

1 uwaga: domyslnie kraj przynaleznosci przypisali GERMANY wiec pamietajcie o zmianie no i przylaczeniu do Teamu

Troll81

ja jeszcze nie dostałem :(

patyczak

Kurcze wyświetla mi, że wpisany kod rejestracyjny jest nieprawidłowy  :( Przez stronę zakładaliście konto??
Skeczu z papugą nie będzie



Tomasz R. Gwiazda

oni zakladaja konto i wysylaja ci haslo (login to twoj mail)

i trzeba miec JRE ale podobno razem z APP jest dystrybuowana

PS: znowu najlepsi tam (laurenu) maja na dzien dobry 300k pkt

patyczak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 22 Grudzień 2010, 14:51
oni zakladaja konto i wysylaja ci haslo (login to twoj mail)

i trzeba miec JRE ale podobno razem z APP jest dystrybuowana

PS: znowu najlepsi tam (laurenu) maja na dzien dobry 300k pkt

Dzięki za pomoc :) teraz działa  :)
Skeczu z papugą nie będzie



eclipse99

Cytat: Troll81 w 22 Grudzień 2010, 14:39
ja jeszcze nie dostałem :(

Sprawdź spam, mnie tam wskoczył mail od nich.

Troll81

Juz dostałem maila :D konto załozone. Domyslny kraj miałem Poland  %)

RAD-Poland

są jeszcze wolne miejsca, przed chwilą otrzymałem konto z numerem 91
a przecież wcześniej już trochę kont było + ma być 100 nowych

wysłałem email 22.12.2010 o 14:58 hasło do konta otrzymałem o 15:24

Dzięki za cynk. :parrrty:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     


Troll81

wysyłać  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

emik

może trochę już późno, ale wysłałem


AL

#29
Ja wysłałem jeszcze później - bo teraz.

EDIT:

Chyba jednak za późno...
"Last code counting to ID=150 (http://bit.ly/f4wUTS) Currently ID=119 +3 reserved.
about 1 hour ago · reply"

emik



legis

Wszyscy powysyłali a tylko jedno piwo za cynk :(

To teraz będzie chyba jako top 1

AL

Cytat: legis w 22 Grudzień 2010, 22:50
Wszyscy powysyłali a tylko jedno piwo za cynk :(

A jednak! 128 - to numer konta na które się załapałem!. Zatem wielkie dzięki za cynk!  :parrrty:

Szopler


legis

#34
Cytat: AL w 22 Grudzień 2010, 22:55
Cytat: legis w 22 Grudzień 2010, 22:50
Wszyscy powysyłali a tylko jedno piwo za cynk :(

A jednak! 128 - to numer konta na które się załapałem!. Zatem wielkie dzięki za cynk!  :parrrty:
Tak lepiej dzięki
największy plus tego wszystkiego :
JESTEM 52 NA ŚWIECIE I 2 W POLSCE teraz będzie tylko gorzej

Troll81

Legis u mnie masz browara :D


Troll81

mimeq napisz do mchl by poprosić o foundership transfer


Tomasz R. Gwiazda

dla zainteresowanych rzucili WU

http://aerospaceresearch.net/constellation/server_status.php
obecnie prawie 6000